Snímek Cesta bez návratu, který vznikl podle skutečných událostí, vypráví příběh dvou mužů, stavbyvedoucího Romana Melnyka (Arnold Schwarzenegger) a letového dispečera Jakea Bonanose (Scoot McNairy). Jejich životy se tragicky protnou ve chvíli, kdy letadlo, na jehož palubě je Romanova manželka s dcerou, havaruje. (Bontonfilm)

Brusíček

Nic jsem od filmu neočekával, nicméně jsem mile překvapen. Arnie zde hraje pozůstalého z leteckého neštěstí, které způsobí zmatek "velínu" letiště. Je mu nabídnuta kompenzace finančního odškodnění, kterou nepřijímá, požaduje omluvu, která se mu nedostane, a tak se vydává hledat domnělého viníka, kterého vinou prozrazení najde a ve vzplanutí emocí zabije. Film je podle skutečné události, a já jsem překvapen jeho podáním. Za mě 78%, ale nesouhlasím s hodnocením odpad a pod., zde, a tudíž musím výš. a to 5*, abych to vyrovnal, protože odpad to teda není! ()

Derny

Tenhle film hraje čistě jen na sílu látky a skutečnost, že je na motivy reálných událostí. Nicméně se v něm ve skutečnosti nic neodehrává. Oba hlavní protagonisté mají jen jednu statickou psychologickou polohu a tu vidíme jen v jiných prostorách a jiném čase. Dokonce i poselství vyprchává kvůli přehrávání jedněch a neherctví druhých do prázdna. Opravdu. Tento film je naprosto o ničem. ()

MickeyStuma

Že Arnie zvládne i dramatické role v takřka artovém žánru nám již dokázal ve snímku ´Maggie´. Tento snímek byl pro něj další výzvou, neboť se jedná o roli psychologickou. Bolest na duši a na srdci ze ztráty dcery a manželky navíc těhotné vlivem letecké nehody podlomí kolena snad každému chlapovi milujícího svoji rodinu. A co teprve po tom když se dozví, že viník unikne zodpovědnosti aby letišti nevznikla pošramocená pověst a jemu bude nabídnuta finanční kompenzace spolu s dalšími výhodami. Zoufalost a beznaděj ho svede na scestí a k hrozivému činu. Jenomže, neublíží tímto i on? V Arnieho filmografii se jedná o nejdepresivnější snímek. Artovější pojetí jako výše u zmíněného snímku tomu však přeci jen krapet chybí. Vylíčená ztráta, smutek, beznaděj a pomsta by tak daleko více vynikla a vyvolala pochopení diváka nad ztrátou milovaných. Ale i tak emoční nerovnováhu takto zasaženého muže zahrál Arnie dokonale a na jeho charakter přesvědčivě. Po herecké stránce podařený vstup do takovýchto rolí. Arnie prostě umí. Příběh je značně jednoduchý, ale pro pochopení k dobru věci. Pomalé tempo umocňuje onu depresivní atmosféru a emoční zoufalost. Děj není jednostranný a tak si všímá i osudu viníka nehody. Jak to sám prožívá a hlavně jaké jsou reakce veřejnosti a vlastní rodiny. Finále příběhu je k zamyšlení. Každý by měl za své činy zaplatit. Dojde tu ale k pochopení? Zajímavý střet, jehož výsledek málokdo dokáže odhadnout. Snímek diváci lačnící po tvrdé Arnieho akci sice velmi těžko stráví, ale to je čistě jejich problém. Z filmového hlediska jednoduchý psychologický film, který sice mohl být lepší, ale i tak se jedná, co se týče Arnolda Schwarzeneggera o jeho vyjímečné dílo. ()

BOURQUE

Pozadie príbehu „Aftermath“ je veľmi silný a plných smutných emócií (to bez debaty). Nikto by nemal prežiť také pocity. Z hľadiska filmu možné vytknúť niekoľko vecí, napr. nie úplne správne zachytenie časových línii – (spoiler) Arnie ide do väzenia, a tých niekoľko rokov uplynie za 2 minúty. Je to film, ktorý by mal (konečne) presvedčiť skeptikov, že aj Arnie dokáže zahrať vo vážnych filmoch a stvárniť aj komplexnejších postáv. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

Wallis3 odpad!

Arnie, Arnie, proč se vrháš do rolí, na který nemáš? Proč ses spustil do jakýhosi melodramatu, kde jsou stupidní rozhovory, nestravitelné momenty a pokusy o hru na city. Arnie, máš odejít se ctí a důstojností a ne se zaprodat filmařskému peklu! ()

darkreider

Stačí trocha empatie a aftermath sa dostane hlboko pod kožu. Toto nechcete zažiť. Nič pre cinikov, tí to len zopsujú v komentári a pôjdu ďalej. ()

Kingjiri

Arnolda mám sice uplně nejradši v akčních rolích, ale jak budou roky přibývat, bude vidět v podobnejch rolích stále častějc. Dlužno ale dodat, že si ostudu neuříznul a naštvanýho truchlícího pozůstalýho hrál poměrně přesvědčivě. Hlavně scény s nim se společně s "ponuře" laděnou filmařinou a hudebnim doprovodem často postaraly o solidní atmosféru. Míň zajímavá už byla dějová linka s kontrolorem leteckýho provozu, která začala být zajímavá až v přímý konfrontaci s Arnoldem (tzn. jen na chvíli). Moc jsem nečekal, přičemž jsem nakonec dostal vcelku dost, takže u mě převládá spíš spokojenost s Arnieho sympatickou jednohubkou. ()

