Hans Zimmer v Praze

(koncert)
  • Velká Británie Hans Zimmer: Live in Prague (více)

Světoznámý skladatel filmové hudby přijel 7. května 2016 se svým evropským turné do vyprodané pražské O2 arény a ohromil publikum. Mezi 72 muzikanty bylo mnoho Zimmerových přátel a spolupracovníků, třeba i Johnny Marr z The Smiths. V onen večer bylo 17 tisíc diváků svědky neuvěřitelného koncertu filmové hudby, doprovázeného velkolepou světelnou show. Zaznělo mnoho skladeb z dílny geniálního mistra. Fanoušci si mohli naživo užít skladby například z filmů Piráti z Karibiku (2006), Lví král (1994) nebo Temný rytíř (2008). Záznam velkolepého pražského koncertu přenese diváky do dechberoucí atmosféry, kterou doplní ohromující videoprojekce a zvuk. (Pannonia Ent.)

Darth Revan

Byl jsem na dvou koncertech a zatímco ten v roce 2017 byl pořadateli nezvládnutý, tomuto hodnocenému škodila jen absence mateřštiny u hlavního účinkujícího. Příště mluv německy, Hans! 5* ()

otík

Od tohoto koncertu se nedá odpoutat - je to něco báječného, a i když Zimmer nestojí na mé nejvyšší příčce oblíbenosti skladatelů filmové hudby, na tento koncert si vybral velmi slušné kousky a hlavně je tak zaranžoval, že to je naprosto bez chyby. A ano, chce to kino a nenechat se nikým rušit. Seznam skladeb: 1. Opening Medley – Driving / Discombobulate / Zoosters Breakout, 2. Crimson Tide / 160BPM, 3. Gladiator Medley, 4. Chevaliers De Sangreal, 5. The Lion King Medley, 6. Pirates Of The Caribbean Medley, 7. You’re So Cool, 8. Rain Man: Main Theme, 9. What Are You Going To Do When You Are Not Saving The World, 10. Journey To The Line, 11. The Electro Suite, 12. The Dark Knight Medley, 13. Aurora, 14. Interstellar Medley, 15. Inception Medley. ()

SniperG1

Neskutečný zážitek!!! Ještě teď po 12 hodinách mám husí kůži, hlavně ze skladeb Gladiator Medley, Interstellar Medley, Inception Medley a z instrumentálu Chevaliers De Sangreal. Jen mně mrzí, že jsem nemohl zažít na živo. Tak snad příště...:) 100% ()

jedna_vrana

Nikdy som si cielene nepúšťala filmovú hudbu. Musím poznamenať, že tento koncert zo záznamu som mala možnosť vidieť a hlavne počuť za veľmi kvalitných zvukových podmienok. Vážení, zimomriavky som mala takmer v kuse. ()

Gothar

Hans Zimmer je pre mňa žijúca legenda hudby všeobecne a toto je najlepšia pocta jeho tvorbe. Tracklist je pestrý a hlavne je to vkusne zostrihané tak, aby dostal priestor každý z hudobníkov. Príhovory medzi skladbami mi nevadili, vždy to bolo k téme. A čo je najdôležitejšie, zvukový mastering je dokonalý. 100 % ()

LEGACY

Každý musí nějakým způsobem omdlít pod intenzitou a krásou hudby, kde každičký člen souboru sahá po dokonalosti ve svém umění. Nic moc, co by se dalo vyčítat a jen málo, co mohou do budoucna zlepšit. Velký obdiv a inspirace ()

Ichabod

Dokonalost. Nic lepšího jsem asi nikdy neslyšel. Špičková kvalita. Hudbu Hanse Zimmera stěží uslyšíte kdy v detailnějším záznamu. Už ani nelituji, že jsem v O2 Aréně na HZ nebyl. Jednak bych přišel o tak skvěle kontaktní kameru, která drží v pozoru celé dvě hodiny a baví mne sledovat jak si umělci přehazují nástroje a jak se to celé děje. Druhak jsem měl tu "čest" slyšet tam jiný instrumentální koncert filmové hudby a po technické stránce to bylo spíše zklamání. Zpátky k živáku : Pokud mne dokáží po letech nahnat husí kůži pecky jako Piráti z Karibiku nebo Lví král, tak pak je asi zřejmé, jakym je HZ mistrem. Naprosto odzbrojující je hudební peklo Elektro z trapného a právem zapomenutého The Amazing Spiderman 2, ale na tomto záznamu snad kromě hudebního témata Banea z TDK nic masakrálnějšího není. A samozřejmě, protože poslední třetina patří spolupráci HZ s Nolanem, tak za mne je to plný počet. Skvělý koncert, super technická kvalita a hlavně dokonalá hudba největšího hudebního génia v historii. ()

wooozie

Měl jsem to štěstí být u tohoto skvělého koncertu naživo a byl to jeden z těch momentů, které vám zůstanou v paměti napořád. Proto jsem neskonale šťastný za to, že vyšel záznam právě z pražské O2 areny, který mi ve výtečné kvalitě bude připomínat tento koncert znovu a znovu. Každá skladba měla jinou náladu a užíval jsem si jak pozitivně radostnou první polovinu, tak spíše vážnější polovinu druhou, ale emoce pracovali u většiny z nich naplno a při vzpomínce na Heatha Ledgera a následně na střelbu v kině v Coloradu, mi bylo hned jasné, že moc silnějších koncertů už neuvidím. Opravdu nemá cenu vyzdvihovat, proč se mi líbí ten či onen soundtrack, ale stačí se zaposlouchat a naplno si toho užívat i při vzpomínkách na dané filmy, které prostě všichni filmoví fanoušci musí milovat. ()

Rozjimatel

Videl som skrátenú, asi hodinovú verziu, čo bolo pre mňa sklamanie (aký majú pre boha význam takéto zostrihy?). Chýbalo tam príliš veľa skladieb, aby to mohlo byť aspoň trochu reprezentatívne. Keď uvidím neskrátenú verziu, hodnotenie upravím. Čo sa týka samotného koncertu, pripadal mi strašne preefektovaný: za nástrojmi samé sexi baby v úspornom oblečení (kožená podprsenka), mohutná svetelná show, ohlušujúci zvuk, ktorý sťažoval rozlíšenie jednotlivých skladieb. Akoby sa snažili zakryť, že tých naozaj výrazných motívov je málo, inak to celé splývalo do jednej masy. Z môjho pohľadu zaznela iba jedna skvelá skladba (Interstellar), ďalšie boli "iba" dobré (chýbali mi ďalšie skvelé veci ako Malý princ). Musím sa pousmiať, keď to porovnám napr. s geniálnym koncertom Morriconeho v Mníchove. Ten sa na žiadne spomínané efekty hrať nemusel (úprimne, niektoré muzikantky boli hrozne škaredé), tam išlo v prvom a poslednom rade o hudbu. Jedna geniálna skladba striedala druhú, od začiatku do konca koncertu. ()

Sygauras

Příště až tady bude někdo takový, vykašlu se na kinozáznam a půjdu na live koncert. U skladby "Time" a "The Da Vinci Code" jsem brečela. ()

Dunadan

Nonstop zimomriavky! Hrejivý pocit pri srdci a neuveriteľný pocit šťastia ma sprevádzali od prvých sekúnd až do samotného konca, presne ako počas koncertov (bol som na oboch bratislavských). Výborne natočený a ešte lepšie odohraný koncert, ktorý perfektne funguje aj z pohodlia domova. Nádherná pripomienka úžasných zážitkov! Hans Zimmer: Live in Prague je kúsok, ktorý jednoducho nemôže chýbať v zbierke žiadneho fanúšika filmovej hudby. ()

kamigava

Na první koncert Hanse Zimmera v Praze jsem si musel koupit lístek. To se jen tak nevidí. A byl to opravdu dechberoucí zážitek! Skvělá hudba, tématicky laděné světelné efekty pro každý film a hlavně Hans se snažil vytvořit komorní a uvolněnou atmosféru. Představoval své kamarády/hudebníky, vyprávěl sem tam krátké historky, připomněl i smutnou tragédii Heatha Ledgera, střelbu v Coloradu a uctil památku obětem, to bylo velmi dojemné. Úvodní intro mix měl velmi svižné tempo a parádně tak představil Hansovu hudbu za velkého potlesku. Nejvíce jsem se těšil na trilogii Temného rytíře, který je zároveň můj nejoblibenější film. Jeho nejvíce heroická skladba "Like a Dog Chasing Cars" tu zazněla a já byl v sedmém nebi! Audiovizuálně mě to ohromilo. Tohle jsem chtěl vždycky vidět naživo. Mimo TDK zazněl také můj oblibený Da Vinci Code, Gladiator, Interstellar či Piráti. Koncert krásně zakončila melancholická skladba "Time" z Inception. Hansi, děkuji za nezapomenutelnou podívanou. Určitě si tenhle záznam koupím na BD. :) ()

owwidius

Zazitok. Uz len z toho, co vsetko typek zlozil, obrovsky obdiv a respekt. Nechapem, ako si vie predstavit ulohy jednotlivych nastrojov a skomponovat to do jedneho celku. Fakt majstrovske diela. Kinovy zazitok, audio super, akurat obraz by som cakal trochu lepsi. Super ze clovek videl pekne detaily jednotlivych performerov. Futuristicka Yamaha basa, ci violoncelo ci co to bolo dost cool :) Normalne som mal chut, po kazdom songu, zatlieskat. [#33/2017] ()

krabatt76

Bylo jsem na koncertě osobně, ale bohužel...moc nadšen jsem nebyl. S atmosférou pražských koncertů E.Morriconeho se ten Zimmerův nedá srovnat. ()

Evander

Atmosféra přímo na koncertě musela být úžasná! Audiovizuální stránka koncertu génia Hanse Zimmera má k dokonalosti velice blízko a jediným důvodem, proč nehodnotím plným počtem, tak je fakt, že ne všechna mistrova díla se mi líbí. 79% ()

levente

Ať táhnou všechny ty rockové kapely k šípku. Hans sestavil rockový koncert s monumentálním zvukem kytar a bicích ze svých skladeb. Melodie, síla, skoro až emoční bezohlednost. Desítky špičkových muzikantů na pódiu. Pearl Jam by jim všem mohli zavazovat tkaničky... Poslední třetina koncertu je vyloženě rockově ujetá, Hans si to egocentricky užívá, ale to je jedno, protože po jeho patosu nastoupí kadence vyzrálých hudebních nápadů a člověk kouká s otevřenou pusou, co všechno ten člověk dokázal.. ()

bono22vox

Byl jsem v O2 a bylo to ohromující. Ale v kině a nyní už doma na Blu-ray je to úplně jiná podívaná, výborně nasnímané, sestřihane, famózně ozvučené... Jediné co na Blu-ray zamrzí je absence dokumentů ze zákulisí a chybějící české titulky... ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů