Paříž 15:17

• USA The 15:17 to Paris (více)

V podvečer 21. srpna 2015 svět v němém úžasu sledoval oznámení v médiích o zmařeném teroristickém útoku ve vlaku Thalys #9364 na trase do Paříže – pokusu o teroristický útok zabránili tři odvážní mladí Američané cestující po Evropě. Film sleduje životní příběhy těchto tří přátel, od jejich dětských, přes hledání svého místa v životě, až po sérii málo pravděpodobných událostí vedoucích k útoku. (Vertical Entertainment)

Tomas_PO odpad!

Patetické a nacionalistické poňatie príbehu sa od Clinta Eastwooda dalo čakať. No toto už bola prehánka, dialógmi, hereckými výkonmi, či scenárom pripomínajúca odvar ala prci prci prcičky. Popieranie vzdelávania a vyzdvihovanie armády ako dejová línia je už len smutná čerešnička na torte. ()

bonovox

Nie je to až taká katastrofa ale Clint už natočil oveľa lepšie filmy. Chýba tomu väčšia miera napätia a hlavne nevyvážené tempo rozprávania je hlavným nedostatkom filmu (scény v Európe sú veľmi zle podané). Skutoční hrdinovia ako herci tiež ok. ()

brasek

Príbeh ktorý má potenciál zaujať iba rodiny a známych hlavných hrdinov a to iba za predpokladu, že sa zaujímajú o to čo robili pred rokmi. Možno je v tom Clint Eastwood tentoraz nevinne, ale schopný režisér by sa vedel popasovať s nešvárom nudy. ()

Rendyz

Eastwood ma uprimne na viac aj ked vek hra svoju rolu. Casto predvidatelne a to som film videl bez akychkolvek znalosti o tomto pripade zo sprav. Herecke obsadenie ako tak, postrihane miestami zle. Pekne zabery z miest sveta a pochvala za cestne uznanie francuzom za odvahu chalanov ak to teda tak bolo. Kazdopadne 55% ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

De Large

Veľké sklamanie. Dokumentárny film o živote troch chlapcov, zakončený 5-minútovou akciou (áno, super akciou, to musím uznať). A to je všetko. Päť dobrých minút v 93 minútovom filme je príšerne málo... ()

kyblik2

Ešte nehodnotím film, ale zaujala ma rozporuplnosť komentárov a hodnotení. Takže film pôjde asi medzi TOP rozporuplné filmy. Každopádne ja osobne to nevidím ako akčnú jazdu, to myslím nie je zámer. Toto netočí Bay ale Eastwood, to treba chápať. Ja osobne to vidím na United 93 verzia vlak. Uvidíme po zhladnutí... ()

Capri2016

Keby som hodnotila tento film čisto ako dokument, možno by som dala vyššie hodnotenie. V prvých 2 tretinách filmu je to vlastne ako keby blog 3 chlapcov - blog o ich detstve a potom u dvoch vstup do armády, čo je častým javom v USA. Ako blog by to bolo fajn, len prečo by som si pozerala takýto blog o 2 amerických, katolíckych chlapcoch, ktorí vstúpili do armády (plus ich kamaráta) to mi trochu uniká. Posledná tretina filmu, ktorá sa zaoberá teroristickým činom je už iná káva. Táto posledná tretina diváka strhne, priková k sedadlu a každý prestane dýchať. Je skutočne obdivuhodné, že 3 muži dokázali zastaviť teroristu a takto zachrániť celý vlak (mohol zabiť až 300 ľudí, lebo mal toľko nábojov). Keby scenár nešiel úplne podľa knihy, ktorá bola predlohou, ale trochu sa zaoberal aj otázkou nie len ako, ale aj prečo sa to stalo... Možno vtedy by ma film viac zaujal. Je obdivuhodné, že Clint Eastwood obsadil do 3 hlavných úloh skutočných záchrancov, obyčajných chalanov, ktorí hrali hoci civilne, ale prekvapivo dobre. Tento film je proste oslava amerického hrdinstva. Za boha a za vlasť! A u mňa bohužiaľ asi najhoršie hodnotený Clintonov film posledných rokov... 3 hviezdy pre Clintona za odvahu tento skutočný príbeh sfilmovať! ()

