• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Hudební / Fantasy / Mysteriózní / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2017, 105 min

Pixar mě zase dokázal dojmout až k slzám. Povedlo se mu to s Toy Story 3, Wall-E, V hlavě, ale závěr Coco byl pro mě zatím snad nejintezivnější. Scénář je sice předvídatelný a někde za polovinou je chvilku hluché místo, kde je zápletka zbytečně natahovaná, ale finále je dechberoucí a samotný svět mrtvých je dokonale promyšlený.(15.1.2018)

Parádní animák plný barev se skvělou hudbou. Dlouho jsem váhal, jestli si to pustit. Začátek je sice pomalejší, ale konec vážně stojí za to. Je to taky dost originální. Čeká nás i pár zajímavých zvratů. Celý svět mrtvých mě dost zaujal a jeho fungování. Je hezké vidět tak dobrý film z mexického prostředí. Každý si tam asi najde svoje. Už dlouho mě žádný film takhle nedojal. Pixar prostě umí. Obsazení není moc známé. Hudební scény jsou parádní. "Chci být muzikant!"(17.6.2018)

Skutečně nádherný design, který je tím působivější, že ačkoliv jde o CGI animaci, takže by byl možný jakýkoliv pohyb kamery, jakýkoliv úhel pohledu, se plně drží pravidel hraného filmu - čímž evokuje, že ty úchvatné věci jsou hmatatelnou součástí našeho prostoru. Jakkoliv většinou lituju toho, že se animáky moc vážou pravidly fyzické kamery, taky je ten princip využitý na maximum. Byla opravdová radost ten film sledovat. Dokonce i příběh je dobrý a konečné momenty patřily k tomu nejemociálnějšímu i Pixaru - škoda, že v několika momentech se až moc spoléhá na klišé (rodina nesmyslně urputně odmítající hrdinův sen, a co mělo být to přiznání záporáka před kamerami?). Rozhodně nejlepší pixarovka pod Disneym a jedna z nejlepších vůbec.(5.3.2018)

NEODPOUŠTĚJTE MU, ALE ZAVRHOVAT HO NEMUSÍTE. Je naprosto neskutečný, kolik modifikací může mít příběh o soudržnosti rodiny. A k tomu navíc výprava do mexického svátku, o kterém nemá mnoho -minimálně- středoevropanů ani potuchy. Dospělý příběh pro děti a dospělé. Pixar měl i bude mít slabé chvilky, ale tohle je přesně důvod, proč ho milovat. 90%.(25.1.2018)

Co říct... Naprostá bomba a minimálně jeden z nejdojemnějších animáků, jaké jsem viděl. Vím, že to u mě mají animované filmy trochu jednodušší, nicméně Coco je prostě... nádhera. Tenhle neskutečně nápaditý snímek s mistrovským scénářem je jednoznačně můj osobní favorit roku 2017. Hlavně díky originálnímu námětu, úžasnému mexickému nádechu, odvážnému plot-twistu a extrémně emotivnímu závěru (tentokrát jsem měl teda pořádně co dělat, abych se nerozbulel v kině plných dětí) je snímek dobře zapamatovatelný i mezi těmi x dalšími skvělými animáky, které vznikají každým rokem. Za mě maximální nadšenost. 100 %(17.1.2018)

• - Přibližně ve 47.minutě filmu, když Ernesto s Héctorem dorazí na soutěž hudebníků (Sunrise spectacular!), je scéna, kdy skupinka kostlivců slaví a odpaluje ohňostroj. Zde je možné vidět vpravo na zdi domu plakát k Úžásňákovi 2 (2018). (vojacekr)

• - Druhý film od Pixaru, ktorý režíroval Lee Unkrich, premiéru si odkrútil pri Toy Story 3 (2010). (LuiCJ)

• - Film bol vydaný v ten istý deň ako Toy Story (1995). Zároveň ide o druhý film spoločnosti Pixar, ktorý sa uvoľnil v rovnaký termín ako iný z ich predchádzajúcich filmov. Prvý z nich bol The Good Dinosaur (2015), ktorý si zopakoval termín po A Bug's Life (1998). (LuiCJ)