poster

Ledové království

 • USA

  Frozen

 • Slovensko

  Ľadové kráľovstvo

 • Velká Británie

  Frozen

Animovaný / Muzikál / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Segrestor
  ****

  Poté, co snímek sleduji s dcerkou cirka dvakrát denně, nemůžu jinak, než si za a) pořád zpívat: "najednouu, najednouuuuu..." a za b) už jen kvůli ní musím dát pět hvězd. Za sebe mohu říct, že až na to neustálé zpívání je to vlastně docela koukatelné a humorné. A také jistě každý ocení, že je to trochu jiné, než ostatní pohádková produkce jdoucí do bezvědomí.(31.1.2015)

 • Boogeyman
  ****

  Moc písniček (i když povedených), děj lehce dementní (i když ani zdaleka ne tak jak popisuje Fuka) a málo zábavy pro odrostlejší. Frozen občas vystrčí růžky a především díky Kristoffovi (Flynn Rychlík) a jeho sobovi (Maximus) připomene, že tohle mělo a mohlo být druhé Na vlásku, ale většinu děje na tuhle "klasiku" nemá ani omylem. 3,5*(8.12.2013)

 • Gimli
  **

  Nerozumím tomu nadšení, které kolem Ledového království panuje. Události zde nemají příčiny,prostě se jenom dějí. Hrdinové nemají jasné motivace, jen se tak klišoidně proplétají ubíhajícím dějem. Humor tomu víceméně chybí a ten vizuál taky nic světoborného není. Prostě je to zase další poslabší taškařice na otřepané téma.(1.3.2014)

 • Arbiter
  ***

  Takhle to dopadalo v dobách, kdy se královští rodiče nemohli poradit s internetem, a tak vychovali ze svých dcer labilní a sebedestruktivní asociály. Stejně jako jiní hodnotící jsem rád za lehký odklon od standardních příběhových archetypů (byť jich ve snímku ještě na tři trakaře zbývá), vše ale pohnojil závěrečný veleobjev. Příště méně písniček!(21.4.2014)

 • T2
  *****

  Rozpočet $150miliónovTržby USA $400,738,009 Tržby Celosvetovo $1,275,300,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $160,204,558 //počet predaných kusov 7,460,592Tržby za predaj DVD v USA $231,721,907 //počet predaných kusov 12,618,511║ veru Disney sa otriasli z niekoľkých menších neúspechov, keď postupne prechádzali z kreslenej tvorby na počítačovo animovanú a teraz sa Pixaru stávajú slušnou konkurenciou, po hitovke Na Vlásku opäť namiešali ten správny mix čarovnej vianočnej rozprávky(nečudoval by som sa ak by ukoristili Oscara), ktorá má chytľavý dej, dobré postavy, vtipné momentky a hlavne má to svoje kúzlo, príjemnú muzikálnosť a silnú doprovodnú hudbu, roztomilá oddychovka ako sa patrí, slušný 3D efekt aj keď DreamWorks sú v tomto smer najlepší, Slovenský dabing boduje /videl v kine 3D verziu: 100%/ __moja recenzia(14.12.2013)

 • - Postava Kristoffa byla v nemalé míře vytvořena na základě Sámů, kteří obývají severní Norsko. (Zdroj: Falcon a.s.)

 • - Elsa je již druhou Disneyho postavou ztvárněnou Idinou Menzel. Jako první ztvárnila postavu Nancy Tremaine ve filmu Kouzelná romance (2007). (jajush)

 • - Umělecký vedoucí Mike Giaimo se svým týmem odcestoval do Norska, aby zde společně nasákli místní atmosférou, prohlédli si architekturu, prozkoumali místní kulturu a mýty a inspirovali se prostředím pro vytvoření svého fiktivního království Arendelle. Na cestách auty, vlaky a loděmi navštívili pevnosti, hrady, skanzeny, katedrály, fjordy a ledovce. (Zdroj: Falcon a.s.)