Série(3) / Epizody(36)

Lidský vězeň se ve vesmíru seznámí s miloučkým mimozemšťanem, který dokáže zničit planetu, a vydá se na mezihvězdné dobrodružství za záchranu světa. (Netflix)

Filip 07

dlho som tak dobrý animák nevidel.... a prajem nekonečné nočné mory  parchantom, ktorý ho zrušili.... zbohom mooncake :( ()

cernakus

Tak tohle je mimořádně odlišný animák pro dospělé. Bere se totiž zcela vážně, i když je to samozřjmě plné humoru (a logicky tak velmi často pěkně černého). Ostatně, jestliže hlavní linka příběhu je epic^epic, tak to jinak moc nejde. Výborně jsou napsané i postavy, zejména Garry, který, přestože je hlavní hrdina, je sice "comic relief", ale protože je synem jedněch obrovských "cohones" daného universa (dabuje Perlman což podtrhuje drsňáckost postavy), není to neužitečné pako. Co je na takový animák uniktání je chemie postav. Ta dokonce převyšuje o třídu hlavní trojku z Ricka a Mortyho, což je už sakra pořádný "benchmark" a už od druhého dílu vám fakt není jedno co se jim stane, byť tušíte na základě úvodní scénky každého dílu a epičnosti zápletky, že nic dobrého to asi nebude. Hudba je zde absolutní tah na divákovy slzné kanálky a kdo neuroní jedinou slzu za celých 10 epizod, nemá srdce. Nicméně u hudby je také jeden vážnější zádrhel. Zvukař byl zjevně sjetej a těžce nezvládl normalizaci zvukových hladin. Hudba je tak velmi často až příliš nízko pod zvukovými efekty a hovorem. Pokud si ji chcete vychutnat, je nutné to hodně přepálit a pak trpět při dialozích nebo točit potenciometrem. Tohle doufám do dalších sezón opraví. Animace táhne důraz na plastičnost a dynamiku a přesto zůstává výborně detailní. Vesmírem seriálu se budete i kochat, což u animáků běžně prostě není. V dospělém obsahu konkuruje RaM i když není zdaleka tak nechutně vulgární. Taktéž v seriálu neřeší žádné nadčasové myšlenky ani filozofické debaty, takže se to dá sledovat jako svižná jízda a na rozdíl od konkurence to nemá hluché epizody (i když uvidíme další sezóny). Překvapující je i konzistence kontinua univerza bez vážnějších logických lapsů. V každém případě pro diváka, který má rád sci-fi jednoznačně doporučuji a ideální způsob zhlédnutí je volných 3,5 hodinky večer po nějakém osobním neúspěchu a s litrem zmrzliny divákových chutí. ()

Riziko

Ktorý hendikep písal obsah pre tento seriál? Chápem, že občas sa vyskytnú nejaké nepresnosti, ale aby niekto napísal takú nehoráznu pičovinu a vydával to za obsah... A k veci: nemyslel som si, že to niekedy poviem, ale lepšie ako R&M. ()

palmovylist

Po 1. sérii: Zase jeden povedený slepý výběr...prvních pár dílů bylo kvalitou spíš průměrem, vratce balancujícím mezi dobrými a trapnějšími vtipy, ale postupně si příběh, charaktery, nápady i většina vtipů sedly a kvalita šla strmě vzhůru...85% Začátek 2. série s trochu podobným rozjezdem jako série předešlá..ale seriál se postupně stále více přesouvá od vtípků spíše směrem k akci a řešení vztahů mezi postavami a seriálu to rozhodně prospívá. ()

Aechato6

To co začalo jako lehce nadprůměrný komediální animáč pro dospělé se po několika dílech mění na epickou vesmírnou odysseu ve které půjde pouze o záchranu světa, pomstu a přátelství. Nikdy bych neřekl, že mě animovaný seriál může chytit a upoutat tak moc, že si připadám jako když sleduju několika dílovou filmovou sérii, která neustále graduje. Kromě úžasného příběhu je seriál plný skvělých postav. A rozhodně to není tak, že byste se o ně nemuseli bát. Nemůžu se dočkat druhé série. ()

