• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Komedie / Rodinný / Fantasy / Dobrodružný / Hudební

USA, 2017, 105 min

Když vám odejde někdo blízký, najednou máte Smrt na dosah. Duše zemřelého, ale jen tak nezmizí, to pouto mezi vámi zůstává i nadále. Jistě existuje někde - něco. Pevně tomu věřím. A tak to i cítím. A Coco? Učaroval mě příběh, mexické tradice (Día de los Muertos) a ze všeho nejvíc babi Coco i když s námi "živými" byla jen na chvíli. A hudba? Ta je věčná.(20.3.2019)

Rozpočet $175miliónovTržby USA $209,726,015Tržby Celosvetovo $807,082,196Tržby za predaj Blu-ray v USA $51,763,502Tržby za predaj DVD v USA $23,681,947║ Dojemný príbeh, silný námet, Pixar má opäť svoju tvár, blyskli sa. /95%/(26.3.2018)

Může něčí prapradědeček, který má podobu pomalované kostry, působit sexy? Coco mi na to dal překvapivou odpověď. Může někdy americký animák o rodinných hodnotách nepůsobit trapně a obehraně? Může! Pojednal to téma vtipně, přemýšlivě a tak, že jsem měla velkou část filmu slzy na krajíčku. Coco, Coco, přes počáteční rozpaky, na jakou to omletou záležitost se dívám, jsi mě dostal. Mexické písničky mi zní v uších a já mám náladu se usmívat. ___ P. S. Oscara za "Remember me?" Za tu nejkýčovitější písničku? Za tu vypočítanou na efekt pro nepřemýšlivé? Běžte do --- hudebky! Všechny ostatní písničky tohohle filmu jsou mnohem lepší!(12.2.2018)

Po dlouhé době nějaký pořádný animák, který má své kouzlo, jedinečnost a chytí vás za srdce. Ač je téma dosti ponuré, je to přesně to, díky čemu se Coco odlišuje od ostatního. Nese poselství, že rodina je nadevše a že bysme neměli zapomínat ani na ty, kteří tu již s námi nejsou. Mexikánská kultura je v tomhle pěkná.(26.4.2018)

Pixar se vrací zpátky na výsluní a prezentuje se v jednoznačně nejlepší formě od třetího Toy Story.. Coco je moc příjemná (nejen) rodinná podívaná s mistrně propracovaným scénářem, chytlavými songy, spoustou vtipných scén a extrémně dojemným finále, které mě rozložilo na molekuly.. nebýt pár hlušších míst uprostřed, šel bych do plných, tak snad Pixar tuhle nastavenou laťku udrží i nadále.. silné 4*(17.1.2018)

• - Režisér Lee Unkrich řekl, že „Země mrtvých“ je inspirována barevným a členitým městem Guanajuato City, které se nachází v Mexickém vnitrozemí. (vojacekr)

• - Dodávka „Pizza Planet“, která se objevuje ve všech filmech od Pixaru, se mihne kolem Miguelova domu na začátku filmu, když Elena (Miguelova babička) vysvětluje hudební pravidla „Žádný hraní“. (vojacekr)

• - Druhý animovaný film od společnosti Pixar, který nemá v hlavní roli postavu bílé pleti. Prvním byl snímek Moana (2016). (filmsim)