Ouija: Zrození zla

• USA Ouija: Origin of Evil (více)

Mladá vdova a matka dvoch dcér Alice Zanderová (Elizabeth Reaserová) nedokáže banke splácať dlhy, a tak si privyrába vyvolávaním duchov zo záhrobia, hoci sama v duchov neverí. Každý zákazník má povolené iba tri otázky, čo sa jej zdá trochu nudné, preto svoje seansy oživí novou vešteckou doskou Ouija. Varovanie o rizikách nebezpečnej hry však ignoruje a začne ju hrať sama.  Keď Alice dostane oznam z banky o exekúcii pre nesplatený dlh, ešte v ten istý večer jej mladšia dcéra Doris (Lulu Wilsonová) prinesie tašku plnú peňazí, ktorú našla v pivnici. Šokovanej matke vysvetlí, že sa rozprávala s duchom svojho otca. Tým sa však zlovestná hra Ouija iba začína. Doris totiž nevyvolala iba ducha svojho otca, ale aj niečo oveľa horšie - samotné zlo z ríše mŕtvych, ktoré ohrozí ich malú rodinu. (TV JOJ)

Junys

Matka s dvěma dcerami nabízejí komunikaci se zesnulými. Jelikož jsou zrovna bez peněz tak se musí vystěhovat z domu ale to se nestane protože si koupí Oujia desku. - Lepší jak první díl. Sice vcelku předvídatelné ale mě se to líbilo... ()

Deratizer

Nebylo to špatný. Mrazení to navodilo, napětí i atmosféru to má. Hlavně že to není další démonický horor postavený na nesmyslných zvukových výbojích ala infarktových lekačkách, které jsou tak hororově zásadně klíčové pro mnohé nenáročné diváky, pro něž je horor sračkou, nemá li infarktové lekačky. Čteme to v komentářích dnes a denně. Moje pravidlo zní: Pokud se posrat u hororu, tak z obsahu, nikoliv ze zvukových explozí. ()

Rathalos

Ouija pokracuje v druhom dieli,ktory je o nieco lepsi ako jednotka a to vdaka rezii Mikea Flanagana,ktory ma uz davnejsie presvedcil o tom,ze horory mu idu skvelo a aj tento hodnotim plnym poctom,lakacky boli suprove,taktiez herecke vykony...:-) ()

helloween93

Stejně zlé jako Ouija. Dlouho to vypadalo, že prequel Origin of Evil bude lepším filmem, ale hrozně debilní příběh, který nedává vůbec smysl pohřbívá prequel na mainstreamové hororové dno. Kamarád mi varoval, že je to snad ještě horší, než Sinister 2. Bohužel, je to minimálně stejně špatné. Marcus posedne Doris, pak se stanou události, které byly zmíněny v Ouije a duch tedy přesedá z těla na tělo. Klasicky se tu leze po zdech a nechybí ani zavírání dveří. Moc jsem nepochopil, proč tedy v Ouije, která se odehrává ve stejném domě, je straší Doris a ne Marcus a jeho temnota. Možná to bude tím, že ač se scénáristé snažili, oba příběhy Ouija nedávají smysl a nejsou ani děsivé. Já udělal bohužel tu chybu, že jsem oba díly viděl za sebou během jednoho večera/noci. Těžkej tilt. ()

Johny M.

Ouija (2014) byla blbost, jako většina hororů s ouija tematikou. Tady jsem tak nějak doufal, že to Flanagan aspoň trochu pozvedne a ano.... ač je to pořád jen taková blbůstka, tak pár zajímavejch momentů a překvapení se tam našlo - 3,5* ()

KUFI

Flanagan obcas umi vystrasit, ale tenhle horror je celkove snadno zapomenutelnej. Aspon ze ten konec neni happyend. ()

gazogazo

Docela dobrý horor, místy spíš mysteriózní, ale beru to jako plus . Odhodlaně dávám 4* , protože retro atmosféra fungovala . Saaz ()

