Film Arizona Dream z roku 1993 nás přivádí do prostředí New Yorku, kde žije Axel (Johnny Depp), který se živí jako strážce ryb v zátoce. Jednoho dne ho navštíví bratranec Paul, který Axela požádá, aby se zúčastnil strýcovy svatby pořádané v rodné Arizoně. Jelikož Axel nabídku odmítá, bratranec ho spícího unáší a Axel se ráno probouzí v těžké kocovině v Arizoně, kde se začnou dít neuvěřitelné věci... A především, kde se začínají plnit sny. Axel sní o životě na Aljašce mezi Eskymáky, v absolutním tichu. Elaine (Faye Dunawayová) se chce naučit létat. Grace by zase chtěla zemřít. Sny docházejí ke svému naplnění v momentu, kdy Axel podlehne touze postavit letadlo pro Grace, jelikož se do ní bezhlavě zamiloval... Magický realismus, jak bývá nazýván Kusturicův způsob filmového vyprávění, přenáší režisér z Balkánu do Arizony, i zde létají ryby, sanitky, touhy a sny se zhmotňují. Vedle slavných hollywoodských star jakými jsou Johnny Depp či Faye Dunawayová se ve filmu objevují i kultovní herci jako Vincent Gallo či Lili Taylorová. Nezaměnitelnou hudbu k filmu složil slavný Goran Bregovič, který s Kusturicou již dlouho spolupracuje. (Česká televize)

Martin741

Pre mna to nie je dalsi skvely film s Johnny Deppom, lebo Deppa nemam osobne rad, ale pre mnna je to dalsi slusny film od rejzu Emira Kusturicu. Ja viem, len slovickarim : proste vyborna filmarina, kvalitne herecke vykony a slusne dialogy, presne to su kvality tohoto filmu. 77 % ()

Suki

Čo mám na to povedat J. Depp a E. Kusturica v jednom filme. a k tomu hudba O. Brechovica a I. Popa a samozrejme typicky humor Kusturicu. Možno sa jednému bude zdať film trosku prepletený a zauzlený, ale podľa mňa to vôbec nie je tak. Príbeh odohrávajúci sa v Amerike sa môze zdať ako sen, ale som presvedčený že v niekde na Balkáne by určite bol skutočný. :0)Vrele odporôčam. ()

vykur!

Whenever I try to remember my dreams, I always turn 'em into stories. But dreams are like life. You can't catch it with your hands because you can't catch something you don't really see. If you believe in your dreams, you could be sure that any force, a tornado, a volcano or a typhoon, wouldn't be able to knock you out of love; because love exists on its own. ()

tomtomtoma

Když se do Ameriky naroubuje balkánský temperament, vznikne hravé dílo. O hledání života, o hledání vlastního prostoru, o hledání svého uspokojení. O cestě, která se snaží naplňovat jak poutníka, tak i jeho blízké. Film je plný emocí, touhy po životě, snahy o uskutečňování tužeb. Se satirickým nadhledem si hraje a často dospívá k bláznivým až absurdním situacím a polohám. Axel Blackmar (dobrý Johnny Depp) je vržen zpět do místa svých kořenů. Hledá, nachází, pochybuje, bouří, žije. Je vtažen do rytmu života, který mu dává a obohacuje jeho nitro. Natahuje se po představách, poddává se tužbám a citům. Elaine Stalker (skvělá Faye Dunaway) se snaží naplnit svá přání a sny. Hledá život, svádí a laská ho. Pro pocit života a naplnění přítomnosti. Z dalších rolí: Elainina nevlastní, smutná, nevyrovnaná a depresivní dcera Grace (zajímavá Lili Taylor), pozérský Axelův bratranec Paul Leger (dobrý Vincent Gallo), Axelův strýc a prodejce aut hledající nástupce Leo Sweetie (Jerry Lewis), Leova snoubenka a polská kráska Millie (Pavlína Pořízková), a Eskymák ze snu (Vincent Tocktoo). Život nám dává na výběr. Záleží jen na nás, kterou cestu si vybereme, či zda si vůbec vybereme život. Život je podmanivý ve své přítomnosti, kdy dýcháme a nasáváme jeho neopakovatelnou vůni v jeho plné síle. ()

C0r0ner

Tváří se to, jako že je v tom moudrosti jako v Alexandrijské knihovně, ale ve výsledku je to jenom totální píčovina o ničem. Chápu, že vzhledem k obecnému hodnocení jsem očividně mimo já, ale tohle prostě byla podobná šlichta jako Synecdoche, která někomu možná smysl dá, ale mně fakt ne. 15% ()

Fallen_One

Příjemný film s podmanivou hudbou s nábojem od Gorana Bregoviče a Iggyho Poppa, laskavým humorem, výbornými herci (všemi!) a příběhem ze života, který by měl znát každý dospívající kluk, nebo muž lehce za hranicí dospělosti ;-) Vlastence potěší účast Pavlíny Pořízkové jakožto nevěsty Deppova strýce Lea :-) Z mé strany nemám filmu co vytknout. ()

zette

Film, kde prim hraje laska, sneni a touha. Jedna se o velice originalni snimek, coz u Kusturici neni zadnym prekvapenim. Rezie i kamera se moc povedla, najdeme zde i nekolik humornych momentu. Za vrchol filmu povazuji scenu z biografu, genialni. Hudba Bregovice je vynikajici, cekal jsem ale, ze ji bude ve filmu vice. Herecke vykony jsou excelentni, jak moc nemam rad Deppa, tady je vynikajici. Nejslabsi clanek filmu tak v mych ocich zustane scenar. ()

