Pan Ducháček je sice poněkud svérázný patron, nicméně jako koncipient advokátní kanceláře doktora Faulknera je naprosto nenahraditelný. Zejména v okamžiku, kdy se Faulkner zamiluje do sympatické Julie, dcery Alžběty z Rispaldiců. Nikdo kromě něj totiž netuší, že rozhazovačná rodina, jejíž finanční záležitosti kancelář spravuje, už nemá žádné peníze a že ji doktor z lásky k Julii financuje ze svého. Situace se vyhrotí, když advokát požádá dívku o ruku. Ona, i když ho také miluje a ke své lásce se mu přizná, odmítne, aby vyhověla své povýšené matce, pro kterou mladík není tou správnou partií. Přestože se vinou své finanční podpory Rispaldicům Faulkner sám ocitne na mizině, donutí Ducháčka, aby sehnal pětadvacet tisíc na proplacení směnky, kterou podvodně podepsal Juliin bratr. Koncipient sice peníze opatří, vzápětí však vyrazí na zámek, kde rodinu bez servítků seznámí se skutečným stavem jejich financí a počne organizovat dražbu rodinného majetku, kterým by pokryl dluhy. (TV Nova)

PORTER44

Skvělá komedie v podání V.Buriana jako Ducháčka šéfa advokátní kanceláře který vyřeší každý spor.Opět nechybí jeho skvělé grimasy,hlášky a výborný humor.Scéna ve které oceňují věci rodiny Rispaldiců byla velice vtipná a zábavná. ()

TynTynka

První film, co jsem viděla s Vlastou Burianem. Musím ale říct, že jsem čekala něco mnohem lepšího. U filmu sem se pousmála 4krát a to bylo vše. Nepřišlo mi to moc vtipné, spíš nudné. Na další filmy s ním bohužel nemám už vůbec chuť a ani odvahu. Na druhou stranu, ve své době to nejspíš stálo za to a mělo úspěch a i dnes se najdou velcí fanoušci. Já mezi ně bohužel nepatřím. ()

FILMAKER

To je naprostá špica pana komika Buriana. Nic lepšího není....... to je ale ptáček, ten pan Ducháček..... ha ha ha ha ha ()

Sadova302b50

Jedna z těch lepších Burianovek, na kterou se tu a tam ráda znovu podívám. Několik situací a fórků je tam naprosto excelentních. 80% ()

M_slon

To je bůžek? To není milostivá paní? Je, že jo? Vcelku jednoduchou hříčku povyšuje svým excelentním výkonem Vlasta Burian do nejvyšších pater domu komedií. Pro mně patří k těm, kterou rád shlédnu kdykoliv se objeví na obrazovce. Devět z deseti. ()

Alagaesie

Olizovač pobavil. Paní nešla pro ránu daleko. „Chci odstupné!“ „To je kapesnik?“ Zmok! Čí je jabko? Ducháček byl v minulosti dědečkem? 19 je málo… Eiluj. A mně přišlo, že se pan Ducháček těší dobrému zdraví. „Ale ti lidé přece mají statky.“ „Nedostatky pane doktore.“ Zase úžasný slovíčkaření. Zavináče. Chudák doktor. ZdrDoDuch! „Že by zasloužila? Jo, dyť vona je chce,“ Ta kapsa! Dřevo nebo jinej materiál – jedno. „Já jsem znal jednoho, ten se menoval…“ „Ducháček a měl vedle v kanceláři práci.“ Důsledky důsledné nedůslednosti. Obvolávání firem výborný. „Vy jste musela být krásná, že se za Váma i tramvaj ohlídla.“ I ne ne, advokátní kancelář není záložna. Je to ptáček… A ty zvuky. To je vono! „To není celý, to sou jen kousky?“ Spoléhat na příbuzenstvo se nedá. „Jen dál od Vás.“ Admirál výbornej. Existence. Nebejt Ducháčka, sou všichni v prdeli. ()

007hanka

Tenhle film nijak zvlášť nemusím, ale věta "Příbuzný - ty tak o vánocích se najíst ryb a pak řeknou že to smrdělo!" mi vynahrazuje mnohou nectnost. ()

mistr97

Ducháček to zařídí – jedna z nejlepších a mnou nejoblíbenějších Burianových komedií. Výkon, který Vlasta Burian dokázal předvést, je prostě neuvěřitelný. Někdo sice namítá, že není dobře, když film stojí na jediném herci, ale to mi opravdu vůbec nevadí – tedy v případě, že jeden herec dokáže film uhrát. To Burian dokázal, a to takovým způsobem, že by ho ani několik herců nebylo schopno nahradit. Jednoduše jsem se díky němu bavil od začátku až do konce. ()

kavralajka

Jednoduchá, ale milá, operetka, která stojí na Burianovu výkonu. Ostatní zúčastnění mu jen nahrávají a vyplňují prostor 😃 ()

Máraˇ5ˇ odpad!

Slovo "Odpad" je dost přísné, ale bohužel, nemůžu tomu dát ani jednu hvězdičku. Celou dobu jsem totiž doufal, ať už to skončí. Dokoukal jsem jen proto, abych to mohl zhodnotit s čistým svědomím. Šlo to každopádně absolutně mimo mě. Zápletka jako taková o ničem a pousmál jsem se 2x za celý film. U Pokladny stál... bylo fajn, ostatní filmy s Vlastou Burianem ale prostě nejsou pro mě. ()

andreas_tool

Jedna z nejlepších komedií s Vlastou Burianem. Vlastně by se opět dalo napsat: ,,jedna z nejlepších komedií Vlasty Buriana". Skvělé dialogy i herecké výkony. Jasných 5* ()