Ouija: Zrození zla

• USA Ouija: Origin of Evil (více)

Mladá vdova a matka dvoch dcér Alice Zanderová (Elizabeth Reaserová) nedokáže banke splácať dlhy, a tak si privyrába vyvolávaním duchov zo záhrobia, hoci sama v duchov neverí. Každý zákazník má povolené iba tri otázky, čo sa jej zdá trochu nudné, preto svoje seansy oživí novou vešteckou doskou Ouija. Varovanie o rizikách nebezpečnej hry však ignoruje a začne ju hrať sama.  Keď Alice dostane oznam z banky o exekúcii pre nesplatený dlh, ešte v ten istý večer jej mladšia dcéra Doris (Lulu Wilsonová) prinesie tašku plnú peňazí, ktorú našla v pivnici. Šokovanej matke vysvetlí, že sa rozprávala s duchom svojho otca. Tým sa však zlovestná hra Ouija iba začína. Doris totiž nevyvolala iba ducha svojho otca, ale aj niečo oveľa horšie - samotné zlo z ríše mŕtvych, ktoré ohrozí ich malú rodinu. (TV JOJ)

ScarFace_V8

Kupodivu lepší jak předchozí film i když se vlastně jedná o prequel. Zasazení do padesátých let kde sledujeme rodinu Zanderových jak ke zlu přišly a nebylo to vůbec špatné. Klišé v takovýchto ‚teenage‘ hororech jsou prostou klasikou už od Paranormal activity, který změnil funkce žánru kdy se ‚dobrý‘ horor hodnotí podle toho kolikrát se u něho leknete. Ale tady to fungovalo. Pro samotné postavy jsme dostaly spoustu prostoru, abychom si je stihli oblíbit a očekávat v napětí jak to s nimi dopadne. Což dost kazí fakt, že v situaci prequelu to bylo už od začátku jasné což je škoda. Ubrat určité trapné scény a snahy o lekačky, které se daly lehce předpovídat a natočit to ještě před jedničkou, měli bychom tu skvělý thriller. Proto jsem možná doufal, že tématika posedlosti se odkládá na vedlejší kolej a zlá tu mohla být opravdu ta dcera/sestra. I přesto film hodnotím velice kladně. ()

Nikolas__

Zajímavý vývin, první Oujia byl průměrný duchařský rutinní horor, druhý díl je temný, pomalejší a děsivější nadprůměr. To nezní nějak extra, popravdě jsem i já čekal trochu lepší film, vzhledem k tomu že jsem všude slyšel, že jde o velmi výrazné kvalitativní zlepšení. Vždycky když tohle někde čtu, začnu si vybarvovat větší či menší pecku, což i přes to že se filmu daří bez problému fungovat, musím říct že se úplně nesplnilo. Pro ty co váhají ke zhlédnutí, je to prostě kvalitní, primitivní duchařina s pár silnými scénami, které průměrného hororového fanouška nemá šanci ničím urazit. 65% ()

wick

Zdařilé a lepší pokračování předchozího dílu...je vidět, že točil Mike F., který je zručný řemeslník. Podařené gore scény. ()

brasek

Príbeh priemerný, hororová atmosféra podpriemerná. Prvú trištvrte hodinu sa nič nedialo, ale snímok aspoň nenudil... posadnutie Doris vcelku pekne zrealizované lenže to bolo všetko. Do konca snímku potom som sa iba nudil a vyvrcholenie príbehu bola miestami nezmyselná zlátanina. Mike Flanagan u mňa skončil, pretože jeho snímky: Neprítomnosť je absolútna blbosť, Oculus je trápny a Quija je niečo medzi tým. ()

krachman

První polovina....řekl bych super, mráz po zádech běhal. Druhá polovina a závěr....no, nějak se to zvrtlo v kravinu. ()

notozjano

Paráda, chtěl jsem napětí a dostalo se mi ho až až. No a ty lekačky. V jednu chvíli jsem sebou vyloženě cuknul a cosi jsem poznamenal na adresu režiséra. Tímto bych se mu chtěl omluvit. :D Vřele doporučuju. ()

Hopeman

"Chceš říct něco co je cool? Víš, jaké je to být udušen k smrti" tak když vám tohle řekne malá holčička rozhodně by jste neměli do toho baráku lízt podruhý i když má fajnovou ségru!............Tak osobně nemám rád Klauni,různý debilní panenky a teď ještě nebudu mít rád malý spratky!...... (my most favorite funny scene 1:09´)............... PS : Děcka pouštějte si to v noci pak teprve bude vaše hodnocení opravdu objektivní ! A ne hrdině obklopen celou family a za denního světla!!! ()

