Čarodějovy hodiny

• USA The House with a Clock in Its Walls (více)

Desetiletý chlapec Lewis se po smrti rodičů odstěhuje do panského sídla svého strýce Jonathana. Strýce i jeho sousedku si brzy oblíbí. V domě se však dějí podivné věci, strýček i jeho sousedka totiž ovládají kouzla. Lewis pomáhá svému kouzelnickému strýčkovi vypátrat hodiny, které by svou kouzelnou mocí mohly způsobit konec světa. Film je natočen podle klasického fantasy románu Johna Bellairse. (Vertical Entertainment)

Timak

Taková pěkná, moderní pohádka. Úplně nenadchne, ale ani neurazí. Navíc mám Cate opravdu rád a hezky se na ní dívá, takže tady nebylo co řešit. 3,5* ()

Sany33

Základným problémom Tajomstva domu s hodinami je jeho vekové ohraničenie. Samozrejme, príbeh by sa dal označiť ako rozprávka pre deti vo veku od šesť do osem rokov. Veď na námete o mladom čarodejníkovi, ktorého bláznivý strýko zaúča do tajov mágie, aby sa sám mohol postaviť proti zlu a zachrániť tak svet, nie je nič zlé ani strašidelné. Avšak, práve charakteristiky strašidelného žánru posúvajú snímku za hranicu dvanástich rokov. To už sa príbeh o mladom warlockovi môže zdať takto starým deťom príliš banálny a pohybujúci sa na hranici trápnosti. Kvôli vekovým obmedzeniam sa tak táto snímka pre mladých tínedžerov môže, ale nemusí, stať plnohodnotnou náhradou na obyčajné horory pre dospelých. Okúzľujúci príbeh plný mysteriózneho tajomstva, smútku nad stratou blížnych, oživovaním mŕtvych a pocitom apokalypsy, sa tak razom obmedzuje iba na farebný CGI karneval s nadužívaným humorom, ktorý sa nepodarilo zachrániť ani hviezdnemu hereckému obsadeniu v podaní Jacka Blacka a oscarovej Cate Blanchette.31% ()

lykan9

Přesto, že je Jack Black skvělým komikem a i v Čarodějových hodinách byl jeho výkon skvělý, tak film samotný je nesmírně nudný. Kromě zmíněného Blacka film nic nenabízí. Bohužel je to již poněkolikáté, co Black sáhl vedle a doufám, že konečně objeví v něčem, čemu budu moci dát více hvězd. Opravdu nechápu, jak hororový guru Eli Roth mohl na točit takovou nudu. ()

blackJag

Bezpohlavní režie v akci! Existuje Eli Roth vůbec? Není to jen náhodně vygenerovaná entita? Experimentální AI, tvořící na bazálních pokynech? Bohužel není, přesto všechny jeho filmy vypadají právě tak, jako dílo nenápaditého laciného editoru. Je až s podivem, že někdo tak rutinní dostane k ruce nemalý obnos a slavné herce a vykouzlí... tuto zoufalost. 30% ()

zsn

Nechápu, proč to má tak nízké hodnocení. Vlastně chápu - místní trotli zde. Skvělý námět, nový čarodějnický příběh mohla by z toho být minisérie. Včera jsem navíc viděla i Coralínu... Dnešní děti se zkrátka mají. Závidím jim to. To posílení vlastní fantazie filmovými prvky. Taková grafika za mne nebyla, já byla vděčná za Střihorukého Edu, dinosaury, maximálně za Jumanji. Dobrodružné dětské filmy miluju. ()

sedm.1

Se nám Eli krapet pomátl, ne? Vážně upřímně by mě zajímalo, co ho vedlo chopit se zrovna této filmové látky, zabrousit pro něj do žánrově absolutně neznámých vod a zplodit tak ve výsledku takovou nezáživnou pohádku. Peníze? Závazky? Nebo prostě jen chuť zkusit něco jiného, nového, neznámého? No, ať to bylo cokoliv, myslím, že poznal, kde se cítí být jistější a přesvědčivější, neboť Čarodějovy hodiny zkrátka není zábavná podívaná a konkrétně jemu se fakt nepovedla. Zápletka je krutě tuctová, a nezměnila to ani zombí vložka, tempo působí vlažným dojmem, bez nějakých výkyvů, závěrečné akčnější finále je pak jeden velký průser, který se podle mě tvůrcům naprosto vymkl kontrole, neboť něco tak trestuhodně naivního a hloupého nemohli myslet snad ani vážně, výraznějších, či zapamatováníhodných scén se též nedočkáme, s efekty je to jak na houpačce, tu povedený, jindy edwoodovský, napětí neexistuje a atmosféra je v rámci žánru možná působivá, nicméně film stejně nezachraňuje. Obsazení jinak podle mě mělo celý snímek táhnout, to bych ovšem nesměl být alergický na „osobitý“ herecký projev Jack Blacka, který tu opět čuráčkuje jak smyslu zbavený, to je fakt prvotřídní herecký břídil a z Cate Blanchett jsem měl dojem, že si přišla vydělat jen nějaký ten peníz, ale krom nablblého úsměvu do toho nedala nic navíc. Mě tato rodinná fantasy pohádka zkrátka neoslovila, nebavil jsem se u ní, a vlastně ani nedokážu říct, komu bych jí mohl přímo doporučit. Pro malé děti to je nevhodné, pro dorost nezábavné a pro dospělé zas až moc naivní. ()

psychoJoa odpad!

Tohle byla totální ptákovina. Snímek si postupně hraje na pohádku, pak horor, pak kdo ví na co, ale rozhodně to rodinný film není. Děti tomu nemůžou moc rozumět, humor a další aspekty jsou dělané spíše na dospělé, přitom na ty je tenhle počin příliš stupidní a o ničem. Jack Black nedostává tolik prostoru, aby z toho aspoň udělal srandu. Cate má sice zajímavou postavu, ale sakra nevyužitou - což nevyužitý je celkový potenciál filmu. Nejvíc mě však drásá nervy, jak využili matku chlapce, aby páchali zlo... to do pohádek pro děti prostě nepatří, fakt ne. Ať jsou i děsivé filmy, ale za určitou hranici by se jít prostě nemělo. Mám z toho stejně znechucené pocity, jako z Chlapce, kterému říkají Vánoce - ale ten je aspoň milý a přitom mimo. Tenhle snímek je plný nechutných scén, rádoby děsivých a vyloženě trapných prvků a dialogů... radši se koukněte na nějakou Pixarovku, Disneyovku... ty jsou jednoduché, ale milé a rozhodně nepijí krev nebo nezabíjí mozkové buňky jako toto! PS. Největší zrůdnost filmu je mimino s hlavou Jacka Blacka… fakt fuj tohleto. ()

iXtr3m3

Na Eliho Rotha netypický pokus, ktorý kulminuje medzi slabučkým hororom a teen Goonies dobrodružstvom. Pre Jacka Blacka je to taká "iná" variácia na Goosebumps. Triky boli fajn, dobové zasadenie rovnako. Len by to chcelo niečo viac "úderné" alebo "wow", nielen písankovú rutinu. ()

Wally

Zábavná a lehce strašidelná podívaná, kterou táhnou J. Black a stále krásná a skvělá K. Blanchett. Trošku mne zklamalo nevyužití záporných postav v trošku větším měřítku, ale i tak se bylo na co koukat... Vizuálně se tomu nedá nic vytknout. ()

Han22

Do třetice dneska 3*. Čarodějovy hodiny s žánrem sci-fi/fantasy/horor a neutrálním hodnocením 55% jsou tím filmem od kterého jsem absolutně netušil co čekat. Nuže jde o jemně hororové fantasy pro děti a mládež, něco jako béčkovější Harry Potter. Je to dětinské, plné kýčovitých morálních a rodinných hodnot s otravným fakanem v hlavní roli, retro výprava roku 1955 prakticky neexistuje a tu smíšenou třídu plnou černochů a asiatů bych v době nejtužší segregace opravdu chtěl vidět. Příběh o čarodějovi který chce vrátit čas je taky řádně pitomý. Nicméně kouzla a různé triky to zachraňují, vizuální vtípky typu křeslo-pes či socha mantikory-kočka mě bavily a naprosto skvěle to táhnou Jack Black a Cate Blanchettová, hlavně jejich geniální hádky. Je to tak na 2-3, ale dávám 3*, protože být dítětem a sledovat to v 90. letech, tak bych byl nadšený. ()

Elerrina

Jedna hvězdička za vizuálně štědrou výpravu a kostýmy, druhá za charismatickou Cate Blanchet. Všechno ostatní je nefunkční, divné nebo trapné, navíc mi celý ten koncept hororu zacíleného na děti přijde i trochu zvrácený. Jediný užitek lze spatřovat v tom, že filmy jako je tento vás přinutí zpětně docenit Harryho Pottera a Narnii. ()

Corpsegrinder

Otravný dítě v hlavní roli který neumí hrát ani za mák, k tomu přehrávající Jack Black a humor kterýmu bych se nesmál ani jako pětiletej. Cenim to že Roth umí natočit solidně vypadající film s aspon trochu ucházejícím vzhledem, ale to už tenhle průser nezachrání. ()

Hanys_

Málo vtipné na komedii, málo temné na fantasy. Navrch dost nevýrazný dětský hrdina a nesympatický Blackův dabing (za ten ale film nemůže). ()

Fary

Je to bohužel hloupý až moc (a dost tomu pomáhá Jack Black). Cate Blanchettové věříte, že je čarodějka, ale je jako by do toho filmu vůbec nepatřila. Škoda. ()

666Carnage

Nakonec se z toho vyklubala docela příjemná hororová pohádka, která i pobaví. Vůbec jsem netušil, že to točil Eli Roth takže taky docela příjemný překvapení. Efekty pěkný a hlavně to odsýpá protože se furt něco děje. Duo Jack Black a Cate Blanchett šlapalo dobře. 60% ()

Janega

Knihu som čítal veľmi dáááávno a jediné, čosi pamätám, že na obálke slovenského vydania bolo písané, že je to lepšie než Harry Potter a viem, že to nebolo lepšie ako Potter. No filmové spracovanie sa mi páči. Vizuálne je to pekné, Jack s Cate to spolu sedí, Owen nie je otravný. Celkovo je to príjemná detská fantasy. 400 ()