Cinematrix

Nechápu, proč někdo, kdo neumí hrát, vyhledává role, kde se po něm vyžaduje hraní. V tomhle případě bych mu to jeho utrpení ze ztráty blízkých i věřil, protože snažit se s jednim strnulym výrazem předvádět celou škálu pocitů, to už určitou dávku utrpení opravdu vyžaduje. ()

Stíba

Říkal jsem si, že by z toho mohlo něco bejt, ale nakonec skutek utek a tak z toho byl ve finále jen prázdný film bez atmosféry, podivně vyprávěním dějem s přeskakováním a podivným finále. ()

tranquill

"Nejde to rozumně ani nerozumně, tak lehký to není..." Oko za oko vždy neplatí. A co se týče hodnocení tohoto psychologického dramatu, který nic neřeší... Jednou stačí. ()

Demonic189

Jednoducho mi to sadlo a film si určte 1* nezaslúži ani omylom! Arnold je výborný, tempo síce pomalé, ale tych 90 minut ubehne ako voda. Uvodná polhodinka je vskutku dojímavá a zaver? To som teda určite nečakal. :) Len tak ďalej Arnie! ()

Psycho.R

O realitě jsem nic nevěděl a je to skutečně lidská tragédie, kde muselo jít o skutečně rozervané mužské postavy. Film je však příliš obyčejný, až v druhé polovině se dalo nalézt něco, co nebylo rutinně natočeno a mělo to umělečtější hodnotu. Je milé, že se, pravděpodobně, drželi toho, jak to bylo doopravdy, protože v jiných filmech by se charaktery chovali jinak, impulzivněji (nepočítám sem závěr). ()

Likan7

Na to, že má tento film 90 minut se v něm stane fakt naprostý minimum. A přitom to je téma, které by se dalo rozvrhnout na dvou hodinový herecký koncert. Arnold se sice snaží (a občas mu to i jde), ale ono se tam fakt skoro nic nestane. Je to obrovská škoda, protože tohle je látka, která se dala zpracovat mnohem lépe. ()

Pavel82 odpad!

Bez návratu??? Spíš bez nápadu, bez emoce, bez scénáře, bez hereckých výkonů... Absolutně rutinně natočené teledrama. Jestli má tohle Arnold zapotřebí... Asi by si měl zajít na prohlídku k neurologovi, jestli nevědomky neutrpěl nějakou mozkovou příhodu. Protože v tomhle by nikdo s nepoškozeným mozkem dobrovolně hrát nechtěl. Zvlášť on ne. Bože, proč nás nutíš sledovat naše ikony, jak padají na úplné dno. ()

rublik05

Totálně nudná, nezáživná a laciná TV produkce bez špetky kvalitního příběhu či scénáře. Jen další nízkorozpočtová kravina a absolutní ztráta času. Ovšem když přihlédnu k faktu, v čem se v roce 2017 ještě Arnold objevil, musím tohle uznat za veledílo. 1/10. ()

Khamsin

Film, u kterého nekoukám na hodinky, nepřemýšlím, jestli už jsem za půlkou. Přestože se film nikam nežene, tempo to má dobré a nenudí. Schwarzeneggerova klasická tvorba je něco, co není můj šálek kávy, takže jeho filmy moc nesleduji. O to víc jsem překvapený, že je vlastně docela dobrý herec. Není to nezapomenutelný film, ale řekl bych, že je to dobrý film. A až tak nízké hodnocení nechápu. >| ()

JohnZ87

Aftermath v podstatě sleduje dvě paralelní dějové linie, které spojuje jedna tragická událost (letecká havárie). Film takřka symetricky věnuje pozornost oběma těmto liniím a jejich ústředním postavám - Roman (pozůstalý po obětech letecké havárie) a Jacob (dispečer, který má na tragédii svůj díl viny). Oba prožívají svou osobní tragédii a oba z této nešťastné situace hledají východisko. Jejich cesty se v závěru spojí a vyústí ve vzájemnou konfrontaci. Díky této symetričnosti se nedá vyloženě říct, že by jedna z těcho dvou postav byla důležitější, Aftermath má zkrátka dvě hlavní postavy (kdyby Romana hrál méně známý herec než Arnold, bylo by to ještě patrnější). Film je inspirován skutečným příběhem Vitalije Kalojeva, který mi byl znám už dlouhá léta před vznikem tohoto filmu, takže jsem víceměně předpokládal, jakým směrem se budou události ubírat. Jak Arnold, tak Scoot McNairy (ten obzvlášť) podávají opravdu působivé herecké výkony a film tak dokáže vtáhnout diváka do své ponuré atmosféry. Arnold (v pro něj netypické dramatické roli) už podruhé ukázal (Maggie), že se nebojí ani takovýchto hereckých výzev a třebaže s tímto typem rolí mnoho zkušeností nemá, za svůj výkon se rozhodně stydět nemusí. 65% ()

elimS

100% - komentář 20ti slovy: 53%??...nechápu! Z každé scény a zaběru šel mráz po zádech a ponurá hudba dokresovala to "napětí" a beznaděj. Dlouho jsem neviděl takové "čisté" drama!!! ()

Arnold nejlepším zabijákem na světě

Arnold nejlepším zabijákem na světě

05.05.2016

Čtvrtý díl Expendables je zatím v nedohlednu a šestý Terminátor se taky nechystá, Arnold Schwarzenegger tedy nemá zrovna napilno. Ještě letos ho uvidíme v dramatu 478, kde bude nahánět leteckého… (více)