Reklama

Reklama

Heidi, děvčátko z hor

  • Česko Heidi (festivalový název) (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Heidi je osiřelé děvčátko, které tráví nejšťastnější dny dětství společně s kamarádem Peterem při hlídání stáda koz, radostného hraní a užívání si svobody švýcarských Alp, kde bydlí v prostém srubu u svého dědečka. Naplno prožitým dnům je však náhle konec, když je Heidi převezena tetou Dete do německého Frankufurtu nad Mohanem, kde má dělat společnost nemocné dívce Kláře ze zámožné rodiny. Dívky se sice ihned skamarádí, ale Heidin stesk po dědečkovi, Peterovi a horách je příliš velký... (Bohemia MP)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (43)

troufalka 

všechny recenze uživatele

S Heidi jsem vyrůstala od mala, dýchala vůni alpských luk, slyšela cinkání kozích zvonečků. Až v Německu jsem si přečetla původní verzi, v té naší ohoblované asi soudruhům vadila postava babičky, zcela jí vypustili. Od filmového zpracování jsem mnoho nečekala, postavy trochu okleštěné, záběry Alp nádherné, ()

Johnny.ARN 

všechny recenze uživatele

Dobrý úvod a dobrý záver a to len hlavne pret, že je to v krásnom prostredí lúk a hôr niekde vo švajčiarských Alpách. Ten mestský stred bol čistá, nezaujímavá vata. Týchto horských detí a ich príbehov je viac a vždy majú to špecifické čaro. Chceme dvojku viac z hôr a s dramatickejším príbehom. A samozrejme s Ganzom. 2 z 5 ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Tak nějak to, co od "Heidi" očekáváte. Nepřináší to nic extra nového, ale musím říct, že se mi nesmírně líbily záběry na krajinu. Ty překonaly, celkem snadno, i celý příběh, který je sice hezký, ale prostě ho nejspíš budete znát, a pokud ne, tak vám stejně přijde docela povědomý. Na pokoukání s dětmi je to prima. ()

hygienik 

všechny recenze uživatele

Ani ryba, ani rak. Heidi je dievča, ktoré sa správa a aj vyzerá ako chlapec. Mohol z toho byť gýč, to sa nestalo, ale myslím, že medzi staršími verziami, ktoré sú emotívnejšie, táto upadne do zabudnutia. Je tu kladený väčší dôraz na zábery prírody (sú naozaj krásne) a každodenné situácie, než na príbeh samotný. Ten mohol byť za 110 minút určite trochu viac prepracovaný. ()

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Jako kluk jsem chtěl být nejdřív lovec mamutů, později severoamerický prérijní Indoš a ještě později cestovatel časem anebo vesmírem, to podle toho, jaký druh knížek jsem momentálně četl. A být holkou, chtěl bych býval určitě být (aspoň nějaký čas) Heidi, děvčátkem z hor. Prostý a nadčasový příběh (z roku 1880!) plus nádherné alpské scenérie a světe div se, fungovalo to na mě ještě i teď. Naivní romantika, sentiment, nasládlá úsměvnost, infantilita i patos na naprosto snesitelných hodnotách. A údajně i vcelku věrné zpracování knižní předlohy, což ovšem nemůžu posoudit. Ale prohlašuju, že to byl jeden z nejlepších realistických dětských příběhů, jaký jsem kdy viděl (i když já tedy měl v dětství přece jenom radši tu fantastiku). Zásluhu na působivosti filmu mají i dobří a uvěřitelní herci. Misantropický dědek Bruno Ganz fajn, i malá Heidi, ale ještě víc než ona se mi líbila křehká Klara. Isabelle Ottmann mi celou dobu někoho strašně připomínala, snad nějakou herečku, ale zaboha si nevzpomenu kterou. / Po nesouhlasném přečtení některých zdejších canců zvyšuju na pět. +90%. ()

Galerie (40)

Zajímavosti (5)

  • Zvířecí trenér Michael Schweuneke navštívil před začátkem natáčecích prací všechny chovatele koz v regionu, aby vybral ty nejhezčí kusy do filmu. Ve filmu hrálo celkem 75 koz. Dvě hlavní kozy - Róza (Bärli) a Líza (Schwänli) přirostly Quirinovi Agrippimu, který hraje pasáčka Petera, během natáčení natolik k srdci, že dostal poslední natáčecí den jako dárek dvě malá kůzlata. (Fary)
  • Na oficiální stránce filmu si můžete stáhnout několik her pro děti s tématikou filmu Heidi. (Fary)
  • Všechny kostýmy byly vyhotoveny ve trojím provedení - pro případ, že by byly zašpiněny nebo musely být upravovány. V kapsách Heidiných kostýmů pak kostymérky vždy po skončení natáčení našly nějaké zbytky čokolády nebo bonbónů, protože Anuk Steffen má velmi ráda sladkosti. (Fary)

Reklama

Reklama