Ticho před bouří

• USA Serenity (více)

Všechna tajemství jednou vyplují na povrch. Baker (Matthew McConaughey) toho má asi dost za sebou. Svoje životni rány si léčí v klidu a vedru rajského exotického ostrova kdesi v Karibiku. Živí se tu jako rybářský průvodce, má svou loď s názvem Ticho před bouří, ve vesnici má domek i milenku (Diane Lane) a nehezkou minulost zapíjí v baru. Ticho jeho života rozčísne jako blesk bývalá žena Karen (Anne Hathaway). A přinese bouři. Zničehonic se objeví a zoufale požaduje po Bakerovi, aby zabil jejího současného násilnického manžela. Ve jménu jejich společného syna i ve jménu jednoho milionu dolarů jako odměny má vzít jejího manžela na rybářskou výpravu a uprostřed oceánu ho hodit žralokům. Baker nejprve odmítá, ale klidné vody karibského ráje jsou už nevratně zčeřené. Výčitky a strach o syna ho začnou ještě více pronásledovat a začne o návrhu přemýšlet. Následná vlna vášní, událostí a zvratů odhalí i ta nejskrytější tajemství. (Bontonfilm)

Chrustyn

Jalový thriller, který je po celou dobu nudný a špatně zahraný, aby se později vytasil s jedním z nejvíce bizarních twistů, v dějinách filmu, který dá výsledné podobě filmu opravdovou korunu. ()

heyda

Být to klasický thriller asi bych šel o nějakou hvězdu výš, i když to zpracování by mi i tak vadilo. Nicméně tohle šílený sci-fi byla ještě horší volba. Je to fakt hodně promarněná šance využít jinak zajímavou hereckou trojici. Velké zklamání...10% ()

BMW12

Poutavý příběh, který táhne Matthew McConaughey. Mně osobně to zaujalo a dějová linka se mi líbila. Ke konci už to začalo být sice trošku zmatečné, ale nakonec jsme se dozvěděli, jak to všechno bylo. Překvapivý zvrat, nečekal jsem, že to bude mít takovéto vyústění. ()

TheEvilTwin

Nejpromrhanější potenciál filmu všech dob? Za mě teda určitě ano, což je obrovská škoda. První polovina byla skvělá a měla náběh na dobré vyústění děje do rafinované vraždy na lodi. Ale druhá polovina je pojata úplně obráceně, kdy tvůrci jakoby z thrillero-dramatu udělali scifi verzi, kdy se všichni začli chovat divně, a ve stejném scifi duchu film i ukončili. Bohužel ale takhle odlišné části do sebe vůbec nesedí, navzájem si škodí a jako celek to nakonec působí hodně rozpačitě a necelistvě. Matthew McConaughey si film dobře urval pro sebe, protože jeho role je docela silná a dominujíci oproti Hathaway a Clarkovi, kteří tady byli spíš jako doplňující charaktery. Velkým plusem, který hraje ve prospěch filmu, je vizuálně působivé prostředí ostrova, oceánu a zdejší komunity lidí, na což se prostě hezky dívalo. Za mě to mohl být klidně i film roku, kdyby se tvůrci zaměřili na jeden styl a ne deset různých v rámci jednoho snímku. ()

ARI50

Za ty prachy no neber to že, borec má šílený život, jen příště krapek přidat v rychlosti filmu příběh totiž nebyl špatný a herecky se to dalo přežít dobře. Škoda mohl to být hodně slušný thriller. ()

Morholt

Ono se to vyvíjelo jako klasický femme fatale thriller, který se veze na klišoidní vlně, ale díky atraktivnímu prostředí a fajn hercům se na něj dá v pohodě dívat. Pravda, Anne Hathaway se tady zrovna neblýskla, ale blonďatý přeliv jí sluší a to mi tady vlastně stačilo. Problém je, že Knight si byl té šablonovitosti vědom a tak se rozhodl zhruba po hodině s divákem vyjebat. Sice ho šlechtí, že měl odvahu k tak radikálnímu řezu, ale na druhou stranu v tomto případě by bylo lepší, kdyby příběh dovedl k jednomu z očekávaných konců. Takhle mě to totiž přestalo úplně zajímat a vydržel jsem jen proto, že jsem měl 60 minut za sebou. Netvrdím, že je to úplně špatné a když to tak vezmu kolem a kolem, tak námět nese jistý punc originality, ale zpracování se bohužel nepovedlo. 40% ()

seale

Trochu to v závěru přípomnělo Nolanovku. Originální příběh i jeho režijní podání. Mathew v herecké formě. Nolanovka to sice nebyla, ale nepovedený brak taky ne. ()

Dale

Pokus o nový Matrix, no výsledok je trochu rozporuplný. Už to totiž nie je až také originálne a o čo ide je jasné už v prvej polovici filmu, keď sa rozprávajú Clarke s McConaugheym o synovi. Nie je to natočené zle, aj herci sa snažia, ale vyšumí to akosi do prázdna. Určite to tu je ale dosť podhodnotené, za mňa 70%. ()

