Ten dvanáctý

• Česko Dvanáctý muž (více)

Z dvanáctičlenného týmu, který je vycvičen k likvidaci nacistických strategických cílů v Norsku, přežije zradu pouze jeden. Čeká ho ale nejtěžší úkol jeho života. Musí zraněný uprchnout do Švédska přes nemilosrdnou severskou divočinu s pronásledovateli v zádech... (TV Prima)

SEVILIA

SPOILER!!! milujem vojnové filmy je mi jedno z akého obdobia, neviem, no, mám zmiešané pocity, vypla som počas scény ako si rezal palce na nohách :D, asi mám slabý žalúdok na takéto veci. Celý čas mi je zima počas sledovania filmu...príroda je na tom asi najkrajšia, ale za to že to je podľa skutočnej udalosti dávam 3 hviezdy, inak som sa nudila. ()

chrisler

Ok. Možno silný príbeh ľudskej výdrže. Takých je natočený v mnoho a určite lepších. V podstate sa pozerám ako sa odvážni nórski ľudia snažia zachrániť "hrdinu" ktorý nejak nič vojenské nedokázal. Snažil sa hrdinsky akurát tak zdrhnúť do Švédska a neváhal pri tom riskovať životy mnohých odvážnych krajanov. U mňa sklamanie ()

Komny

Nevím čím to je, ale skandinávská filmografie se mi libí čím dál víc. DÁVÁM 80% zasloužených ;-) PS: pokud by někdo věděl o dalších skand. filmech prosím dejte vědět do zpráv..Díky ()

draxxi

To, ze to je podle skutecnosti, dela z tohoto studeneho, severskeho dramatu jeste mnohem vic mrazivy zazitek... Krajina je to krasna, ale jak tam nekdo mohl v takovych podminkach zit, ta proste nepochopim... 24/6/2022 70% ()

Sa.sa

Hodně drsný a zajímavý film dle pravdivého příběhu... No nevím jestli to bylo přesně tak jak ukázáno ve filmu kdoví, ale i kdyby byla aspoň půlka pravdivá tak klobouk dolu... Jinak je otázka jestli stojí za to takto trpět a zda není lepší raději umřít v klidu na začátku 🤔😎   ..... "Nejneuvěřitelnější na tom je, že se to skutečně stalo". ()

Skyw4lker7

Ak by mal ešte niekto viac záujem poznať tento hrdinský príbeh viac do hĺbky tak tu: srdcezapolarnimkruhem.cz  od Kateřiny Borkové - skvelé čítanie :). Jan Baalsrud – Velký příběh o odvaze a obětavosti norského lidu a vůli přežít – 1. část || Jan Baalsrud – Velký příběh o odvaze a obětavosti norského lidu a vůli přežít – 2. část || Jan Baalsrud – Velký příběh o odvaze a obětavosti norského lidu a vůli přežít – 3. část || Jan Baalsrud – Velký příběh o odvaze a obětavosti norského lidu a vůli přežít – 4. část || zdroj: srdcezapolarnimkruhem.cz ()

90125

Asi som získal akúsi formu alergie na tieto meresjevovsky-trpiteľské filmy. Moc ma nebavilo dívať sa na tohoto nórskeho Leonarda di. Ale hlavne som alergický na filmy, ktoré si o sebe myslia, že ak majú opulentnú, krásnu kameru a dychberúce kulisy, tak maju všetko a že to stačí. No, nestačí. Pocit národnej súnáležitosti a solidárnosti, spoločny boj proti spoločnému nepriateľovi, to je všetko fajn. Ale málo. Dobrý filmový príbeh toho potrebuje ohodne viac. Inak začne smrdieť nudou. 62 % ()

Brain32

Po Under sandet další severská válečná špička. Miluju silně závěrečné scény, které dojmou a zároveň nesou poselství. Takhle je jedna z mých nejoblíbenějších. Aneb lidská vůle a odhodlání mohou překonat i ty nejtěžší zkoušky. ()

