Jsem božská

• Kanada

Komedie

USA, 2018, 110 min

• FilMiki

Prostě to nemá vtip! Až na dvě, tři pousmání a to je zoufale málo..(21.6.2018)

Ve svém žánru je to povedená hloupost. S tím jsem na to šla, že to bude blbost. Poselství filmu je jasné už z traileru, vše je předvídatelné, ale jako odpočinková jednohubka je to fajn. Příjemní herci a milé postavy. 4*(7.5.2018)

• Filmmaniak

Komedie pro ženy, která ženám podsouvá, že nejsou krásné nebo žádoucí jen proto, že nevypadají jako supermodelky na obálkách pánských magazínů. Místo toho, aby snímek bojoval proti institucionalizovanému ideálu krásy a předával divačkám sdělení, že na povrchním vzhledu až tolik nezáleží, tak jim říká pravý opak. Nejprve jim vsune myšlenku, že by se měly cítit špatně, pokud vypadají alespoň trochu podobně jako hlavní hrdinka (přičemž ale Amy Schumer rozhodně není nějaká ošklivka), a pak je zahrne situacemi, v nichž je opakovaně prezentováno, že každá žena, která nevypadá jako modelka z reklamy, je tlustá a ošklivá. Vrcholem je závěr, v němž hlavní hrdinka sice má motivační proslov před spoustou jiných žen o tom, že všechny ženy jsou krásné takové, jaké jsou, ale má ho jen kvůli tomu, aby tím udělala reklamu nové sérii cenově dostupné kosmetiky. Ani to na komedii není moc vtipné - bodejť by ne, když veškerý děj je založen na jednom jediném vtipu. Delší recenze ZDE.(15.6.2018)

• Dashiella

Problémom I feel pretty nie je premisa (s ktorou majú teda mnohí problém), kedy si žena pomyslí, že je pekná, až keď si drbne hlavu. Je to nastavenie problému a univerza hlavnej hrdinky a najmä sa dá veľmi ľahko čítať ako súčasť nejakej metafory- nemusí sa to stať takto každej žene, ale tu je to konkrétne účel svätiaci prostriedky. Toto audiovizuálne dielo však vôbec nefunguje ako film. Nemá tempo, expozícia je rozťahaná, správanie postáv nelogické, situácie predvídateľné, celá tá pracovná situácia stojí na vode, až miestami zamrazí z trápnosti a cítim sa ako v zlých romanťákoch z 90. rokov. Jediná súca postava bol bradatý frajer. Mám Amy Schumer rada a ani netreba zmieňovať, ako sa vo svojich filmových postavách odkloňuje od toho, čo robí v telke alebo stendapoch. Do takého filmu sa musí nasypať viac kešu a preto sa toľko neriskuje a keď sa mi to celé zdalo ešte bezzubejšie než Trainwreck... to už je čo povedať.(21.6.2018)

• Streeper

Film se dle mého názoru hodně inspiroval Bridget Jones, bohužel na její kvality ale nemá. I když se film snaží být alespoň troche vtipný (občas to funguje), tak není do takové miry, abych se celý film srdečně smála. Naopak jsem se na začátku filmu cítila strašně zoufale, už jen kvůli hlavní hrdince, která se utápí v depresích, že není krásná (přitom Amy byť není nejhubenější, tak mi krásná přijde). Celý snímek je postavený na ideálu krásy a vlastně nám říká, že pokud navypadáte ukázkově jako modelka z časopisu, tak ze sebe musíte mít špatný pocit. Co se mi, ale líbilo bylo to, že jakmile se Amy začala věřit, všechno se jí dařilo, nasal přítele a skvělou práci, a proto by chtělo, aby si z toho nesebevědomá divačka odnesla to poučení, že si stačí věřit.(21.6.2018)