Poté, co mocná Sněhová královna Elsa uvěznila království Arendelle do věčné zimy, se její nebojácná a věčně optimistická sestra Anna pokusí s pomocí drsného horala Kristoffa a jeho věrného soba Svena ledovou kletbu zlomit. Animační studia Walta Disneyho uvádějí snímek Ledové království, velkolepou dobrodružnou komedii inspirovanou pohádkou Sněhová královna z pera Hanse Christiana Andersena. Nebojácná a věčně optimistická Anna se vydává na velkolepou výpravu v doprovodu drsného horala Kristoffa a jeho věrného soba Svena, aby nalezla svou sestru Elsu, jejíž ledová kouzla uvěznila království Arendelle do věčné zimy. Na své pouti se Anna a Kristoff setkávají s podmínkami, které si nezadají s nejvyššími velehorami světa, mýtickými trolly a legračním sněhulákem Olafem, a navzdory drsným živlům se zoufale pokoušejí zachránit království dříve, než bude zcela pozdě. (HBO Europe)

Trailer 1

Recenze (1 291)

Galadriel

Hodně slabá disneyovka, držící se všech zaběhnutých klišé, které ale nefungují jako dobře promazaný stroj, jak tomu bývalo zvykem. Pár dobrých momentů, jedna pěkná písnička a krásné prostředí na dobrý film nestačí. Uvažovala jsem i o dvou hvězdičkách, ale nakonec děti se asi pobaví a Olaf byl prostě fajn. ()

J*A*S*M

Rozhodně nechci tvrdit, že dětské animované pohádky musí mít oporu v logicky neprůstřelném příběhu, ale teda kurňa, když už do pohádky rvu takhle spletitou a zvratovou dějovou strukturu, tak si dávám sakra bacha na to, aby alespoň v základních mantinelech dávala smysl. U Frozen jsem si až příliš často říkal v duchu WTF. Nebudu ale zastírat, že jsem se popcornově solidně bavil. Oficiálně však jen tři hvězdy za film a čtvrtou za Let It Go :-) ()

DaViD´82

Prazvláštně vystavěno; v první polovině se neděje ale lautr nic a tak se čas "nahání" písničkami "na sílu" v každé druhé scéně (prostě regulérní muzikál s pochybnou kvalitou produkce), aby se v druhé polovině konečně něco dít začalo (takový Hans Christian Andersen à la Disney) a rázem písně mizí a mizí až vymizí dočista (závěrečná cca půlhodina). Krásně stylizované a díky druhé polovině i více pro klučičí prcky než by jeden od "princezňácké uzpívané pohajdy" čekal. Což každopádně nic nemění na tom, že to nesporně je spíše pro děvčata a tomu odpovídá i role mužských postav, které tu jsou vyloženě do počtu (snad až na Olafa a soba). ()

Gemini

Áhój, jsem Oglaf, mám rád víc než jen vřelá objetí, a s těmi hromadami pornoklipů s Annou a Elsou, co se válejí na netu, nemám nic společného. Tato podvratná úvodní věta nemá jiný účel než ukázat, jak se to má s Ledovým Královstvím, Ledovou Královnou a dobrými animovanými filmy. Ale nemějte nějaká podivná očekávání, je to přece jenom Disney, takže kontroverze jsou VYLOUČENÉ. Tedy "přece jenom", vhodnější by bylo říct "především". Ledové Království víc než kterýkoliv disneyovský animák předtím dokazuje, jak lehce oblbnutelnými se stali diváci i takzvaní akademici, protože dějově odfláknutější film snad ještě tohle studio nevyprodukovalo. Ale i když tady nedává nejmenší smysl hlavní dějová linka, zvraty typu Hans, trolující - a pro účely zvýšení koeficientu roztomilosti filmu také trolololující - trolové, nordičtí gayové se saunou (zajímavé, že tohohle si nikdo nevšiml, ale kvůli hlavní písni Let It Go se strhly jakési coming-outové kontroverze:)), a řada dalších věcí je přinejmenším podivná (měl jsem nemocné děti, tak jsem to viděl během jednoho týdne asi desektrát), faktem je, že některé scény dokáží budit patřičné emoce i v otrlém divákovi, že Idina Menzel podala s už zmíněnou Let It Go zaslouženě Oscarový výkon (BTW smysl té předělávky s Demi Lovato opravdu nechápu...), a že po vizuální stránce tradičně nejde asi nic vytknout. Alespoň mám s mnoha rodiči, kteří si navykli odkládat své děti k filmům o princeznách, barbínách, ponících apod., o čem diskutovat;) Ale víc jak hlavně řemeslných 70% téhle přehlídce pro Disneyho zřejmě už standardní scénáristické lenosti rozhodně dát nemůžu. Je smutné, o kolik promyšlenější a originálnější byl předfilm Get A Horse... ()

T2

Rozpočet $150miliónovTržby USA $400,738,009 Tržby Celosvetovo $1,280,802,282Tržby za predaj Blu-ray v USA $163,474,516 //počet predaných kusov 7,460,592Tržby za predaj DVD v USA $248,897,862 //počet predaných kusov 12,618,511║ veru Disney sa otriasli z niekoľkých menších neúspechov, keď postupne prechádzali z kreslenej tvorby na počítačovo animovanú a teraz sa Pixaru stávajú slušnou konkurenciou, po hitovke Na Vlásku opäť namiešali ten správny mix čarovnej vianočnej rozprávky(nečudoval by som sa ak by ukoristili Oscara), ktorá má chytľavý dej, dobré postavy, vtipné momentky a hlavne má to svoje kúzlo, príjemnú muzikálnosť a silnú doprovodnú hudbu, roztomilá oddychovka ako sa patrí, slušný 3D efekt aj keď DreamWorks sú v tomto smer najlepší, Slovenský dabing boduje /videl v kine 3D verziu: 100%/ __moja recenzia ()

• Aby tvůrci filmu získali cenné poznatky pro tvorbu hradu v Arendelle, navštívili středověký hrad Akershus v Oslo a královský palác Stiftsgarden v Trondheimu, jednu z největších dřevěných budov ve Skandinávii, jejíž stavba stála v roce 1778 téměř 9 milionů liber. (Zdroj Falcon a.s.)
  • Tvůrci filmu si do Walt Disney Animation Studios pozvali skutečného soba a studovali jeho fyzickou podobu a chování, které později zkarikovali při práci na Kristoffově sobím kamarádovi Svenovi. (Zdroj Falcon a.s.)