The Babysitter

McG, Zack Schiller, Mary Viola

Peter Gvozdas

Kostýmy:

Hannah Jacobs

Být pussy pro čtrnáctiletého kluka, je prostě vážný problém, jednak protože je to kluk a tak by neměl být označován, jako pussy a za druhé, označení pussy je prostě strašný, sráží to sebevědomí a tak. Ale takový Psychor, je pussy celý život a to už je docela vážná diagnoza, se kterou by měl něco dělat. Ale přesunu se od pussy, k filmu a sem z něho nadšený, je to vtipný, je to brutální a je to hrozně originální, a to nejen co se týče úmrtí, ale originální v tom jak je film situován a to jak se záporáci, po celou dobu chovají. Možná trošičku škodí, že ve filmu nejsou nějaké výraznější hororové prvky, ale i tak se jedná o zábavný krvavý film, který stojí za pozornost. Navíc každého určitě potěší, odkazy na různé filmy od hororů až po Star-Trek Nová generace, navíc McG je šibal a složením záporných postav, odkazuje na svoje první filmy ano, ano, ano odkazuje na Charlieho andílky ! Né že by Charlieho andílci, byli bůhví jaké terno, obě filmům sem dal jednu hvězdičku, ale v tomhle kontextu, je to vtipný odkaz. Dobrá práce.(3.11.2017)

McG sa snaží byť strašne inovatívny a trendový, ale srší z toho trápnosť. Menej je niekedy viac a v hororoch to platí obzvlášť. Čo z toho, keď tu máme super spracované mordy a gore, no napätie, či atmosféra sú na bode mrazu. Keď sa už aj dostavila nejaká napínavá scéna bola prerušená nevhodnou hudbou či idiockým strihom. Príbeh je nezaujímavý a postráda akúkoľvek logiku, či zaujímavú pointu. Vďaka bohu za stopáž, pretože viac ako tých 80 minút by to už neznieslo. 60 %!(14.3.2018)

Na nic si to nehraje, zlomové to není, ale za 80 minut zabaví opravdu hodně. Má to nadhled, záměrně přehnané (a tedy i trochu vtipné gore) a dělá si to srandu ze žánrových kliše. U některých dialogů jsem prsknul smíchý ("Proč nemá tričko?", "Tohle není Sám doma!") a Bee je ta nejvíc sexy a a cool chůva jakou si mladý kluk může přát..než teda někomu zapíchne nůž do hlavy. 6,5/10(17.10.2017)

Ještě než spáchám z nudy autofelaci u art(yčokových) stupidit Wind River, Volyň, Shot Caller aj., které jsem nudou uprostřed vypínal, nemám je tudíž ohodnoceny, čekajíc na druhou šanci, nechám svá čidla spočinout na prvotřídním braku z produkční dílny Netflixu a nahlédnu do duše šílené děvky na hlídání, která touží po odpanění dvanáctiletého outsidera tak moc, až do jeho domu nakvartýruje pestrou partu šílenců a šílenek, kteří zde chtějí vykonat satanistický obětní rituál. McG je režisér, který má zkušenosti z velkých produkcí, natočil kupříkladu Terminátora 4, jeden by se ale divil, jak se tentokrát nekorektně odvázal a naservíroval originál hororovou jízdu na hraně parodie v nepolevujícím tempu, co diváka přikove do křesla a nechá ho zírat na snůšku vulgarit, to v první třetině filmu, následně mu explodují bulvy, to až film přifrčí s gore, kdy krev cáká po litrech, a malý Cole bude unikat partě, kterou vede sexy blond satanistka Bee, do které je zamilovaný, a která mu ochotně naslouchala a dokázala vtipkovat o všem možném, než se z ní vyklubalo krví posedlé monstrum. Kdo viděl spřízněný "Better Watch Out", má možnost tyhle dva filmy porovnat, rozhodně to není od věci, určitá podobnost zde rozhodně je a každý vyniká v něčem jiném. Kdo viděl "(M)Amityvole: Probuznění", bude úplně mimo z herecké proměny Belly Thorne, tentokrát není za hodnou a příkladnou gothic chick, je z ní pomatená slečna v úboru roztleskávačky, a ve filmu nedopadne dobře. Pro Bellu je to čtvrtá hororová zkušenost, na role šílenek je nečekaně stavěná, takže rád bych, aby něco podobného ještě do budoucna prubla. Celá parta satanistů je prostě až moc vražedně cool, tudíž je zhola zbytečné stavět smrkáče Coleyho do roviny, kdy mu divák přeje, aby z toho vyvázl živý. Neměl jsem potřebu mu nepřát, aby našel způsob, jak z toho ven, nicméně proti bezvadně obsazené partě se u mě na přehnané sympatie moc nechytal, i když jeho představitel, málo známý Judah Lewis, hrál navýsost kvalitně. Režie disponovala kvalitou i vizuálními hříčkami, režisér neopomněl nemálo scén natočit vizuálně atraktivně i vychytaně, i bez vychytaných rad Klády Pušky, originální představení party u hry "flaška", žhavá líbačka i jiné. Samara Weaving, kterou znám jen z menších seriálových rolí, do filmu vnesla hodně sexuálnosti, drzé a svěží herectví. A přece mám k filmu, kde luxus gore, akční ráz i napětí bezva fungují v ideální žánrové pospolitosti i rovnováze, pár výhrad, jsou malé, přesto jsou. Ve filmu mně chyběl extra zvrat, prostě něco, co mně rozjebe mozek na kaši, nabízelo se, že ta malá holka a Coleyho kamarádka ze sousedství bude v područí party, ne, nebyla. Absolutním top šílencem z party se ukázal Robbie Amell, film ale jeho psychopatických služeb nedokázal využít pro pořádné zmasakrování dostatečně naplno. To je moc škoda. A ve filmu chybí nahota, v tom jediném mně přišel cudný, až na celkem vtipnou "rodičovskou" masturbaci pod peřinou, se nic v tomto ohledu nedělo. McG se konečně našel, poté, co skončil v seriálových vodách, je tohle pořádné očistné vzkříšení jeho talentu i režijních schopností. 10/10(16.10.2017)

Fajn gore i konce jednotlivých aktérů, sedl mi i ten odlehčený tón a Samara Weaving mě v roli chůvy bavila, stejně jako se mi líbil i zbytek castingu. Nicméně ta crazy stylizace skončila někde napůl cesty. Jako by McG nevěděl, jestli chce točit klasickou hororovou komedii, nebo totálně střelený masakr. A rozjezd mi na danou stopáž připadal také příliš dlouhý. Každopádně bavil jsem se slušně a to se počítá. 60%(15.10.2017)

• - Když Max (Robbie Amell) pronásleduje Cola (Judah Lewis) u stromu a Cole se předním skrývá v koruně stromu, brouká si Max nahlas ikonickou ústřední melodii z legendárního filmu Pátek třináctého (1980). (korbitch22)

• - Natáčanie prebiehali ešte v roku 2015, kedy sa počítalo aj s premiérou. Nakoniec však práva získala spoločnosť Netflix a film putoval do kín v piatok 13. októbra 2017. (m.a.t.o.)

• - Spoiler: Počet mŕtvych: 7 (m.a.t.o.)