Jenn

jakoze sou urcite horsi horory a stejne tak sou lepsi horory. kladne hodnotim tu dobu, kostymy a tak. negativne pak toho malyho parchanta, kteryho sem mela chut prokopnout oknem uz na zacatku (a to to nebylo posedly). -spoiler!!- jo a holce se obesi kluk, ona si par vterinek pobreci a pak je okay? hahahaha. btw ten konec...no nevim, jak kdyby se chystalo pokracovani. ()

SpicyNugget

Alice Zanderová, matka dvou dcer, se živí jako médium, které vyvolává duchy. Je to fejk jak prase, ona sama tomu ani nevěří. Ale prachy jsou prachy. Jenže i ty jednoho dne dojdou a když se mají všechny tři vystěhovat z domu, rozhodne se matka s dcerou Doris zkusit ozvláštnit seance s tabulkou Ouija. Duchové jsou tentokrát skuteční a o duše děvčat budou bojovat… Toto je skvělý flashback prvního dílu. Konečně se mi osvětlil díl první, který byl značně slabší. Tento byl super, obsazení zajímavé a sympatické. Vše do sebe zapadlo, já jsem spokojená. ()

Scaevola

Šablonovité rozvržení postav, nuceně vysvětlovaný děj a teenagerovské ladění k závěru kupodivu vystřídala poměrně solidní gradace, která vyvolala i větší než malý závan filmového strachu. Zajisté nejde o žádné velké umění ani o originální počin přepisující hranice žánru či snad dokonce využívající logiku, ale v rámci svého zacílení snímek předpokládaný úkol splnil. ()

Lilith03

Fantastický horror! Elizabeth Reaser zde zářila a dvě mladé herečky taky. Jsem spokojená s tím jak to dopadlo a jako prequel teda úžasný, bála jsem se toho, protože první díl měl více mezer, ale zde jcih bylo jen pár. Stejně jako u jedničky mám ovšem výtku k tomu, že zde označují oujiu jako deskovou hru, jako člověk kterému je komunikace s duchy na denním pořádku z tohodle opravdu krvácí uši. Není to hra, je to spiritistická tabulka pro komunikaci s duchy a astrální svět je neskutečně krásný, škoda že tvůrci nevyužili více jeho potenciálu, ale zřejmě o něm vědí úplné ho***. Ale i přes to je to fajn podívaná. ()

Baru.Class

Hororový žánr jde kontinuálně doprdele. Když už něco vypadá, že by to mohlo bejt alespoň trošku cool a zanechat hnědej šlinc na gauči, na kterym při rozsvícený lampičce člověk dřepí a čumí, tak se z toho vyklube totální hovnodivno číčovina. To je proboha tak těžký na někoho bafnout zpoza rohu (jo furt to funguje) nebo vyvětrat něčí ledvinu (taky fajn) nebo prostě nahnat partu pubescentů do chatky a pomaloučku polehoučku je eliminovat nůžkama na plot??? protože všechno to funguje asi tak bilionkrát líp než nesympatická blbka ze základky, co je divná i předtim, než do ní vpluje nějakej vošoust z druhýho břehu a začne mít ještě debilnější kecy...děj se vlastně neděje, všecko se to tak nějak táhne jak žvějkačka na sandálu v parnym létě a absenci exorcismu (ježiši dyť je to o posedlý holčičce a chodí k nim domů farář!!) už úplně nechápu, jelikož to je asi tak poslední věc, na kterou člověk spoléhá, že ho trošku nakopne, když už má nudou sežraný 3kila popkornu a vydloubaný Blanky v rypáku...za mě průser ()

mansonn odpad!

Nuda,bez napadu, zbytocne natahovanie deja, predvidatelne efekty - ani jeden scary moment. Radsej pozerat do dazda ako tento film ()

Evee04

Veľká škoda že som na tom nebol v kine.Veľmi solídne lakačky,lepší príbeh ako v predchádzajúcej časti a celkovo to bolo viac zaujímavejšie i ked nebol znova naplnený potenciál.herci sú tu ale uveritelný a atmosféra je dostačujúca.Dúfam že bude ďalšia časť a tú si v kine nenechám ujsť___70% ()