Ouija: Zrození zla

• USA Ouija: Origin of Evil (více)

Mladá vdova a matka dvoch dcér Alice Zanderová (Elizabeth Reaserová) nedokáže banke splácať dlhy, a tak si privyrába vyvolávaním duchov zo záhrobia, hoci sama v duchov neverí. Každý zákazník má povolené iba tri otázky, čo sa jej zdá trochu nudné, preto svoje seansy oživí novou vešteckou doskou Ouija. Varovanie o rizikách nebezpečnej hry však ignoruje a začne ju hrať sama.  Keď Alice dostane oznam z banky o exekúcii pre nesplatený dlh, ešte v ten istý večer jej mladšia dcéra Doris (Lulu Wilsonová) prinesie tašku plnú peňazí, ktorú našla v pivnici. Šokovanej matke vysvetlí, že sa rozprávala s duchom svojho otca. Tým sa však zlovestná hra Ouija iba začína. Doris totiž nevyvolala iba ducha svojho otca, ale aj niečo oveľa horšie - samotné zlo z ríše mŕtvych, ktoré ohrozí ich malú rodinu. (TV JOJ)

jenik71

Duchařská atmosféra filmu sice nechybí, oproti dílu z roku 2014 se ale nejedná o nic mimořádného a ani překvapivého. Standardní horor s několika zajímavými momenty. ()

sedm.1

Fajn duchařina, vezoucí se na současné divácké přízni daného hororového subžánru, nepřinášející sice nic nového, originálního, vlastního, inovativního, nicméně na druhou stranu se všemi těmi zavedenými a osvědčenými postupy a prvky pracuje natolik přesvědčivě a působivě, že z toho ve výsledku vznikla poměrně vyzrále fungující zábava, která mě překvapivě příjemně oslovila prakticky ve všech ohledech. Ouija: Zrození zla tak tedy šlape jako opravdu působivá atmosférická jízda, s velice sympatickou „holčičí“ rodinkou, kdy tedy musím jen tak mimochodem vyzdvihnout výkony všech zúčastněných, především hereček, které odvádějí velmi přesvědčivé a mrazení nahánějící výkony, v čele s mladičkou Lulu Wilson, s opravdu parádním a podmanivým retro vizuálem, s pěknou řádkou napínavých scén, slušně gradujícím finále a pointou, která mě osobně potěšila asi nejvíc, neboť zde happy end dostal pořádný kopanec, a tak to má být :-). Co se jinak zápletky týče, ani s ní nemám nějaký výrazný problém, škoda jen poměrně dlouhého a ne až tak zajímavého rozjezdu, jinak ale ústřední myšlenka je fajn, sice nikterak objevná, či originální, ale přesto určitě nenudící a poutavá. V mém případě jde tedy o již třetí setkání s tvorbou Mika Flanagana, a v porovnání s Oculus a Before I Wake je Ouija 2 jasným vítězem, a tak i když nejsem žádným zavilým příznivcem těchto duchařských pohádek, v tomto provedení mi to vůbec nevadilo, spíš naopak, já byl opravdu spokojen. ()

Loki_Six

"Do not believe every spirit, but test the spirits to see whether they are from God. For many false prophets have gone out into the world." John 4:1. ()

Han22

Druhý díl Ouijy je překvapivě o něco lepší než relativně nudný a nepřekvapivý díl první. Nabízí prequelový příběh rodiny Zanderových, která v prvním díle strašila, retro stylizace je fajn a lekačky a hororové scény v závěrečné části poměrně slušně fungují. Děsivá holčička, nějaké to lítání vzduchem, chození po stropě či stěnách, klasika která neurazí. Jediné dva problémy jsou tradiční hodinový rozjezd než se něco začne dít, který od nudy nezachrání ani slušné postavy. A pak díky tomu, že jde o prequel a víme jak postavy dopadnou je napětí prakticky nulové... těžko se dá fandit a držet palce postavám, když víte jak to skončí. ()

HiddenDragon

Zajimavejsi nez puv. film. Forma prequelu umoznuje historictejsi ladeni, i kdyz to proti zmince v jednicce (tam se mluvilo o prelomu 40./50. let) trochu upravili az na konec let sedesatych. Zadne pocitace, internetove vyhledavace, mobily...bez moderni techniky je horor hned lepsi. Na druhou stranu to ale taky hodne pripomina "3:15 zemres" nebo Conjuring/Annabelle serii (coz potvrzuje i to, ze Wilsonova hrala v obdobnem prequelu Annabelle 2). Sympaticke a vtipne (a opet podobne Conjuringu) je snaha ukazat nejdriv realitu. A trendy ducharske seance predstavit jako sikovny podvod, z ktereho zije samozivitelka se dvema dcerami. Ale jen do te doby, nez se jako vhodne medium ukaze nejmladsi z nich :) Nektere triky mohly byt trosku lepsi a podobnost s jinymi filmy se nezapre, ale jinak fajn bubakovina pred spanim :) ()

Hanys_

Určitě lepší než první díl (skoro ve všem), ale pořád hodně slabý horror. Navíc když tyhle duchařiny mají mnohem větší potenciál. Jenže Wan holt nemůže dohlížet na všechno. ()

Corpsegrinder

Stejná blbost jako první díl jen to má sympatičtější obsazení. Všechny strašící scény už byly provedený líp jinde a klišé dítěte co se kamarádí s duchem nenávidim. Režisér je regulérní sračkař. ()

Pat.Ko

Toto je z tých pokračovaní, ktoré sú lepšie ako tie predchádzajúce filmy. Štýl je špičkový, sú to podobné snímky ako klasiky 70. rokov. Herectvo je veľmi dobré, najmä to Lulu Wilson, ktorá je taká dobrá ako každá detská postava z klasického hororového filmu. ()

Asmodin

Jeden z hodně slabých hororů. Duchové (démoni) mají protáhlé držky, takže nic originálního a vše vyřeší mladá švadlenka to originální je, ale... ()

MatejNosal

Pekný retro look, milý príbeh zo záhrobia bez lakačiek, ale zato s hutnou temnou atmosférou. S jednotkou sa to nedá ani porovnať oproti tomu je to oskarové dielo. Keby koniec dopadol lepšie idem aj na štyri. (65%) ()

t.mon

Krásně průměrný auťácký mainstreamový horůrek. Majky se snaží zprostředkovat něco originálního pomocí parádní retro atmošky, alenedostatek atmosféry to ubíjí. Což o to, ona tu je, ale prostor projevit se opravdu nemá, budovat umí Micky parádně, ale nikde nebyl dojem, kde bych musel odvracet oči. Ale koukatelné to bylo, lepší než jednička určitě taky a nad Mickeym určo ještě lámat hůl nebudu, ale už by to chtělo něco pořádnýho. PS: parádní potitulkový plottwist. ()

Jaro_slav

Je zjevný, že nejsem správnej hororovej divák. Bavil jsem se totiž dobře na rozdíl od většiny kometujících. Hlavně hereckej výkon malý Lulu byl fakt povedenej, příběh tam nějakej byl a takovejch těch lacinejch lekaček a děsivejch potvor jen pomálu. Šedesátka. ()

Flopik

Strašne som sa nato tešil a bohužiaľ hanba celému filmu ktorý stál prepáčte mi ale naozaj za hovno.Prvých 5 minút skvelých ale potom to šlo tak z kopca.Márne som dúfal že to nejaký príšerák vytiahne hore.Keď sa ukázal aj to len na chvíľu vyzeral ako človek ktorý padol do asfaltu.Ľakaćky nulové, atmosféra nulová scenár hrozný možno tak herci sympatický.V dnešnej dobre naozaj nestačí keď má človek biele oči a ústa do korán to už nevystraší.Prepadák a pre mňa jedno z najväčší sklamaní 2016. ()

Heero

Pro mě kvalitnější počin než díl první. Jak hereckým obsazením, tak hlavně vizuálem, který perfektně zapadá do 60. let, ve kterém se příběh odehrává. Počáteční skvěle vytvořenou atmosféru pokazily trošičku lacinější triky ke konci filmu, takže s koncem jsem spokojený až tak příliš nebyl, ale opět nechybělo moje oblíbené dívání se pod postel:) Věřím, že Mike Flanagan bude jako hororový Režisér a Scénárista zrát jako víno a po letošním triu "Hush", "Zlo nikdy nespí" a "Ouija: Origin of Evil" bude příští rok povedenější, i když "Hush" se mi vlastně moc líbil. Trochu by měl zapracovat na těch tricích, přeci jen to lezení po zdi mi přišlo trochu úsměvné, než cokoliv jiného. ()

lardko

Ouija zrození zla oproti mnohem slabší jedničce příjemně překvapila. Sice bez krve nebo pořádného lekání ale můžete se těšit na celkem slušny retro horor. ()

DavidHolub

Podle mě se z toho dalo vytěžit mnohem více. Nenašla se zde žádná solidní lekačka, atmosféra tam sice byla, ale celkově to byl takový divný film.... Podle traileru jsem od toho očekávál mnohem více a bohužel jsem tedy zklamán... 4,5/10 ()

LordBeeDoO

Po naprosto bezduché jedničcce byla dvojka příjemné překvapení po všech stránkách. Děj, atmosféra, trochu hororu, trochu normálních hereckých výkonů, tenhle film tvoří příjemný duchařský mix. Oproti předchozímu dílu stojí za vidění. ()