Ticho před bouří

• USA Serenity (více)

Všechna tajemství jednou vyplují na povrch. Baker (Matthew McConaughey) toho má asi dost za sebou. Svoje životni rány si léčí v klidu a vedru rajského exotického ostrova kdesi v Karibiku. Živí se tu jako rybářský průvodce, má svou loď s názvem Ticho před bouří, ve vesnici má domek i milenku (Diane Lane) a nehezkou minulost zapíjí v baru. Ticho jeho života rozčísne jako blesk bývalá žena Karen (Anne Hathaway). A přinese bouři. Zničehonic se objeví a zoufale požaduje po Bakerovi, aby zabil jejího současného násilnického manžela. Ve jménu jejich společného syna i ve jménu jednoho milionu dolarů jako odměny má vzít jejího manžela na rybářskou výpravu a uprostřed oceánu ho hodit žralokům. Baker nejprve odmítá, ale klidné vody karibského ráje jsou už nevratně zčeřené. Výčitky a strach o syna ho začnou ještě více pronásledovat a začne o návrhu přemýšlet. Následná vlna vášní, událostí a zvratů odhalí i ta nejskrytější tajemství. (Bontonfilm)

Phietros

Serenity se od začátku prezentuje jako velký lov na nepolapitelného tuňáka kdesi na odlehlém a poklidném ostrově. Ovšem od příjezdu bývalé ženy Bakera se začíná rozplétat kolotoč, který vše změní! Hathaway přijela s nabídkou, při které nabízí 10 milionů za smrt svého muže, který jí a jeho syna terorizuje. Plán je jednoduchý, vyjet na moře na lov ryb, opít jejího muže a nastražit vše jako nehodu přes palubu! Do té chvíle se mi film líbil, ale po zjištění, že je vše jen hra, kterou si vymyslel syn po otcově (Bakerovi) smrti jsem měl opravdu zamotanou hlavu! 55% ()

mikestiff

Hodně béčkový film, který nezachrání ani posledních vydařených 15 minut. Velká škoda, protože nápad to nebyl zlý a v lepších rukách z toho mohla být pecka. ()

tnp101

O přítomnosti i obsahu zvratu jsem se náhodou dozvěděl dříve, byl to ovšem důvod, proč jsem se na film rozhodl podívat. Idea jako taková na papíře zas tak šíleně nepůsobí, ale je to ta forma, jakou je podaná. Ve filmu zvrat působí divně a neintegrovaně, herci zase jako nevinné loutky v šíleném experimentu. Film má potenciál stát se guilty-pleasure kultovkou, škoda jen, že je to jinak docela nuda. 50% ()

mab

Jak říká Werich, Tohle je blbý, to by se mohlo líbit..., to by mohlo dostat Oscara. Tento film je neslaný, nemastný, různě prolínavý. Herecké výkony až na solidní výkon stále pohledné Diane a průměrného Matthewa celkově matné, Anně jsem nevěřil nic, ani tu blond barvu vlasů, která k ní ale nějak podivně sedla, ani tu roli týrané manželky. Celkově jsem podle notace čekal drama, ale ta dějová linka v čase protnutá do jiného světa (nechci prozrazovat) z toho udělala takový kočkopes. ()

drake31

Steven Knight sa rozhodol pre veľká odpal a myslím, že si myslel, že trafil ten home run. No podobne ako The Book of Henry rok či dva dozadu, Serenity je bizárným divným zmixovaným dielom nad ktorým som len krútil hlavou; taktiež som bol ohúrený faktom, že niekto si myslel, že toto bude akokoľvek dobré; a nakoniec som si to užil(?). Po premiére filmu v Januári som videl na Twitteri ľudí poukazovať na to že je tu dáky twist, a mimo plagátu som nič iné nevidel. Očakávania som tým pádom nemal žiadne. Čo možno pomohlo, keďže som sa len nechal unášať čo mi bolo odprezentované. Je to hlúpy a nie veľmi dobrý film film. Avšak ten typ hlúpeho a nie dobrého filmu, ktorý si ide tak neskutočne sebavedomo za svojim, že je to až obdivovania hodné. Ťažko odporučiť, no takisto ťažko mi je razantne odohnať ľudí od Serenity. ()

bizz_mjc

Dá se říct, že mě to bavilo, ale jakmile člověk zjistí, oč jde, v tu ránu film ztratí smysl a atraktivitu, proč vidět závěr. ()

