Paříž 15:17

• USA The 15:17 to Paris (více)

V podvečer 21. srpna 2015 svět v němém úžasu sledoval oznámení v médiích o zmařeném teroristickém útoku ve vlaku Thalys #9364 na trase do Paříže – pokusu o teroristický útok zabránili tři odvážní mladí Američané cestující po Evropě. Film sleduje životní příběhy těchto tří přátel, od jejich dětských, přes hledání svého místa v životě, až po sérii málo pravděpodobných událostí vedoucích k útoku. (Vertical Entertainment)

Faila

Já asi chápu, že ta omáčka okolo byla nutná hned z několika důvodů. Jednak fungovala jako seznámení se s hlavními hrdiny, jednak jako pochopení jisté osudovosti, kterou celá událost měla. A taky to byla dost nutná výplň, bez které by se celý základ filmu smrskl na 10 minut. Ale... Chtěla jsem koukat na film o tom, jak mladí Američané odzbrojí teroristu ve vlaku. Místo toho jsem se dívala, jak mladí Američané putují po Evropě a dokazují, že americký vzdělávací systém stojí za prd, protože kluci neví, kde zemřel Hitler. ()

BOURQUE

C. Eastwood to chcel priblížiť zo strany života hrdinov. Nečakajte 94 minútový akčného thrilleru, z toho je tu dohromady tak zhruba 15 minúť. Film, ako som spomínal, nie je o udalosti, ktorá sa stala na vlaku. Ten spíš slúži ako doplnok. Centrom pozornosti je život troch ľudí a ich cesta, ktorá viedla k tomu, aby sa stali hrdinami, ktorí dokážu bez rozmýšľania pomôcť ostatným. P.S.: Veľmi krásna modlitba od Spencera Stona. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

korok

Kdybych si nepřečetl po shlédnutí filmu v zajímavostech, že se jedná o skutečné vojáky, kteří si zahráli sami sebe a skutečně se oné akce účastnili, nic bych nepoznal. Jejich herecké výkony mi nepřišly nijak amatérské. Ale tak nejsem "odborník" no. Clint byl za to zkritizován, no alespoň možná splnil dětský sen (ne)obyčejným klukům, zahrát si v hollywoodu. Kolika lidem se to povede že. :-) Nicméně 2/3 filmu nepříliš zajímavého rozboru problémového dětství, přes nábor a výcvik v armádě, evropský výlet - něco dít se začalo až na konci tohoto výletu, kdy přišla hlavní akce. Jinak k té kritice, že se jedná o další americkou propagandu a heroizaci. Kdyby to bylo celé smyšlené, tak neřeknu. Chápu, že ti, kterým leží Amerika v žaludku, to nemusí. Nicméně, když je to podle skutečné události..... jak to jako měli natočit, aby to vyhovovalo? Že Čech, Polák a Rus zachraňují cestující ve vlaku na trase Amsterdam-Paříž před americkým teroristou? ()

PEZ

Úplne iný film, aký by človek čakal po prečítaní obsahu, alebo pozretí traileru. Film zameraný vyslovene na predchádzajúci život hlavných troch hrdinov, popis udalostí, ktoré ich neplánovane doviedli k danému teroristickému útoku. Je to taká povinná jazda Clinta Eastwooda, ktorá neurazí, ale ani ničím neprekvapí, jediné čo stojí za zmienku je, že hlavné postavy hrajú skutoční hrdinovia daného incidentu - to je vec nevídaná. Miestami to bolo vidieť, ale našťastie iba občas a musím uznať, že ako neherci zahrali seba samých parádne. 7/10 [#7/2018] ()

DAPDO

Jednoznačně a suveréně nejhorší Eastwoodův režijní film, co jsem měl možnost vidět. Vůbec tomu nepomohlo ani obsazení třech hrdinů samotnejma hrdinama, nevím, co k tomu Eastwooda vedlo. A asi jsem ještě neviděl film s debilnějšíma dialogama, to byla fakt síla... ()

Hpatrik

Za výborný nápad považuji obsazení skutečných "hrdinů" téhle události, kluci sice nejsou herci, ale protože hrají sami sebe, příběh je díky tomu autentičtější, civilnější a tvůrci mohli použít snímky z reálného světa, a působí to přirozeně. Nicméně úvod a vůbec čas strávený jejich poznáváním je příliš dlouhý a nepříliš zajímavý. Načnutí samotné akce na začátku a vracení se k ní ve flashbacích působí rušivě, a jen jako marná snaha tvůrců probudit diváky z letargie a trochu je navnadit. Závěr už je uspokojivý. ()

