• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Hudební / Fantasy / Mysteriózní / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2017, 105 min

Ak toto nedostane aspoň nomináciu za scenár, tak už neviem. Brilantne vystavaný príbeh s nečakanou krimi zápletkou a skutočne prekvapujúcim rozuzlením. Plus výživný doják - na konci som rumázgal ako dážď. K tomu fantasticky vyťažený svet mexicko-aztéckeho záhrobia. Nechýbajú solídne gagy, ale tentoraz to naozaj nie je o nich. Tlieskam, Pixar opäť na špičke.(5.1.2018)

Když to vezmu spravedlivě, tak je Coco asi nejlepším animovaným filmem tohohle roku. Je to krásně barevné, má to drive, postavy jsou sympatické, je to zábavné a příběh je opět (na Pixar) velmi slušný. Emoce jsou skvěle zvládnuté a v samotném závěru jsem se málem neubránil nějaké té slze. Co se negativ týká, tak je to místy hodně předvídatelné (kdo je Hector?), někdy lehce neuvěřitelné (opravdu může rodina až takhle důsledně zakazovat hudbu?) a první polovina filmu je mnohem méně zajímavá, než ta druhá. Při závěrečném hodnocení jsem si to srovnával především s loňským Kubem a Knihou života z roku 2014 (protože ten námět k tomu prostě svádí) a o výsledku mám nakonec jasno - 8,4/10.(9.12.2017)

Triumf se tentokrát nekoná. Potoky slz přijdou až v poslední desetiminutovce, do té doby sledujete vcelku zábavnou a originální cestu jednoho ne úplně sympatického puberťáka za jeho muzikantským idolem. Je to ale takové divně poslepované, skoro až bych řekl umělé, a neodsejpá to jak by správná 100minutová pohádka měla. Ale ve výsledku Coco doporučuju rodičům, dětem i sólistům.(19.1.2018)

Mám s tímhle nejnovějším dílkem studia Pixar docela problém. I přes krásný vizuál, zajímavý a barvitý svět s působivou animací, mě příběh příliš nezaujal, a chvílemi dost nudil. Všechno to naštěstí záchránil až dojemný finiš, který mě malinko rozslzel, ale cesta k němu byla neskutečně zdlouhavá a unuděná. Na Pixar je zde překvapivě málo humoru, a mě nepřichází na mysl ten humbuk co se kolem Coco vytvořil, tohle studio v minulosti vytvořilo mnohem působivější animáky které nepoutaly jen formou ale i obsahem ;) :( 3,5*(4.3.2018)

Parádní animák plný barev se skvělou hudbou. Dlouho jsem váhal, jestli si to pustit. Začátek je sice pomalejší, ale konec vážně stojí za to. Je to taky dost originální. Čeká nás i pár zajímavých zvratů. Celý svět mrtvých mě dost zaujal a jeho fungování. Je hezké vidět tak dobrý film z mexického prostředí. Každý si tam asi najde svoje. Už dlouho mě žádný film takhle nedojal. Pixar prostě umí. Obsazení není moc známé. Hudební scény jsou parádní. "Chci být muzikant!"(17.6.2018)

• - Frida Kahlo nazývá ve filmu psa Dante jako „Xolo“. Jde o odkaz věnovaný skutečné Fridě Kahlo, kdy v polovině 20. století ztrácelo plemeno Xoloitzcuintli na popularitě a hrozil jeho zánik. Frida a její manžel, Diego Rivera, pomohli zachránit plemeno začleněním psa Xolo do svého umění. Díky Fridě a Diegovi se toto plemeno znovu stalo známé ve světě. (vojacekr)

• - Přibližně ve 47.minutě filmu, když Ernesto s Héctorem dorazí na soutěž hudebníků (Sunrise spectacular!), je scéna, kdy skupinka kostlivců slaví a odpaluje ohňostroj. Zde je možné vidět vpravo na zdi domu plakát k Úžásňákovi 2 (2018). (vojacekr)

• - Režisér Lee Unkrich řekl, že „Země mrtvých“ je inspirována barevným a členitým městem Guanajuato City, které se nachází v Mexickém vnitrozemí. (vojacekr)