Série(3) / Epizody(36)

Lidský vězeň se ve vesmíru seznámí s miloučkým mimozemšťanem, který dokáže zničit planetu, a vydá se na mezihvězdné dobrodružství za záchranu světa. (Netflix)

ganz

Není to ani Futurama, ani Rick a Morty a je to dobře. Final space je prostě ve vlastní kategorii a má jedinečnou atmosféru, skvělý soundtrack a parádní příběh. Když si zvyknete na hlavního představitele, který je ze začátku poměrně otravný, ale najdete si k němu cestu, tak Vás čeká perfektní epická jízda vesmírem. ()

Melios

Niečo ,čo začalo len ako jednoduchá infantilná komédia sa premenilo na ťažkú, vážnu a smutnú drámu. (Hodnotím len 1. Sezónu ,zbytok ohodnotím zvlášť). Zozačiatku to začalo fajn ,no potom sa seriál nečakane rozbehol a začal šokovať scénu po scéne. Finále je dokonalé. Je napnuté a hlavne dychberúce. Koniec smutný. Čakám ako dopadne druhá sezóna ,pretože toto ma priam šokovalo. Gary a Quinn sú perfektní, ich vzťah funguje a dabing (anglický) je fakt kvalitný. Mister Commander bol .....zaujímavý? I tak sa to dá povedať Zbytok ušiel. Zopár vtipov padlo ,ale pre mňa je to hlavne dráma. Pokiaľ pominiem tých pár slabších dielov tak si to zaslúži silné 4* ,alebo slabých 5* ,výber je na vás. Odporúčam všetkým, čo milujú sci-fi, nevadia im krátke seriály a páčia sa im popkultúrne narážky... ()

BMAJTZ

Upřímně musím říci, že po první sérii Final Space jsem by nadšen. Zajímavá zápletka, sympatické postavy a extrémně střelený humor. Úplně mi to sedlo do noty a střelil bych tomu 4 hvězdy. Mno a pak přišla série druhá a pojala to úplně jinak. Dostali jsme haldu nových postav, které už nejsou tak výrazné. Příběh se z ucelené dějové linky mění na epizodické příběhy a otevře se halda zápletek které vlastně ani nikam nevedou a v celkovém příběhu nehrají žádnou roli. A nakonec přišla série třetí. Příběh se vrátil k hlavnímu tématu ale extrémně se ubralo na humoru a to až tak, že když je v díle jeden vtip tak jste za něj rádi. S přibývajícími řadami taky extrémně přibývá nelogických situací. Jasně je to komediální animák, ale v momentě když už z toho ta komedie nějak mizí si toho začnete všímat nějak více. Taky jsem v žádném seriálu asi neviděl tolik falešných smrtí jako tady. Pokud se jedná spíše o hlavní postavy tak si můžete být jistí, že ta prostě neumře a to jí muže rozmetat klidně bomba. Jasně sem tam někdo umře doopravdy, ale protože tady umírá furt někdo tak to nemá na diváka prakticky, žádný dopad, a samozřejmě navíc umírají jenom vedlejší postavy. Kromě toho třetí série obsahuje neuvěřitelné množství "deux ex machina" děje, že mě to začalo docela vytáčet. Snad každý díl obsahuje děj ve smyslu, něco se posere, není žádné východisko a hle, na poslední chvíli se z prdele objeví nová postava/přístroj a vše je zachráněno. Ve třetí řadě se něco takového objeví prakticky v každém díle, dokonce bych řekl, že v rámci jednoho dílu i několikrát. Jo a ještě jedna věc která mě docela vytáčela byly emocionální momenty. V průběhu seriálu všichni podvedou úplně všechny, aby se nakonec zase sešli a donekonečna si vykládají jací jsou nejlepší přátelé a že si kryjí záda. Kdyby tohle z každého dílu vystříhali tak ty díly mají vždy tak o 5 minut méně. Abych to shrnul, doporučuji první sérii hlavně kvůli nápadu a humoru, další série jedou spíše na setrvačnosti a například já jsem poslední sérii dokoukal už ve zrychleném režimu přehrávače. Přestože mě to bavilo asi mi nevadí, že to třetí sérií skončilo poměrně neuzavřeně, protože si myslím, že by další série jely v klesajícím duchu a zmítaly se v patosu. ()

NifKor

První polovina 1. sezóny Final Space je lehký nadprůměr ale ta druhá je úžasná. Druhá polovina 1. sezóny je úžasná kvůli tomu, že samotný postavy vám přirostou k srdci dokonce i hlavní hrdina, který byl v 1. polovině neskutečně otravný, vtipy jsou často dobrý a nejlepší postava pro mě je KVN. Příběh tím jak se dostává do finále tak nabídne a ukáže strašně ale strašně moc a emoce samozřejmě fungují nejlíp až v posledním díle. 8/10 ()

Gogo333

Animace je docela povedená. Postavy ujdou. Příběhově to není špatné. Trošku mi to připomíná Guardians of the Galaxy. Akce nic extra a humor taky moc nezaujal. I přes otevřený konec případnou další sérii pokračovat nebudu. 65% ()

Milky.

