Final Space (TV seriál)

Final Space

Animovaný / Sci-Fi

USA, 2018–2019, 8 h 3 min (Minutáž: 21 min)

Není to ani Futurama, ani Rick a Morty a je to dobře. Final space je prostě ve vlastní kategorii a má jedinečnou atmosféru, skvělý soundtrack a parádní příběh. Když si zvyknete na hlavního představitele, který je ze začátku poměrně otravný, ale najdete si k němu cestu, tak Vás čeká perfektní epická jízda vesmírem.(15.6.2020)

Až na ty chvílemi zbytečné dialogy, kdy hrdina komentuje cokoliv, tak musím říct, že jsem nebyl absolutně připravený na to, co přijde. Epičnost v rozměrech o jakých se Rickovi a Mortymu ani nezdálo a jistota přežití postav asi jako u Hry o trůny. Za mě super, ale jak říkám, ubrat rádoby hlášek a je to jasná 5*hvězda. Skvělá hudba.(30.7.2018)

• BigDeal

Priznám sa, že som videl len polovicu prvej série, ale viac nedokážem. Animované je to pekne a cítiť z toho hravosť a epickosť, ale pre mňa osobne to kompletne zráža štýl humoru, ktorý mi príde nielen nevtipný, ale až úplne otravný. Odporúčam pozrieť prvé dve časti - ak vám humor sadne, sadne vám aj seriál.(20.5.2019)

1. série: Hodně zvláštní počin. Někdo by i řekl, že odpověď Netflixu na Rick and Morty. A jestli s nějakým úspěchem je nasnadě. Má to své. Jede si to své. To "své" je ale dosti sporné, protože kupříkladu já, jsem snad do třetího dílu nevěděl, co se děje a nebo o co tam vůbec jde. Je to hodně těžké na posuzování, protože je zde i nějaká určitá úroveň humoru, ta ale taky nefunguje úplně vždycky a někdy se sami sebe ptáte, co se to kurva děje? Ale! Své jsem si v tom našel. Docela jsem se těšil na další díly, i když jsem tomu někdy mnohdy nerozuměl. A to nemluvím o to finále šestého dílu kupříkladu. To v mé hlavě i v srdci zůstane hodně dlouho. Už jenom kvůli tomu, že takhle skvěle zpracovanou záležitost jsem za poslední dobu hodně dlouho neviděl. Ta druhá série určitě není k zahození. 2. série: O Final Space se dá napsat dost. Je to záležitost, která je mnohdy naprosto ujetá a někdy má nezaměnitelné kouzlo humoru. To je klasicky vidět na tom, že nějaké epizody jsou naprosto o ničem a připomínají start první série, a poté zde jsou epizody, které mě nějakými svými hláškami dostávají více do kolen než některé komedie, kterým jsem letos udělal pět hvězd. Ale co z toho? Pokud máme jeden díl, který je skoro nadčasový a vtipný a poté takový, který je úplně o ničem, vyjde nám z toho tvrdý průměr. Koukat na druhou sérii bylo převážně spíše povinnost a donucení. Ale dalo se to. Dokážu si ale představit, že třetí série bude už moc. A seriál jako tento jich může plánovat deset. A nevím jestli na to budu mít čas a hlavně nervy.(6.10.2018)

Parádní scifi animák. Tohle jsem našel čistou náhodou a rozhodně toho nelituji. Za začátku jsem si říkal, že hlavní hrdina je neskutečně otravný a myslel jsem, že to vypnu, ale dal jsem tomu šanci a nelituji. Z té otravnosti tvůrci dokázali udělat hlavní přednost seriálu a od začátku do konce každého dílu jsem se rozhodně nenudil. Vtipné, svižné a zábavné. Rozhodně se těším na další sérii.(9.2.2019)

• - Palubní počítač H.U.E inspiroval počítač HAL 9000 ze snímku 2001: Vesmírná odysea (1968). (D.Moore)

• - Seriál vychází ze tří krátkých filmů Gary Space, které režisér Olan Rogers zveřejnil v roce 2010 na svém YouTube kanálu. V roce 2017 na YouTube zveřejnil také pilotní díl seriálu Final Space. (D.Moore)

• - Tvůrce seriálu Olan Rogers vytvořil první pilot již v roce 2010. (bignothing)