poster

Střelný prach (TV seriál)

 • Velká Británie

  Gunpowder

Drama

Velká Británie, 2017, 2 h 57 min (Minutáž: 3x59 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fr
  ***

  “NAŠE SESTRA BYLA ROZMAČKÁNA JAKO SEMENA. NÁŠ BRATR ROZSEKÁN JaKO PRASE. BUDOU POMSTĚNI...“ /// Komorní historický drama, plný potírání katolický církve, což není zrovna čin, kterej by mě zrovna rozpálil do ruda. Tak snad děj… hezký mučení, ale taky hodně slov, který nudí (ale ten spánek jsem fakt přemohl!). Seznamování s politickou situací a příprava na akci, ve který má hrát hlavní roli střelnej prach. A samozřejmě muži katolický víry. Komorní je to furt. Venku se toho moc nevodehrává – a když tak kraviny. Závěrečnej díl přináší trochu vzrůša, ale je to takový umělý a nenáročný. Těším se aspoň na finále. Přestřelka je divná, asi proto, že chtěj ukázat nízkou inteligenci tehdejších lidí. Což je asi jediná emoce, která mě přepadá. Divný ne? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu si užít čtvrcení a dušení. 2.) V mých pohádkách prohrává dobro se zlem. 3.) Jsem ochotnej položit život za něco, čemu jsem u prdele. 4.) Thx za titule „Nine9 a LordMazour“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(16.2.2018)

 • ArsenalEagle
  ****

  Velmi povedené 3 hodinky ze samotného počatku 17. století Anglie. Osobně mě překvapila pozice Guye, který je zde spíše vedlejší postavou a hlavní slovo dostává prapředek Kita Haringtona - Robert Catesby. Řemeslné dílko se zvučnými jmény a skvělým zachycením atmosféry doby, o které se zatím moc netočilo.(8.11.2017)

 • Flego
  ****

  Trojdielna miniséria Gunpowder rozpráva o pripravovanom atentáte na kráľa Jakuba I. a zároveň vyhodenie do vzduchu Westminsterskeho paláca, v ktorom sídlil parlament. Zosnovateľom tohto plánu bol šľachtic Robert Catesby ( Kit Harington, známy ako Jon Snow z Hra o tróny ). Medzi jeho kumpánmi bol aj odborník na výbušniny Guy Fawkes, ktorý sa zapísal do dejín a dodnes je 5.11. známy ako "Guy Fawkes Night" sprevádzaný ohňostrojmi a zábavou. Dôvodom revolty bolo opätovné presadenie katolicizmu oproti protestantom, ktorých preferoval kráľ. Samotná miniséria je v podstate autorskou záležitosťou spomínaného Kita Haringtona, spolupracoval na scenári i produkcii. Ide o zaujímavý projekt, má svoju historickú atmosféru, slušné kostýmy, občas nejaký súboj a vo veľkej miere sa vyžíva v mučiacich praktikách, resp. popráv. Práve tento aspekt je dosť silný, slabším náturám môže robiť problémy. Má však aj svoje chyby v zjednodušovaní udalostí, paradoxne rýchlom tempe, v tomto prípade by určite svedčilo viacej dielov.(2.1.2018)

 • Nach
  ***

  Dobře zpracované historické dílo, které odehraje známá fakta, ale jinak nepřináší zas až tak fajnový zážitek, jaký jsem očekával. Průměrné herecké výkony. Dobře vykreslená doba s fajn atmosférou, brutalitou, ale co naplat, když v případě znalosti výsledku vás příběh nemá šanci překvapit a u černobíle napsaných postav vám je ihned jasné kdo přežije a kdo zemře. 65%(17.2.2018)

 • Malarkey
  ***

  Příběh na mě na první pohled působil hodně zajímavě. Začátek 17. století, špinavá Anglie...proč by ne. Mohla z toho být slušná historická drsňačina. Kit Harington, který od Hry o trůny nezměnil vizáž, je tu taky jako takový bonus. Výsledek mě ale příliš neoslnil. Nebavilo mě to a poslední díl jsem shlédl v podstatě jen ze slušnosti, abych teda zjistil, jak to s těmi protestanty vlastně dopadlo.(9.1.2018)

 • - Christopher „Kit“ Catesby Harington, který ztvárnil ústřední roli a zároveň s Ronanem Bennettem spoluvytvořil scénář, je jak již napovídá prostřední jméno, skrze matčinu větev rodu skutečným příbuzným Roberta Catesbyho, předobrazu své role a muže, který stál v čele tzv. Spiknutí střelného prachu, skrze které se skupina anglických katolických šlechticů neúspěšně pokusila o atentát na krále Jakuba I. a vyhození do povětří Westminsterského paláce 5. listopadu 1605 v době zahajovacího jednání parlamentu. Zajímavostí je také, že Kit Harington, jak již bylo řečeno, je příbuzným Roberta Catesbyho, vůdce spiknutí  a skrze otcovu větev rodu také skutečným příbuzným krále Jakuba I., který byl cílem atentátu. Jeho předci tedy stáli jako nepřátelé na opačné straně barikády a on, nyní, po čtyřech stoletích je spolutvůrce seriálu, který mapuje tuto historii. (Tristan Rafael)

 • - Pri scéne prestrelky je pomerne detailne zobrazené nabíjanie a obsluha muškiet. Pripaľovanie knôtu, kde strelci už založený knôt prikladajú s celou puškou k otvorenému ohňu, je však historicky nesprávne a nebezpečné - ľahko by tak mohlo dôjsť k predčasnému výstrelu zbrane. (Durgas)

 • - Časť série bola natočená v Oakwell Hall, ktorý sa nachádza v meste Birstall v západnom Yorkshire. (Jozko)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace