poster

Ledové království

 • anglický

  Frozen

 • slovenský

  Ľadové kráľovstvo

Animovaný / Muzikál / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2013, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • boshke
  **

  Nemohl jsem si pomoci, nepřišlo mi to dobré. Snaha být originální a přijít s něčím novým, stokrát neviděným, je jistě ocenitelná, ale když z toho vyleze příběh tohoto typu, tak člověk vzpomíná na Sněhurku a Popelku a říká si, co jim chybělo. S tím zpíváním se už u Disneyho utrhli ze řetězu, je to skoro více muzikál než pohádka. A jako koruna tomu všemu takový malý Frozen-klon Jar Jara ze SW sněhulák Olaf, který mi tedy většinu času spíš lezl na nervy než že by mne bavil. Proti vizuálu se samozřejmě nedá říci ani b, ale je to tedy zoufale málo... 50%(5.5.2014)

 • emma53
  ****

  Já moc často mezi animované filmy nezavítám, ale když už, tak předem přesně vím, že to bude příjemný balzám na duši mezi těmi mými dramaty. Nemám moc ráda zimu, ale co na ní miluji, je nádhera zimních vloček, které se mně usazují na zimním oblečení a nebo na okenním parapetu, kde žasnu nad těmi rozmanitými vzory a pokouším se je fotit. Ale tohle byla vysloveně zimní vizuální krása a já jen žasla, co všechno dokázala Elsa svýma rukama vykouzlit (poklona animátorským umělcům). Obě děvčata byla moc fajn, ale nemůžu si pomoct, Anička byla zatím nejsympatičtější osůbkou, s kterou jsem se zatím měla možnost v animácích seznámit. Mimo jiné, scénka jak jde v té zmrzlé sukýnce po schodech do srubu "Oakenova putovní obchodní služba (velký výprodej)", neměla chybu. Ani tady nechyběla láska, kde jsem pochopitelně fandila tomu udatnému klukovi Kristoffovi s jeho kámou Svenem. A rozkošný sněhuláček Olaf snící o nádherném létě, byl už jen báječným zpestřením celé této zimní pohádky:-)(6.3.2014)

 • Momo_desu
  ***

  Podľa môjho názoru je Frozen hodné slabých 3*. Prečo? Príliš veľa pesničiek ale okrem toho sa mi ani nepáčili aj keď boli v originále. Jedna celkom ušla (áno tá čo bola na youtube vo viacerých jazykoch) od Olafa som čakala viac vtipu a všeobecne som čakala toho oveľa viac. Za celý čas som sa skoro vôbec nezasmiala. Bohužiaľ, Frozen ma sklamalo. Normálne mi je to ľúto, pretože som sa na to strašne tešila.(5.8.2014)

 • IQ Tiqe
  ***

  Recyklace skvělých animací z Tangled, a bohužel to občas vypadalo, že i postav, ale naštěstí ne. Řekněme si to upřímně, Tangled bylo ve všech ohledech lepší, ALE, naštěstí pro Frozen, v některých ne o moc. Mně tu nejvíc chyběla vtipnější zvářata, lepší příběh a některé zpívané scény působily jak vata. K pozitivům patřila skvělá mimika, asi nejlepší postava Anny s dobře padnoucím hlasem Kristen Bell, plno povedených vtípků a zkraje hezky rozjetý dobrodružný příběh. To jsou věci, kvůli kterým bych si to v budoucnu pustil znovu; kvůli ději opravdu ne. # [monitor, 5.1, EN sub] # příběh *** | hudba **** | humor ** | akce *** | napětí * | pustil bych si znovu ***(26.2.2014)

 • Segrestor
  ****

  Poté, co snímek sleduji s dcerkou cirka dvakrát denně, nemůžu jinak, než si za a) pořád zpívat: "najednouu, najednouuuuu..." a za b) už jen kvůli ní musím dát pět hvězd. Za sebe mohu říct, že až na to neustálé zpívání je to vlastně docela koukatelné a humorné. A také jistě každý ocení, že je to trochu jiné, než ostatní pohádková produkce jdoucí do bezvědomí.(31.1.2015)

 • - Scéna, ve které Elsa vychází na terasu svého nově postaveného ledového paláce trvá 218 snímků a zahrnuje také nejdéle renderovaný snímek z celého filmu. Tento jediný snímek se renderoval více než 132 hodin, tedy více než pět dní. (Zdroj: Falcon a.s.)

 • - V průměrném animovaném filmu z dob, kdy byl snímek uveden, lze najít speciální efekty ve zhruba 45 procentech záběrů. Protože se ale většina děje snímku Ledové království odehrává uprostřed sněhové bouře – a sníh a led jsou brány jako speciální efekty – může být Ledové království považováno za film, který je takřka celý opravdu velice speciální. (Zdroj: Falcon a.s.)

 • - Tvůrci filmu soba původně pojmenovali Thor, ale později si to s ohledem na náhlý nárůst popularity tohoto jména rozmysleli. (Zdroj: Falcon a.s.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace