poster

Ledové království

 • anglický

  Frozen

 • slovenský

  Ľadové kráľovstvo

Animovaný / Muzikál / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Falko
  ****

  Uz to tu bolo viac krat spomenute, ze tento film si bude chciet ziskat tu skupinu spokojnych divakov, ktori boli spokojni aj s animakom NA VLASKU / TANGLED (2010) a musim uznat, ze si ma tvorcovia opät ziskali. Je to podobne krasne, humorni su tam tentokrat snehuliak Olaf a sob Sven, takze o zabavu je postarane. Ladova animacia s polarnou ziarou v prevedeni 3D, co viac si mozem priat, len trosku menej piesni a bolo by to na 5 hviezdiciek. __________ (Videl v nemeckom 3D kine 10.12.2013).(10.12.2013)

 • novoten
  *****

  Jedna z nejdospělejších Disneyho pohádek, kde se pro zvrat nejde daleko a důkaz toho, že si výkladní skříň legendárních princezen může připsat dokonce hned dvě nové členky. Elsa i Anna jsou dvě zbožňováníhodná stvoření, jedna svou osudovou osamělostí (Let it go), druhá pak bezbřehou upřímností ("Že by tudy...?") a i přes charisma či hlášky vedlejších postav stojí Království čistě na jejich vztahu. A právě díky nim a jako obvykle vrcholným hudebním číslům v čele s For the first time in forever je to po zralé úvaze na plný počet. Frozen určitě není bezchybné a k mým nejmilovanějším kouskům (včetně několikrát zmíněného Tangled) mu půl kroku chybí, ale animované události roku se nevyplatí podceňovat. Pro někoho totiž stojí za to roztát. Bez přemýšlení.(17.2.2014)

 • berg.12
  ***

  Trefa do černého. Snad poprvé se Disneyům povedlo být tradiční a zároveň 'in' (nikoliv cool). Tedy něco, o co se třeba české pohádky marně pokouší už čtvrt století. Mluvou, příběhem, charaktery, práci s klíšé, moralitkami, superstárovým muzikálem. Jenom za nepřekonatelné utrpení u toho posledního zcela neobjektivně odepisuju jeden rampouch. Nejlepší Disney od 'Lvího krále'.(12.8.2015)

 • *CARNIFEX*
  ***

  Milý animák. Na môj vkus však príliš spevu a málo vtipu. Vďaka aspoň za toho snehuliaka, lebo podaktoré intelektuálne dvojzmysly mi veľmi žartovné neprišli. Bohužiaľ, v mojom oku sa táto rozprávočka, najvydarenejšiemu kúsku, "Na Vlásku", nepriblížila ani na míľu. Presto všetko, nuda to nebola a o strate času nemôže byť ani reč.(28.3.2014)

 • MMR
  ****

  Tak na začátku jsem byl trochu v rozpacích. Na konci jsem věděl, že to bylo dabingem. Některé písničky totiž jaksi postrádaly smysl. Potom jsem si všiml některých podobností s jiným animákem Na vlásku. Zde bylo několik zkopírovaných charakterů postav, či zvířat. Ovšem jakmile přišel na scénu sněhulák, vše se změnilo ve skvělou zábavu a film se otočil o 180 stupňů. Celkově jsem tedy spokojen.(26.4.2014)

 • - Aby Elsina ledová kouzla působila co nejdokonaleji, povolali tvůrci filmu na pomoc doktora Thomase Paintera, vědce z Jet Propulsion Laboratory v Pasadeně, známého prostě jako „doktor Sníh", který jim chování sněhu vysvětlil na molekulární úrovni. (Zdroj: Falcon a.s.)

 • - Tvůrci filmu soba původně pojmenovali Thor, ale později si to s ohledem na náhlý nárůst popularity tohoto jména rozmysleli. (Zdroj: Falcon a.s.)

 • - Během prezentace denních záběrů se jednotliví animátoři střídali na červené „židli pro hosta" a předváděli své záběry režisérům, aby jim tito poskytli zpětnou vazbu. Pokud byli režiséři spokojení a neměli žádné další poznámky, zazvonili na zvonec – schváleno! - a všichni kolem zatleskali. (Zdroj: Falcon a.s.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace