Pan Ducháček je sice poněkud svérázný patron, nicméně jako koncipient advokátní kanceláře doktora Faulknera je naprosto nenahraditelný. Zejména v okamžiku, kdy se Faulkner zamiluje do sympatické Julie, dcery Alžběty z Rispaldiců. Nikdo kromě něj totiž netuší, že rozhazovačná rodina, jejíž finanční záležitosti kancelář spravuje, už nemá žádné peníze a že ji doktor z lásky k Julii financuje ze svého. Situace se vyhrotí, když advokát požádá dívku o ruku. Ona, i když ho také miluje a ke své lásce se mu přizná, odmítne, aby vyhověla své povýšené matce, pro kterou mladík není tou správnou partií. Přestože se vinou své finanční podpory Rispaldicům Faulkner sám ocitne na mizině, donutí Ducháčka, aby sehnal pětadvacet tisíc na proplacení směnky, kterou podvodně podepsal Juliin bratr. Koncipient sice peníze opatří, vzápětí však vyrazí na zámek, kde rodinu bez servítků seznámí se skutečným stavem jejich financí a počne organizovat dražbu rodinného majetku, kterým by pokryl dluhy. (TV Nova)

PlayEasy

Burian opět na vrchole a tentokrát v roli pomateného právníka Ducháčka. A věřte nám, že stačilo pár místností, jednoduchý děj a Vlasta Burian aby vznikla jedna z nejlepších Československých komedii. Opět skvělý závěr a opět po celý film tolik srandy až už to je někdy "nepříjemné". Vlasta Burian je nejlepší Československý komik všech dob a tímto filmem se naše tvrzení ještě více potvrdilo. Něco tak úžasného se jen tak nevidí. Třeba mnohem lepší než spoustu novodobých efekty nabitých, ale dějově vybitých sraček (s prominutím)!! Rozhodně doporučujeme!!!! 90% ()

DeDanu

Tenhle stařičký kousek, to je paráda a jedna z mých srdečních záležitostí. Hlášky z tohoto filmu jsme přijali do rodinné mluvy. Laskavý a inteligentní humor pana Ducháčka nás dostal. Všechny role a roličky jsou tu vypilované. Herecké umění úžasné.(Kam se hrabe Bitner!) Jedinečná podívaná na Silvestra i kdykoli jindy. "Ducháčku, tady bude do hodiny ležet 25 000! " " A kdo to tam dá?" ()

Tominni

Asi moje nejoblíbenější komedie s Vlastou Burianem, který jako oddaný vedoucí advokátní kanceláře JUDr.Fauknera bojuje proti dotování aristokratické rodiny Rispaldiců aneb za vším hledej ženu. Tak tedy: Zde leží Ducháček Jan za auto dán, bim bam! .....a ty peníze budou ležet na rohu stolu do 30 minut! ()

Gardis

Dokonalé. Skvělý film, nedokážu mu nic vytknout, legrace od začátku do konce a pan Burian s panem Marvanem válí ()

Pete

Ducháček určitě není nejlepší Burian, o nic tam vlastně nejde, ale příjemný to je moc, a musel bych bejt z kamene, abych se nakonec zase neculil jako měsíček. ()

JosefTomas

Perfektní Burian, skvělé hlášky a chytrý scénář, který stále dokazuje, že České filmy měli titul zlaté klasiky, která i po těch letech stále dokáže pobavit i potěšit spoustu lidí. ()

Pitryx

Co k tomu dodat. Snímeček snad ani nemá hluché místo, legrace vlastně od začátku až do konce, takže jednoznačně hodnotím jako hodně nadprůměrný film. Nevybavím si dokonce vůbec nic, za co by se dalo nějaké to procento či bod odebrat. Doporučuji celé rodině. ()

moviepill

Film Ducháček to zařídí obsahuje tak geniálne a geniálne napísané dialógy a monológy, ktoré u mňa získavajú pomyselného Oscara! A pán Burian, to je prosto PÁN UMELEC... ()

DeepMaster

Scéna s výběrem věcí do dražby je prostě nepřekonaná. A ne jen u nás ale celosvětově. Prostě jinde neuměly netočit nic takového jako je tohle. ()

Adam's

Jeden z nejlepších Burianů, ne-li vůbec. Od začátku do konce na sebe strhává pozornost a nikdo se mu ani nesnáží sekundovat. Tak jak to měl rád... ()

megajalec

U pokladny stál sa mi páčil viac. Ducháček nie je nejaký svetoborný, ale zas nemôžem ho nejako strašne kritizovať, mal dobré momenty, milé, vtipné. Priemer, s tým, že U pokladny stál si týmto zvyšuje hodnotenie u mňa :) ()

honzic

Jedna z nejlepších komedií Buriana, rozhodně patří k jeho topu. Dá se na ní koukat opakovaně. Hodnocení: 80 % ()

Petr59

Jedna z nejlepších komedií s Vlastou Burianem. Většinu filmu jsem se jen bavil a smál, mnohdy mám záchvaty smíchu a to už jsem to několikrát viděl. Prostě úžasný, Burian si to dává :D :D Navíc Burian se zde neprosadil jen úžasnými vtipy, ale i obdivuhodnou, skvělou mimikou a gestikulací. ()

lobo87

Burianovo majstrovské dielo a nezabudnuteľný film. Neskutočným vtipom sršiaca komédia, kde Burian vládne od prvej do poslednej scény. Pre mňa je najlepšou tá s aukciou. Jednoducho skvelé... 85% ()