Ledové království

Ľadové kráľovstvo

Frozen

Animovaný / Muzikál / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 102 min

Disneyho stratégia vrátiť sa späť ku koreňom žne značné úspechy a diváci to vedia patrične (d)oceniť. Je cítiť precízny, až puntičkársky prístup tvorcov ku každému pixelu v tomto neskutočne príjemnom animáku. Od výberu hudby, cez grafické spracovanie až po veľmi chytľavý príbeh, všetkému je kladená najvyššia priorita a je to cítiť. Miestami sa možno až príliš tlačí na pílu, občas je humor a dojemnosť príbehu silená, ale to bol len môj chvíľkový pocit počas dvoch-troch scén. 80%.(24.7.2014)

Tak Ledové království se mi líbilo víc, než bych kdy čekala. Normálně mě to dostalo takovým tím krásným způsobem. Už Na vlásku si mě získal především tím návratem ke klasickým pohádkám, na kterých jsem vyrostla. Film mě na těch 102 minut dokonale dokázal vytrhnout od všeho a vrátit do dětských let. Za to moc děkuji.(24.2.2014)

Překrásný vizuál a neobvyklé pojetí, ve kterém jde hlavně o sesterskou lásku, ne tu romantickou (scénář napsala žena a je to vidět). Jinak... meh. V Ledovém království vlastně všechno funguje, jak má: máme tu neskutečně sympatické postavy, hlášky, roztomilá zvířátka a Disneyovský message "buď tím, kým chceš být". Ale ke stoprocentnímu zážitku to nestačí. Na vlásku (Tangled) měl to cosi magického navíc, co jsem si zamilovala. Frozen je jen hodně fajn. Co tvůrcům neodpustím, to jsou nelogičnosti ve scénáři, které se kumulují hlavně ke konci filmu (ano, mluvím hlavně o onom dějovém twistu). 70 %(9.2.2014)

No zas tak uzasny to teda nebylo. Problem je, ze prvni tretina filmu je vcelku nuda, proste takova pohadka o dvou sestrach. Film chytne dech az v momente, kdy na scenu prijde dodavatel ledu a snehulak, nebejt nich, tak se daj vtipy spocitat na prstech jedny ruky. Snehulak je sice infantilni, ale skvele zabavna postava a doved bych si ho klidne predstavit v samostatnym dobrodruzstvi. Jinak animace je spis prumerna a co se tyce hudby, ta by usla, ale ty neustaly zpivany dialogy zacnou bejt po case krapet otravny. Ale na jedno skouknuti se to da. Lepsi 3*.(4.2.2014)

Podľa môjho názoru je Frozen hodné slabých 3*. Prečo? Príliš veľa pesničiek ale okrem toho sa mi ani nepáčili aj keď boli v originále. Jedna celkom ušla (áno tá čo bola na youtube vo viacerých jazykoch) od Olafa som čakala viac vtipu a všeobecne som čakala toho oveľa viac. Za celý čas som sa skoro vôbec nezasmiala. Bohužiaľ, Frozen ma sklamalo. Normálne mi je to ľúto, pretože som sa na to strašne tešila.(5.8.2014)

• - Elsa je již druhou Disneyho postavou ztvárněnou Idinou Menzel. Jako první ztvárnila postavu Nancy Tremaine ve filmu Kouzelná romance (2007). (jajush)

• - Ve chvíli, kdy se Elsa připojila k Disney princeznám, byla jediná, kdo nebyl teenager. (Natami)

• - Herec Jack Whitehall získal miniroličku trolla Lokiho, který měl říci pouze jednu větu. Jenže scéna, v níž se tento troll objevil, byla nakonec z filmu vystřižena. (Zdroj: The Graham Norton Show). (Nikitera)