Ledové království

Ľadové kráľovstvo

Animovaný / Muzikál / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 102 min

• arachneuss

Velmi křehké vztahy s vizuálem Tangled a plochými postavami (doslova).(8.12.2013)

• Slasher

Nechci tu nadávat u dětskýho filmu, a upřímně mám rád ledovou, sněživou zimu, pár písniček bylo fajn, ale jinak? Nudnost bez oblíbení si hodných, vtipných postav, sněhulák byl úplnej kok*t a lezl mi krkem od první chvilky. Pochcal bych ho a roztál.(19.1.2016)

• kulyk

Rákosoidi vždy rvou do svých animálů alespoň jednu postavičku, která má odlehčit atmosféru a udržet u přijímačů i ty z nás, kteří jsme mentálně přibrzděnější. To se pak mezi intergalaktickými křižníky či vedle godzillí kloaky pomotává nějaký obrooký degen, blábolí věty typu ,,kdo mi to tu loupe pindíček? To bude přítelovo větříček..." a tváří se rozverně. No, Disney se s tím nekakal, do frouznu nasadil nablblíků celou sadu, respektive prakticky všechny postavy připomínají karikatury. Princezna Dementola, jouda, co dealuje zmrzlým Norům led, obchodní partner - hyperventilující záprtek, pochodující huhuláh, sob anální průzkumník a Krasoň z mnohoděťátkova....všichni odlehčení tak, že až nesnesitelně příliš. Kromě toho potroublý příběh, nesnesitelné songy a absence hepyjendu, který by ukojil mé romantické srdce. Toto pustím dcerce leda při záškrtu. Na doražení. EDIT po roce a půl - třiikrát! Dnes jsem viděl Ledové krávovství třikrát! Povolují mi svěrače. Dcera na to hledí stále dokola s výrazem lobotomizovaného karfiolu, jen jen pustit i slinu, ovšem na jakýkoliv pokus o vypnutí reaguje změnou v multidimenzionálního Satana. Raději tiše pláči v rohu.(18.4.2014)

Taková normální disneyovka říkal jsem si. Ale pak přišel zvrat, pomalu jak z Hry o Trůny, který jsem tedy opravdu nečekal. Miluju, když mě film překvapí.(26.12.2015)

Já moc často mezi animované filmy nezavítám, ale když už, tak předem přesně vím, že to bude příjemný balzám na duši mezi těmi mými dramaty. Nemám moc ráda zimu, ale co na ní miluji, je nádhera zimních vloček, které se mně usazují na zimním oblečení a nebo na okenním parapetu, kde žasnu nad těmi rozmanitými vzory a pokouším se je fotit. Ale tohle byla vysloveně zimní vizuální krása a já jen žasla, co všechno dokázala Elsa svýma rukama vykouzlit (poklona animátorským umělcům). Obě děvčata byla moc fajn, ale nemůžu si pomoct, Anička byla zatím nejsympatičtější osůbkou, s kterou jsem se zatím měla možnost v animácích seznámit. Mimo jiné, scénka jak jde v té zmrzlé sukýnce po schodech do srubu "Oakenova putovní obchodní služba (velký výprodej)", neměla chybu. Ani tady nechyběla láska, kde jsem pochopitelně fandila tomu udatnému klukovi Kristoffovi s jeho kámou Svenem. A rozkošný sněhuláček Olaf snící o nádherném létě, byl už jen báječným zpestřením celé této zimní pohádky:-)(6.3.2014)

• - Pro vytvoření Elsiny podoby poté, co uteče z království, přizvali tvůrci filmu na pomoc celebritního kadeřníka a stylistu Danila, aby experimentoval s nejrůznějšími styly a pokusil se zdůraznit Elsinu nově objevenou odvahu. (Zdroj: Falcon a.s.)

• - Každá vločka, která v animovaném filmu spadne, je jedinečná díky speciálnímu generátoru, který pro film dokázal vyrobit 2 000 různých vloček. (Reesam)

• - Herečka a speváčka Kirstie Maldonado podľa postavy snehuliaka Olafa pomenovala svojho snehobieleho huskyho. (canucks333)