Snímek Cesta bez návratu, který vznikl podle skutečných událostí, vypráví příběh dvou mužů, stavbyvedoucího Romana Melnyka (Arnold Schwarzenegger) a letového dispečera Jakea Bonanose (Scoot McNairy). Jejich životy se tragicky protnou ve chvíli, kdy letadlo, na jehož palubě je Romanova manželka s dcerou, havaruje. (Bontonfilm)

Ariella

Vzhledem k tomu, že znám ten skutečný příběh, mohlo to být uděláno lépe. V podstatě ten vlastní dokument, kde vrah toho chybujícího leteckého kontrolóra skutečně vypovídá. ()

Tomulka

Drsný námět. Casting se sice vůbec nepovedl stejně tak tempo filmu, ale jinak velmi dobré zpracování filmu. Arnold celý film působí jako by chtěl někoho praštit. Je prostě zaškatulkován. Měl by to konečně vzít a nesnažit se o něco jiného. Kdyby těm právníkům natáhl tak by se film razantně zlepšil. Rozhodně nechci zlehčovat téma filmu , ale tvůrci to prostě nezvládli pojmout tak jak měli. ()

revere

Nedosmažená vajíčka jsou opravdové zvěrstvo. Nedivte se pak, hoši, že vám žena vezme roha i s děckem. Komu se tohle nezdá dost přesvědčivé, toho ve filmu nepřesvědčí už nic. Nejméně pak Schwarzeneggerův zadek ve sprše. ()

Sidenius

Arnie více méně není herec který by do filmů vnášel drama, to se nedá čekat ani zde. Ale zajímavé vidět že je to podle skutečnosti. Že nebyl dotyčný oficiálně hnán k zodpovědnosti je mi dodnes záhadou. Vyšší moc… ()

medveed

Náš milovaný Arnie v roli, ve které ho prostě nechcete vidět. I přes zajímavou atmosféru a slušné herecké výkony, příběh vyšumí, tak nějak, do ztracena... 45% ()

Bragi66

Celou cestu se nic neděje, až ke konci, ale to už je potřeba urychleně to skončit. Obdivuhodné je, že tahounskou roli v psychologickém filmu svěřili profláklému akčnímu hrdinovi. Arnold Schwarzenegger se s tím statečně popral a zahrál  tvář zdrceného starého muže. Bohužel ale není herec a psychoscény, kterých je tam víc než dost, tak neutáhl. Čest odvaze tvůrců, ale nemá to opravdový hluboký rozměr, jaký by toto téma naznačovalo. ()

nudlis

Arnold v dramatický roli a ubrečenej? Neeee, to fakt ne. Tohle mu fakt nejde. Snad ani on si nenamlouvá, že by byl typem herce, kterej takovouhle roli zvládne jinak než podprůměrně a toporně. Jemu prostě daleko víc seděj role drsňáků nebo starejch drsňáků. Ale dobrá tedy, jako pokus o "něco jinýho" to beru, ale víc nic. ()

draxxi

Neni to zas tak spatny. Trochu pomale, rozvlacne tempo odpovide podle me pocitu opustenosti a trapeni obou hrdinu. Pravda je, ze Arnie v roli plne emoci je zvlastni volba... Presto to proste neni spatny... 21/9/2022 62% ()

jericho001

Na tenhle film inspirovány skutečnou udalosti sem byl hodne zvedavy.Arnie opět v dramatické roli ukázal ze zraje jako vino svou postavu zdrceneho muze který prisel o svou rodinu a který veme spravedlnost do svých rukou zahrál vice nez dobre.sledujeme dve naprosto odlišné dejove linky dvou muzu kterým jeden okamžik změnil životy.po dlouhé dobe se ukazal Arnie odhaleny a na to kolik mu je je ve vyborne kondici.mistami sice zdlouhave a par nelogicnosti ale jinak sem spokojen a závěr mrazivy.shlednuto dne 9.4.2017 v originalnim zneni s titulky.za me čtyři hvězdy a 70% ()

bruni

Dopozeral som to len kvôli Arnoldovi, je to strašná nuda, až mi je ľúto že takéto filmy točí, to že chcel ukázať že vie aj hrať tak to áno ale mal si na to vybrať iný film, s aspoň trochu lepším scenárom, tri hviezdy dávam skôr zlútosťi, film nedosahuje ani priemer. Bože prosím vráť nám Arnolda!!! ()

PORTER44

Od Arnyho už není možný očekávat žádný akční kousky vzhledem k jeho věku,v tomto psycho dramatu to zvládl i přesto se mi film nijak nelíbil,psycho depresívní scény z jeho ztráty manželky a dcery působí smutně a příběh není nijak zajímavý ,zlepší se to až ke konci když zabije dispečera a je to o trochu napínavější na jedno kouknutí to šlo. ()

Beliel

Síla příběhu je zcela jasná a má vypovídající hodnotu, ale celé se to neuvěřitelně táhne a chvílemi nudí. Slizcí právníci aerolinek, kteří nemají žádnou empatii a jednají s lidmi jako s dobytkem. Není to první ani poslední případ takového chování a jen se divím, že více pozůstalých nejednalo stejně. ()

im8

Dvě hvězdy pouze z úcty k legendě. Přišlo mi to jak klip šíleného režiséra z MTV. Jakmile byla nějaká šance jít hlouběji, hned se střihne jinam. Tohle se nepovedlo. ()

