Contracted: Phase II sa začína tam, kde sa prvý film skončil. Riley (Matt Mercer) sa snaží nájsť človeka, ktorý je za prepuknutie nákazy zodpovedný, aby tak mohol zabrániť jej ďalšiemu šíreniu. Problémom je, že známky vírusu sa začínajú prejavovať na jeho blízkych i na ňom samom. (Marceloo)

Astaroth12

Dvojke ide hlavne o detektívny príbeh, ktorý sleduje človeka, čo je prenášačom nebezpečného vírusu. Tak tu bol scenár už totálne sprostý, kto začne jesť puding na ktorom je krv a ako sa tam tá krv dostala, bolo tiež na zamyslenie. Tu už film stratil originalitu, ale nechal sa unášať komerčnosťou, že vraj viac nakazených, tým väčšie grády, tak v tomto prípade to nevyšlo. A aj preto je to nekoordinované, chaotické a značne zastaralé. ()

maddy

Priznám sa, že podľa názvu som absolútne netušil o pokračovanie aké filmu ide a nebyť tých flashbackov v prvej polovici, tak si na pôvodný Contracted ani nespomeniem. Každopádne nebol to nijako zlý film, len ničím extra výrazný indie nízkorozpočťák, ku ktorým sa pokračovanie netočia. Stalo sa a Phase II ponúka viac menej to isté čo prvý film, akurát v réžii iného režiséra. Nadväzuje sa presne tam kde sa skončilo minule, akurát namiesto prísľubu „zombie apokalypsy“ (čo je vzhľadom na rozpočet logické) sa pokračuje v telesnom rozpade ďalšieho protagonistu, tento krát však chlapa. Vo výsledku to je takmer o tom istom, s podobnými správne nechutnými dôsledkami choroby, akurát o niečo horšie zrežírované a zbytočne sa snažiace rozohrať niekoľko ďalších línií navyše. Pretože rovnako ako je to policajné vyšetrovanie vo filme úplne zbytočné a nikam nevedie, rovnako nikam nevedie ani pokus odhaľovania pomerne zbytočnej mytológie, kde sa ukazuje, že za celú nákazu je schopný akýsi vyšinutý chlap z pivnice. A to je celé čo sa tu divák dozvie alebo uvidí. Chýba tu nejaký moment prekvapenia, napríklad ako keď sa v prvom filme ukázalo akú chorobu vlastne hrdinka má a načo sa mení (čo určite nebolo zrejmé hneď od začiatku), nechutností je pomenej a sú o zase tom istom ako minule, titulná postava chlapa je na rozdiel od ženskej v prvom filme skôr otravná a ani v závere to nijako neeskaluje, ale skončí jedným rýchlym strihom na titulky po záverečnej potýčke v nemocnici. Nie vyslovene zlé, ale vlastne ani neviem načo niečo podobné potrebovalo vzniknúť. CELKOVO: 2* (4/10) ()

FromHell

Pre mňa na rovnakej úrovni ako prvá časť.Super masky,slušne gore a zaujímavá dejová náväznosť na prvý film... ()

Hamaradža

Natočené nie až tak zle (možno i trochu podhodnocujem, napríklad scéna na záchode bola super!) ale scenár druhého contracted skrátka kradne kde sa dá a potvrdzuje známe príslovie, že opakovaný vtip už nie je vtipom. Titulková scéna navyše napovedá tomu že pôjde o ďalšiu telenovelu na štýl Saw ságy (amen tma). ()

j.bena

Myslím že se to mohlo rozjet trošku jiným směrem, škoda. Ale i jako první díl stejně nechutný, opět nezapomněli vytahovat červy bůh ví odkud atd... ()

Havaj8

Pustil jsem si to trochu s odstupem času, protože jsem věděl, co uvidím. A člověk nikdy neví, kdy je na to připravenej. Myslím, že jednička byla stupňovaná pomaleji přes několik dní, několik fází. Tady už se to projevovalo na více lidech, u každýho trochu jinak, ale nechutný a odporný to bylo tak jako tak. Opravdu je to extrém. Co dokážu ocenit, aniž bych byl nějak zvrácenej, jsou prostě masky a líčení těch nechutností. To je prostě za hranou. ()

dubinak

Contracted II je akorát o den starší sourozenec dílu prvního a neznamená to, že nabral lepších vlastností, hezčího vzhledu, ani ambicóznějšího charakteru. Je to přesně tak špatné, jako si to pamatujeme už z jedničky. K hlavnímu hrdinovi jsem po celou dobu cítila strašné antipatie, tudíž jsem s ním nedokázala soucítit ani za mák. Pokud si to dobře pamatuji, tento díl byl na gore asi trošku bohatší, ale to k dobrému zážitku nestačí. Jde se sice více do objektivity, vidíme pohledy na věc různých lidí, ale to neznamená, že to Contracted přidalo na kráse. Pro mě je to stejná zbytečnost jako před dvěma lety. ()

