Heidi, děvčátko z hor

(festivalový název)

Rodinný / Dobrodružný

Německo / Švýcarsko, 2015, 105 min

• kaposlav

Celkom nuda. Jedna hviezdička za pekné horské prostredie.(31.12.2016)

• Johnny.ARN

Dobrý úvod a dobrý záver a to len hlavne pret, že je to v krásnom prostredí lúk a hôr niekde vo švajčiarských Alpách. Ten mestský stred bol čistá, nezaujímavá vata. Týchto horských detí a ich príbehov je viac a vždy majú to špecifické čaro. Chceme dvojku viac z hôr a s dramatickejším príbehom. A samozrejme s Ganzom. 2 z 5(27.12.2016)

Ani špatný, ale ani skvělý film. Pamatuji si televizní zpracování z roku 1993 a to se mi líbilo (dlouho jsem to neviděl, takže měřeno dětskou optikou). Jsou tu nádherné záběry na přírodu, ale to film nemůže zachránit. Na druhou stranu znám lidi, kteří používají výmluvu, že jsou tam krásné záběry na přírodu, pro to že se dívají na Doktora z hor, takže i Heidi by si mohla své diváky najít. Jako jednohubka na deštivé sobotní odpoledne je to ideální, ale přetrvávající dojem nezanechá.(9.10.2017)

Ani ryba, ani rak. Heidi je dievča, ktoré sa správa a aj vyzerá ako chlapec. Mohol z toho byť gýč, to sa nestalo, ale myslím, že medzi staršími verziami, ktoré sú emotívnejšie, táto upadne do zabudnutia. Je tu kladený väčší dôraz na zábery prírody (sú naozaj krásne) a každodenné situácie, než na príbeh samotný. Ten mohol byť za 110 minút určite trochu viac prepracovaný.(21.8.2016)

Tak nějak to, co od "Heidi" očekáváte. Nepřináší to nic extra nového, ale musím říct, že se mi nesmírně líbily záběry na krajinu. Ty překonaly, celkem snadno, i celý příběh, který je sice hezký, ale prostě ho nejspíš budete znát, a pokud ne, tak vám stejně přijde docela povědomý. Na pokoukání s dětmi je to prima.(17.6.2016)

• - Zvířecí trenér Michael Schweuneke navštívil před začátkem natáčecích prací všechny chovatele koz v regionu, aby vybral ty nejhezčí kusy do filmu. Ve filmu hrálo celkem 75 koz. Dvě hlavní kozy - Róza (Bärli) a Líza (Schwänli) přirostly Quirinovi Agrippimu, který hraje pasáčka Petera, během natáčení natolik k srdci, že dostal poslední natáčecí den jako dárek dvě malá kůzlata. (Fary)

• - Ve filmu Heidi debutuje Švýcarka Anuk Steffen. Během natáčení jí bylo pouhých devět let a roli získala po castingu mezi dalšími více než 500 uchazečkami. Anuk pochází z města Chur v kantonu Graubünden. (Fary)

• - Všechny kostýmy byly vyhotoveny ve trojím provedení - pro případ, že by byly zašpiněny nebo musely být upravovány. V kapsách Heidiných kostýmů pak kostymérky vždy po skončení natáčení našly nějaké zbytky čokolády nebo bonbónů, protože Anuk Steffen má velmi ráda sladkosti. (Fary)