• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Hudební / Fantasy / Mysteriózní / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2017, 105 min

NEODPOUŠTĚJTE MU, ALE ZAVRHOVAT HO NEMUSÍTE. Je naprosto neskutečný, kolik modifikací může mít příběh o soudržnosti rodiny. A k tomu navíc výprava do mexického svátku, o kterém nemá mnoho -minimálně- středoevropanů ani potuchy. Dospělý příběh pro děti a dospělé. Pixar měl i bude mít slabé chvilky, ale tohle je přesně důvod, proč ho milovat. 90%.(25.1.2018)

Velká pocta mexické kultuře a tradici písničkářů, významu rodiny a svátku Dne mrtvých ve spojení dvou světů a vzpomínek na zesnulé - krásný vizuál, sem tam hezky černý humor, promyšlená story a hlubší poselství, než co bývá u 3D animáků obvyklé. A oproti většině je tu i cítit duše. Takže moc fajn, sem s vinyly Ernesta de la Cruze.(12.2.2018)

O téhle pixarovce (jako skoro o každé) se zase mluvilo skoro rok dopředu, a rozhodně právem. Šikovní kluci tentokrát přišli s neskutečně poutavým a originálním příběhem, který je doplněn sympatickými postavami, vkusnými písničkami a který je hlavně nositelem krásné myšlenky. Finále mě sice nerozplakalo, ale po cestě z kina jsem si zavzpomínala na blízké, které už v našem světě potkat nemůžu. Tím jsem určitě splnila záměr tvůrců :). Plnou palbu nedávám hlavně kvůli tomu, že bych prostřední část zkrátila klidně o deset minut a protože mi chyběla aspoň jedna scéna, ze které bych si vážně sedla na zadek (u "Na vlásku" to bylo vypouštění lampionů, u "Ledového království" stavba zámku). S čistým svědomím ale "Coco" doporučuji a těším se, až si dám repete v originálním znění (i když český dabing je velmi dobrý, aspoň u animáků jim to pořád šlape).(20.1.2018)

Co říct... Naprostá bomba a minimálně jeden z nejdojemnějších animáků, jaké jsem viděl. Vím, že to u mě mají animované filmy trochu jednodušší, nicméně Coco je prostě... nádhera. Tenhle neskutečně nápaditý snímek s mistrovským scénářem je jednoznačně můj osobní favorit roku 2017. Hlavně díky originálnímu námětu, úžasnému mexickému nádechu, odvážnému plot-twistu a extrémně emotivnímu závěru (tentokrát jsem měl teda pořádně co dělat, abych se nerozbulel v kině plných dětí) je snímek dobře zapamatovatelný i mezi těmi x dalšími skvělými animáky, které vznikají každým rokem. Za mě maximální nadšenost. 100 %(17.1.2018)

V době mého hodnocení 14 dní po české premiéře 89%? První půlku jsem tomu vůbec nemohl uvěřit. Být to původni Disney film, tak nic neříkám, ale ačkoliv už to také není co to bývalo, Pixar by měl být o ten stupínek výše. Nebýt bombového závěru, který ve mně alespoň nějaké emoce probudil a nechat vzpomenout na jednu z mých nejoblíbenějších pixarovek, na Up, tak tam napálím tři a řeknu si, co sakra tvůrce vedlo k tomu natočit zrovna mexickou pohádku. Repete si určitě nedám, na druhou stranu si říkám, že je to kvalitativně srovnatelné se stále mnohem oceňovanějším “V hlavě,” které mě také přiliš neuchvátilo (loňská Moana je lepší). Holt až do příchodu Příběhu hraček z těch animáků asi zas dlouho odvařený nebylo.(1.2.2018)

• - První animovaný film od společnosti Pixar, který nemá v hlavní roli postavu bílé pleti. (filmsim)

• - Film bol vydaný v ten istý deň ako Toy Story (1995). Zároveň ide o druhý film spoločnosti Pixar, ktorý sa uvoľnil v rovnaký termín ako iný z ich predchádzajúcich filmov. Prvý z nich bol The Good Dinosaur (2015), ktorý si zopakoval termín po A Bug's Life (1998). (LuiCJ)

• - "Coco" môžeme voľne preložiť ako mýtického ducha / monštrum, ktorý sa nachádza v mnohých hispánskych a lusofonských krajinách. (LuiCJ)