PabloFuentes

Čekal jsem málo, dostal jsem míň. Postavy se chovaly hloupě, děj byl hloupý a vlastně to byla i nuda. Nechápu to vysoké hodnocení tady. ()

Forsberg11

I´M THE DEATH, I´M DESEASE, I´M THE END!!! V prvom rade ma prekvapilo, že tak nevýrazný a neznámy film ako Contracted sa dočkal sequelu. Ale som za. Nakoniec to vidím ešte o stupienok vyššie ako jednotku. Škoda niektorých veľkých logických dier, ako napríklad prečo sa niekto nakazí vírusom a stane sa z neho zombie za pár hodín a niekto za pár dní, či týždňov. To hlavné, znechutiť diváka zvšak Phase II spĺňa. Pravda, šokovať takýmto niečim v dnešnej dobe, kedy je chŕlený jeden nechutný horor za druhým, už nemožno. No aj tak sa mi tento sequel páčil. Pre niekoho možno zbytočný, no keď sa pozriem na tú hororovú biedu tohto roku, padne aj takéto "zbytočné" pokračovanie vhod. A navyše ako ukázala jedna medzitutulková scéna (pozor nevipínajte film hneď keď začnú titulky) máme slušne našliapnuté aj na Phase III. To už by mohla byť poriadna mäsiarina v podobe globálnej zombie apokalypsy. Nechám sa prekvapiť. Za mňa good. 70 %!! ()

fr3ak

Slabší než jednička. Hlavní "hrdina" mi tentokrát byl naprosto ukradený, protože se choval jako idiot a svině. I když věděl že je nakažený (bez ohledu na to, co mu řekl doktor projevoval všechny příznaky které už dřív viděl), tak docela bezstarostně chodil mezi lidi a v klidu rozséval zkázu dál. Tam kde v závěru prvního dílu Samanthě ruplo v makovici a dalo se její chování v oné beznaději aspoň trochu obhájit, tady byl Riley celou dobu příčetný. Natočené je to ale opět dost civilně a koukatelně, slabé tři a pokud někdy bude trojka (potenciál pořád je), tak už bych doporučil jiný přístup. ()

Johny M.

Kvalitativně na stejný úrovni jako Phase 1, ale přímo navazující příběh se zde trochu rozvíjí a celkově mi Phase 2 přijde minimálně o level vejš (scény, u kterejch mam nohy v pěst jsou pro mě jasnej důkaz). ()

Barka88

Je to sice víc nechutný než první část, ale taky mnohem větší nuda, strašně mě to nebavilo. Škoda, škoda. Pochvala za masky, ty byly super. ()

Vabr

Po jedničce a komentářích typu, že je to dost stejný jako předchozí díl, jsem se těšil, ale nakonec se ukázalo, že je to o dost horší verze jedničky. Tohle je spíš taková jednička, kterou jsem očekával, ale ta nakonec byla o dost lepší. Je to nudnější, levnější, ploší a má to výrazně menší atmosféru a tempo. Detektivní linka mě nezajímala a větší pohled na vraha mi přišel takovej wtf. Nejvíc levný na tom byl fakt, že se z nich opravdu po 3 dnech stanou zombíci 😄💀. Vyhodnocení: Tohle opravdu není na stejný úrovni jako první díl ()

mira.l

Jak už to tak s pokračováními bývá... Ten první film měl aspoň nějakou "zajímavost", napětí, tohle už byla jenom dobrá práce maskérů, o ničem jiném to moc nebylo. A vlastně je zaděláno na další odvar ze stejného sáčku čaje. ()

Hellknight12

ozreté obe filmy po dlhej dobe . Za mňa sú obe super. Tieto dve filmy treba brať ako jeden celok a nie samostatné filmy. Herecké výkony v oboch častiach sú kvalitné. Nápad je zaujímavý a dobre spracovaný. Príbeh je pekne rozvinutý v oboch častiach. Príbeh je schválne rozdelený na dve samostatné príbehy aby mohli z jedného filmu spraviť dve filmy. Celý príbeh sa odohráva behom šiestich dní. Je tu o niečo menej nechutnosti ako v Thanatomorphose ale za to to dorovnáva rozvinutejší príbeh. Celkové hodnotenie príbehu ako celku za mňa je 80%. Ako samostatné filmy tiež stoja za to. Contracted Phase 2 dám 75%. ()

karlosss18

Jednička se mi celkem líbila, hlavně krásná herečka v hlavní roli, která pomalu skapala.No a dvojka je možná i o trošičku lepší.Dobře ladí a uzavírá první díl, ale určitě bych si nepřál aby z toho udělali sérii jako třeba Resident Evil, takhle to bohatě stačí !!...60% ()