• Austrálie

• Nový Zéland

Animovaný / Hudební / Fantasy / Mysteriózní / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2017, 105 min

Nadhera. Film prezentujuci rodinne hodnoty sposobom az by z toho tvorcom Rychlo a zbesilo odpadol vyfuk. A zaroven najlepsi Pixar od posledneho Toy Story. Prekvapivo neinfantilny animak s napadmi na rozdavanie, dokonalou technickou strankou a krasnym pribehom. Poslednych 20 minut som intenzivne prereval. A poprosil by som oscarovu nominaciu za scenar. Silnych 9/10(20.1.2018)

Pro začátek. Animované filmy nejsou nic pro mě. Nikdy mě to nedojímalo, nějak zvlášť nerozesmálo, nepřišlo mi to roztomilé ani nic podobného. Já sám bych na to do kina nikdy nešel. Trailer také nenaznačoval, že by mělo být něco jinak. Přesto tomu tak je. A ne že by si mě to získalo humorem. Coco boduje úplně jinak, na takové animáky by měly chodit malé děti do kina a ne na ty nicneříkající blbosti. Dojemná připomínka toho, že na zesnulé nemáme zapomínat.(19.1.2018)

Když si vzpomenu jak skvělý byl animák taky mexicky laděný "Kniha života", tak mi nezbývalo než se na tohle těšit. Jenže v kině se nakonec dostavilo zklamání. Příběhově nic vhodného pro animák, který navštěvují hojně děti. Zpracování bylo takové fantaskní, z čehož nejzapamatovatelnější jsou pro mě kostry s vlasama, obočím atd. všechno ostatní už to nijak nepřebylo. Ani ty písničky nebyly nijak úchvatné, spíše se to celé tak nějak nudilo. Zvířecí duchovní průvodci by mohli být fajn, kdyby ten příběh byl tak nějak o nich. Což nebyl. Přítomnost psa, který byl fakt divný, jedna holčička v kině řekla nahlas: "Tati ten pejsek je nahatý". Nevím zda taky nějak souvisel s mexickou mytologií, zda psi mají přístup do zásvětí a zpět. Taky to tam nepasovalo. Ani ten humor mi neseděl. Jako animačně na výbornou, tady už snad ani nejde od Disney/Pixaru čekat něco jiného, takže to už spíše ani nemá smysl hodnotit, když jde o tyto tvůrce. Neberu tomu přidanou honodtu, která je pravděpodobně tím hlavním celého tohoto díla a to důraz na rodinné hodnoty. jenže ani tohle to už z té bídy a té formy zpracování daného příběhu nevytrhne. Přestože v tomto směru to emočně doopravdy fungovalo i mě to rozslzelo.(24.2.2018)

Návrat legendárního lampičkového studia včetně klasické pixarovské ždímačky emocí na konci. Velkolepá hudební i vizuální žranice, neotřelý příběh i scénář, chytlavá hudba i sympatičtí hrdinové. Jo, prostě Pixar může slavit, i když mě tentokrát nedostal úplně a nebýt toho opravdu silného konce, možná bych šel s hvězdou ještě dolů... 75%(2.2.2018)

Pixar vsadil na protitrumpovskou vlnu a multikulturní téma (ostatně jako všichni) a vyšlo to. Příběh je sice šablonovitý, no dočkáme se i nějakého toho překvapení a přehodnocení vztahu k hlavním figurám. Animace je jako vždy naprosto dokonalá, písničky pasující, dabing zdařilý. Emoce jsou ždímané na maximum a fungující. Je pravda, že Toy Story 3 a V hlavě mně připadalo dojemnější, ale to možná bylo momentální náladou. Pixar rozhodně trefil do černého (teda mexického) a já se už nemůžu dočkat dalších Úžasňákových, Toy Story a znovunabyté dokonalosti.(4.3.2018)

• - "Coco" môžeme voľne preložiť ako mýtického ducha / monštrum, ktorý sa nachádza v mnohých hispánskych a lusofonských krajinách. (LuiCJ)

• - Miguela doprovází do podsvětí pes Dante. Dante Alighieri byl italský středověký básník. Jeho nejslavnější dílo „Božská komedie“ pojednává o tom, jak prochází peklem, očistcem i rájem a přitom potkává slavné osobnosti z historie i ze svého vlastního života. (rikitiki)

• - Druhý animovaný film od společnosti Pixar, který nemá v hlavní roli postavu bílé pleti. Prvním byl snímek Moana (2016). (filmsim)