Pan Ducháček je sice poněkud svérázný patron, nicméně jako koncipient advokátní kanceláře doktora Faulknera je naprosto nenahraditelný. Zejména v okamžiku, kdy se Faulkner zamiluje do sympatické Julie, dcery Alžběty z Rispaldiců. Nikdo kromě něj totiž netuší, že rozhazovačná rodina, jejíž finanční záležitosti kancelář spravuje, už nemá žádné peníze a že ji doktor z lásky k Julii financuje ze svého. Situace se vyhrotí, když advokát požádá dívku o ruku. Ona, i když ho také miluje a ke své lásce se mu přizná, odmítne, aby vyhověla své povýšené matce, pro kterou mladík není tou správnou partií. Přestože se vinou své finanční podpory Rispaldicům Faulkner sám ocitne na mizině, donutí Ducháčka, aby sehnal pětadvacet tisíc na proplacení směnky, kterou podvodně podepsal Juliin bratr. Koncipient sice peníze opatří, vzápětí však vyrazí na zámek, kde rodinu bez servítků seznámí se skutečným stavem jejich financí a počne organizovat dražbu rodinného majetku, kterým by pokryl dluhy. (TV Nova)

mira007

Vlasta Burian v jedné z nejtypičtějších rolí, které ho definovali jako krále komiků. Respektuji, ale já dávám přednost jiným. ()

aLPaC

Opět řada legendárních hlášek krále humoru. Navíc prostředí advokátní kanceláře a aristokratické rodiny nabízí celou řadu humorných scének. ()

Dzarule

Film s mnoha dobrými frky podaných od Vlasty Buriana v takovém mimickém štylu že to néni ani možný.... jasnejch 5* ()

Eva_D666

Pro mě jedna z nejlepších komedií s Burianem! Vtipy a hlášky, které se člověku chtě nechtě vryjí do paměti! Nezapomenutelný zažitek, i po několikráté ()

Vesecký

Ducháček zajisté patří mezi nejlepší komedie Vlasty Buriana, ale mně nějak tahle úřednická role, která je obdobou Hadimršky, nesedí tak jako Burianovy komedie s uniformami. A navíc Ladislav Hemmer působí suchopárně, o Adině jsem se zmínil už několikrát, ani Julie nevybočila z jejích rolí měšťáckých paniček vyšších vrstev, byť zde s dosti pošramocenou finanční realitou. Vůbec mi filmy z tohoto prostředí nejsou tak blízké, řada scén se znaně natahuje, je vidět, že předlohou byla divadelní hra a některé zbytečně prodlužované scény to dokazují. Nakonec se mi nejvíc líbí epizoda s manželi Tréglem a Blažkovou, to jsou kromě Vlasty jedničky tohoto filmu. ()

Chudobka

Dala jsem před časem tři hvězdičky. Fakt nevím proč. Většinou je mi jedno, když jdu proti proudu. Asi z úcty ke "králi komiků". Filmy s Burianem nejsou pro mě, nebavím se u nich, až na pár výjimek. ()

MovieFive

Výborné herecké obsazení, děj postavený na zmatku a lžích, ze kterých vzniká plno vtipných situací. Sama si nedokážu vysvětlit, proč mě zatím Lamačovy filmy (které jsou vlastně ve všem obdobné jako Fričovy) nedokázaly více oslovit. Něco mi tam prostě chybí... ()

Richie24

"To je ptáček, pan Ducháček!" Tématicky mně ne zrovna blízký námět dovádí excelující Vlasta Burian téměř k dokonalosti. Lepší 4 ****. ()

Bozvav

Jeden z nejlepších filmů s Vlastou Burianem. Skvělá kombinace Šlégl - Burian, krásná Mandlová. Dokonalý filmový klenot první republiky. Za mne plný počet. ()

zdeny99

Burian si opět zahrál zodpovědného účetního, jako tomu bylo ve starším snímku TO NEZNÁTE HADIMRŠKU. Tentokrát ovšem nehraje takového pedanta, ale zároveň nehraje žádného roztržitého "vola" jako tomu je například ve filmu ANTON, ŠPELEC, OSTROSTŘELEC. A ten film je jen slabá a dost nadhodnocená veselohra. Možná ve své době to bylo něco extra, ale dneska po více jak 80 letech je to jen pouhé remcání furt dokola. [18275. hodnocení, 255. komentář, 86%, 170. nejlepší film, 884. nejoblíbenější film] ()

HH

Zdrdoduch...co víc k tomu dodat:-) Film prošpikovaný skvělými hláškami. Prostě klasika v tom nejlepším smyslu slova. ()

Pradlík

Jeden z nejlepších českých filmů, a asi úplně nejlepší film krále komiků Vlasty Buriana. Skvěle pobaví a to každou chvíli a i příběh je skvělý. Už nevím co dodat, takže snad jen nejlepší hláška z celého filmu: ZDRDODUCH - zdravotní dovolená Ducháček ()

Páně

Opravdový majstrštyk, nevybledlý časem. Toliko povedených gagů se vidí opravdu málokdy. Vlasta Burian to samozřejmě jako hlavní persona táhne kupředu jako hrom. Kdykoliv si to pustím, spolehlivě mě to rozesměje a to je důležité. ()

MickeyStuma

Vlasta Burian v roli advokáta Ducháčka zachraňujícího od finančních malérů majitele advokátní kanceláře JUDr. Fauknera a rodinu Rispaldiců. Plejáda jeho nezapomenutelných a nestárnoucích gagů a humoru pro něj typických. Král komiků v plné polní a to doslova. Jeho nestárnoucí humor vždy pobaví, potěší a zahřeje na srdci. Zvláštností na tomto snímku je, že nemá titulní píseň v podání samotného Buriana, jak jsme u něho zvyklí. Jaroslav Marvan, pravidelný Burianův přihrávač, se tu mihne jen na začátku příběhu. Neznamená to však, že by to ubralo na kvalitě. Naopak. Film je klenotem a dalším skvělým historickým záznamem mistrova umění. ()