JohnSmith

Z počátku jsem se bál, že to bude fakt o lovu tuňáka, ale nakonec jsem byl příjemně překvapený. Matt je fakt výborný a i když sem tam ty indicie byly, tak jsem dlouho nevěřil, že to takhle dopadne. ()

VanTom

Exotika tropického ostrova a rybářská posedlost hlavní postavy měly něco do sebe, přestože byly náznaky, že cosi (v hlavě, ve světě) není úplně v pořádku. "Mindfuckový" twist po hodině rozhodování, jestli raději chytit osudového (eskapistického) tuňáka, nebo zabít tyranského manžela své ex, to celé přesunul do hodně WTF roviny, nudné a s velice pochybným vyzněním (SPOILER): Brát jako happy end, že počítačová projekce/alegorie svědomí (či co) 13letého kluka mu dovolí zapíchnout násilnického nevlastního fotra v reálu, no kde to jsme? ()

Bad Guy

Ticho před bouří je naprosto nudný film s totálně promrhaným potenciálem, které nezachránilo ani herecké obsazení. Bylo to celé odfláknuté včetně hereckých výkonů a především Anne Hathaway mi tu absolutně nesedla. Její výkon byl tak strhující, jako když se nějaký školák naučí něco nazpamět a pak to donuceně odříká.... Nicméně pár světlých momentů to sice mělo, ale ty by se daly spočítat na prstech jedné ruky, kdežto negativ bylo nespotečně. Je to naprostá pohroma a dovoluji si tvrdit, že tento "skvost" bude zařazen do nejhorších filmů letošního roku. ()

Marrdaa

Tenhle film je zářný příklad, proč nečíst obsahy filmu předem. Jeden by pak řekl, že se nedočkal toho co předpokládal. Já ale můžu konstatovat, že mě film bavil právě proto, že jsem vůbec nevěděl co se má stát. Sice se nejedná o žádný šokující twist, ale chemie změny vývoje příběhu zafunguje přesně v tu chvíli, když už má první část tendenci klesat k nudě. Český název filmu netřeba rozebírat, je to jako kdyby jste si v restauraci objednali Rumcajsovu kapsu a pak se divili, že jste dostali dva žaludy a kus zahnutýho klacku. ()

mkubalikova

Slušnej bizárek. Koukalo se na to pěkně, ale měla jsem si vypnout zvuk, abych se nenechala rušit naprosto nepochopitelným příběhem. 😡 40% ()

Ravi

Velmi tragický příběh jednoho malého kluka, který se může klidně odehrávat i ve vašem sousedství, jen možná nikdo neumře, jen možná nikdo ani neumřel a možná ani není navenek tak vidět, co se děje uvnitř. Film je vlasně náhled do duše malého kluka, kterému se zhroutil celý svět. To podání mohlo být určitě lepší, ale nemyslím si, že si film zaslouží tak špatné hodnocení od odborníků, kterých se takový příběh ani v nejmenším nedotkne, protože se buď nedokáží vcítit, nebo je jim to jedno. Jenže dobrý film je vždycky o něčem a cením si, že tento není určen pro každého. O to víc určitě musí zasáhnout lidi, kteří se do něho dokáží vcítit. 85% = 4/5 ()

jefff

No fakt jo, nepovedlo se to. Dobré herecké obsazení, zajímavý nápad ani pěkné exteriéry nepomohly ku slušnému výsledku. Knight se snažil, budiž mu za to díky, ale pravdou je, že čím víc chtěl šokovat, tím víc se do toho autorsky zabředával. Zkrátka to vůbec nevyznělo, jak mělo a místo dobrého nápaditého psycho-thrilleru vznikl úsměvný béčkový scifi thriller. ()

zsn

Perfektní film i s těmi scifi prvky, ač jako obyčejné drama by to stačilo. Nádherné prostředí, které mi evokuje domov, k tomu ještě hezčí chlap, kontejner místo domku na pláži, den na moři, po práci místní bar a po baru sex s vůní tuňáka... no co víc si člověk může přát ❤️🐟 ()