Honza2211

Naprosto vynikající film! Nechápu, jak se to někomu nemůže líbit. Ze začátku jsem od toho nic nečekal, říkal jsem si jen další film s Arnoldem.. (Byl jsem zklamaný posledními Arnoldovými filmy). ALE! Chyba! Opravdu výborný film. Nevím, jestli to je mou aktuální melancholickou náladou, ale dějová linka a příběh jsou vynikající, úplně mi to sedlo. Navíc podle skutečných událostí, nic vymyšleného. Rozhodně nejlepší film s Arnoldem po Plánu Útěku (2013)! Líbila se mi celková zápletka lidské chyby letového dispečera s překvapivě až fatálními následky a jak to může ovlivnit celou jeho rodinu (jak dispečera, tak Arnolda-Romana). Co se týče Arnolda (Roman), tak hrál výborně, procítěně, emocionálně (stejně jako většina dalších postav). Jednalo se o pád letadla, ale o dramatické záběry pádu, obětí apod., se nejednalo. Celkově výborné dramatické, napínavé, a lidské, reálné zpracování. Jen škoda, že film nebyl o něco delší, a mohlo to být nakonec i více propracovanější. 90 min. bylo jen tak tak, ale potěšilo. Musím změnit hodnocení z 80% na 100% jelikož mé srdce neunese celkově slabé hodnocení! ()

PRASÁK

Napínavý drama „Aftermath“ bylo natočeno podle skutečnejch událostí, ke kterejm došlo 1. července 2002 ve vzdušným prostoru nad městečkem Überlingen v jižním Německu. Co se v ten den stalo? Tehdy díky liknavosti a nepozornosti letovýho dispečera (Peter Nielsen) ze švýcarskýho střediska Skyguide řízení letovýho provozu na řídící věži došlo ve 23 hodin 35 minut středoevropskýho času ve vzduchu ve výšce 10 630 metrů ke srážce dvou letadel, Tupolev Tu-154 a Boeing 757. Nikdo nepřežil. Ruskej projektant a stavbyvedoucí v Německu Vitalij Kalojev byl z týhle tragédie psychicky na dně, protože v ruským stroji TU-154 zahynula jeho žena a dvě děti, kteří za ním z Ruska do Německa letěly. Vitalij Kalojev tuto tíhu ze ztráty svý rodiny neunesl, Petera Nielsena vyhledal a 24. února 2004 ho v jeho bytě ve městečku Kloten (severně od Curychu) ubodal k smrti. Neviděl totiž jinou možnost, jak dosáhnout spravedlnosti, protože PETER NIELSEN NEBYL ZATČEN, SOUZEN ANI UVĚZNĚN. Kalojeva zatkla švýcarská policie a za zabití byl odsouzen k odnětí svobody na dobu osmi let. V listopadu 2007 byl z vězení předčasně propuštěn na svobodu a v lednu 2008 se vrátil domů do jedné z republik Ruský federace (Северная Осетия – Ала́ния), ležící mezi Kaspickým a Černým mořem. Ve filmu „Aftermath“, jehož děj byl přenesen do USA, je jméno Vitalije Kalojeva pozměněno na Roman Melnyk (herec Arnold Schwarzenegger) a jméno Petera Nielsena upraveno na Jacob Bonanos (herec Scoot McNairy). Dramatickej thriller „Aftermath“ se stopáží 94 minut natočil britskej režisér a producent Elliott Lester (nar. 1. 1. 1970). Celosvětová premiéra filmu „Aftermath“ se uskutečnila 6. dubna 2017 v těchto státech: Gruzie, Kuvajt a Rusko. V USA přišel do kin 7. dubna 2017.  Český kina snímek „Cesta bez návratu“ minul, avšak na DVD/Blu-ray jej 2. května 2018 vydala v ČR společnost Bontonfilm. Ještě doplním, že česká televizní premiéra tohoto snímku proběhla na stanici Prima v úterý 1. ledna 2019. ()

MichalCZ30

Apeluji především na Verbala. Než začnete něco hanit, podívejte se na to, čím byl celý film inspirován. Jde o skutečnou leteckou havárii, která se stala nad územím Švýcarska. Ruská TU - 154 se ve vzduchu srazila s Boeingem 757 společnosti DHL Byla to neuvěřitelná souhra náhod, která zavinila smrt spoustu dětí, které letěly za odměnu do Španělska a posádek obou letadel. Mohu doporučit podívat se na rekonstrukci a vyšetřování buď přímo na YouTube, nebo zde: http://aeroport.freepage.cz/videoarchiv/ Ještě dnes mě z této katastrofy mrazí. Kdo si Arnolda spojuje pouze s Terminátorem a Conanem, tak si zde na své nepřišel. Nicméně Arnie ukázal, že má talent zahrát i takovouto postavu. Celkový dojem: Dobrý herecký výkon, skvěle upravený scénář podle osnovy skutečné události, chyby režie a střihu jsem nezaznamenal. 5 hvězd ode mě. ()

Marrakech86

Takový ponurý film, který byl od svého začátku zajímavý. A Arnold tak trochu v netypický roli,kterou však zvládl bravurně. ()

Arnold nejlepším zabijákem na světě

Arnold nejlepším zabijákem na světě

05.05.2016

Čtvrtý díl Expendables je zatím v nedohlednu a šestý Terminátor se taky nechystá, Arnold Schwarzenegger tedy nemá zrovna napilno. Ještě letos ho uvidíme v dramatu 478, kde bude nahánět leteckého… (více)