Mark1983

Dávám tři hvězdičky za úplně jiný film, než za jaký je tento film považován, protože kdybych to měl hodnotit jako film o terorismu, byl by to u mě nekompromisní odpad, což také je, ale když se koncentruji na všechno ostatní, jen ne na těch pár krátkých minut terorismu, vidím film jako koukatelné drama ze života. A vůbec, jestli tvůrci chtěli natočit snímek o terorismu v Evropě, v současnosti se toho děje tolik, že by se dalo z čeho vybírat. Jenomže oni si vybrali útok, jemuž se zabránilo, a navíc bylo za chvíli po něm. Je sice působivé, že se někomu tomu podařilo zabránit, ale jako film o terorismu to není nejideálnější téma. ()

Jay.P.j.

Myslel jsem ,že jsem náhodou narazil na velmi povedený televizní film. Ty vole, on to režíroval Clint Eastwood. Tak to si zaslouží hvězdu navíc :-) . ()

tosastava odpad!

Eastwood musel v období, keď natáčal tento film prechádzať nejakým ťažkým obdobím. Inak si nedokážem vysvetliť, ako mohol vypustiť takú sračku do sveta ()

Pompeius

Bohužel nebylo moc co vyprávět a podle toho film vypadá - tři obyčejní kluci se náhodou ocitli v mimořádné situaci a zachovali se obdivuhodně, na samotný film to ale nestačí a rádobyfilosofující řeči o předurčení či směřování, které tomu mají dávat jakýsi dějový oblouk, to nezachraňují. Možná by zahuštění řídké omáčky pomohlo zaměřit se více na osobu útočníka, postavit to na protikladech různého původu, zázemí, hodnot atd. ()

Filmer01

Clint Eastwood je môj obľúbený režisér i herec. Filmy, ktoré točí, obvykle majú niečo do seba. Takisto aj tento snímok je pozoruhodný tým, že 3 hlavné postavy hrajú samých seba. To sa nevidí často (alebo takmer vôbec). To je ale všetko, čo tomuto filmu možno pripísať k dobru. Natiahnúť totižto na celý film scénu z reality, ktorá trvá pár minút sa dá len ťažko a tak 4/5 filmu sledujeme detstvo a dospievanie 2 priemerných američanov (toho 3-tieho tam veľmi nerozoberajú), ktoré sa ničím výraznejšie nevymyká priemeru a dosť to diváka nudí. Ich "road" trip po európe taktiež ničím výraznejšie neosloví a teda jediným vzrušením je scéna z vlaku, keď likvidujú teroristu, ktorá trvá pár minút. Spencer Stone, Anthony Sadler a Alek Skarlatos si ako civilné osoby zaslúžia obrovské uznanie a obdiv (aj to najvyššie francúzske štátne vyznamenanie), nebyť ich, v tom vlaku by to bol krvavý kúpeľ. Ničmenej, na natočenie pútavého 94 min. filmu to v tomto prípade nestačilo. ()

herdek550

Celá akce filmu proběhla v první minutě a v posledních deseti minutách je celá akce znovu, jen s většími detaily. Zbylá hodina je pouze výplň, která nás má sblížit s postavami, což všechny ostatní filmy zvládnou během deseti minut. ()

goauld

Film u kterého se nejeden čech s prodprůměrným platem (což je v ČR tak 65-70%) se může tak jedině naštvat a to především z toho, že si kdejakej amíkovskej 20letej cucák může bezstarostně trandit po evropě (očekávajíc, že všichni samozřejmě budou s ním kecat plynně v anglině), chlastat v drahých barech a muchlovat s ženskejma "na jednu noc" a tradáááá druhej den zase do jiný země... KOHO TO ZAJÍMA??? :-O ...až v poslední 20minutovce se konečně dostáváme k dění v tom vlaku. Jinak zbytečnost nad zbytečnost. ()

PF 2018

PF 2018