Final Space (TV seriál)

Animovaný / Sci-Fi

USA, 2018 - 2019, 5 h 15 min (Minutáž: 21 min)

To, co začíná jako hloupá komedie o jednom vězni, který je tak trochu divný se postupem času rozroste v docela povedenou vesmírnou hrdinskou odysseu s poměrně zajímavými charaktery, zábavným i napínavým příběhem, který člověka dokáže bez problémů udržet u obrazovky během celé první řady. Rozjezd je pomalejší a plný nejrůznějších vtípků, kde jen některé jsou povedené, ale jak to začne nabírat na závažnosti, tak se na to stále lépe dívá a člověk chce co nejrychleji vědět, jak tohle skončí. Na druhou stranu je to plné hrdinského patosu, kdy postavy háží jednu cool hlášku za druhou a v některých momentech to působí tak strašně přehnaně, že i v těch vážně myšlených situacích jsem se musel často až smát. Je to tak schválně? Za sebe nevím, ale k "dokonalosti" už mi tam chyběla jen klasická rozmluva mezi Hanem Solem a princeznou Leiou ve stylu "Miluji tě" - "Já vím...". Ale přesto všechno jsem se bavil, téhle show se podařilo mě na pár hodin přikovat k monitoru a vše si to vcelku užít, stejně jako třeba docenit to, že tady postavy prostě umírají, i když kdo ví co bude v druhé sérii, pokud je tedy v plánu... 7/10(5.5.2018)

Parádní scifi animák. Tohle jsem našel čistou náhodou a rozhodně toho nelituji. Za začátku jsem si říkal, že hlavní hrdina je neskutečně otravný a myslel jsem, že to vypnu, ale dal jsem tomu šanci a nelituji. Z té otravnosti tvůrci dokázali udělat hlavní přednost seriálu a od začátku do konce každého dílu jsem se rozhodně nenudil. Vtipné, svižné a zábavné. Rozhodně se těším na další sérii.(9.2.2019)

Ak vás bavia seriály na typ Rick a Morty , čakáte na novú sériu Got a hladáte nijakú fajn odddychovku , tak toto je presne pre vás. Výborná oddychovka so skvelými animáciami a úžasným humorom , ktorá si ale vie udržať aj napatie a dokáže vyvolať rozne zvraty v príbehu. Rozhodne sa teším na druhú sériu! 80%(21.11.2018)

To co začalo jako lehce nadprůměrný komediální animáč pro dospělé se po několika dílech mění na epickou vesmírnou odysseu ve které půjde pouze o záchranu světa, pomstu a přátelství. Nikdy bych neřekl, že mě animovaný seriál může chytit a upoutat tak moc, že si připadám jako když sleduju několika dílovou filmovou sérii, která neustále graduje. Kromě úžasného příběhu je seriál plný skvělých postav. A rozhodně to není tak, že byste se o ně nemuseli bát. Nemůžu se dočkat druhé série.(26.9.2018)

Až na ty chvílemi zbytečné dialogy, kdy hrdina komentuje cokoliv, tak musím říct, že jsem nebyl absolutně připravený na to, co přijde. Epičnost v rozměrech o jakých se Rickovi a Mortymu ani nezdálo a jistota přežití postav asi jako u Hry o trůny. Za mě super, ale jak říkám, ubrat rádoby hlášek a je to jasná 5*hvězda. Skvělá hudba.(30.7.2018)

• - Tvůrce seriálu Olan Rogers vytvořil první pilot již v roce 2010. (bignothing)