JohnCZ

Originalita se filmu upřít nemůže. Pěkné prostředí, klasicky sedlácky působící McConaughey urputně lovící svou vytouženou rybu. Jenže Hemingwayův Stařec a moře tohle není a brzy film začne střílet náznaky, že je to celé trochu jinak. I přes pomalé tempo mě to bavilo a docela rychle jsem k mému překvapení odhadl, o čem to celé vlastně je. On se film těžko hodnotí bez nějakého spoilerování, ale můžu říct, že pravděpodobně stejně jako ostatním, i mně celá zápletka přišla, sice zajímavá, ale taky děsně nedotažená. Film je jako epizoda Black Mirror, kde měl Steven Knight nějakou určitou myšlenku a chtěl z ní vykřesat šokující pointu, ale že to vlastně nedrží příliš pohromadě, nad tím si už hlavu tolik nelámal. A buď tohle divák překousne a přijme to nebo film nadobro odstřelí. ()

Pontius

Ukázkový případ toho, jak se dá poměrně zajímavá zápletka kompletně odstřelit. Tohle nemohl ani McConaughey zachránit, i když se tu sám příliš nepředvedl. Jediným pozitivním bodem je tu Hounsou, kterému takové role svědčí. ()

MartinezZ

Film trpí klasickým "One Man Syndrom"em, kdy je jeden autor jak scénáristou tak i režisérem filmu. většinou z toho plyne, že není sebekritický a je to patrné i zde. Poměrně atmosférou docela hutný a postupně gradující thriller se mění přes WTF vlnu do srágory, což je velká škoda. Celou dobu čekáte, co se z toho vyvine, kdy se TO už stane a co se bude dít v té poměrně již krátké době do konce filmu poté a najednou přijde naprostý twist, který je WTF, ale ještě bych ho akceptoval (byť by některé scény již nedávaly moc smysl) a ještě ho chápal jako tvůrčí záměr, ale kdyby vše končilo oním hlášením z rozhlasu/televize. Všechno poté mělo být vypuštěno a existence dalších scén celému filmu vyloženě brutálně škodily. Fakt škoda, velká, smutná velká škoda. --- Tři čtvrtiny filmu ****, po twistu s přimhouřením oka ***, konec už těžké **, a to jsem ještě hodný. Výsledek: *** ()

Ellmariachi

Přiznám se, že mě zde nebavilo absolutně nic. McConaughey, respektive jeho postava mě docela vytáčela. A to takový ty lehce arogantní týpky můžu. Anne je jedna z nejhezčích hereček, ale ve finále jsem zjistil, že v tomhle filmu mě prostě nijak nebere. No a příběh? V momentě kdy to začne být zajímavé se začne poodkrývat pointa. No a když jsem začal hádat v čem to celé spočívá, přál jsem si ať se pletu, protože takovou blbost by snad nenatočili. Jenže vole natočili. 25 procent za neskutečnou slátaninu. ()

Salem

Hroznej film, zbytečně utracených 200, kdybych šel do kina jenom na ty reklamy před filmem, tak by to bylo lepší. Jason Clarke by neměl nikde hrát, v každým filmu kde je hrozný. ()

JJ.Gibson

No jak to říct?!? Co to sakra bylo?!? McConaughey a Hathaway, on drsnej, životem znechucenej rybář, ona jeho bývalá, která má tyrana doma a chce od něj pryč, nejlépe definitivně. Člověk by řekl, že se tu schyluje k pěknému dramatu. Ale ouha strouha. V půlce filmu přichází twist! a můj spoiler! Vše z toho není reálné. Syn McConaugheyho si vytvořil svůj vlastní Matrix na kompu, aby aspoň nějakým způsobem oživil svého mrtvého otce a ospravedlnil si, že se chystá killnout mámina nového chlápka tyrana, co je neustále bije. Bohužel tento pseudo-matrix, ale moc nefunguje a shazuje sám sebe. Věřím, že v mysli režiséra Stevena Knighta, to bylo asi super! Ale převést tento "super" nápad na plátna kin se hrubě nepodařilo... ()

blackrain

Pořád jsem čekala, co se z toho dramatu vyvrbí a kam se to celé posune. Ale tohle mě fakt ani v nejmenším nenapadlo. Takže velké překvapení. Film klame tělem a to dost. Klesla mi z toho čelist a málem vypadla z pantů. Pomalé vyprávění mi sedlo přesně akorát. Atmosféra exotiky na ostrově byla pomalu až hmatatelná, skoro ukapávala z obrazovky. ()

Trevor

Napriek celkom dobrému nápadu o úniku z reality sa záver dá vytušiť a celá snaha o atmosféru nakoniec vychádza nazmar. Je pravdou že režisérovi išlo pravdepodobne o to, aby nerozhodnosť mladého Patricka odhodlať sa k skutku bola vykreslená čo najdôveryhodnejšie, avšak celé to je síce pompézne, avšak v konečnom dôsledku to je na škodu celému príbehu. Hviezdička naviac je asi za prostredie v ktorom sa film odohráva, inak tých cca 50% na čsfd zodpovedá predvedenej kvalite. Škoda...rozhodnutie neísť na film do kina tentokrát neľutujem. ()

Aleee89

Předem jsem si o ději filmu nic moc nezjišťovala a asi jsem udělala dobře. Tiché místo totiž bylo hodně divné a já pořád tušila, že se něco asi stane, až mě ten zvrat a konec kupodivu vlastně docela mile překvapily. ()

Foma

Nízké hodnocení na mě někdy působí tak, že film překonává má nízká očekávání :-). Takže tento příjemně překvapil. On není vůbec blbý, je v podstatě dost filosofický, docela i promakaný, jde vlastně o  - bacha spoiler! - popis posmrtných stavů. Ale asi něco takového často od těchto filmů nečekáme, tak to tam ani nevidíme. ()