Příběhy hrdinů Bábovek nám ukáží, že některá setkání dokáží navěky změnit život. Všichni jsme totiž propojeni. Vztahy, prací, náhodami, nenávistí nebo láskou. Všichni jsme součástí té nejsložitější sítě, která je utkána z emocí, mezi nimiž nechybí humor, ironie, bolest, napětí a pochopitelně i láska a vášeň. Bábovky mapují současné partnerské i rodinné vztahy, ukazují zábavné a trefné situace z každodenního života, které zná každý z nás. (CinemArt)

Sidenius

Nejsem knihomol a nemohu srovnávat s knihou od Třeštíkové. Beru to jako slušně sladkou Lásku nebeskou po česku. Situace kde se 10 zdánlivě neznámých lidí proplete v jednom silném příběhu kde je každý s každým příbuzný to silně evokuje. Alespoň slušně natočená romantická oddychovka kde Taclík hraje Rowana Atkinsona :) ()

kodwin

Na české poměry dobrý film. Kvalitní herci i dramatické vyvrcholení jsou plusy. Čekal jsem víc humoru, přece jen je to především vztahový film, kde se s tím dá pracovat velmi dobře. ()

Naby

Za me nic moc. Hromada veci strasne predvidatelna a to propojeni uz bylo az prehnane nerealne a neuveritelne. Cekal jsem vic s k doporuceni to teda moc neni. ()

lu1

Prvoplánová slátanina plná těch nejohranějších klišé a nechápu, proč  herci formátu Ondřeje Vetchého do něčeho takového vůbec jdou. Jana Plodková a Lenka Vlasáková zahrají famózně cokoliv   a jen díky nim stálo za to film dokoukat. ()

Kekik

Knižní předlohu od Radky Třeštíkové jsem si chtěla přečíst docela dlouho, ale nejdříve jsem přečetla knihu Osm, po jejímž dočtení jsem zjistila, že autorka není pro mě (což ještě umocnilo i to, že jsem ji viděla u Honzy Dědka, a vůbec nepůsobila sympaticky). Tudíž mě již kniha Bábovky nelákala. Filmové zpracování jsem proto ignorovala. Až jednoho dne jsem si ho z nudy pustila. Okamžitě mě film přikoval k TV. Výborný film, výborná hudba. Já jsem nadšená. Líbilo se mně, jak jsou dějové linky propojené, až se v jednom okamžiku téměř spojí . Sice v některých situacích předvídatelné, ale v některých scénách jsem byla dost překvapená. Nemám žádnou výtku k filmu. Opravdu si zaslouží všech pět hvězd. V knížce je dvanáct ženských postav. Přiznávám, že jsem zase trochu zvědavá na knihu, a koketuji s myšlenkou, že bych si ji tedy přeci jenom přečetla. Moc by mě zajímalo, jak se tolik postav spolu mohlo propojit. Tak možná někdy si ji přečtu. A nebo si zase pustím film. ()

bishi1

Na seversky ledová dramata, kdy skoro vše je špatně to nemá, nicméně nebylo to špatné ... jo a komedie ? Tak to fakt ani náhodou ()

pavelpetr

Pustil jsem to náhodou a nakonec to byla zábava na středeční večer. Film mi utíkal, příběh gradoval ale motiv je takový opravdu spíš obyčejný.  Není to žádná sofistikovaně vymyšlená noblesa ale pobaví to. Zejména vtípky Taclíka. ()

Jandecka

Když pominu, že ministr školství opravdu není volen občany... Tak je to dobrý film. Konec sice hodně nereálný, ale silný. 75 % ()

motyka52

Další film, který chce být jako ze života, tudíž je potřeba ho zaplevelit postavami, které se chovají úplně jinak, než by se kdokoliv reálném světě choval. Nic proti tomu, u nějaké řachandy to není potřeba řešit, jenže Bábovky mají ambici být serióznější a to jim v kombinaci s těžko uvěřitelným dějem, dialogy, postavami a vůbec čímkoliv láme vaz. Nějaké humory to nezachrání, ty tu vyrábí prakticky pouze Taclík a jsou to takové, které útočí na ty nejnižší pudy. Scénáristická bezmoc nejvíc vypluje na povrch u závěrečné rádoby gradační scény u hotelu, kde se jako má všechno osudově vyřešit, akorát se neví jak, takže pak musí přijít ještě závěrečná montáž, která posune děj o několik měsíců dopředu, aby se všechno uzavřelo tak, jak si to tvůrci vysnili, ale aby hlavně nemuseli vysvětlovat, jak se k tomu dostali. Bábovky nejsou tak nakonec nic jiného, než další zaměnitelný český vztahový film. Chvilku jsem uvažoval o třech hvězdách, protože jsou nezpochybnitelně o řád až dva kvalitnější než šmíra typu Špindlů, Castingů na lásku nebo nedejbože Coolgirls a taky protože Plodková. Ale dvě v tomhle případě stačí. ()

NiTRO_Nz

Moc nepíšu komentáře k filmům, ale dneska musím. Knižní předlohu od p. Třeštíkové znám z audiotéky. Ač se nejedná o žánr, který běžně čtu (poslouchám), při poslechu jsem se opravdu bavil. O to víc jsem měl strach, abych nebyl po odchodu z kina zklamaný. A musím říct, že jsem dlouho jsem neviděl tak dobrý český film! Herecké výkony působí velmi přirozeně, film je zábavný, akorát dlouhý a všechno rychle odsýpá. Nejvíce mě bavil Marek Taclík a Jiří Lagmajer. Musím ještě vyzdvihnout herecký výkon Jany Plodkové. Film je opravdu působivý a výběr všech herců se povedl na jedničku. Nemám co vytknout. Tleskám a děkuji! ()

Cacorka_eliz

O něco lepší, než-li Po čem muži touží, hlavně vkusnější a rozumnější. Přesto je to pořád fastfood, ve kterém vidíme pouze populistické filmové tendence posledního desetiletí. Nevěřím postavám emočně, ani duševně. Všechny filmové profese jsou tak nějak vyrovnané a levitují nad bodem lehkého podprůměru. De facto to přípomíná lepší díl klasického seriálu TV Prima. ()

zuzam

Celkem mě baví, jak tu přibývají hodnocení filmu, z původních 5 hvězd to rychle sklouzlo až na odpad.:-) Já jsem odcházela z kina spokojená, ač to nebyla přímo komedie, spíš drama, bylo tam hezkých pár vtipných hlášek, které nás rozesmály, film není nudný ani chvíli, celou dobu si drží tempo. Bavila mě inspirace filmy jako Láska nebeská, kde všichni jsou nějak propojeni se všemi, oceňuji slušnou kameru, střih i hudbu, režijně to bylo dobře zvládnuté, i přes množství postav, se v ději dalo velmi dobře orientovat. Z filmů režiséra Havlíka zatím asi nejlepší. ()

Grulda55

Tím, jak se film snaží vést mnoho dějových linek najednou,postrádají postavy hlubší rozměr a tím pádem se s nimi divák v podstatě nemá jak sžít. Závěrečný pokus o propojení všech linek,už mi přišel jen jako čistá scenáristická zoufalost. 2 hvězdy jen za kvalitní herecké obsazení a obstojnou kameru. ()

ájulinka

Nějak si nemůžu pomoct, ale mám pocit, že Češi jsou fakt národem hnidopichů a kritizovačů. Nic jim není dost dobré, a ty, co jsou schopni tomuhle dát odpad! nebo jednu hvězdu, mám za pozéry a nafrňence, protože dát tomuhle stejné hodnocení, jako je u Babovřesk, Kameňáků, Léta s gentlemanem a podobných bezduchých hovadin, které nejen, že nenabízejí ani pointu, ani oddech ani poučení a ani nic jiného, co člověk od filmu čeká, tak navíc neoplývají ani za mák filmařským umem v podobě střihu, kamery, či snad dokonce režie! To naopak zde je pěkné filmové zpracování (oceňuji především krásnou kameru!), sympatická režie i střih a hlavně je to příběh, který má, co říci. Rozhodně jsem nezpozorovala, že by se všichni chovali jako svině - naopak když se tak chovali, bývalo tam vždy vidět, že mají za sebou něco, co je k takové cestě dovedlo - nikdo nevíme, co člověka vede k tomu, že se chová tak, jak se chová, a někoho odsoudit je příliš snadné a ne moc hrdinské řešení. Postavy (až na mladou Nikolu v podání Denisy Biskupové) byly uvěřitelné, v případě Marka Taclíka a Jany Plodkové i velmi zábavné. Film krásně odsejpal - jak během filmu nemám potřebu koukat na telefon, je to známka dobře vystavěného příběhu bez hluchých míst - a až jsem byla překvapená, že to rychle uteklo (no je pravda, že ta stopáž není z nejdelších, ale právě je vhodně zvolená - úplně akorátní). Parádně to vygradovalo a strhlo mě to s sebou. Po těch rádoby odborných kritikách (mmch. jak se stane z filmového rejpala odborný kritik? Kde se na to studuje, nebo co? Houby, žádné legitimní znalosti - čím větší rejpal, tím větší odborník...) jsem si myslela, že z toho budu rozmrzelá, stejně jako když jsme šly s holkama na "Příliš osobní známost" a místo zábavy jsme dostaly tak akorát depku. Ale nestalo, i přes konec, který se teda happyendem nazvat nedá, a snad ani ničím jiným, možná tak jedině rozuzlením, jsem z kina odcházela s pocitem příjemně stráveného večera. Jo a nakonec tohohle mýho románu ještě je asi na místě zmínit, že knihu jsem nečetla, takže nemám srovnání. ()

AmikCZ

Skvělý scénář i herecké výkony. Snad jen ten název filmu vzbudil očekávání velké legrace, místo toho je tam ta správná míra hloubky charakterů. ()