Ledové království

Ľadové kráľovstvo

Frozen

Animovaný / Muzikál / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 102 min

Ľadové kráľovstvo je celkom slušný animák, len škoda, že nevyužil svoj potenciál. Príbeh síce zaujal v podobnej miere ako v rozprávke Na vlásku (2010), ale nebol tak roztomilý ani očarujúci. Bolo tu omnoho menej humorných miest a vtipných scénok na pobavenie. Mám dojem, že v tomto smere sa dostatočne nevyužil potenciál milého snehuliačika Olafa (veľká škoda, že nedostal viac priestoru) a sobíka Svena, animák tak mohol byť humornejší, menej vážny a pre deti tak rozhodne viac zaujímavejší. 75/100(31.3.2014)

To jsem tu vážně četl "nejslabší diskeyovka"? Vážně?! Dovolím si nesouhlasit. Frozen je bezpochyby ta nejhezčí animovaná pohádka od dob Úžasňáků a Hledání Nema. Má to kupu skvělých písniček (Let It Go!!!), úsměvného sněhuláka Olafa, spoustu zábavných fórků a přenádherně okouzlující vizuál. Povím vám, tak příjemně jsem se u sledování nějakého animáku necítil už mnoho let. Co víc bych si mohl přát? Úchvatné! PS: Český dabing písniček je nastravitelný. 80%(30.4.2014)

• juta

Poměrně nezáživná pohádka, která toho nabízí velmi málo k pobavení a to je určena pro ty nejmenší, pro které by se měly vymýšlet bláznivé kousky v neustálém koloběhu po celou dobu filmu. Zdálo se mi, že zde není žádný originální prvek, klišé tu, klišé tam, vše bylo takové ohrané. Opravdu nic extra a ještě navíc muzikálové prvky, které opravdu v pohádkách nemusím, škoda.(5.6.2014)

No zas tak uzasny to teda nebylo. Problem je, ze prvni tretina filmu je vcelku nuda, proste takova pohadka o dvou sestrach. Film chytne dech az v momente, kdy na scenu prijde dodavatel ledu a snehulak, nebejt nich, tak se daj vtipy spocitat na prstech jedny ruky. Snehulak je sice infantilni, ale skvele zabavna postava a doved bych si ho klidne predstavit v samostatnym dobrodruzstvi. Jinak animace je spis prumerna a co se tyce hudby, ta by usla, ale ty neustaly zpivany dialogy zacnou bejt po case krapet otravny. Ale na jedno skouknuti se to da. Lepsi 3*.(4.2.2014)

• boshke

Nemohl jsem si pomoci, nepřišlo mi to dobré. Snaha být originální a přijít s něčím novým, stokrát neviděným, je jistě ocenitelná, ale když z toho vyleze příběh tohoto typu, tak člověk vzpomíná na Sněhurku a Popelku a říká si, co jim chybělo. S tím zpíváním se už u Disneyho utrhli ze řetězu, je to skoro více muzikál než pohádka. A jako koruna tomu všemu takový malý Frozen-klon Jar Jara ze SW sněhulák Olaf, který mi tedy většinu času spíš lezl na nervy než že by mne bavil. Proti vizuálu se samozřejmě nedá říci ani b, ale je to tedy zoufale málo... 50%(5.5.2014)

• - V kinách uvádzali pred filmom krátkometrážnu snímku Get a Horse! (2013). (slavo_held)

• - V scéne, kde kráľ listuje v starodávnej knihe, môžeme na stranách vidieť zvláštnu abecedu. Nápadne pripomína elfské runy z trilógie Pán Prsteňov. (canucks333)

• - Tvůrci filmu soba původně pojmenovali Thor, ale později si to s ohledem na náhlý nárůst popularity tohoto jména rozmysleli. (Zdroj: Falcon a.s.)