Papírový dům (Netflix verze)

• Španělsko La casa de papel (Netflix version) (více)
Akční / Krimi / Thriller / Mysteriózní
Španělsko, (2017–2021), 38 h 55 min (Minutáž: 41–76 min)

Tvůrci:

Álex Pina

Úrsula Corberó, Álvaro Morte, Itziar Ituño, Miguel Herrán, Jaime Lorente, Pedro Alonso, Esther Acebo, Darko Perić, Alba Flores, Enrique Arce (více)

Série(5) / Epizody(48)

T2

Kto by to povedal, že Španieli natočia takýto už teraz legendárny seriálový nárez. Aj amerikánci môžu slepo závidieť, nuž Bella ciao. Prešpikované, prekvapivé, zábavné, herecky pútavé, občas troška zlomyselné, každým dielom to naberá grády. __klip Delia: Bella Ciao (Tribute to La Casa de Papel)__ /85%/ ()

Real Tom Hardy

"GENTLEMEN, IT HAS BEEN A PLEASURE TO ROB YOU." ------------- Mimoriadne seriálové prekvapenie k nám privialo zo španielskej pôdy. Sofistikovanejšia lúpež sa na plátne snáď ani neobjavila. Dokonalý plán, kde sa bral do úvahy každý milimeter, sekunda, možnosť, dôsledok. Nechýbal úchvatný soundtrack a ani explozívne finále. Pomerne neznáme herecké mená predvádzali lepšie výkonové rodeo, než väčšina veteránov, no hviezdil najmä Pedro Alonso. Španielčina tomu celému dáva exotickejší vibe a drobný pocit neznáma. La Casa de Papel ma úplne pohltila a o to viac ma teší, že takáto kvalitka vyšla práve v európskych končinách. --- Druhou sériou som skončil. Netflix nech si nasere. ()

BoPo

Prvé dve série sú výborným mixom dvoch vecí. Útěk z vězení a Dannyho parťáci. Užívate si plán. Plán, ktorý myslí na všetko a všetkých. Bavia Vás postavy, baví Vás prostredie. Užívate si tú všade prítomnú kontrolu a neustály boj o ňu. Naozaj zaslúžené a kvalitné 4*. A teraz vysvetlím, prečo som nemohol dať plný počet * a prečo od 3. série ide kvalita do hajzlu. Teda čítať len na vlastné riziko = séria spoilerov. 1. + 2. séria: Prečo by Profesor kazil šancu na úspech tým, že by do party bral Tokio? V čom je expertka, že sa nedala nahradiť? Je expertka jedine tak na prúsery. Prečo začali kopať únikový tunel z druhej strany až im išlo vyložene o minúty? To sa tam nemohli dokopať s predstihom bez časového dramatu? Prečo celú dobu tlačili 50 eurové bankovky a keď už im tieklo do topánok, tak zrazu nevadilo tlačiť 100 eurové? Napriek týmto výtkam som si spomínané série užil. 3. + 4. séria: LGBT propaganda, ktorá urobila z charizmatického Berlína akéhosi bohéma, ktorý serie na pravidlá a miluje riť čuchajúceho a nevychovaného "čokla". Zobral by Profesor do party transku? Ale no ták, to v 5. série príde na scénu hlučná, 150 kg asexuálna černoška? Všetko nabralo oveľa akčnejší štýl. Čo neznie špatne, len bohužiaľ so všetkými klišé. Milión výstrelov a žiadny zásah. Gandía je prezentovaný ako bývalý elitný zabiják a robí neuveriteľné stupidity. Strašne často sa tu plače, emócie hore dole. Profesor sa stáva paródiou sám na seba. A rozhodne tu nenájdete nejakú kontrolu a boj o ňu. Tu sa všetko serie, všetko sa rieši streľbou a výbuchmi. Dojem klesá k 2*. Jediným výrazným pozitívom je Alicia Sierra. Tá mňa bavila v každej scéne. Záverečná 5. séria je našťastie lepšia než 3. + 4. dohromady (zážitkovú kvalitu prvých dvoch sérii však nedosahuje) a má zaujímavo vygradovaný šach mat. Bohužiaľ úplne záverečné rozuzlenie má veľkú logickú dieru, ktorá dosť zamrzí. Napriek tomu viac než dôstojné rozlúčenie sa s dnes už kultovou partičkou. ()

maseer2

velmi křehké vztahy bandy labilních, ufňukaných dementů versus jedna z nejneschopnějších policejních vyšetřovatelek v dějinách kinematografie v nepochopitelně nadhodnocené telenovele, která se snaží tvářit hrozně promyšleně a inteligentně, třebaže v ní drtivá většina děje spoléhá na náhodu a logických děr je zde více než v poslední řadě Game of Thrones.. ty nejslabší 3* ()

veru_needy

Skutečné, reálné, pohlcující. Tento seriál se vám slije v jeden dlouhý celovečerní film. Co je ale důležité - ani sekundu nenudí. Herecké výkony, režie, scénář, kamera... vše naprosto na nejvyšší úrovni. Jestli je impresionismus o pocitu, dojmu, který se skládá z maličkostí, tak tento seriál jej zcela naplňuje. Užila jsem si velkou "ránu", která byla důležitá asi pro každou z postav, které byli tak lidské, jak jen mohou být. Odnáším si je sebou, s úsměvem na tváři a pocitem, že nejsem sama. ()

• Ve 38. minutě epizody vidíme Gandíu (José Manuel Poga), jak se dostává z pout pomocí Palermovy rady, a to sice tak, že si vykloubí palec na své pravé ruce – logicky by pak měl mít volnou právě tuhle ruku. Hned v následujícím záběru mu ale pouta zůstávají viset na pravé ruce a volnou má levou ruku. (Baldfee)
  • V této epizodě je několikrát zmíněna postava James Bond. (ČSFD)
  • Seriál byl natolik populární, že se stal inspirací pro mnoho skutečných loupeží. (FacePalm)

Dahmer zavraždil Bridgertonovi

Dahmer zavraždil Bridgertonovi