Spalující touha

• Česko Eyes Wide Shut (více)

gombarix

Moc hezké poslední slovo v posledním filmu. - - - Nicole Kidman tu není zdaleka tak sexy, jak by mohla (blbé obroučky, asi, nevim), ale tak lepší než lejzrem do oka... ()

Filmárik

Kubricka rešpektujem ako jedného z najprogresívnejších režisérov všetkých čias. 2001 považujem za prelomový film nielen v scifi a Mechanický pomaranč je pre mňa jeden z reprezentantov slova kult. O to viac ma mrzí že Eyes Wide shut bol pre mňa veľmi ťažko strávitelný. Duo Kidman a Cruise hrá dokonalo, hudobne film dokazuje že na vytvorenie v podstate akejkoľvek atmosféry postačí niekoľko úderov klavíra a zobrazenie rituálnych orgií je natočené naozaj majstrovsky. Ale zvyšok filmu je pre mňa veľkou neznámou o ktorej neviem čo si mám myslieť. Časom názor možno zmením ale dovtedy nad filmom ostáva visieť kategória WTF ( hlavne s dôrazom na F ). ()

agassi68

Staney Kubrick je asi jediný režisér, ktorý na čsfd neklesol pod červené čísla. A rozlúčil sa ako sa na takúto osobnosť patrí. Vždy, keď sa pozerám na tento film, nájdem tam niečo nové. To sa o väčšine aj dobrých filmoch povedať nedá.. ()

fisikk

Celková atmosféra s hudbou se mi líbila. Působila velice mysteriózně. Zbytek už byl bohužel horší. Alice mi celou dobu připadala jako něčím sjetá a silně nesympatická. Když jsem se konečně dostala na konec filmu, čekalo zde na mě až moc nevysvětlených událostí + Alicina poslední věta ve mně vzbudily pocit zbytečně strávených 2 hodin a půl. ()

JakeG

Kolega "konspirátor" tvrdí, že byl Stenley kvůli tomuhle filmu zavražděn, nejdříve však byl donucen vše nastříhat jinak, než měl v plánu,no ............ ať je to jak je to, každopádně tajné a tajemné a hraní si s ním nemůže ani jinak dopadnout. Za mě rozhodně film s atmosférou, kterou uměl tenhle pán vybudovat, vzpomeňme na nej horror o osvícení. ()

Evander

Eyes Wide Shut je velmi zajímavým počinem, který, dle mého soudu, těží z vynikajících hereckých výkonů a naprosto úžasné atmosféry, která provází diváka celým filmem. Výborná je též hudba, která veškeré scény vhodně dokresluje. Příběh je poměrně nejasný a jasného rozzuzlení se divák nedočká. Lze tak jen domýšlet, co tímto dílem vlastně Kubrick chtěl říci. Věřím, že v budoucnu se k Eyes Wide Shut ještě vrátím a třeba z něj budu moudřejší... Na závěr bych rád podotknul, že zde jsem viděl první dobrý herecký výkon Nicole Kidman. ()

GOREGASM

Stanley Kubrick byl pro nejen filmový svět nesmrtelný již mnoho let a obrovsky zarmoutilo jeho úmrtí ve věku 70 let. Přesto ještě stihl natočit poslední ze svých epických dramat, v nichž pokaždé zabrnkal na žánrově jinou strunu. Eyes Wide Shut začíná velmi nevinně až ordinérně, aby postupně pronikalo hlouběji a s nástupem prvního klavírního motivu definitivně proniklo do těch nejtemnějších zákoutí nejen divákovi mysli. Život stojí na vztazích, důvěře, věrnosti, oddanosti a mnoha dalších ctnostech i neřestech, které formují identitu každého z nás a Kubrick dobře věděl jak zpochybnitelné, křehké a vrtkavé tyto životní výsady jsou a natočil proto další nezapomenutelný a všechny naše smysly i touhy stimulující film. 100% ()

Faila

U všech Kubrickových filmů, které jsem zatím viděla, jsem si v nějakou chvíli řekla: "Sakra, to je ale divné!" Myslím, že příběhy jeho filmů jsou ve své podstatě poměrně jednoduché, týkají se jen malého množství lidí a snad i proto nejsou tak komplikované - jsou zajímavé, to ano, ale nejsou prostě příliš složité. Co je dělá tak moc jedinečnými je především Kubrickovo pojetí, a to se vším všudy - s výběrem herců, prostředí, kostýmů, hudby... Všechno to dohromady dává smysl a jeho filmy (aspoň ty, které jsem zatím viděla) byly neskutečně originální zážitky. ()

