Klukovský klub Rychlých šípů – Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka – zjistí, že v temné čtvrti Stínadla se cosi děje. Starý kostelník jim vypráví příběh osiřelého zámečnického učně Jana Tleskače, který byl zároveň zvoníkem v kostele svatého Jakuba ve Stínadlech. Tam také za záhadných okolností zahynul pádem ze zvonice. Rychlé šípy podniknou nebezpečnou výpravu na nepřátelské území. Ve zvonici najdou Tleskačův deník, ve kterém chlapec píše o jakémsi svém vynálezu. Jeho plány ukryl v kovovém hlavolamu, zvaném Ježek v kleci. Návod na vysvobození ježka z klece je v deníku podrobně popsán. Kde se však hlavolam nachází, to musejí Rychlé šípy teprve zjistit. Není to jednoduché: ve Stínadlech totiž vládne drsný chlapecký gang Vontů… (Česká televize)

franya69

Vůbec to nakonec nebylo špatný, jen ty herecké výkony a Mirek Dušín na pěst, ale jinak spokojenost a klidně si to někdy dám znova. Stínadla mají atmošku. ()

burton

Totálně strašné zpracování slavných komiksů mého dětství, které mě otrávilo již v prvních pěti minutách. Kluci tady jsou nemehla, trapný bez vyjímky všichni, i ti, co mají být "zlí". Ke konci to spíše lapá po dechu, než aby to napínavě gradovalo. Absolutně postrádám ono kouzlo, které měl seriál z roku 1969. ()

Raziel_cz

Moc pěkná adaptace. Jako malý jsem to měl Záhadu hlavolamu na MCčku a byl jsem u ní vždycky napnutý. Jako velký si sice říkám, že by Vonty měla rozehnat pořádková policie, ale... popravdě jsem u toho pořád byl dost napnutý. Natočené je to totiž fakt krásně, velkolepě, atmosféricky, mnohdy skoro hororově. Chyběl mi Široko, ale jinak to přesně zachytilo představu, kterou jsem si kdysi udělal v hlavě. A jasně, starší seriál je asi lepší. A jasně, v hlavních rolích mohli figurovat lepší herci. Ale víte co? Mně je to fuk. Jako celek je to úžasná a zatraceně nedoceněná věc! ()

fr3ak

Vůbec jsem neměl tucha že existuje nějaká novější verze a ještě míň bych čekal, že ji najdu zrovna na Netflixu. Filmu se daří navodit parádní atmosféru a lokace (nejen) staré Prahy nemají chybu. Celkově by to mohl bejt vynikající film, nebejt těch těch katastrofálních herců. Doslova mě fyzicky bolelo dívat se na ty jejich naprosto nepřítomný výrazy, při ktrerejch odříkávají svoje texty, který sou navíc plný až nepřirozeně spisovné řeči, kdy to možná někomu na papíře připadalo jako dobrej nápad, jen si asi neuvědomil, že takhle mladý kluci fakt nemluvěj... A k tomu jejich herectví na naprosté nule, možná i pod nulou... Nějak takhle to vypadalo u nás na základce při školních představeních (i tam by se možná našli lepší herci). Nejvýraznější zůstává nepřekvapivě Petr Čepek a to si z něj užijete jen hlas... ()

Besyn

No,výprava a kamera jsou na úrovni,scénář už dosti skřípe (nato,aby to byla důstojná adaptace románu je to přílíš krátké a bylo hodně věcí vynecháno),ale to co tenhle film potápí dolů jsou herecké výkony,jestli tu vůbec o něčem takovém může být řeč. ()

ihonzik

Mně to prostě přijde jako povedenější adaptace než předchozí seriál. Tahle Záhada hlavolamu má užasnou atmosféru - díky hudbě Petra Maláska, vizuálně atraktivní a dramatické kameře s nájezdy a odjezdy a především díky tomu, že se netočila v ateliéru, což je hlavní důvod, proč Bočanovu Záhadu hlavolamu nemusím. Ačkoli se režisér Kotek na rozdíl od Bočana drží pouze prvního dílu trilogie, zhostil se podle mě Foglarovy knihy mnohem věrněji než Bočan. Navíc se mi mnohem víc líbí Hádek a Kehár jako Losna s Mažňákem než Vyskočil se Sloupem. Ale to je asi tím, že v době první Záhady hlavolamu jsem byl ještě daleko na houbách... ()

jay.lee

„Když natočíme nejdelší osten ježka tak, aby vyčníval z klece nejširším jejím otvorem, posuneme ježka do poloviny výšky klece. Pak točíme za vyčnívající osten ježkem, až na jeho protilehlé straně dostaneme do kolmé polohy nad sebou dva jiné ostny, nejdelší po tom, který už vyčnívá vpředu. Popostrčíme předním ostnem ježka tak, aby jeho dva kolmo nad sebou se nacházející ostny pronikly protilehlým otvorem co nejvíce ven. Potom za přední osten sklápíme celý hlavolam jakoby dolů, až jak zadní dva vyčnívající ostny dovolí, a poněkud doleva. Tím ježek dostane v kleci takovou figuru, že všechny jeho ostatní ostny, které jinak překážejí jeho vyklouznutí ven , zmizí z jiných otvorů klece v jejím vnitřku a zaujmou příznivou polohu k nejširšímu otvoru. A pak stačí už jen ježkem kroutit za nejdelší vyčnívající osten střídavě sem a tam. Přitom se osvobozuje ježek stále víc a více svými ostny z klece, až je venku úplně. A nazpět se dostává způsobem přesně opačným. To už je snadné!“ ()

kacaabba

Povinná četba pro 4. ročníky základní školy. Dětem se to (samozřejmě) líbilo. Já foglarovky mezi dětmi obecně podporuji, protože je to nejen dobrodružství, nejen o dětech, ale také proto, že autor, se skautskou přezdívkou Jestřáb, opakovaně vyzdvihuje morální charaktery lidí. A to je v naší době dobré a přitom ne až tak časté. Osobně hodnotím film dvěma * *, ale kvůli nadšení dětí přidávám pro oficiální hodnocení * ještě třetí. ()

