Coco

Trailer 1

Miquel pochází z rodiny ševců, ale jeho srdce volá po hudbě. Ta je u nich doma přísně zakázána. Miguel se chce stát uznávaným hudebníkem jako je jeho idol, Ernesto de la Cruz. Během mexického svátku Dne mrtvých začíná jeho dobrodružná cesta za splněním snu. V touze dokázat svůj talent se chlapec souhrou neuvěřitelných okolností ocitne v okouzlující Říši mrtvých, která hýří všemi barvami. Tam se seznámí s charizmatickým podvodníčkem Hectorem a spolu s ním se snaží odhalit dávné tajemství své rodiny. (TV Nova)

Trailer 1

T2

Rozpočet $175miliónovTržby USA $210,460,015Tržby Celosvetovo $807,816,196Tržby za predaj Blu-ray v USA $54,490,220Tržby za predaj DVD v USA $27,426,997║ Dojemný príbeh, silný námet, Pixar má opäť svoju tvár, blyskli sa. /95%/ ()

Tosim

NEODPOUŠTĚJTE MU, ALE ZAVRHOVAT HO NEMUSÍTE. Je naprosto neskutečný, kolik modifikací může mít příběh o soudržnosti rodiny. A k tomu navíc výprava do mexického svátku, o kterém nemá mnoho -minimálně- středoevropanů ani potuchy. Dospělý příběh pro děti a dospělé. Pixar měl i bude mít slabé chvilky, ale tohle je přesně důvod, proč ho milovat. 90%. ()

EvilPhoEniX

Pixarovka jak má být, ale Zootropolis je u mě pořád nepřekonaný. Coco má solidní vizuál, hezký příběh, fajn písničky, slušné tempo, dostatečnou dávku humoru a jeden velmi podařený plot twist. Emocionální finále mě tentokrát nechalo chladným,ale jinak spokojenost. Fajn zábava pro celou rodinu. Není divu, že je Coco v Mexiku hit. 80% ()

Lima

Ještě tak tři čtvrtiny stopáže se to jeví jako prima čtyřhvězdičkový animák, se spoustou vizuálních vychytávek a nápadů, s trocha odhadnutelnými postupy a jednou slabší scénou, kterou už jsem viděli v jiných filmech (odhalení záporáka veřejnosti). Ale pak to vygraduje do neuvěřitelného dojáku a při stěžejní scéně s písničkou na konci jsem se rozbrečel jak malý dítě. To už se mi dlouho nestalo. Je to tak, nejdůležitější v životě je soudružnost rodiny a vzájemná rodinná láska a úcta ke starým lidem. K tomu to oku lahodící, v hollywoodské produkci neokoukané mexikánské prostředí, jeho šmrnc a pozitivní nálada. Jo, bylo to moc fajn. ()

Cervenak

Ak toto nedostane aspoň nomináciu za scenár, tak už neviem. Brilantne vystavaný príbeh s nečakanou krimi zápletkou a skutočne prekvapujúcim rozuzlením. Plus výživný doják - na konci som rumázgal ako dážď. K tomu fantasticky vyťažený svet mexicko-aztéckeho záhrobia. Nechýbajú solídne gagy, ale tentoraz to naozaj nie je o nich. Tlieskam, Pixar opäť na špičke. ()

• Pro obyvatele říše mrtvých i vesnice Santa Cecilia bylo vytvořeno 500 kusů oblečení. (CrypzzXD)
  • V říši mrtvých svítí 7 milionů světel. (CrypzzXD)
  • Když Miguel běží kolem stánků na náměstí, můžeme si všimnout pověšených hraček, konkrétně Woodyho a Buzze Rakeťáka ze série Toy Story, která také pochází z Pixaru. A navíc si zde všimnou i Mikea (jako plyšáka) z filmu Příšerky s.r.o. (2001), které jsou také od Pixaru. (JesterKruger)