Kelly2502

Blah...ťažko hodnotiť. Nebyť zvratu, ktorý príde už po hodine filmu a radikálne tak zmení celý tón filmu mohla to byť dobrá dráma s kvalitnými hereckými výkonmi. Dokonca si myslím, že keby ten zvrat ponechali no prišiel by až na úplnom konci, stále by som mal z filmu lepší pocit ako mám teraz. Posledných 40 minút filmu sa nieslo v pseudo-filozoficko-psychologickej rovine s prestrihmi na akože IT génia, ktorý ťuká do počítača zatiaľ čo Matthew sa snaží zbaviť ožratého týpka. Hlavne kvôli tým prestrihom a koncu, ktorý mal vyvolať v divákovi nejaké emócie to pôsobilo parodicky a nezachránili to ani tie kvalitné herecké výkony. Inak, totálne si nepamätám, žeby film mal nejaký soundtrack a to je pritom jedna z prvých vecí, ktoré si na filmoch všímam (prácu hudby a zvuku s obrazom). Ticho před bouří je vlastne celkom vystižní preklad, nakoľko sa film k tej "búrke" ani nedostane. Smutné ()

Maynard.

Hu? Proč to má jen takle málo procent? Ty jo, mně to přišlo hodně zajímavý. A to nejen hereckým obsazením, který je fakt kvalitka. Co bylo taky hodně nadupaný, tak myšlenka, která se nám drala na Svět celý film, ale až tak nějak ke konci sem si začal uvědomovat, jak to vlastně asi bude. Jako je to sice celý jen tak nějak o rybářovi, kterej vede né zrovna ukázkovej život, a taky se většina filmu odehrává na lodi. Ale mně se to páčilo fakt dost a netuším, proč to nemá ani 50 volťáků :o) ()

sedm.1

Hned na úvod musím konstatovat, že podobné typy filmů mě upřímně vytáčí. Prakticky více než polovinu filmu totiž divák sleduje přímočarý, jednoduchý, nenudící, klasický, poměrně podmanivý a atmosférický thriller, ve slušném zpracování, od kterého si divák postupem času získá určitá očekávání, ovšem pak najednou tvůrci přijdou s takovým zvratem, že veškeré dosavadní dění postaví úplně na hlavu, vydají se zcela jiným směrem a vznikne z toho ve výsledku taková pakárna, s tak „originální“ pointou, že bych se vzteky pominul a jediní, kdo se u toho možná bavili, byli tak akorát samotní tvůrci, na diváka to má ale podle mě dost opačný dopad a účinek. Jinými slovy, výsledná pointa dělá z diváků idioty, její originalita je více než nepřesvědčivá a samoúčelná, a především, ani trochu mě ve výsledku nezaujala, neoslovila, nebavila. Daleko raději bych tak byl radši svědkem vývoje původní dějové zápletky, než toho nesmyslu, do kterého nás tvůrci nakonec namontovali, to by jsme ale pak už nebyli svědky avizovaného žánrového rozmělnění, v podobě sci-fi a mysteriózna, což se sem ale stejně vůbec nehodilo. Výsledný dojem z této podívané jsem tak musel poměrně dlouho vstřebávat, a nakonec musím konstatovat, že ten zvrat a pointa jsou fakt jen nefungující a nepůsobivou teatrálností, kdy si možná tvůrci mnuli ruce, jak publikum překvapí a převezou ho, ale myslím, že jim jejich záměr ani trochu nevyšel. Za mě se tak jedná o nepřesvědčivou podivnost, která mě navíc ani příliš nebavila a o které je opravdu těžké si myslet něco pozitivního. P.S. Matthew McConaughey je skvělý herec, kterého velmi uznávám, jen mi ale začíná připadat, že se začíná s těmi svými osudovými, upocenými, vnitřně rozedranými postavami už docela opakovat. ()

Lukoboss

Hlavním problémem tohoto filmu je, že mu chybí škatulka "mystery". První hodina totiž působí jako takovej dobrej, oldschoolovej thriller, kde hraje prim M. McConaughey. A že to teda zvládá, o to bych se nebál. Tyto role mu sedí, je si v nich jistej a působí věrohodně, to je naprosto v pořádku. Ovšem kdo si vymyslel, že A. Hathaway se obarví na blond, ten to moc nezvládl, a kdo vymyslel ten mystery twist, ten to nezvládl ještě víc. Nechci říct vůbec, to bych asi přehnal, ale přišlo mně, že tvůrci moc neví, co s tím. Zahrát na tuhle notu, to chce pořádný promyšlení. Nelze upřít určitou inspiraci klasikou Stařec a moře naroubovanou na film Truman Show, ale chtělo to víc. Dávám 3*, ale je to s odřenýma ušima, v podstatě můžu říct, že nebýt Matta, jdu o hvězdu níž. ()