Don Carlos

Dokonalému zpracování knižní předlohy sice podrážejí nohy předcvičující neherci, ale atmosféra je tak úžasná, že se film dětskému divákovi zaryje pod kůži. Škoda, že tenkrát nevznikly další díly. A škoda, že Petr Kotek až dosud nenatočil nic lepšího. ()

frype

Spracovanie sakra nie je tak dobre ako by mohlo ale za tu nostalgiu a všetko okolo Rychlých šípů to proste nejde inak ako za 4*. Je len na škodu, že pre dnešné deti nie je táto tematika príťažlivou. No darmo je hold iná doba. ()

Ozzy2

Rychlé šípy miluju,ale tento paskvil s otřesnými hereckými výkony všech zúčastněných neměl nikdy vzniknout. Tento román si zaslouží daleko větší úctu a měl být zpracován úplně jinak. Rejžo,dej si placku na čelo! ()

KafuR

Jako milovník předlohy jsem byl nejednou rozpačitý, protože je sice pěkné, že se autoři častokrát snažili zachovat DOSLOVNOU věrnost orginálu, ovšem to by výsledek neměl tolikrát ponoukat ke shovívavému úsměvu. Herečtí představitelé byli nejenomže nevýrazní, ale hlavně mi k románovým představitelům vůbec neseděli, připadali mně spíš jako malí nevyzrálí kluci, kteří jen tak pobíhají městem a kteří vlastně ani neví proč. Nebýt sympatického zobrazení Stínadel, kostela sv. Jakuba a Bratrstva kočičí pracky (+ scénky z Rozdělovací třídy;), byl bych s hvězdičkama daleko skoupější. ()

Drom

Vidím, že Koryntos dává hvězdičky dvě, tak já teda tři! Ne vážně, to jen aby se to vyrovnalo, protože nechat to spadnout na dvě by nebylo fér, jsou tam povedené momenty (nebo bych možná měl napsat scény), ale lobotomie velkého množství detailů a obsazení tak úplně na tři nemá. Zvláště, když jsem (nejen) rychlošípáckou trilogii ze Stínadel nedávno opět s chutí přečetl a jako předkrm si dal černobílý seriál, oproti kterému tohle je méně dětské a méně studiové avšak se slabší atmosférou, kterou nenašponovaly ani kožené bundy, zřejmě nový to poznávací znak tvrdého jádra Vontů. Takže říkám 2 a půl hvězdičky. Oi! ()

tranquill

Foglarovky jsou pro mne naprostou klasikou české literatury, doufám, že je čtou i současné generace... Tohle zpracování sice nevyniká herecky, protože výkony mladíků mne nijak nenadchly, ale především tím, jak je podáno. Od prvních sekund je nastolena naprosto mysteriozní atmosféra, kterou ani původní kniha tak nasáklá není. Zdůrazňuje ji Maláskův skvělý hudební doprovod a myslím, že i tvůrci Záhady Blair Witch by se mohli učit :-)) U nás se o podobnou mysteriozitu pokouší Jirka Strach, ale ještě mu něco chybí... ()

Ygnor

Strhující atmosféra s hudbou a perfektní kamerou, válcují tvrdší herecký projev. Avšak tleskám. Dneska už nikdo bez PP takový film nenatočí. ()

DAPDO

Film se drží věrohodně Foglarovi knihy, za to velká pochvala, až na pár nepřesností, ale to by jinak film musel mít tři hodiny. Sráží ho ale katastrofální obsazení v dětských rolích a za mě teda i neschopnost vystihnout ponurou armosféru Stínadel, narozdíl třeba od smyšlenýho seriálu z roku 1969, kde se to povedlo na jedničku. ()

kondor77

Kultovní předlohu jsem četl ještě před rokem 1989, takže k filmu i z osobních důvodů budu shovívavý. Je úžasný. ()

Odpadlik

Žádný film se asi nevyrovná pocitům při čtení notorický známých "českých komiksů", ale tento film se atmosférou ještě jakž-takž přibližuje. Vynikající je ovšem kamera, většinou si ji moc nevšímám, ale tenhle film stálo za to vidět už jen kvuli tomu. ()

Arequipa

Seriálový předchůdce je sice lepší, ale podle mě jen o chlup. Barevné moderní zpracování legendární knižní předlohy má něco do sebe, i když strašidelnější byl rozhodně ten černobílý. P.S. Na tomhle filmu jsme byli se základkou v kině a cestou zpátky do školy nám učitelka řekla, že tam přeci jen nějakou chybu měli - v té době přeci ještě nebyly na střechách televizní antény!:-) Nikdo jsme to neuhodl a fakt tam jsou. ()

D.Paulus

Naprosto srdeční záležitost z doby mého dětství. Výborná atmosféra, prostředí filmu, skvělá hudba, depresivní flashbacky, vynikající vypravěč Petr Čepek. Mluva odpovídá foglarovkám, pročež mi nevadila. Herecké výkony sice nejsou to nejlepší, co tento film nabídl, ale přesto jsem měl tento film radši, než podivný černobílý seriál, který měl s foglarovkami společné jen některá jména a kde dětské role hráli třicátníci... Ti sice hrát uměli, ale přesto působili docela nepatřičně. ()