• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Hudební / Fantasy / Mysteriózní / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2017, 105 min

Coco je ďalší "skokan" v rebríčku TOP 300 na CSFD. Takých bolo veľa. Ale či aj po premiére na HBO, až ho tu ohodnotí 10000 ľudí, bude mať nad 80%, to si nie som istý. Animácia vysoko nadpriemerná, latino námet neopozeraný, ale dej ma oslovil výrazne menej, než som čakal, podľa tunajších ód. DODATOK 8. 9. 2018: Týždeň po premiére na HBO a 11.000 hodnoteniach to má stále 87% a je to 107. najlepší film.(16.1.2018)

Ještě tak tři čtvrtiny stopáže se to jeví jako prima čtyřhvězdičkový animák, se spoustou vizuálních vychytávek a nápadů, s trocha odhadnutelnými postupy a jednou slabší scénou, kterou už jsem viděli v jiných filmech (odhalení záporáka veřejnosti). Ale pak to vygraduje do neuvěřitelného dojáku a při stěžejní scéně s písničkou na konci jsem se rozbrečel jak malý dítě. To už se mi dlouho nestalo. Je to tak, nejdůležitější v životě je soudružnost rodiny a vzájemná rodinná láska a úcta ke starým lidem. K tomu to oku lahodící, v hollywoodské produkci neokoukané mexikánské prostředí, jeho šmrnc a pozitivní nálada. Jo, bylo to moc fajn.(6.8.2018)

KINO Špalíček/// Dabing 8/10 Děj 10/10 Hudba 8/10 Animace 8/10/// PLUS: tak předně nečekané dějové zvraty, nesnaží se za každou cenu bavit, ale chce vyprávět a příběh je tu nejlepší co za poslední léta byl k vidění, morální poučení není nucené, není to ani tak o hudbě a zpěvu (není to muzikál), ale je to především o rodině, rodinných tradicích a o tom co je v životě důležité MÍNUS: český dabing je zdařilý, ale myslím že originál bych si užil více/// Shrnutí: Je to jiný film, než jsme od studia Pixar zvyklí, je to vlastně docela neobvyklý příběh, který se nesnaží používat osvědčená schémata vyprávění nebo dokonce samoúčelné scény jen pro pobavení nebo představení nějakého gagu, ani klasické humorné postavičky tu nenajdete, je to dospělý příběh, ale neškodný pro děti s dojemným závěrem./// Celkem 89%///(21.1.2018)

Triumf se tentokrát nekoná. Potoky slz přijdou až v poslední desetiminutovce, do té doby sledujete vcelku zábavnou a originální cestu jednoho ne úplně sympatického puberťáka za jeho muzikantským idolem. Je to ale takové divně poslepované, skoro až bych řekl umělé, a neodsejpá to jak by správná 100minutová pohádka měla. Ale ve výsledku Coco doporučuju rodičům, dětem i sólistům.(19.1.2018)

Pixar opět útočí na ty nejvyšší filmové příčky a vážně se mu to daří! Coco je totiž rozmáchlým vizuálním a příběhovým "animákem", který nabídne mimo jiné i skvělé písně a nezanedbatelný sociální přesah. Na snímku Vás rovněž zaujme i fakt, že se pravděpodobně jedná o příběhově a scénáristicky nejzhuštěnější snímek studia a animace se místy blíží téměř realitě. Takže, co dodat na závěr? Coco je perfektním filmem na který se krásně dívá a který nám nenásilnou a vtahující formou vštěpuje rodinné hodnoty. V kombinaci s chytlavými písněmi se tedy jedná o prvotřídní audiovizuální zážitek, který byste si rozhodně neměli nechat ujít! „Remember me, though I have to say goodbye / Remember me, don't let it make you cry / For even if I'm far away, I hold you in my heart / I sing a secret song to you, each night we are apart / Remember me, though I have to travel far / Remember me, each time you hear a sad guitar / Know that I'm with you, the only way that I can be / Until you're in my arms again, remember me...“(14.1.2018)

• - Přibližně ve 47.minutě filmu, když Ernesto s Héctorem dorazí na soutěž hudebníků (Sunrise spectacular!), je scéna, kdy skupinka kostlivců slaví a odpaluje ohňostroj. Zde je možné vidět vpravo na zdi domu plakát k Úžásňákovi 2 (2018). (vojacekr)

• - Dodávka „Pizza Planet“, která se objevuje ve všech filmech od Pixaru, se mihne kolem Miguelova domu na začátku filmu, když Elena (Miguelova babička) vysvětluje hudební pravidla „Žádný hraní“. (vojacekr)

• - Druhý animovaný film od společnosti Pixar, který nemá v hlavní roli postavu bílé pleti. Prvním byl snímek Moana (2016). (filmsim)