Zlý časy v El Royale

• USA Bad Times at the El Royale (více)

Hotel El Royale leží nedaleko jezera Tahoe a prochází skrz něj hranice dvou amerických států, Nevady a Kalifornie. Hosté si tak můžou vybrat pokoj v různých státech unie a porušovat či dodržovat zákony jednoho nebo druhého. Teď už je tento hollywoodskými celebritami kdysi oblíbený hotel za zenitem. Jeho slávu připomínají jen černobílé fotky slavných hostů na zdech, chátrající luxusní interiér, velký jukebox se starými šlágry a neurotický zaměstnanec, který sám vše udržuje v chodu. Když se v jednom dni v hotelu sejde pět hostů, je to podezřelé. Kněz, soulová zpěvačka, dvě dívky a někdo, kdo na první pohled vypadá jako obchodní cestující. Podezřelý je i hotel El Royale, který nejen ve svých stěnách a pod podlahou skrývá mnohá tajemství. S příchodem noci a dalších nezvaných hostů bude mít každý z přítomných v El Royale aspoň jednu šanci na vlastní vykoupení. Než se vše odebere do horoucích pekel. (Cinemart)

Thalin

Jako mnozí v tom cítím inspiraci Tarantinem. A toho já můžu. Tohle je sice spíš takový slabší odvar, ale pořád to má dost dobrých momentů které mě bavily a i překvapily. Některé postavy mi přišly spíš zbytečné, ale zase to vyrovnaly jiné a to hlavně svými výkony. Takový Hemswirth jako slizácký vůdce sekty překvapil. Jen jsem se během filmu nedokázala rozhodnout, jestli pozitivně nebo negativně. Naopak bez Dakoty bych se obešla, ale ta mi nesedí snad nikde, její herecký um mě zatím nikde nepřesvědčil o tom, že by měla hrát. Děj má místy trošku hluchá místa, ale srovná to konec filmu, který moje hodnocení vyvážil k pozitivnímu. ()

Signore

První polovina stopáže nabízí vysoce nadprůměrný snímek, vynikající řadou dobrých nápadů, hereckými výkony, skvělou atmosférou a taktéž příslibem budoucích zajímavých dějových vyústění (této části bych klidně dal 5/5), poté je však stále více zřejmé, že avizované pointy vůbec nepřijdou, případně jsou jen málo zajímavé (druhé části bych proto dal jen podprůměrné hodnocení - 2/5). Poněkud překvapivě film ztrácí na zajímavosti v momentě, kdy divák očekává zařazení na vyšší rychlostní stupeň, tedy když do děje vstupuje postava ztvárněná Chrisem Hemsworthem. ()

confisio

Interiér recepce hotelu El Royale je protnut hraniční čárou Nevady s Kalifornií a nejen z těchto důvodů vás s velkou pravděpodobností zaujme. Když se v ní navíc setkáte s charismaticky stárnoucím „Jeffem Lebowskim“ v kněžském hávu, tajemně přitažlivou černoškou a drsnou atraktivní kráskou, budete se chtít ubytovat rovněž. Na výběr máte pokoje v Nevadské či Kalifornské části hotelu El Royale. Kalifornské pokoje jsou o dolar dražší, takže si jako chytrý Čech vyberete určitě správně 😉. Ubytujete se celkem snadno. Daleko těžší bude přečkat do snídaně. Noc bude dlouhá. Se spánkem nepočítejte. Jste-li nevěřící, věřit začnete. Každý hotel skrývá svá temná tajemství z minulosti. ()

Rhaegar

Nakonec dávám 4 hvězdy. Je to fajn. Skvělé herecké výkony práce ze zvukem, některé lahodné obrazy... Je to super artovka. Problém proč bych to nedoporučil plošně je, že se to místy neskutečně, ale ukrutně vleče. ()

WazzapKal

Při seznamovací části s postavami jsem si říkal bože to bude nuda. Když se ale začal děj gradovat tak mi došlo jak podstatná část to vlastně byla. Jeffa Bridgese fakt moc nemusím pro ten jeho vidlákovský přízvuk, ale tady mě fakt bavil. Jak už tu někdo psal Dakota měla konečně ten šmrnc. A nejvíc prostě Chris Hemsworth jako Billy Lee dokonale zahraný creepy týpek ala Charles Manson. Tenhle herec mě prostě baví a filmy s ním jsou kvalitka. Super že se Goddard nebál twistů a odstřelování postav u kterých si člověk řekne že vydrží asi nejdéle. ()

BStone

"Zlý časy" jsou žánrovka, která nenadchne a neurazí. Natočeno je to výborně, ale nějak tomu chybí ten správný odpal. Taky stopáž je delší, než by filmu slušelo. Každopádně obsazení je výtečné. Bridges tradičně výborný a za sebe jsem opravdu rád, že Dakota Johnson dostala snad první solidní roli. 60% ()

Dalajlada

Tohle byl parádní kousek na večer před Silvestrem. To, že se jedná vlastně o kopii 4 Rooms, Hateful Eight a jiných Tarantinovek by ani tak nevadilo. Film je vybudován na zvratech a že fakt stojí za to. Jedinnou chybkou bych tak viděl snahu Chrise Hemswortha zahrát Charlese Mansona. On se na takovou roli, podle mě, nehodí. ()

stret

Na to, že si scenár vymyslel režisér to bolo dosť dobré. Herecké výkony fajn - Dakota má potenciál. Režisér sa posnažil zrežírovať to na spôsob Tarantina a vo viacerých ohľadoch mu to vyšlo. Chýba tomu ale hlavná Tarantinovská ingrediencia - jeho humorná nadsádzka. Negatíva - neuveriteľne sr..... iritoval ten otravný černošský gospel tučnej pani Erivovej, ktorý sa nedal počúvať a nemal tam čo robiť. Znižuje úroveň celého filmu. Ale ako pozerám, budeme si musieť začať zvykať na dvojhodinové filmy aby tam niekto mohol poriadne nahúkať gospelu. ()

PMU

Teda Thor tam lítal jak vítr v bědně a nic. Neslabší postava a velký zklamání. Od doby, kdy mu Hela zničila Mjolnir, stojí za hovno celkem. Klučík "Zajcev" mě bavil nejvíc, když opomenu pana Bridgese. Zbytečná dlouhá stopáž. Koukatelný to je, ale když tohle vynecháte.. nic se asi nestane. ()

shorety

Dobrý nápad ale hrozně zdlouhavé a opravdu nezáživné. postavy nechytnou jak by asi měli a posledni pulhodinu už sem se modlil za konec a ono vždycky něco ještě přišlo. ()

calleboy

Goddardovi filmy mam všeobecně rád.Sice to není noc co už tady nebylo,podle mě lehka inspirace Tarantinem je znát,scénář mohl vytěžit více,ale to všechno zachrání Jeff Bridges tak za 4 hvězdy. .. ()

stuj

Moc povedenej filmek z lehce alternativnějšího soudku. Tarantinův styl, ale ne tolik drsný. A herci to pěkně táhli. Silné 4 hvězdy. ()

Pátý Matrix je v přípravách

Pátý Matrix je v přípravách

03.04.2024

Bylo to takřka nevyhnutelné. Velké filmové značky jen tak nekončí a s Matrixem tomu u Warner Bros. nebude jinak. Hollywoodské studio totiž nově oznámilo, že v přípravách je aktuálně pátý díl. Zatím… (více)

Týmovka X-Force nikam nespěchá

Týmovka X-Force nikam nespěchá

30.06.2018

Deadpool 2 už si v kinech řekl své, nyní se tak oči upírají k chystané týmovce X-Force od režiséra Drew Goddarda (Chata v horách). Ten momentálně dokončuje svůj teprve druhý režijní pokus Zlý časy v… (více)

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

25.08.2017

Scenárista Drew Goddard (Monstrum, Světová válka Z) natočil Chatu v lesích a od té doby už se za kameru nedostal. Režii Marťana totiž předal Ridleymu Scottovi poté, co se rozhodl věnovat čas… (více)