• Austrálie

• Nový Zéland

Animovaný / Komedie / Rodinný / Fantasy / Dobrodružný / Hudební

USA, 2017, 105 min

• nascendi

Statočne som celý film dopozeral a teraz by som mal obhájiť moje dve hviezdičky, ktoré znamenajú, že film nemal byť nakrútený. Detské filmy by mali mať fantazijný náboj a mravné ponaučenie. Coco s fantáziou zamieril medzi kostlivcov, čo ma znepokojuje rovnako, ako víťaziaci gangstri, tolerovaní devianti a obdivovaní násilníci. A mravné ponaučenie spočívajúce v téze, že rodina je nadovšetko je viac ako diskutabilné. Všetko ostatné je v poriadku, či už sa to týka vizuálu alebo hudobnej stránky filmu. Mňa však nikto a nič neprerobí na obdivovateľa nemŕtvych postáv, ožívajúcich cintorínov a podobných rekvizít.(6.12.2018)

Coco je naozaj vynikajúco natočeným animákom a dokonca aj v prípade, že vám tento žáner veľa nehovorí, návštevu kina určite nebudete ľutovať. Pokiaľ dokážete prehryznúť nevýraznú úvodnú časť, ktorá z celkového dojmu predsa len strháva nejaké tie body, mali by ste byť v konečnom dôsledku nadmieru spokojní. Čaká vás mimoriadne pôsobivá vizuálna stránka, dobre vystavaný príbeh, dobrodružná zábava a pozoruhodné rozuzlenie. 8,5/10 P.S: Nerád by som tvrdil, že slovenský dabing je v prípade Coco nejakým veľkým negatívom, ale predsa len, pokiaľ máte možnosť zájsť na pôvodné znenie s titulkami, využite túto možnosť. Mexické hlasy by animáku Coco skrátka pristali omnoho viac.(6.1.2018)

Pixarovka s nejvybroušenějším scénářem a těmi nejkrásnějšími rodinnými hodnotami. V závěru vzlykala půlka sálu včetně mě. Škoda, že se to pořádně rozjede až ve druhé polovině a je to lehce natahované. Ale ten svět, vizuál opět o kus dál (místama už to nevypadá ani jako animák!) a závěrečné emoce to u mě vytahují na jednu z nejlepších pixarovek ever.(2.12.2017)

Vede k zamyšlení, jako moc se současný rodinný film změnil od těch někdejších. Kdysi byly příběhy náročné jazykově, ale jednoduché tematicky... Dnešní Coco pak potěší zejména rodiče dobře vystavěným příběhem, ale menší dětský divák všechno z příběhu a poselství samozřejmě nepochytí. Jazykově je pak ale o to snazším (srovnávám v kině angličtina foneticky a švédština titulky).(21.2.2018)

Parádní animák plný barev se skvělou hudbou. Dlouho jsem váhal, jestli si to pustit. Začátek je sice pomalejší, ale konec vážně stojí za to. Je to taky dost originální. Čeká nás i pár zajímavých zvratů. Celý svět mrtvých mě dost zaujal a jeho fungování. Je hezké vidět tak dobrý film z mexického prostředí. Každý si tam asi najde svoje. Už dlouho mě žádný film takhle nedojal. Pixar prostě umí. Obsazení není moc známé. Hudební scény jsou parádní. "Chci být muzikant!"(17.6.2018)

• - Filmaři podnikli několik výletů do Mexika pro inspiraci i pro studium bohaté mexické kultury. Dokonce navštívili i tradiční rodinnou ševcovskou dílnu. [Zdroj: Kinobox.cz] (CrypzzXD)

• - Druhý animovaný film od společnosti Pixar, který nemá v hlavní roli postavu bílé pleti. Prvním byl snímek Moana (2016). (filmsim)

• - Aby byla hra na kytaru co nejautentičtější, připevnili tvůrci GoPro kamery na nástroje reálných hudebníků a snímali pohyby jejich prstů. Z tohoto základu pak dále vycházeli animátoři. (mrGhostly)