• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Hudební / Fantasy / Mysteriózní / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2017, 105 min

Asi nejemotivnější a nejdojemnější pixarovka, u které si ale netroufám tvrdit, že zaujme mladší publikum. Vizuálně se opět jedná o bezkonkurenční animák a nechybí i nějaké to ponaučení (tentokrát, že rodina je to nejdůležitější), ale příběh a hlavně tempo vyprávění mi přišlo trochu slabší. Vtipů je zde minimum a chybí více "akce", která by příběh posouvala kupředu. Přesto povedený, ale ve výsledku slabší kousek z produkce Pixaru.(2.4.2018)

Pixarovka jak má být, ale Zootropolis je u mě pořád nepřekonaný. Coco má solidní vizuál, hezký příběh, fajn písničky, slušné tempo, dostatečnou dávku humoru a jeden velmi podařený plot twist. Emocionální finále mě tentokrát nechalo chladným,ale jinak spokojenost. Fajn zábava pro celou rodinu. Není divu, že je Coco v Mexiku hit. 80%(4.1.2018)

Už druhý film z Mexické říše mrtvých, který jsem viděl během relativně krátké doby (první byla Kniha života). Když je porovnám tak Coco se mi víc líbilo po dějové stránce, tím že se obešlo bez nějaké romantické zápletky a že tu byla lépe ukázaná lidská prohnilost. Ovšem zde úplně zapoměli na bohyni La Muerta, i na Xibalbu, který vládne říši zapomění. O těch tu prostě nepadne ani slovo, což je dost škoda. V tomhle byla zas Kniha života lepší, že se jim věnovala.(15.6.2018)

Mexický Den mrtvých mám ráda pro jeho úžasnou barevnost a pozitivní přístup k ne úplně veselé stránce života. A díky Coco, že ho představil i mezinárodním masovým divákům. Jako všechny pixarovky je i tahle v jádru působivým a dojemným příběhem, velké mexické rodině, která musí zahojit jednu velkou ránu ve své minulosti. Originální je, že titulní Coco je prababička hlavního hrdiny, taková seschlá bábuška, která má ale v příběhu zásadní roli. První třetina filmu se trochu vleče, ale když se Miguel dostane do světa mrtvých, tak už film jede na plné obrátky. A konec je opravdu dojemný, ale ne ve smutném smyslu slova - spíš je povznášející. Vizuálně působivé, kulturně zajímavé a dobře vyprávěné. Nej animák roku 2017.(27.1.2018)

Že je Coco animák o rodinných hodnotách, to asi nikoho nepřekvapí. Zpracování tématu ale už určitě ano. Nemluvím ani tak o originální inspiraci mexickým svátkem mrtvých a výletu do záhrobí, které je vizuálně překrásné. Jde o neinfantilní poselství o rodinné dynamice, vzpomínkách na mrtvé a fakt, že vzpomínky na mrtvé nemusejí nutně vést k pláči. Právě kvůli poslednímu bodu bych film doporučila spíš dětem starším devíti let, které ho už budou schopné pobrat. Coco je pro mě jeden z nejpovedenějších animáků za poslední roky a třebaže je těžké nebýt na konci filmů citově pohnutý, Coco nikdy nesklouzne do takové té brutální formy citového vydírání.(27.1.2018)

• - Druhý film od Pixaru, ktorý režíroval Lee Unkrich, premiéru si odkrútil pri Toy Story 3 (2010). (LuiCJ)

• - Druhý animovaný film od společnosti Pixar, který nemá v hlavní roli postavu bílé pleti. Prvním byl snímek Moana (2016). (filmsim)

• - Film bol vydaný v ten istý deň ako Toy Story (1995). Zároveň ide o druhý film spoločnosti Pixar, ktorý sa uvoľnil v rovnaký termín ako iný z ich predchádzajúcich filmov. Prvý z nich bol The Good Dinosaur (2015), ktorý si zopakoval termín po A Bug's Life (1998). (LuiCJ)