BOURQUE

Posledný film režisérskeho velikána. S. Kubrick je vo svete kinematografii fenomén a to potvrdzuje aj jeho posledný film, kde zo svojho pohľadu sa snaží priblížiť divákovi (potlačené) erotické emócie a z toho plynúce problémy vo vzťahu manželského páru. S výsledkom nemusíme súhlasiť, na druhej strane však pomerne veľa vecí sa podarilo metaforicky správne natočiť. Skupinový sex a omáčka okolo toho pomerne dobre vykresľujú smotánku, ktorá to „zorganizuje“. Film trošku dlhší a miestami pán Kubrick spíš zjednodušuje, ale nevadí. Nedokážem dostatočne zdôrazniť to, že dvojica T. Cruise a N. Kidman (vďaka skvelým inštrukciám od majstra) podali jeden zo svojich najlepších a najzaujímavejších výkonov v kariére. Spoločný dialóg v spálni je nielen dobre natočený ale aj kvalitne zahraný. R.I.P. pán Kubrick! Osobné hodnotenie: 84% (****) ()

GMVajgl

Co to vlastně je? Je to odhalení skutečných dekadentních způsobů mocných elit - viz co organizoval Jeffrey Epstein, který se rozhodně sám nezabil? Je to potvrzení konspiračních teorií, kvůli kterému Kubrick musel zemřít? Nebo je to artové vykreslení manželského vztahu, jedním z jehož kouzel je to, že obě strany nutí k podvodu / klamu? Nebo je to jen nedokončený film, který prostě už zůstal ve svém roztahaném a roztěkaném stavu? Nebo to tak Kubrick chtěl - natočit dlouhý film plný symboliky a nepochopených odkazů - něco jako o co se asi pokoušel Tarantino v Tenkrát v Hollywoodu? Nebo je to celé jen sen? Přece je to adaptace německé knihy Traumnovelle z roku 1926. ()

PetBen

Kubrickovi filmy mam rad,ale tento jsem tak uplne nepochopil.....krome otevřených sex.scén není celkem o nic stát.(samozřejmě až na Nicol :-) ) ()

Lipi21

94% REŽIE / Stanley Kubrick: ***** KAMERA / Larry Smith: ***** SCÉNÁŘ / Arthur Schnitzler (novel), Stanley Kubrick, Frederic Raphael: ***** HERCI: ***** HUDBA / Jocelyn Pook: ****** ()

GIK

Velký režisér přistání na Měsíci napovídá, jaké to taky může být na party jedné nejmenované tajné organizace, kde je praktikována sexuální magie. Jeden z největších illuminati filmů samozřejmě překypující okultní symbolikou. Děj se shodou okolností (mrk mrk) odehrává během oslav zimního slunovratu takže o rekordní počet vánočních stromů, stromků, stromečků i pentagramů všech velikostí je postaráno. Nemůžou chybět skryté numerologické odkazy (čísla 33 a 666). V žádném případě se nejedná o rebelii Kubricka, který zde měl vyzradit nějaká tajemství a v důsledku toho krátce po dokončení filmu zemřít. Vše bylo záměrně a pečlivě připraveno a schváleno lidmi za oponou a Kubrick v tomto podniku figuroval jenom jako výkonný ředitel. Hodně napovídá rovněž název: neboť divák má při sledování sice oči doširoka otevřené, ale přesto jako by je měl zavřené, protože nevidí a nechce vidět otevřeně zjevenou a přiznanou pravdu. Neboť nic není zastřeno, co nebude odhaleno; ani skryto, co nebude poznáno (Luk 12:2). ()

yVANs

Stava se me jen opravdu zridka kdy, ze po shlednuti filmu se v noci nekolikrat vzbudim z nejakeho sileneho snu ve kterém se nemuzu z toho "filmu" dostat. Co si pamatuju tak naposledy to bylo Shinning, pred nekolika lety, a ted prave Eyes Wide Shut. Starous Kubrick, to proste umi. Umi pracovat s divakovou predstavivosti, rozvijet v nem myslenky, vodit je a usmernovat a tentokrat se mu to zase povedlo. Perfektni hudba (pasaz kdy je hlavni hrdina sledovan), rezie,...vizualni stranka - barevnost filmu, je velice osobita a dodava noci velkomesta cosi mystickeho, námet - místy obscéní ale přitom tak reálný a uvěřitelný. ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům