Film Vymazaný kluk vypráví odvážný příběh Jareda Eamonse (Lucas Hedges), syna baptistického pastora v malém americkém městě, který musí překonat následky přiznání své homosexuality rodičům (Nicole Kidman a Russell Crowe). Ti bojují s tím, jak uvést v soulad svou víru s láskou k synovi. Ze strachu ze ztráty rodiny, přátel, komunity se Jared nechá dotlačit k návštěvě terapeutického programu přeměny. Během pobytu se dostane do konfliktu s jejím lídrem (Joel Edgerton) a začíná jeho cesta k nalezení vlastního názoru a akceptování sama sebe. (Magic Box)

darkphoenix

Uťahané, sentimentálne a vlažné. Nie zlé, ale viac som ocenil ,,odľahčenú,, Cameron Post. A myslím, že pre kohokoľvek je práve tento film (na obdobnú tému) vhodnejší. Boy Erased ide cestou pátosu. Bohužiaľ na vlastný úkor. ()

DonBraso

Joel Edgerton prostě umí.Nastolené téma,které je tak malinko odlišné,než ho znám.Zde nechodíte za ručičku s klukem,zde Vás pohltí tábor,sekta,ve kterým i v tom málu exceluje právě Edgerton.Jediný z čeho už člověk bude otráven,že vše se točí v dialozích jen o Bohu.Toho tady máte tolikrát,že Starý a Nový zákon se může jít bodnout:)75% ()

solisoli

Tento životopisný príbeh je zaujímavý iba jedným. Svojou odpornosťou v plnom rozsahu. Príbeh buzeranta, vykresľovaného, ako nejaký mýtus spoločnosti navyše s odpornou priam odpudzujúcou hlavnou hereckou postavou. Cirkevná sekta, ktorá svojimi fanatickými metódami devastuje ľudského ducha. Mľandravý nezáživný scenár a katastrofálna réžia rozťahaných nevýrazných pasáží, so snahou chorého predurčenia. Aj ostatne postavy v príbehu neponúkli toho moc, až na Nicol. Možno toto je zámer a pointa tohto projektu, ale aj veľká obeť pri tom zotrvať až do konca. ()

NikaIn

Prevychovať gaya,je ako urobiť z arogantného magora dobrého človeka, to sa nikdy nestane. Ľudia by už mali pochopiť,že homosexualita nie je choroba,je to niečo s čím sa človek narodí.Ľahko sa súdi,keď o tom nič nevedia a neboli v tej situácii.Nechápem ako rodičia môžu odpísať svoje deti, veď na tom nesú vinu aj ich gény.Malo by sa do povedomia ľudí dostať viac takýchto filmov,ja budem dúfať, že raz budeme k tejto téme zhovievavejší a chápavejší. ()

fafejt001

Herecké výkony všech tří hlavních hrdinů na solid úrovni a tématika , která tu bude jěště mnohokráááát . Už to není 4% , ale asi 20% . No vývoj nějak jde kupředu , jen mu nerozumím . A určitě budou brzo i filmy o bezpohlavních. Všichni se dočkáme . ()

Kozlowski8

Silný a smutný příběh o lidské pomanutosti, zaslepenosti a nezodpovědnosti. Joel Edgerton coby režisér i herec snímku odvedl dobrou práci. Příběh překypuje emocemi a člověk si po jeho shlédnutí musí klást otázku - v jaké společnosti žije - jak může být dnešní vyspělá civilizace někdy tak neskutečně slepá a zmanipulovatelná. Co se týče herců, na rozdíl od zmíněného Edgertona a mladého nadějného Lucase Hedgese, mne úplně nepřesvědčila hlavní herecká esa Nicol Kidman a Russell Crowe. Oba mi přišli trochu upjatí a nepřirození. Vzhledem k ostatním komentářům je to ale asi jen můj pocit. Pochvalu zaslouží povedený soundtrack. Celkově mi v příběhu chyběl nějaký nápad, nějaká kreativní nadstavba, která by snímek posunula do vyšší, než tříhvězdičkové společnosti. 65%. ()

mrtka

Přátele tak já nevím existuje horší duo než buzerant a křesťan. Film je neskutečně dlouhý a nutí nám své zvracené choutky je to odpornost dávám 1 hvězdu kvůli tomu , že je to podle skutečný události , ale dívat se skoro dvě hodiny na to . Jak se buzeranti chtějí množit a všude se zpívá otče náš je vážně nelidský. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 2/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

BarVo

Priemerný film s mdlými hercami a nudným scenárom, nemastný neslaný. Námet pritom veľmi dobrý. Tretia hviezda je za Dolana, ale ani ten z toho žiaden zázrak nespraví. ()

vade_mecum

Zklamání z dosavadního hodnocení zde na CSFD a z některých opravdu nechutných komentářů. Normálně bych dal tak 4 hvězdy, ale na truc tomu co tu čtu musím dát všech 5. Super příběh podle pravdy, super herec hlavního hrdiny a super herci v rolích pseudoterapeuta a "polepšeného" trestance - hlavního vychovatele. Rozhodně to má hloubku a je to stále aktuální. Film nemusí umět předložit vždy něco nového, ono někdy stačí opravdu dobře zpracovat něco založeného na reálných vztazích a zkušenostech a to se tady setsakramensky podařilo... Křesťanští homofobové - NASRAT A ROZMAZAT!!! ()

cist

Slušně natočená studie coming outu v kresťanském prostředí, aniž by se nám ukazovalo prstem na "zlý kresťany". Ocenil jsem snahu autora-gaye pochopit i svého otce, který je jen stěží sto pochopit odlišnost svého potomka. Film spíše pozoruje, než nám vnucuje, co si myslet. Bohužel klasický americký závěr v posledních 10 minutách s proslovem a mačkáním emocí tuto linku neudržel. Nicméně zbytek filmu je dost přesvědčivá a přesná snůška nesmyslů a absurdit, se kterými se LGBTQ musí v kresťanském prostředí potýkat. ()

nikhaj

Trochu bukvice z dubu, ale inak film nevesely. Vsetko v poriadku zaujimave, postavy prepracovane alebo expresivne prehnane, ale zamer dosiahnuty. Nakonci vsak happy end ()

Evan7

Chcel som dať tri hviezdičky, ale keďže ide o skutočný príbeh podložený reálnymi postavami a príbehom, tak som dal o jednu viac. Prvé dve tretiny filmu ma trochu nudily, postavy boli akési mdlé, bez emócií. Až posledná tretina z filmu ma dostala a konečne sa tam aj niečo dialo. Na konci mi vybehli aj slzy. Neznášam tento fanatizmus, ktorý ubližuje. To nie je láska, ani viera. Určite si prečítam aj knihu. ()

Battlekingx

at si kazdy rika co chce, tak homosexualita je psychicka nemoc, ktera by se mela lecit.. jelikoz podstatou cloveka je rozmnozovani, stejne jako je to podstatou bunek.. to, ze tuhle problematiku cpou do filmu je jasna propaganda, ze byt teplej je ok.. lepe se ovladaji masy, ktere jsou psychicky chore.. ;-) ()

Ubi123

Vcelku inteligentne a herecky dobre zvládnutá dráma na túto tému. Scenár mohol byť trošku viacej premyslený a mohol s tohto byť oveľa kvalitnejší a zvučnejší film, avšak sám o sebe nie je vcelku zlý. Najviac mi asi vadilo, že sa začal ku koncu kúskovať a záver filmu nevyznel opodstatnene. ()

lineker

Náhodička, že před třemi dny jsem viděl Převýchovou Cameron Postové a musím přiznat, že oba dva mne celkem slušně rozjebali mínění o lidech, kteří život zasvětili bohu. Cameron Postová je takový méně tučnější bráška Boy Erased, ale o nic méně společensky křičící. Joel Edgerton vsadil na herecká esa a rodinné vztahy, které jsou nosným bodem celého filmu. Láska k synovi, k bohu, k pravdě. Postoj k předsudkům, který ovšem díky své "fanatické" víře nemůžete hodnověrně ukočírovat. Dvacáté století a snaha " vymítit " z duše homosexuála jeho orientaci, To jako vážně? ()