The Babysitter

Horor / Komedie

USA, 2017, 85 min

Čekal jsem blbost. A dostal jsem blbost. Ale v dobrém slova smyslu. Žádný horor, ale nahláškovaný gore slasher. Je to vtipné, správně dementní, nepřekračuje to hranici vkusu co se brutality týče, ale i tak to má drive, o kterém by si mohly podobné žánrovky jenom nechat zdát a prostě to upřímně baví. Prostě takový Rkový Sám doma.(14.11.2017)

"Pussy." Projekt Netflixu! Ze začátku to vypadá, že půjde o hodně slabý počin. Pak hrají mladí flašku a je to nevinné, když se holka s holkou líbá. Jenže netrvá dlouho a všude jsou hektolitry krve. Pak to vlastně je - Sám doma hororová verze aneb špunt proti kultu satanistů. Efekty jak z TV seriálu a herci poměrně nezajímavý. Zneškodnění hlavní zaporačky autem za doprovodu písně We Are The Champions od Queen bylo C()()L, ale jinak je to průměr. "Hej. Co se stalo?" - "Už nepotřebuju chůvu." - 60%.(10.1.2018)

• darkrobyk

Malého debílka šikanují starší spolužáci. Peroxidová blondýna s velkou hubou, co ho opatruje, mu ukáže, jak jim to nandat. Debílek jim to bohužel nandat neumí, ale zvládne zmasakrovat několik dospěláků. Tohle je tak blbé, že to snad nepotěší ani děti. Jistě, jsou tam nože v hlavě, podříznuté hrdlo nebo probodnutá krční tepna, ovšem celkově se gore dvakrát nepředvedlo. Sklípkani nemají jméno od toho, že by žili ve sklepě (co by tam proboha dělali), a s vyraženým dechem se těžko běhá. Debílek měl chícpnout v první čtvrthodině. A dementní kamera v pokojíku rovněž hvězdu nepřidá. Hvězda za závěrečnou devastaci a druhá za připomenutí hitu Candy od Bow Wow Wov. Což je zoufale málo....(21.10.2017)

• J*A*S*M

Dodává to zhruba přesně to, co slibuje trailer, tedy sterilní, rádoby cool zábavu s pěknými lidmi před kamerou, odlehčeným scénářem a porcí gore úmrtí, nad nimiž dospívající chlapci možná pohoní. Skutečného hororu samozřejmě ani špetka, ale to od McG nikdo ani nečekal. Srovnání s nedávným Better Watch Out nedůstojné hororového fanouška. Slušné řemeslo tomu v mých očích zachraňuje aspoň ty dvě hvězdy. Zkrátka spotřební sezónní zboží.(14.10.2017)

Fajn gore i konce jednotlivých aktérů, sedl mi i ten odlehčený tón a Samara Weaving mě v roli chůvy bavila, stejně jako se mi líbil i zbytek castingu. Nicméně ta crazy stylizace skončila někde napůl cesty. Jako by McG nevěděl, jestli chce točit klasickou hororovou komedii, nebo totálně střelený masakr. A rozjezd mi na danou stopáž připadal také příliš dlouhý. Každopádně bavil jsem se slušně a to se počítá. 60%(15.10.2017)

• - Spoiler: Počet mŕtvych: 7 (m.a.t.o.)

• - Natáčanie prebiehali ešte v roku 2015, kedy sa počítalo aj s premiérou. Nakoniec však práva získala spoločnosť Netflix a film putoval do kín v piatok 13. októbra 2017. (m.a.t.o.)

• - Když Max (Robbie Amell) pronásleduje Cola (Judah Lewis) u stromu a Cole se předním skrývá v koruně stromu, brouká si Max nahlas ikonickou ústřední melodii z legendárního filmu Pátek třináctého (1980). (korbitch22)