• Austrálie

• Nový Zéland

Animovaný / Hudební / Fantasy / Mysteriózní / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2017, 105 min

Pixarovka jak má být, ale Zootropolis je u mě pořád nepřekonaný. Coco má solidní vizuál, hezký příběh, fajn písničky, slušné tempo, dostatečnou dávku humoru a jeden velmi podařený plot twist. Emocionální finále mě tentokrát nechalo chladným,ale jinak spokojenost. Fajn zábava pro celou rodinu. Není divu, že je Coco v Mexiku hit. 80%(4.1.2018)

Pixar opět útočí na ty nejvyšší filmové příčky a vážně se mu to daří! Coco je totiž rozmáchlým vizuálním a příběhovým "animákem", který nabídne mimo jiné i skvělé písně a nezanedbatelný sociální přesah. Na snímku Vás rovněž zaujme i fakt, že se pravděpodobně jedná o příběhově a scénáristicky nejzhuštěnější snímek studia a animace se místy blíží téměř realitě. Takže, co dodat na závěr? Coco je perfektním filmem na který se krásně dívá a který nám nenásilnou a vtahující formou vštěpuje rodinné hodnoty. V kombinaci s chytlavými písněmi se tedy jedná o prvotřídní audiovizuální zážitek, který byste si rozhodně neměli nechat ujít! „Remember me, though I have to say goodbye / Remember me, don't let it make you cry / For even if I'm far away, I hold you in my heart / I sing a secret song to you, each night we are apart / Remember me, though I have to travel far / Remember me, each time you hear a sad guitar / Know that I'm with you, the only way that I can be / Until you're in my arms again, remember me...“(14.1.2018)

Pixar mě zase dokázal dojmout až k slzám. Povedlo se mu to s Toy Story 3, Wall-E, V hlavě, ale závěr Coco byl pro mě zatím snad nejintezivnější. Scénář je sice předvídatelný a někde za polovinou je chvilku hluché místo, kde je zápletka zbytečně natahovaná, ale finále je dechberoucí a samotný svět mrtvých je dokonale promyšlený.(15.1.2018)

O téhle pixarovce (jako skoro o každé) se zase mluvilo skoro rok dopředu, a rozhodně právem. Šikovní kluci tentokrát přišli s neskutečně poutavým a originálním příběhem, který je doplněn sympatickými postavami, vkusnými písničkami a který je hlavně nositelem krásné myšlenky. Finále mě sice nerozplakalo, ale po cestě z kina jsem si zavzpomínala na blízké, které už v našem světě potkat nemůžu. Tím jsem určitě splnila záměr tvůrců :). Plnou palbu nedávám hlavně kvůli tomu, že bych prostřední část zkrátila klidně o deset minut a protože mi chyběla aspoň jedna scéna, ze které bych si vážně sedla na zadek (u "Na vlásku" to bylo vypouštění lampionů, u "Ledového království" stavba zámku). S čistým svědomím ale "Coco" doporučuji a těším se, až si dám repete v originálním znění (i když český dabing je velmi dobrý, aspoň u animáků jim to pořád šlape).(20.1.2018)

Coco je naozaj vynikajúco natočeným animákom a dokonca aj v prípade, že vám tento žáner veľa nehovorí, návštevu kina určite nebudete ľutovať. Pokiaľ dokážete prehryznúť nevýraznú úvodnú časť, ktorá z celkového dojmu predsa len strháva nejaké tie body, mali by ste byť v konečnom dôsledku nadmieru spokojní. Čaká vás mimoriadne pôsobivá vizuálna stránka, dobre vystavaný príbeh, dobrodružná zábava a pozoruhodné rozuzlenie. 8,5/10 P.S: Nerád by som tvrdil, že slovenský dabing je v prípade Coco nejakým veľkým negatívom, ale predsa len, pokiaľ máte možnosť zájsť na pôvodné znenie s titulkami, využite túto možnosť. Mexické hlasy by animáku Coco skrátka pristali omnoho viac.(6.1.2018)

• - Film bol vydaný v ten istý deň ako Toy Story (1995). Zároveň ide o druhý film spoločnosti Pixar, ktorý sa uvoľnil v rovnaký termín ako iný z ich predchádzajúcich filmov. Prvý z nich bol The Good Dinosaur (2015), ktorý si zopakoval termín po A Bug's Life (1998). (LuiCJ)

• - První animovaný muzikál od společnosti Pixar. (filmsim)

• - Druhý film od Pixaru, ktorý režíroval Lee Unkrich, premiéru si odkrútil pri Toy Story 3 (2010). (LuiCJ)