Katcat

Fůha, po zoufalé jedničce přichází šok. Dvojka je super, super herci, super hadry, super hudba, krásný démon. 💜 Lepší průměr, i když mám pocit, že mé požadavky na dobrý horor už nejsou, co bývávaly. Nicméně jsem se fakt dobře bavila! :) ()

helraiser

Tak v každém případě lepší podívaná než v prvním díle. V podstatě se jedná o průměrnou duchařinu se vším co k tomu patří,která by neměla nikoho urazit i když to pochopitelně mohlo být lepší,ale na druhou stranu i mnohem horší. ()

Daiker

Rozhodně lepší než hrozný první díl... Příběh, retro stylizace je dobrá. Démon je strašidelný. Zamrzí absence hororové hudby, ozvučení filmu bylo podprůměrné.... Jinak spokojenost... ()

Veronica27

Chceš něco vědět ? Víš jaké to je, být udušen k smrti ? Nejdříve cítíš tlak ve svém hrdle.Začneš slzet.Začneš mít pachuť v ústech.Hodně.Hodně kyselou.Pak uprostřed hrudi ucítíš jakoby někdo škrtnul zápalkou.A ten oheň se stupňuje.Zaplní tvé plíce a tvé hrdlo.Až se dostane k tvým očím.A nakonec ..se ten oheň změní v led.Jako ledové špendlíky a jehly zabodávající se ti do prstu,palců a paží.Vidíš hvězdy,ale pak jen temnotu.To poslední, co cítíš je chlad.No musím teda říct, že tady mě to velice, ale velice příjemně překvapilo ...:-) ! ()

Likan7

Příjemné překvapení. Jednička se mi nijak extra nelíbila a upřímně si vůbec nepamatuju, o čem byla. Dvojka, prequel, je ale sympatický horor. Celé to retro je sympatické a hezky se na to kouká. Než se něco začne dít, je půl filmu skoro pryč. A přestože jsem ke konci čekal větší tempo, jsem po titulcích (film obsahuje i potitulkovou scénu, tak vydržte!) celkem spokojený. Nebylo to sice moc strašidelný, ale levitující / běhající po stropě / něco mezi tim holčička je vždycky fajn. A Lulu Wilson se pro to hodí jak ušitá (doslova!). Má v sobě jistý charisma a v budoucnu by byla být fajn herečka. Potěší i Elizabth Reaser, která je stejně pěkná, jako od doby Stmívání. ()

Zombiepod

90-minutový pokus o strašenie diváka, v ktorom sa prvú hodinu vlastne vôbec nič podstatné, ani desivé neudeje, a vo finálnej polhodine sa zmení na úsmevnú a predvídateľnú frašku. Hororové béčko v áčkovom prevleku, ktoré nezaujme jediným momentom. Herci boli síce snaživí a okrajová "zápletka" s nacistami by mohla lepšie pôsobiť, keby danú tému tvorcovia viac rožšíria, no to by som čakal priveľa. Jednotku si síce nepamätám, a na dvojku chcem čím skôr zabudnúť. ()

ANTYCHRYST

Další promarněný a odflaknuty film. Retro vzhled... ok fajn..ale to co od ducharskeho filmu očekávám.. tady schází. Atmosféra, či dokonce znepokojení, strach.. nic v tomto filmu není. Hudba špatná, lekačky nulové. Hodně průměrné Béčko.40% ()

elimS

75% - komentář 20ti slovy: Víc temnější a v podání "posedlé" malé holky i o dost mrazivější, než jednička! Stači otevřít pusu, zabělit oči a chodit po stropě - fuj :D ()

Knor

Určitě je to mnohem lepší než první díl. Slušná atmosféra a sympatický obsazení. To všechno je sice hezký, ale co je to platný, když většina filmu nudí, lekačky skoro žádný a pointa nezajímavá. ()