Soldier_666

Čekal jsem že mě Norové svým pojetím druhé sv. války příjemně překvapí a taky že ano, i když se jedná spíš o souboj člověka s nehostinnou mrazivou přírodou, je to příběh velmi osobní. 5 hvězda právě za tu nádhernou norskou přírodu. ()

goauld

Na severské válečné filmy se krsáně kouká, protože zobrazují syrovost prostředí, nejsou zbytečně patetické ani přehnaně patriotické. Navíc herci zcela reálně uvažují a celkové vykreslení zázamí války je dostatečně věrné. V tomto případě navíc je umocněno touhou žít a přežít, ač by se mohlo zdát, že byly chvíle, kdy opravdu šlo o "sakra štěstí". Každopádně i role zarputilého gestapáka, který byl ve své neomylnosti předvědčen byla Meyeresem dokonale zahraná. Samozřejmostí už je brilantní hudba ;-) K dokonalosti však scházelo málo.... stačilo ubrat na dlouhých pasážích a tím i zkrátit délku snímku. (některé pasáže už jsem musel přejíždět rychloposuvem) Takže suma sumárum - 4* zaručeně patří. ()

VenomSK

Úžasný film, jedným slovom....toľko ľudského utrpenia hlavnej postavy vo vyše dvoch hodinách, to tu snáď nebolo od Umučenia Krista. Musím sa priznať, že chvíľami mi až bolo nepríjemné sa dívať na to trápenie a povedal som si, že asi by bolo pre neho lepšie si prehnať guľkou hlavu ale on sa vždy "postavil a šiel", pretože keby to vzdal, smrť a obeta jeho spolubojovníkov by vyšla nazmar. Meyers ako veľiteľ gestapa bez chyby ako mnohí poznamenali, posadnutý svojou dokonalosťou a ctižiadosťou. ()

hujerita

Jako popiči čo ten chlap prežil a zvládol. Ako tu ktosi napísal, ja by som bol zmrzol abo umrel po 10-tich minútach vo filme, nieto ešte v skutočnosti. Čosi vadilo čosi nie ale v konečnom dôsledku paráda s chybami. ()

mdf

Mražená norská lahůdka i když místy trošku zdlouhavá,akorát na konci ten sob mi tam nějak nehrál,ale jinak drsné drama,dobře natočené a zahrané. Jonathan Rhys Meyers jako gestapák sehr gut. ()

lineker

Meresjev by čuměl s otevřenou hubou! Nevím, do jaké míry přitáhli tenhle příběh tvůrci za vlasy, ale to co vše ve filmu dokázal Baalsrud vytrpět a překonat se rovná šílenství. Existuje tisíc a jeden příběh, které dokázala druhá světová válka napsat, a tento se řadí k těm nejsilnějším. ()

Kouba007

Tak trochu jako komix Icemana (existuje něco takého?) od Marvelu, ale stojí za shlédnutí, samozřejmě jsem mu fandil, Sigurdovi :-) ()

Constanza

Jonathan Rhys Meyers v roli esesáka, tak to bych nečekala. Zvládnul to skvěle a jediné, co nebylo na jeho postavě věrohodné, jeho němčina. ()

PMU

Po dlouhé době film na plný počet. Jak zde již někteří píší, je to až neuvěřitelné.. Ale nechci řešit zda ano či ne.. Celou stopáž jsem se neodtrhnul od obrazovky. Opravdu vtáhne do děje a vyplivne až na samém konci. ()

LenaSovi

Válečnými filmy se to v poslední době jen hemží,ale musím říct, že je to klenot vedle klenotu. Tento film bych ani tak nenazývala válečným, jelikož se války jen lehce dotýká.. tento film zaujme především dokonalým vykreslením drsné přírody Norska a nechápu, jak to mohl hlavní hrdina přežít - celou dobu se budete chumlat pod dekou a klepat zuby nejen mrazem, ale i napětím a strachem. Hlavně příběh byl inspirován skutečným příběhem, což příběhu dává ohromný koule :) Určitě se vyplatí vidět film víckrát. ()