poster

Heidi, děvčátko z hor

 • Česko

  Heidi

  (festivalový název)
 • Německo

  Heidi

 • Švýcarsko

  Heidi

 • Slovensko

  Heidi

 • Slovensko

  Heidi - dievčatko z hôr

 • Nový Zéland

  Heidi

  (festivalový název)
 • Velká Británie

  Heidi

  (festivalový název)

Rodinný / Dobrodružný

Německo / Švýcarsko, 2015, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • hygienik
  ***

  Ani ryba, ani rak. Heidi je dievča, ktoré sa správa a aj vyzerá ako chlapec. Mohol z toho byť gýč, to sa nestalo, ale myslím, že medzi staršími verziami, ktoré sú emotívnejšie, táto upadne do zabudnutia. Je tu kladený väčší dôraz na zábery prírody (sú naozaj krásne) a každodenné situácie, než na príbeh samotný. Ten mohol byť za 110 minút určite trochu viac prepracovaný.(21.8.2016)

 • J.Mayen
  ***

  No ja nejsem na podobne typy filmu,ale Heidi neni prvni verze kterou jsem videl. Myslim, ze puvodni kterou jsem mel moznost videt jako mlade se mi snad i libila vic. Nicmene pribeh i zde zustava dojemny, emotivni a herci to zahrali na vysost skvele, musim pochvalit zejmena vsechny detsky herce. Na rovinu ale rikam, ze bych si asi sam dobrovolne film nepustil, kdyby prave nebezel v televizi a me svym zpusobem nezaujal.(16.5.2020)

 • kaylin
  ***

  Tak nějak to, co od "Heidi" očekáváte. Nepřináší to nic extra nového, ale musím říct, že se mi nesmírně líbily záběry na krajinu. Ty překonaly, celkem snadno, i celý příběh, který je sice hezký, ale prostě ho nejspíš budete znát, a pokud ne, tak vám stejně přijde docela povědomý. Na pokoukání s dětmi je to prima.(17.6.2016)

 • Vesecký
  *****

  Asi bych dal o hvězdičku míň, kdyby mi nevytryskly při závěru filmu slzy. Ano, bylo to přeslazeně sentimentální, ale pokoukání to bylo příjemné, navíc se jedná o další přepis dětské literární klasiky. A jsem "nezkažený" těmi dřívějšími adaptacemi. Samozřejmě člověk musí brát s nadhledem to náhlé zmoudření dědečkovo, překvapivou lidskost babičky z Frankfurtu nebo zázračné uzdravení Klárčino. Ale vždyť to byl film určený pro děti, byť tentokrát se slovenským dabingem ve večerním programu.(6.11.2018)

 • JASON_X
  *****

  Jako kluk jsem chtěl být nejdřív lovec mamutů, později severoamerický prérijní Indoš a ještě později cestovatel časem anebo vesmírem, to podle toho, jaký druh knížek jsem momentálně četl. A být holkou, chtěl bych býval určitě být (aspoň nějaký čas) Heidi, děvčátkem z hor. Prostý a nadčasový příběh (z roku 1880!) plus nádherné alpské scenérie a světe div se, fungovalo to na mě ještě i teď. Naivní romantika, sentiment, nasládlá úsměvnost, infantilita i patos na naprosto snesitelných hodnotách. A údajně i vcelku věrné zpracování knižní předlohy, což ovšem nemůžu posoudit. Ale prohlašuju, že to byl jeden z nejlepších realistických dětských příběhů, jaký jsem kdy viděl (i když já tedy měl v dětství přece jenom radši tu fantastiku). Zásluhu na působivosti filmu mají i dobří a uvěřitelní herci. Misantropický dědek Bruno Ganz fajn, i malá Heidi, ale ještě víc než ona se mi líbila křehká Klara. Isabelle Ottmann mi celou dobu někoho strašně připomínala, snad nějakou herečku, ale zaboha si nevzpomenu kterou. / Po nesouhlasném přečtení některých zdejších canců zvyšuju na pět. +90%.(28.7.2019)

 • - Ve filmu Heidi debutuje Švýcarka Anuk Steffen. Během natáčení jí bylo pouhých devět let a roli získala po castingu mezi dalšími více než 500 uchazečkami. Anuk pochází z města Chur v kantonu Graubünden. (Fary)

 • - Natáčelo se celkem 45 dní ve švýcarském kantonu Graubünden, v Mnichově, Thüringenu a v Sachsen-Anhaltsku. Na tři týdny se  lokace Latsch proměnila na místo z 19. století. Domy a stěny stájí byly patinovány, z ulic bylo odstraněno osvětlení a zahrádky ve vesnici byly upraveny. Na závěr byly dovezeny dva plné náklaďáky špíny - směsi mulčovací kůry, rašeliny a písku a byly rozvezeny po okolí, aby vesnice vypadala velmi chudě, tak jako vypadaly vesnice na konci 19. století. O pár hodin později byly uličky zasněženy 500 kilogramy umělého sněhu - směsí celulózy a vody. Odklizení umělého sněhu pak zabralo filmařům několik dnů. (Fary)

 • - Všechny kostýmy byly vyhotoveny ve trojím provedení - pro případ, že by byly zašpiněny nebo musely být upravovány. V kapsách Heidiných kostýmů pak kostymérky vždy po skončení natáčení našly nějaké zbytky čokolády nebo bonbónů, protože Anuk Steffen má velmi ráda sladkosti. (Fary)