Spalující touha

• Česko Eyes Wide Shut (více)

jarmik

Zvláštní a zajímavý film se skvělým obsazením. Jak jen to říct stručně? Zajímavější a více vzrušující než porno? Určitě. A poslední věta Nicole Kidman je prostě nejlepší ;-) ()

kritiklon

Poslední film Stanleyho Kubricka, jehož premiéry se tvůrce nedožil je symbolicky jeden z jeho majstrštyků!!! Ačoliv jsem nevěřil že Tom Cruise a Nicole Kidman dokáží zahrát tak procítěně, hluboce a upřímě že jsem jim to sežral i s navijákem a čelist mi sklapla až někam ke kolenům. Ne snad že by neuměli hrát a nebyli to top herci, o tom žádná. Ale prostě mi do područí Kubrickovi koncepce a stylu tito jinak skvělí herci nějak nesedli. Pánbůh mě za to zatrať!!! Především Tom Cruise divákovi náležitě nastiňuje své pocity bezmoci, zoufalosti a strachu z neznámého! Příběh muže jenž se shodou několika okolností dostane na večírek jakési "sekty vyvolených" provozující hromadné orgie a rituály také nahlíží do nejhlubších zákoutí duše Dr. Harforda který poté neustále pociťuje že ho někdo pronásleduje, je zároveň příběhem o tom, co vše hlavní postava vydrží! Film je přesně tím co od žánru Thriller či Psychothriller očekávám a můžu říct že já tento vyjímečný film hltal od začátku do konce. Napětí a očekávání by se zde dalo krájet a film je zakončen překvapivým ale smysluplným vyústěním děje! Všem vřele doporučuji, především v originálním znění s titulky. Tento film řadím spolu s Mechanickým pomerančem, Osvícením a Olověnou vestou mezi Kubrickovi(ale i celkově do děl světové Kinematografie) nejlepší a to bez jakýchkoliv výčitek, jelikož zvláště u tohoto režiséra mám vždy "široce otevřené oči" Mistře Kubricku, mnohokrát děkuji za nejeden nevšední zážitek! RIP ()

Movie Gourmet

Tak, jak věčně kritizuji a nemám rád Stanley(ho) Kubricka, resp. jeho filmy, tak zde musím udělat výjimku. Tento film je opravdu výborný a byl jsem z něj nadšen, taky proto jsem se na něj celý po létech kouknul znova, abych si jej připomněl. Nejsou to nahotinky a erotický kontext, co dělá film pro mě tak přitažlivým. Je to výborně stavěné napětí a celková atmosféra filmu, která na vás působí každou vteřinu. Navíc chemie mezi hlavním párem funguje skvěle. Za tento film klobouk dolů pane Kubricku. Verdikt: 4-5* a 85-90 %. ()

mira007

Zvláštní mysticko-psychologické drama s nádechem erotična... docela zajímavé na to, že se i v tomhle dílku ukázal Cruise. ()

simply

S Kubrickovými filmy jsem měla vždycky problém. Na můj vkus jsou moc chladné, neosobní a často až zbytečně komplikované. To je případ i Eyes wide shut, kde by se celá podstata filmu a psychologie postav dala shrnout do dvou hodin (snímek obsahuje mnoho hluchých míst a dialogů tak nějak o ničem). Na druhou stranu oceňuji, že i přes erotický nádech film nesklouzl do oblasti pornografie a vizuálně si drží velmi vysokou úroveň...3,5 * ()

Emo-haunter

Těžké se k tomuto filmu nějak vyjádřit a vykládat o tom. Kdo neviděl, ať se podívá a udělá si vlastní úsudek o tomto filmu. Větší mysterióznost jsem ale v životě neviděl. Kubrick opět zazářil. Zasloužených pět hvězdiček.. :) ()

Oralfabet

Český překlad sice zní jako název pro nějakou podřadnou telenovelu a žánrově lze tento film zařadit do stejných kategorií jako jistou nechvalně známou trilogii založenou na Twilight fanfikci, to by však nikoho nemělo odradit, poslední film pana Kubricka je prostě mistrovské dílo. Dlouho mě nic takhle neodrovnalo. 10/10 ()

Milky.

Strašně rozvleklé a bez nějakého lepšího zakončení. Jako film o vztahové krizi super. Jinak nic moc. V roce 1999 velká přidaná hodnota v podobě SPOUSTY nahých hereček. Dnes v době internetu a snadno dostupného porna a erotiky nic co by mě zvedlo ze židle. Herci mě tady moc nezískali, způsob jakým Kidmanka a Cruise zahráli role mi přišel trochu přehrávaný a divný, nějak mi nesedli. A co se týče rozvleklosti, tak CELÁ DLOUHÁ scéna ve swingers domě mi přišla až k uzoufání roztahaná všemi těmi artovými představeními a zpomalenými pohyby herců. Cumbrick asi není můj šálek čaje, zdejší vysoká hodnocení jeho filmů moc nechápu. ()

hacho

Na prvni shlednuti jsem nechapala a nechapu dosud. Nudne pasaze mely jiste svuj duvod...? A prekvapiva pointa byla kde? ()

Pedro

Směsice žárlivostí motivované touhy po iluzorní pomstě a pokušení rozbouřit poklidné vody svého sexuálního života žene hlavního hrdinu, neschopného (nebo zpočátku neochotného) čelit těmto svým emocím, nočním New Yorkem, připravujícím se na vánoční svátky. Až díky zjištění, že se v několika případech pohyboval po velmi tenkém ledě, který se pod ním neprolomil jen díky shodě okolností, přehodnocuje a rozhoduje se dále si nezahrávat s ohněm. Tak bych stručně shrnul děj posledního Kubrickova filmu, který osobně považuji za opravdové vyvrcholení jeho tvorby. - Technické zpracování je naprosto perfektní (což ale člověka u Kubrickova filmu snad ani nemůže překvapit), herecké výkony bezchybné (Cruise rozhodně není špatný, ale na bravurní Kidmanovou nemá - scény, kdy je pod vlivem libovolné návykové látky, jsou naprosto odzbrojující :-) ), poprvé se u Kubrickova filmu plně ztotožňuji i s použitím hudby - v tomto případě značně minimalistické (do podvědomí se až bolestivě zabodávající klavír dělá ze scény "maska v posteli" alespoň pro mne jednu z nejsilnějších filmových scén vůbec). Matematicky řečeno - proto, aby byl film opravdu jedinečný jsou zmíněné podmínky nutné, nikoliv však postačující. To, že tenhle snímek pro mne opravdu jedinečný je, způsobuje skutečnost, že jako jediný režisérův film ve mně vzbudil obrovskou vlnu emocí. Ano, Vesmírná odysea nebo Mechanický pomeranč v sobě nesou bezesporu hlubokou myšlenku, ale jinak jsou pro mě tyhle filmy příliš chladné a neosobní. Naproti tomu Eyes Wide Shut považuji za brilantní psychologický snímek, jehož atmosféru bych označil za mimořádně znepokojující. Neklid, který žene hlavního hrdinu dál a dál, se v tomto případě přenesl bezezbytku i na mě. Co říct závěrem? Snad jen tolik, že tomuhle se říká "odejít na vrcholu"... ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům