• Austrálie

• Nový Zéland

Animovaný / Komedie / Rodinný / Fantasy / Dobrodružný / Hudební

USA, 2017, 105 min

Takto by to asi vyzeralo, keby bol Burton veselý človek. Záhrobný animák nabitý veselými barvami. Zo začiatku nuda o nudnej rodine, že som začal uvažovať o vypnutí. Po prechode na druhú stranu moju myseľ začali stimulovať informácie o posmrtných pravidlách, dej sa rozutekal a miestami slabšie chvíle vyvažoval krásny vizuál. Potom prišiel zvrat č. 1 a následne č. 2. Tie kvalitu príbehu predsa len zachránili. Doják na konci už vlastne len zaklincoval celé snaženie o srdcervúce ponaučenie o hodnote rodiny. Hodnotenia typu najlepší animák za posledné roky sa u mňa nemôžu stretnúť s pochopením. Skvelo vyzerajúci, so zaujímavým príbehom, ale bez schopnosti nadchnúť a s absenciou toho najdôležitejšieho čo od animákov potrebujem. Je totiž bez nezabudnuteľných postáv. Nemáte si koho zamilovať, aj keď to Coco po Vás tak strašne chce.(1.9.2019)

Ak toto nedostane aspoň nomináciu za scenár, tak už neviem. Brilantne vystavaný príbeh s nečakanou krimi zápletkou a skutočne prekvapujúcim rozuzlením. Plus výživný doják - na konci som rumázgal ako dážď. K tomu fantasticky vyťažený svet mexicko-aztéckeho záhrobia. Nechýbajú solídne gagy, ale tentoraz to naozaj nie je o nich. Tlieskam, Pixar opäť na špičke.(5.1.2018)

Nadhera. Film prezentujuci rodinne hodnoty sposobom az by z toho tvorcom Rychlo a zbesilo odpadol vyfuk. A zaroven najlepsi Pixar od posledneho Toy Story. Prekvapivo neinfantilny animak s napadmi na rozdavanie, dokonalou technickou strankou a krasnym pribehom. Poslednych 20 minut som intenzivne prereval. A poprosil by som oscarovu nominaciu za scenar. Silnych 9/10(20.1.2018)

Disneyho Coco rozosmeje i dojme. Deťom i dospelým ukazuje, že ísť cez mŕtvoly kvôli vidine vlastného úspechu, nie je vždy najlepším riešením. Nechýba mu humor, silná myšlienka ani výborné technické spracovanie, originálny námet ani do detailu prepracované prevedenie. Veľmi ľahko malých i veľkých divákov vtiahne do deja a oni behom chvíľky splynú s veselým a hudbou pretkaným mexickým mestečkom. Veľmi podarený animák, ktorý zas prišiel s niečím úplne novým a za originalitu určite pochvalu zaslúži. Záver je v nejednom smere odlišný aj kvôli kultúre, kde sa odohráva - o to viac si miestny divák užije iné prostredie, tradície a dokonca aj vnímanie sveta živých a mŕtvych. A je to veľmi fajn sledovať. Na koho si totiž živí stále pamätajú, ten ešte v onom druhom svete naozaj nezomrel.(11.9.2019)

Vede k zamyšlení, jako moc se současný rodinný film změnil od těch někdejších. Kdysi byly příběhy náročné jazykově, ale jednoduché tematicky... Dnešní Coco pak potěší zejména rodiče dobře vystavěným příběhem, ale menší dětský divák všechno z příběhu a poselství samozřejmě nepochytí. Jazykově je pak ale o to snazším (srovnávám v kině angličtina foneticky a švédština titulky).(21.2.2018)

• - Druhý animovaný film od společnosti Pixar, který nemá v hlavní roli postavu bílé pleti. Prvním byl snímek Moana (2016). (filmsim)

• - Druhý film od Pixaru, ktorý režíroval Lee Unkrich, premiéru si odkrútil pri Toy Story 3 (2010). (LuiCJ)

• - Celosvětová premiéra proběhla 20. října 2017 na filmovém festivalu de Cine de Morelia v Mexiku. (Stoka)