Spalující touha

• Česko Eyes Wide Shut (více)

Ferinka

Je fascinující sledovat, jak to mezi dvěma herci může tak dokonale klapat, což je příklad Cruise a Kidman právě tady. Když den stojí prostě za houby, tak si manželé zahulí a setnou se tak, že se potom nestačí divit, což je parádní moment filmu a jeden z nejzásadnějších. Celkově se jedná o majstrštyk, bez pochyby, ale zkouknutí na dvakrát tomu nesvědčí. Ale ono 159 minut je krutě přísně dlouhá stopáž...:) Konec se mi líbil především - čekala jsem, že dítě se v obchodě ztratí a oběma hříšníkům bude učiněno zadost, kvůli jejich choutkám. Nicméně závěrečná slova Nicole to totálně odrovnala :) ()

herr_carter

Jak to jenom vyjádřit stručně, ale přitom dostatečně výstižně? Kubrick je snad jediným režisérem, že pokud se podívám na jakýkoliv jeho film, ihned mám chuť shlédnout kterýkoliv další. Jeho režijní práce je vskutku unikátní a filmy naprosto typické pro jeho režijní zvláštní styl. Tohle je prostě perfektní konverzační film, který svou mrazivou pointou graduje až do závěrečných titulků - aneb reálné nevěra vs. ta relativní se mohou zdát jako naprosto stejné a není horší konfrontace, než té slovní a pravdivé. A zase jako v ostatních svých filmech, vše opanuje dokonalá hudba (rozuměj spíše jednoduché, ale účinné údery do klavíru), pecka..................moje hodnocení = 9 z 10. ()

Maynard.

Inu, nejsem zrovna zarytej fanoušek Kubrika, ovšem obdivuju ho filmy Vesmírná odysea a Osvícení, tyhle dva kousky sou absolutní špička, tenhle kousek je proti nim slaboučkej. A to i přes to, že se tady na plátně objeví asi největší swingers párty, kterou sem ve filmu viděl. Jen díky týhle scéně tomu dám 4 hvězdičky, zbytek filmu je pro mě jen obyčejný hledání čehosi, co sem tam prostě nenašel. Na Cruisovi a Kidman je ale hezky vidět, že tou dobou k sobě měli blízko, věřil sem jim to upně všecko. Jinak ale zbytečně protahovanej film a asi i přeceňovanej, no i když ta swingers se povedla, na svou dobu rozhodně musela šokovat. Teď už je toho pnej internet, takže o tom nikdo už nemusí točit skutečný filmy :o) ()

Nassau

Stál jsem nalevo. Pan Kubrick napravo. Snažil jsem se přejít napravo, ale přesně v ten moment pan Kubrick přešel nalevo. Snaha seznámit se zde byla, ale nikdy jsme se nesetkali. ()

BlackTom

Kubrickovo Post Coitum, avšak s nenahraditeľnou tajomnou atmosférou a tradične skvelo zvolenou hudbou. Stanley vedel narábať aj s nepoužiteľnými hercami ako sú Cruise a Kidmanová a to tak, že sa dá takmer povedať, že ich výkony sú excelentné. To, čo sa Jakubiskovi nepodarilo povedať za kratší čas a čo Kubrick zvládol na 2 a pol hodinovej stopáži, je vlastne - ser na všetko, zašukaj si. Ale len od Neho to znie dôveryhodne. Môj najobľúbenejší erotický film, ktorý vlastne s erotikou takmer nič nemá. Opäť ďalšie ovácie. ()

Mistickzz

Konečne som prišiel na chuť Stanleymu Kubrickovy, ako sa hovorí do tretice všetko dobré. Eyes Wide Shut je filmársky a technicky jeden z najdokonalejších filmov a strhne vás svojou hustou atmosférou a zvrátenosťou. Stanley Kubrick natočil na sklonku svojej kariéry a života VEĽKÉ dielo. 86% ()

jondoe

Posledny film Stanleyho Kubricka som videl asi desat krat a vzdy vo mne zanechal silny dojem a aj ked poznam takmer kazdu vetu, vzdy ma necha v neistote. Atmostfera ma drzi po cely cas v strehu a po cely film ma nepusti. Velmi dobre vykony Cruisa a Kidman podciarkoju vyborny vysledok. Kubrik bol vybornym reziserom, ktory svoje filmy natacal upplne inak ako vsetci ostatny reziseri. Ja osobne ho povazujem za najlepsieho filmara minuleho storocia a pochybujem ze sa mu niekto niekedy vyrovna. Jeho filmy zreju ako vino. ()

Benedygtus

Kubrick je asi prilis genialni na to, abych ja mohl docenit jeho dilo/dila. Jsem z toho omamen, spocen a zdesen a nevim jestli to je to, co ve filmu vyhledavam. ()

klukluka

Krásný, elektrizující kino. Není to film, který by mnou vysloveně lomcoval, sílu ovšem rozhodně nepostrádá. Jinak je to ale nebezpečná záležitost- především pro chlapy. Nějakou dobu si po něm říkáme, jestli je žena, s níž žijeme, opravdu tou osobou, za kterou jsme ji považovali. ()

iXtr3m3

Priznávam, prvoplánovo som film pozeral len a len kvôli nahej Nicole Kidman, ktorá bola v najlepších rokoch. Na druhú stranu bol to klasický Kubrick. Možno trošku menej odvarený ako predchádzajúce diela, ale o to znepokojivejší. Prvoplánový dôvod rýchlo vystriedala čiastočná znechutenosť zvrátenosťou doby, ktorú sa Kubrick snažil interpretovať. V čase, kedy som to videl, som ešte len dospieval, takže nedokážem to zhodnotiť komplexnejšie, ale na ďalšie zhliadnutie ma to už neláka. ()