matt6

Zvláštny film, zvláštny príbeh. Kosturicov štýl mi vôbec nesadol a tento ospevovaný film o snívaní som vôbec nepochopil. Fakt netuším, čo je na ňom také zaujímavé okrem skvelých hercov a dobrého technického spracovania. S postavami som sa vôbec nestotožnil a film ma miestami dosť nudil. Sen s rybou mi nedával hlbší význam a psychika postáv mi bola úplne cudzia. 60% ()

pakobylka

Nauka o snech, ve kterých neobyčejné ryby brázdí nebe s lehkostí a samozřejmostí ptáků. Ale co se stane, až vás jednoho krásného dne vaše pošetilé sny opustí ? Čas se na ně ani na vás neohlíží - a Země se točí dál. Do jakého světa se probudíte ? Musíte počítat s tím, že nic už nemusí být stejné jako předtím ... ()

mortak

Sny jsou největší lidská droga. Opatrujeme si je celé dětství, vymýšlíme jim neustále nový design a vylepšujeme je. Žijeme v příbězích, fetujeme je v kině, přehráváme si neustále milované scény, až je umíme zahrát dokonaleji a lépe než Niro nebo Grant. A vymýšlíme si vlastní scénáře, které dobudou svět a zajistí nám slávu a nesmrtelnost. Jenže pak vyjdeme z kina a jsme zase uprostřed zapadákova, přivázani k nějakému baráku a každý po nás chce dospělost, odpovědnost, protože bez toho se auto neprodá. Bráníme se, ale jednou přijde bouře, smete naše sny a my se ocitneme sami na druhé straně, uprostřed reality. ()

papaJA21

Krásně ponurý film s mírně ujetou zápletkou. Všechny postavy jsou napsané hodně vyhrocené až naokraj absurdity. Kupodivu to vše ale není na škodu, Kusturica dokázal postavit a rozvinout příběh tak, že jsem jen úžasle koukal co se vlastně děje. Johnny Depp je přesvědčivý, tahle role mu opravdu sedla. Lili Taylor je úchvatná a krásná. ()

KajusaK

Po prvním shlédnutí jsem si říkala,proboha to bylo ale nekonečné a trapné .. Ted už mi to nepřijde :)) .. dlouhé to je,ale děj to má , zasmála jsem se.. nejlepší scénka pro mě byla jak Grace chodila s cigaretou v puse a hrála na harmoniku :)) ()

Sharlay

Svérázné a komediálně pojaté drama Emira Kusturici z Arizonské pouště. Byl to jeho první film, který jsem viděl a už tehdy jsem si říkal, že ten člověk je opravdu blázen, ale zároveň génius (od geniality je jen krůček k šílenství). Jeho další filmy to jen potvrzují a i když může třeba v očích Američanů každý jeho film vypadat nemožně a poklesle, naštěstí jsme tu my, Evropani, kteří film bereme přece jenom trochu jinak a můžeme být hrdí, že právě z Evropy pochazí režisér, který se nebojí natočit film v USA s jejich předními herci. Arizona Dream je pro mě prostě jeden z těch nejlepších filmů své doby. ()

3n3my

Arizonský sen je mojím prvým stretnutím s Kusturicom. Vôbec nevyšiel z toho najhoršie, aj keď tiež má svojský štýl, ktorý hneď tak niekomu nemusí sadnúť. Trochu mi pripomenul tvorbu Lars von Triera, ktorý tiež používa surrealistické podanie v iných žánroch :) ()

Radiq

Abych tak řek, tak divnej film. Přitom většinu tvůrců mám rád - Kusturicu, Deppa, Gallo, Pavlínu Pořízkovou (i když ta tady moc prostoru neměla, ale tak přece jenom je to přízeň a rozhodně tady byla lepší, než v Jejím alibi), docela i ta Faye Dunaway tady byla docela dobrá. Jediná, kdo mi vadil, byla Lili Taylor, která nevím proč, mi je nesympatická a v ksichtě mi připomíná Aphexe Twina. Ale ten příběh mě prostě nebavil. Teda musím říct, že tam bylo několik fakt dobrejch scén, ale smrděla mi z toho puchna nezávislyho filmu, kterej často nemá moc smysl. Teda aspoň mě teda unikl. ()

andrii

A svět stvořil... hřiště pro hračičky, kteří věří. Nadpřirozený dým, který víří. Bytí pábitelské, spontánně temperamentní, sladce vábivé, poeticky mystické, čarokrásné se proplétá sny obyčejnými, neuvěřitelnými, pošetilými i ztřeštěnými. Konstruktéři iluzí v náměsíčném oparu. Každý z nich se chystá hýčkat si svůj obláček "milých" představ. Vznášet se jako v nebi, které narůžovo dolakovali a teď zabolí. Třepotavý motýl " v luftu." Fantasta Johnny "deep" Depp niterně povlává v mihotajícím se světě, ve svitu křehké hravosti a mámení, s hlasem, vlasem hřejivě líbivým. Žel své oči čokoládové brzy zakápne slzami, když se Sněhurce srdce vylije. Ikarové chvilek, chytající vesmírný prach, se odřeli o přízemní povrch, popálili o žahavý nerv života. ()

CANAL+ nově v sekci VOD

CANAL+ nově v sekci VOD

14.08.2023

Letošní rok je na nové streamovací služby bohatý. Jedním z nových hráčů je mezinárodně působící společnost CANAL+, která svou platformu uvedla letos v dubnu na český trh.   VOD knihovna CANAL+ nabízí… (více)

Kusturica a Depp rozpoutají revoluci

Kusturica a Depp rozpoutají revoluci

07.12.2009

Asi ne filmovou (i když, kdo ví?), pouze mexickou. Tu z počátku 20. století. O tom, že Emir Kusturica připravuje film o legendárním banditovi, revolucionáři a lidovém hrdinovi Pancho Villovi, jsme už… (více)