Petper

Ak vás bavia seriály na typ Rick a Morty , čakáte na novú sériu Got a hladáte nijakú fajn odddychovku , tak toto je presne pre vás. Výborná oddychovka so skvelými animáciami a úžasným humorom , ktorá si ale vie udržať aj napatie a dokáže vyvolať rozne zvraty v príbehu. Rozhodne sa teším na druhú sériu! 80% ()

Hird

Wannabe Rick and Morty, ale je to uz prilis nevyvazene, chaoticke. Prvni serie jeste usla, druha uz me nebavila - i hlavni dejova linka je hodne slaba. ()

spawnxp

První série mě celkem dostala, druhou jsem chápal jako trochu "oraz" a třetí bohužel už jen recyklát adolescentního "psychologizování" a očekávatelnejch "zvratů". Animace mě ze začátku trochu iritovala ale po menší pauze jsem tomu přišel na chuť. Co se týče postav, tak to byly vlastně figurky - ale zábavný (hlavně Kevin a revolucionář Tribore - kterýho by asi překonal jeho syn Quatronostro, kdyby byla 4 série). Celkově dost nevyrovnaný, ale tak to už u delších seriálů bejvá. Určitě bod za chvílema opravdu dusivej "nihil" - jako že "když se to se*e tak všechno". Celkově spokojenost - 3.5/5 ()

Habansz

Viděl jsem pilotní díl před dvěma lety a říkal jsem si, jak by bylo super, kdyby to vyšlo alespoň jako miniserial. A stačilo pockat a máme už v přípravě i 2. sérii. První dil navnadil už v roce 2016 a ostatní v tom duchu dobře pokračují. Když to hodně přeženu, dost v tom vidím předchůdce Ricka a Mortyho. Uvidíme, jak si povede druhá řada. ()

UncleMorty

Miluju překvapení a to přesně tenhle šílený animák je. Jasně, scénář a dialogy by potřebovaly trochu dopilovat k dokonalosti (některý rychlý přeskoky působí trochu trapně a nepochopitelně), nicméně to co se tváří nejdřív jako šílená story o největší žijící lopatě ever, se rychle změní v dospělou hrdinskou jízdu k zapamatování. ()

freshprince

Dokonalá kombinace Futurami, Rick & Morty a tak trochu i scifi snímku Moon. Přesto naprosto originální a svěží seriál. Bavil jsem se po celou dobu. ()

Kubik_

Final Space je vážně skvělý seriál, který tě zabaví celý den. Tenhle seriál si hraje s vašema citama, někdy je to zábavné a odlehčené, nebo napínavé a smutné. Postavy jsou dobře napsané, animace skvělá a příběh dobře promyšlený. Jsem docela smutný že ten seriál zrušili a je pravda že třetí série je za mě nejslabší, ale i přesto bych chtěl vidět uzavřený konec tohoto dobrodružství. ()

Thalin

Tahle blbina mě překvapiv bavila. Člověk v tom může vidět mnoho náznaků jiných seriálů nebo slavných filmů, ale stejně si to pořád udržuje nějakou tu vlastní originalitu. Hlavní hrdina vlastně není žádný hrdina, spíš pako, co od všeho spadne po hlavě a občas se mu něco povede. Ale tím spíš ho to přivádí do vtipných, ale i vážných situací. Má to humor, akci, trošku toho násilí, krve a dobrý spád. Škoda jen, že to utnuli. Zasloužilo si to další série. ()

mad.dog

Final Space je ukázka, že epický příběh lze vytvořit i animací. Tenhle seriál má všechno, skvělou hudbu, postavy, příběh a já se toho prostě nemůžu nabažit. Opravdu skvělá věc od Netflixu! ()

MasakrasS

Upřímně si myslím, že tohle je jeden z nejlepších animáků co jsem kdy viděl. Co mě zarazilo je neuvěřitelná hloubka oproti jakýmkoliv jiným - přátelství, epičnost, příběh, emoce. Neuvěřitelný. Miluju to. ()

Deleo

Otravně sympatický = tak se dá popsat jak seriál i hlavní postava. Sledování seriálu a i zejména tohoto, se dá přirovnat k muži co chodí do práce. Má takového neslaneho nemastneho kolegu. Po chvilce zjistí, že má s ním mnoho společného. Ve finální místě, se sejdou a rádi spolu existují. Každá postava má své kouzlo, nádech a i trochu parodie na asimova atd. Za mě 99% ()