Evonichna

Co to bylo za depku? Tak na tohle jsem se musela koukat sama, protože přítel by to nedal, už jen podle názvu. Říkala jsem mu že Kubrick je záruka kvality, bohužel jsem se spletla. Toto byla slátanina na entou. Nejvíc mě štvali ty pomalé rozhovory. ()

Milano33

Tak pri tomto snímku sa Stenley Kubrick pekne odviazal a naservíroval nám poriadne eroticky ladený príbeh, ktorý je plný vzrúša, sexepílu a šťavnatých scén. Eyes Wide Shut je mimoriadne odvážny a graficky explicitný film, do ktorého Kubrick vložil svoju vášeň. Film obsiahol asi takmer všetko, čo sa od tohto žánru dalo očakávať, je to plné sexu, explicitnej nahoty, drog a alkoholu. Film dokonca zachádza ešte ďalej, do ešte väčších krajností, máme tu nejaký divný sexuálny kult i sexuálne orgie, čo sa mi miestami zdalo až príliš bizarné. Režisérom Eyes Wide Shut je pochopiteľne Kubrick a je to vidieť a cítiť z každého jedného záberu. Tá jeho neodmysliteľne sugestívna kamera, ktorá sníma postavy s veľmi tesnej blízkosti, je s nami na každom kroku. Rovnako aj jeho typický štýl natáčania, kedy kamere je minimálne naklonená a takmer vždycky zachováva vertikálne línie, i túto technika je možné odpozorovať pri Eyes Wide Shut. Tiež to má pomerne hutnú atmosféru, a to nehovorím iba o tej erotickej, ale aj mysterióznej, ktorú doprevádza skvelo ozvučená hudba. Z hudobnej zložky najviac utkvie v hlave rozhodne akustika klavíru. V hlavných úlohách máme skvelého Toma Cruisa a skvostnú Nicole Kidman, ktorý boli v tej dobe ešte manželmi, a aj v tomto prípade stvárnili manželský pár. A tu sa asi dostávam k tomu, čo ma najviac bavilo na tomto snímku - Cruise. Tom Cruise tu predviedol kus dobrého herectva, dostáva tu veľa priestoru na to, aby sa prejavil, a špeciálne jeho uhrančivé pohľady a výrazy na tvári ma mnohokrát ohromili. Na druhú stranu Nicole Kidman tu nedostáva toľko priestoru, koľko by si zaslúžila, čo je určite škoda. Film však dopláca na dlhú stopáž a nie príliš rýchle tempo, takže príbeh celkovo odsýpa veľmi pomaly. ()

Zagros

Kubrick je prostě borec, jeho filmy mě většinou dokáží strhnout a to především svoji atmosférou. Nejinak je tomu i ve Spalující touze. Při prvním setkání jsem byl opravdu napjatý od začátku až do konce. Kamera, hudba, dobře obsazené i zahrané postavy, podmanivý vizuál, mistrovská režie… Délka výrazně přes dvě hodiny vůbec nevadila. Celý film jsem sledoval místy se zatajeným dechem a to rozhodně ne jenom kvůli ladným křivkám nahých žen. Po nedlouhé době jsem si dal opakování a přiznám se, že při druhém setkání se už napětí lehce vytratilo. To ovšem nemění nic na doporučení a poctivých čtyřech hvězdách. ()

BlueZero

Pôvodne som myslel, že pôjde o erotický film s hviezdnym obsadením, ale ono to malo aj príbeh a dokonca silný príbeh. ()

Revolver

I když se jedná pravděpodobně o nejhorší mistrův počin, tak se rovněž jedná o precizní a řemeslně dokonalou filmařinu. Eyes Wide Shut je opravdu důstojné rozloučení jednoho z největších filmařů všech dob. ()

wosho

Kubrickovo rozloučení bylo stylové, kvalitní a opět rozdělující diváky na dvě skupiny. Kubrickovi se podařil zachytit stav mezi mužem a ženou v jejich sexuální podobě. Hned v úvodě je dokonale ukázán vztah mezi manžely po letech vztahu. Po té pomalu ukazuje všelijaké sexuální lákadla, dextrukce lidství a vztahů a až do finále nevíme, zdali William neodolá (a bude potrestán), či ne. Je to čistě mužský pohled na věc. Muži jsou v Kubrickovím světě dravci a lovci, za to ženy manželkami (co maximálně podvedou ve snu, či nemajií na to odvahu), lolitkami co dráždí, či tajemnými kráskami co obětují i život. EWS je složitá, komplexní sonda do našich životů, neb každý z nás občas touží po něčem jiném, po něčem tajemném a zakázánem. A nesmím zapomenout na technickou stránku věci, ta je, jako vždy u mistra, absolutně dokonalá- bez jediné chybičky. ()

pedro33

atmosfera tohoto filmu je uzasna, neviem ako to Kubrick robil ze nas dokazal tak priklincovat k jeho pribehom, Cruise je dobry, Kidmanova ale skvela... ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům