Ledové království

• slovenský

Ľadové kráľovstvo

Animovaný / Muzikál / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 102 min

Ach, jak daleko jsme se od dob Sněhurky dostali: od ozdobných nečinných doplňků v hezkých šatech po trojrozměrné chybující protagonistky, od bezúčelné nevěrnosti originálu k chytré promyšlené hře s žánrovými klišé, od nesystematického zapracování hudby k výrazněji muzikálové formě, od panákovitých princů bez charakteru k dvojakým grázlíkům s temnými politickými motivy, od okázalého předvádění animačních schopností k podřízení vizuální stránky příběhu, od spásných romantických hrdinů k obyčejným smradlavým klukům posedlým anální láskou ke zvířatům a tvrdým předmětům a od nepochopitelně rozjuchaných zvířátek k vedlejším postavám, které by směle mohly zaskakovat za Chuckyho (sry, Olafe, ale při pohledu na tebe mi hrůzou mrznou bradavky). Jak tak na těch dvanáct disneyovských princeznovek koukám, říkám si, že ačkoli minulost skutečně nemá nouzi o sračky, vlastně se na budoucí počiny docela těším. Tak jo, Disney, nezklamte mě.(20.8.2014)

Recyklace skvělých animací z Tangled, a bohužel to občas vypadalo, že i postav, ale naštěstí ne. Řekněme si to upřímně, Tangled bylo ve všech ohledech lepší, ALE, naštěstí pro Frozen, v některých ne o moc. Mně tu nejvíc chyběla vtipnější zvářata, lepší příběh a některé zpívané scény působily jak vata. K pozitivům patřila skvělá mimika, asi nejlepší postava Anny s dobře padnoucím hlasem Kristen Bell, plno povedených vtípků a zkraje hezky rozjetý dobrodružný příběh. To jsou věci, kvůli kterým bych si to v budoucnu pustil znovu; kvůli ději opravdu ne. # [monitor, 5.1, EN sub] # příběh *** | hudba **** | humor ** | akce *** | napětí * | pustil bych si znovu ***(26.2.2014)

Bohužel tento rok je na animovanou tvorbu slabší a Oscar pro Frozen je malý důkaz. Netvrdím, že se jedná o špatný animák to ne, ale kvalit plného počtu zdaleka nedosahuje. Hudební vložka je místy otravná, emočně a citově Frozen také nefunguje. Anna a Elsa nejsou moc sympatické, snést se dají, ale aby se mi vryli do paměti, to se jen tak nestane. Nejsympatičtější byl snĕhulák Olaf a hned za ním sob Sven. Vizuální stránku pochválím, protože to byl od začátku obrovský klad. Sečteno a podtrženo jde o pěknou jednohubku, která se z daleka do TOP nezapíše, ale aspoň z části potěší.. 7/10 = 74%(5.4.2014)

Milý animák. Na môj vkus však príliš spevu a málo vtipu. Vďaka aspoň za toho snehuliaka, lebo podaktoré intelektuálne dvojzmysly mi veľmi žartovné neprišli. Bohužiaľ, v mojom oku sa táto rozprávočka, najvydarenejšiemu kúsku, "Na Vlásku", nepriblížila ani na míľu. Presto všetko, nuda to nebola a o strate času nemôže byť ani reč.(28.3.2014)

Absolútne klasická disneyovka, so stále takmer rovnakou (len technologicky pokročilejšou) animáciou a efektami, stále rovnako tradičnými príbehmi, stále rovnako archetypáplnymi postavami, stále rovnakom humornom základe ale vybočujúca z rady tým... že sa zaraďuje po bok disneyoviek s datovaním pred rokom 2000. Vážne, ona je len ozvláštnená tým, že obsahuje prehršel spevácko-choreografických výstupov a je to vlastne muzikál. Takže získavame nové tým, že recyklujeme staré a ešte staršie, a nakoniec to dáme dohromady. A prečo nie, keď to funguje, réžia je solídna, príbeh v tejto triede rozprávok neurážajúci a pesničky síce občas trochu otravné, ale krásne prespievané. Nechýbajú temnejšie tóny, miesto psovitého koňa z Na vlásku je tu psovitý sob a pozíciu humornej oslíkovskej osôbky zastáva hovoriaci snehuliak Olaf. Klasická detská pohodovka, len nie až tak vianočná, akoby sa mohlo z plagátov zdať, ale aspoň sa ju dá spokojne sledovať aj inokedy. 75%(4.5.2014)

• - Herečka a speváčka Kirstie Maldonado podľa postavy snehuliaka Olafa pomenovala svojho snehobieleho huskyho. (canucks333)

• - Tvůrci filmu si do Walt Disney Animation Studios pozvali skutečného soba a studovali jeho fyzickou podobu a chování, které později zkarikovali při práci na Kristoffově sobím kamarádovi Svenovi. (Zdroj: Falcon a.s.)

• - Elsa je již druhou Disneyho postavou ztvárněnou Idinou Menzel. Jako první ztvárnila postavu Nancy Tremaine ve filmu Kouzelná romance (2007). (jajush)