I přes nepřekonatelně otravného a debilního hlavního hrdinu je tohle asi nejnapínavější, nejepičtější a nejemotivnější věc, co jsem za poslední roky viděl. A na hlavu poráží celou Marvelovskou frančízu a s DC si vytírá podrážky od hoven. A zároveň je to dost zábavné (ikdyž občas je humor až moc trapně americký, ale vždycky to vynahradí napětí a děj). Rick & Morty jsou sice chytřejší, ale co se týče příběhu a atmosféry, tohle je na jiné úrovni. U Avocata jsem měl chuť jít brečet k mamince a na konci série mi zůstala čelist dole. O něčem takovém si můžou celí Avengers i s Thanosem nechat jenom zdát. Asi jediný animák, u kterého jsem brečel. ()

Zombi

Velmi slušná scifi ptákovina, která na jednu stranu baví, na druhou stranu má i vážnější momenty a hezkou osudovou hudbu. Bavil jsem se za 4 hvězdy. Edit. Druhá série je už slabší, humor mě většinou míjí, pořádně to nakopne až poslední díl. 3 hvězdy. ()

Flopik

Neverím tomu, že tento animovaný seriál je až tak nehorázne dobrý. Po prvom diely to vyzerá ako komédia, no nakoniec sa z toho vykľuje hrdinský príbeh plný silných emócii , výborného humoru a skvelých postáv s parádnou hudbou.Pre mňa je to jeden z najlepších ak nie najlepší animovaný seriál z ktorého dúfam bude ešte veľa sérii.Takýto koniec som teda nečakal sánka dolu a na záver len Chookity pok. ()

toi-toi

Zober charakter postáv z Guardians of the Galaxy. Pridaj mix vtipu a vážnosti z Futuramy a navrch to posyp známymi detailami zo Star Wars či Star Treku. Výsledok nie je veľmi štýlový, za to je zábavný, vtipný a cool. ()

pilarius

Líbila se nám první řada tohohle seriálu? Líbila! Víc očí víc vidí. Oproti Futuramě nebo RaM slabej odvar, nicméně je fajn nemít to jen jako epizodky, ale jet nějakou koherentní storylajnu. Na druhou řadu se podívám rád. ()

gazogazo

Chvála, že to není jako ta píčovina R&M. Coherentní série založená na příběhu a postavách. Rychle to uteklo a čekám na sérii číslo II. ()

Torgal

Seriál dvoch protikladov. Na jednej strane rozpráva naprieč sezónami seriózny kontinuálny príbeh s množstvom hlboko emocionálnych scén podfarbených dramatickou hudbou, ale zároveň súka neustály príval vtípkov, ktoré celej tej vážnosti podrážajú nohy. V druhej sezóne sa dej scvrkol na zbieranie kľúčov a povolil stavidlá šialeným situáciám, takže tento kontrast už nebol tak badateľný, no tam som si uvedomil, že mi tá vážnejšia nota a pevnejšie príbehové zovretie predsa len chýbajú. Na hlavného hrdinu si tiež treba zvykať, lebo jeho prejav je zo začiatku veľmi otravný, no po čase prestane vadiť (alebo som sa naň adaptoval). Celkovo ale dvíham palec nahor, je to zábavné aj zaujímavé, ale tvorcom zrejme chýbajú skúsenosti na to aby vyvážili zložky v správnom pomere. Uvidíme ako sa s tým pobijú v ďalších sezónach. 7/10 ()

Urukhaj98

S01-S03: Kdybych měl Final Space popsat co nejstručněji, řekl bych, že je to něco jako Mass Effect, kde je hlavní hrdina totální trotl. Gary je ze začátku skutečně velmi nesympatická postava, což můj prvotní dojem ze seriálu dost sráželo. Nemohl jsem se však mýlit víc. Final Space je na animák neskutečně epická podívaná, která funguje jak v komediální, tak v dramatické rovině. Zcela s přehledem strká do kapsy i podobně laděného (přesto trochu více komediálního) Ricka a Mortyho. Pokud nevěříte, přesvědčte se sami. 9/10 ()

fellaZ

1. SÉRIE: Velice humorná jednohubka, shozena přílišnou sebejistotou (ironicky podobající se hlavnímu hrdinovi). Vtipy bohužel převažují nad většinou dílů a tím pádem má Final Space problém přirozeně rozvíjet postavy, případně soucítit s němi v "emocionálních" momentech. Akční scény jsou nudné kvůli dost obvious plot armoru a ten shazuje "cynický vibe", který se seriál snaží navázat. Je co zlepšovat. 3/5 ()

darthvader77

No tak tohle bylo fantasticky vtipné i se všemi smutnými momenty. Výnikající parodie, v které se ale člověk narozdíl od Bojacka neztrácí a dovede být navíc opravdu vtipná. Absolutní fantazie je to takové Star Wars křížené s červeným trpaslíkem a já to naprosto miluji. Gary je fantastický protagonista a zbytek posádky je stejně dobrý hlavně zatracený Kevin. První série na jedničku. A začátek druhé je slibný. ()