Snímek Cesta bez návratu, který vznikl podle skutečných událostí, vypráví příběh dvou mužů, stavbyvedoucího Romana Melnyka (Arnold Schwarzenegger) a letového dispečera Jakea Bonanose (Scoot McNairy). Jejich životy se tragicky protnou ve chvíli, kdy letadlo, na jehož palubě je Romanova manželka s dcerou, havaruje. (Bontonfilm)

Shitonit

Hluboce procítěný příběh o neštěstí, které přátelé může potkat kohokoli z nás, příběh který vás nutně chytne za srdce. Mě bohužel také popadl za prdel, do tý prdele mi vrazil prst, a nakonec jsem se skoro posral vzteky, páč jsem fakt čekal konec ve smyslu, že Ární vyvraždí celou tu leteckou company, a místo toho se skoro nechal vyšukat tím mladým nadutým smradem. Toho leteckýho dirigenta je mi líto, páč za celou trágu mohlo selhání systému a ne chyba jedince, páč jak asi měl řídit celý nebe, když tam byl sám. Myslím že projevil lítost dostatečně a byl fakt móóc nešťastnej. A když někdo nechce padat s érem, tak nemá bejt bohatej a má sedět doma na prdeli. Takže jestli se to někomu líbí tak ať, já dávám hvězdy fakt jen za to, že tam hraje Ární. A, jo... Ární v tom ukazuje na svůj věk docela pěknej...zadek. :-) víš jak. ()

masekjc

Na podobném principu jako Maggie, akorát že bez zombíků. Jakožto fanouška Arnolda mne hodně baví sledovat jak si počíná v rolích, do kterých by ho před 20 lety netipoval nikdo ani v těch nejdivočejších snech. Holt věk nezatavíš, ale aspoň je to výzva jak pro něj, tak i pro nás. Must-see pokud chceš vidět Arnolda ve sprše ;) ()

GameboyNES

Arnošte, kurva, máš tohle zapotřebí?! Tyhle nudné role ti vůbec nesedí. Začni hrát v pohádkách starý krále na trůnu, nebo Bigbosse za stolem z doutníkem.15% ()

ANTYCHRYST

To je křečovitý táhlý..a zejména neskutečně nudný a únavný..film.. nulová atmosféra.. napětí..jedno velké prázdno v čele s Arnym.. tvl.. má zapotřebí takové braky :( 15% ()

Mamlas

Smutné končení kariéry Schwarzenegera. Z 95% nuda a otrava, dlouhé zbytečné záběry, děj nula, gradace nula, atmosféra chabá. Nemohl jsem se dočkat, až to konečně skončí. ()

Blenny

Tenhle film má velký paradox. Arnold tady na drama nehraje kupodivu vůbec blbě. Spíš to sráží režisér, protože se to celý zak nějak moc táhne. Škoda toho. ()

mirkath1

Arnie to podle mého názoru zvládl na výbornou. Taky je už čas aby zahodil pistole a granáty-tady dokázal, že zvládne i dramatickou roli, i když mu docela pomohlo, že viník jeho tragedie byl tak nesympatický. Litovala jsem oba. ()

Xpojntman

Napíšu dvě jména: Peter Nielsen a Vitalij Kalojev. Znalcům se hned vybaví zdroj inspirace pro tento film. Takže jakoby trochu ruská propaganda. I když možná skrýtá. ()

ostravak30

Na Cestě bez návratu mě zpočátku zajímalo hlavně to, že jde o film podle skutečnosti. Asi nikdo z nás si neumí představit, jak složité musí být se s něčím takovým vyrovnat, pokud to vůbec jde. V tomhle ohledu nelze herecky nic vytknout. I Arnold Schwarzenegger, byť místy prostě působí trochu toporně, dokázal, že dokáže hrát i normální lidi a nejen svalnaté hrdiny. Jenže já ho prostě stále vidím v jiných rolích a nejsem si jistý, že zrovna tato úloha byla zvolena vhodně. Každopádně sledujeme to, jak se oba hlavní hrdinové potýkají s novou situací. Jeden o rodinu přišel, druhý za to mohl. Oba čeká peklo ačkoli každého jinak. Bohužel film vlastně nenabízí žádné drama, spíše ospalý pohled do smutku, depresí a pokusy dál žít. Až v závěru dojde konečně k vzájemné konfrontaci. I když...ono ani k té vlastně nedojde, protože Roman Melnyk Jakea Bonanose prostě ve vzteku zabije, tím se příběh končí. Závěrečná tečka s již dospělým synem je vlastně opakování toho též, jen v obráceném gardu a s jiným výsledkem. ()

DonBraso

Z tohohle filmu číhala časovaná bomba,ale Elliott Lester jí slušně pohřbil.Jsem rád,že Arnie si zahrál i dramatickou vložku,která mu na starý léta přímo sedla a s tou jeho tíhou se dalo soucítit.Bohužel to je právě ono.Film se hrozně motal na pětníku,kde sice vyobrazoval neustále dějové roviny dvouch osob,ale na tohle komorní drama to je prostě málo,protože mu stále něco chybělo.Je pěkný,že kamera se snaží,má to ten punc šedého filtru,ale jakoby režisér stál na místě a nevěděl co dál natočit.Nečekal jsem nic nového,ale kdo zná ty severský či asijský dramata,tak možná ví o čem mluvím.Ke konci přijde docela překvapivá aspoň pro mě momentka,která hned vzápětí na hřbitově to totálně zazdí a konec vyšumí vcelku do prázdna,což je škoda. ()

yazik

Popravdě sám nevím, jestli dát jednu hvězdu nebo dvě. Herecký výkon Arnieho mne mile překvapil, nicméně po dějové stránce je to veliká nuda. Chybí tam atmosféra, kterou chtěli tvůrci nejspíš vytvořit. ()

PamelaJJK

Civilní, lehce komorní, psychologické drama podle skutečných událostí. Oba hlavní hrdinové, pánové Schwarzenegger a McNairy se dostanou do nezáviděníhodné situace, s kterou se musí po svém vyrovnat. Oba role zvládli výtečně a uvěřitelně. Bylo to trošku zkratkovité, což snímku určitě ubralo na hodnocení. Hudba podtrhující dramatičnost a vypjatost atmosféry. Lehce nadprůměrný film, který ze skutečné předlohy nevytěžil, bohužel, maximum. A jistě by to šlo. Škoda. ()

Aniki

Před začátkem snímku bylo správně poukázáno na fakt, že je tento skutečnou událostí pouze inspirován. Britský Boeing a ruské dopravní letadlo s dětmi na palubě se doopravdy srazily nad jižním Německem. Chybující stranou byla uznána švýcarská firma zajišťující bezpečnost letového provozu, neboť doslova zahltila svého dánského zaměstnance nezvládnutelným počtem probíhajících letů. Je úsměvné, přečíst si v komentech, jakpak je prý možné, že nebyl dispečer hnán k zodpovědnosti. No, pravda je taková, že dispečer hnán byl, jen se trestu z již známých důvodů nedožil. Přeživší obžalovaní zaměstnanci dostali tři podmínky a jednu pokutu. K filmu...první půle dobrá, taková až dokumentární, zbytek - "totálšit". Přeskakování obrovských časových úseků v ději, blbě napsané dialogy, fatální situační nedostatky ve scénáři a hlavně ta stránka herecká, kde mi možná ani tak o pana "Termouše" nejde, ale co ti ostatní? Ne, ne, tady se chválit nebude. Za zcela promarněný potenciál jen jedna "stár". ()

Arnold nejlepším zabijákem na světě

Arnold nejlepším zabijákem na světě

05.05.2016

Čtvrtý díl Expendables je zatím v nedohlednu a šestý Terminátor se taky nechystá, Arnold Schwarzenegger tedy nemá zrovna napilno. Ještě letos ho uvidíme v dramatu 478, kde bude nahánět leteckého… (více)