• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Hudební / Fantasy / Mysteriózní / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2017, 105 min

Coco chválím hlavně pro krásný barevný svět mrtvých, samotné kostlivce, kteří měli svoje kouzlo a příjemný zaobalený příběh. Talentovaný kytarista Miquel byl hodně milý a zábavný, tak jako jeho lítací pejsek Dante. Od teď si začnu zase kupovat jogurty Kostíky a budu, sbírat jejich samolepky na ledničku a až ji budu mít celou polepenou,tak zapálím svíčky a vryju si je do paměti, abych na ně nikdy nezapomněl. Skvělý animák doporučuji a dávám 100%.(11.2.2018)

Nadhera. Film prezentujuci rodinne hodnoty sposobom az by z toho tvorcom Rychlo a zbesilo odpadol vyfuk. A zaroven najlepsi Pixar od posledneho Toy Story. Prekvapivo neinfantilny animak s napadmi na rozdavanie, dokonalou technickou strankou a krasnym pribehom. Poslednych 20 minut som intenzivne prereval. A poprosil by som oscarovu nominaciu za scenar. Silnych 9/10(20.1.2018)

Coco je naozaj vynikajúco natočeným animákom a dokonca aj v prípade, že vám tento žáner veľa nehovorí, návštevu kina určite nebudete ľutovať. Pokiaľ dokážete prehryznúť nevýraznú úvodnú časť, ktorá z celkového dojmu predsa len strháva nejaké tie body, mali by ste byť v konečnom dôsledku nadmieru spokojní. Čaká vás mimoriadne pôsobivá vizuálna stránka, dobre vystavaný príbeh, dobrodružná zábava a pozoruhodné rozuzlenie. 8,5/10 P.S: Nerád by som tvrdil, že slovenský dabing je v prípade Coco nejakým veľkým negatívom, ale predsa len, pokiaľ máte možnosť zájsť na pôvodné znenie s titulkami, využite túto možnosť. Mexické hlasy by animáku Coco skrátka pristali omnoho viac.(6.1.2018)

Pixar zase zaválel a tentokrát odeslal diváka rovnou do světa mrtvých. Coco je neuvěřitelně zábavná a hravá komedie, která se ale některými svými prvky mnohdy na míle vzdaluje dětským ideálům a představám. Díky tomu se nejedná jen o pestrobarevnou rozhašteřenou blbinku pro nejmenší, ale i o film s poselstvím a přesahem pro dospělé. Svět duchů je vyobrazen neskutečně detailně, s funkčními zákonitostmi jeho existence a díky zasazení do Mexika ve svátek mrtvých nabývá až mýtických rozměrů. Film se sice nevyhne kýči a ždímání emocí, na to už jsem ovšem u Pixaru zvyklej, takže i když se mi tradičně nezamlouval soundtrack Michaela Giacchina a příběh není kdovíjak objevnej, zasluhuje Coco plnej počet!(12.2.2018)

Úžasný animák, který ač se tomu dalo těžko věřit, tak překvapil a překvapil hodně moc. Velmi nápadité, ale hlavně je to jak pro malé, tak hlavně velké diváky. I přesto že hudební pohádky nevyhledávám, tohle mi neskutečně sedlo a dojalo. To se mi u pohádky nestalo už hodně, hodně dlouho. Ale zde jsem nejednu slzu uronil. A myslím že v sálu jsem jediný nebyl. Prostě téma nad kterým nejednou každý člověk přemýšlel na filmových plátnech a ještě z dílny Pixaru… No prostě nádhera. Hlavně výborná lokace děje. Mexiko je svérázné, to bezesporu, ale zajímavé a kouzelné (,,Ale kdo by chtěl žít v Mexiku?“ Tři Billboardy kousek za Ebbingem). A písničky též super a hlavně výborný český dabing, po také dlouhé době. Jedinou kapkou na filmu nakonec zůstává tedy jen předfilm Vánoce s Olafem, jehož reklamní tah chápu, ale tohle přece Disney zapotřebí nemá….90%(27.1.2018)

• - "Coco" môžeme voľne preložiť ako mýtického ducha / monštrum, ktorý sa nachádza v mnohých hispánskych a lusofonských krajinách. (LuiCJ)

• - Druhý film od Pixaru, ktorý režíroval Lee Unkrich, premiéru si odkrútil pri Toy Story 3 (2010). (LuiCJ)

• - První animovaný muzikál od společnosti Pixar. (filmsim)