Trixinka

Moc dlouhé a nudné seznamování s hlavními hrdiny, které se v podstatě protáhne na celý film. Stručně napsáno - příběh podán nudně, akce žalostně málo a herecky nehodnotitelné. ()

desade

Nemyslím si, že sa Clint na staré kolená zbláznil. Myslím, že chcel týmto filmom len vzdať hold tým trom chalanom. A tým, že ich nechal hrať ich vlastné role, posunul to o stupeň bližšie od ilúzie k reálii. Myslím, že tí traja si to vážia viacej, ako vyznamenania od Hollanda.Škoda len, že tam nebola aspoň načrtnutá motivácia onoho Maročana (napr. namiesto trip travel story). Ale Clint si to môže bez výčitiek dovoliť a každý mu môže fúkať. ()

Likan7

Tak popořadě. Není to drama, není to thriller a přívlastek životopisný také ne, protože se o těch třech panácích dozvíme tak maximálně to, že ve škole zlobili a byli za kámoše. I když se to tváří jako drsný thriller o odvaze jednotlivce, respektive tří jednotlivců, mnohem lépe by se k tomu hodil popisek "road movie". První půl hodinu sledujeme kluky, když byli haranti a dělali lumpárny (wtf?) a pak dalších 50 minut sledujeme jejich výlet po Evropě, kde se jeden chce furt fotografovat, druhý jíst a třetí je někde v Německu (nevím proč, Clint mi to nevysvětlil). TO, proč na to všichni koukáme se DOSLOVA stane v posledních deseti minutách, kdy je za pět minut hotovo a pak sledujeme asi dojemný záběry na francouzského prezidenta, který nám vypráví o té odvaze jednotlivce. Do prčic Clinte, to jako vážně? Chápu, že už máš nějaký věk, ale nebylo by lepší raději skončit, dokud si tě pamatujeme s respektem? Tyhle blbosti fakt nikoho nebudou zajímat. A fakt, že Eastwood do hlavních rolí obsadil ty reálný kluky tomu filmu ubližuje ještě víc. Neumí hrát, neumí se tvářit, neumí nic - překvapuje to někoho? ()

LordMysti

Neznal jsem tento příběh a možná proto jsem čekal koncepci filmu trochu jinou, více zaměřenou na osudové okamžiky. Po shlédnutí filmu ale chápu že zmařený útok by nevydal na celý film. Proto chápu, že se film mnohem podrobněji zaměřuje na osudy jednotlivých protagonistů a ve výsledku jde o velice zajímavou podívanou. ()

Demonic189

Pri asi desiatom slove "selfie" a pohlade na cernoška, ktory vkuse huči o wifi a fotkach, som mal sto chuti to vypnuť, ale vydrzal som. (Ne)herci mi vobec nevadia, len je tento snimok v druhej polovici uz ozajstna nuda, z ktorej vytrhne az kratky, no konecne akcny koniec. ()

waska

Ano, tohle jsou SKUTEČNÍ HRDINOVÉ !! Ale bohužel film neklape a je to kromě posledních 10-15 minut strašná nuda. ()

E lan

Ač je závěrečná akční scéna z vlaku velmi dobře natočena, tak po celý film jsem zažíval spíše nudu a nechápající pocit co vlastně chtěl autor scénáře sdělit. Ve finále jsem pak pochopil, že pro celovečerní film bylo prostě materiálu na kvalitní scénář málo. Snad se z toho Clint poučí... ()

nwx

Přišlo mi to fajn. Herci/neherci hráli perfektně. Film o velkém přátelství a mimo jiné i o tom, jak je Evropa kvůli přílivu islámu v totální zadnici. Islamistům jen stačí se rozhodnout a vykynoží v okamžiku stovky, tisíce slušných lidí. Od tragédie nás dělí jen náhoda, jako v tomto případě, kdy na místě byli 3 kluci ochotní riskovat své životy. Tragédie je, že občané EU jsou systematicky odzbrojování a v důsledku toho pak nejsme schopni se těmto neandrtálcům postavit. Evropané jsou bohužel zdegenerovaní zženštilí, neschopní, bezzubí. Pěstujeme si své katy místo abychom je vykopli z Evropy tam odkud přišli. Jsme snadná kořist a dobře nám tak. Takovou cestu sluníčkovou jsme si sami zvolili. Bohužel. ()

rublik05

Tak krátký a přitom tak nudný. Vůbec mi nejde do hlavy, jak mohl takový velikán jako Clint Eastwood pracovat s tak mizerným scénářem, který totálně zabil původní mimořádně silný námět a udělal z něj nezajímavou a místy zcela amatérskou záležitost. Vůbec mi nesedlo herecké obsazení, hercům, resp. nehercům chybí tolik potřebné charisma a po celou dobu mě nedokázali ničím zaujmout. Tempo vyprávění je špatné, spád prakticky nulový. To největší lákadlo, tedy samotný teroristický čin, je šíleně odbytý a natočený absolutně bez jakýchkoliv emocí. Navíc se celá akce, jediná v celém filmu, odehraje během několika málo minut, takže ani není šance si daný moment nějak užít či vychutnat. Přitom námět vypadal tak slibně. 4/10. ()

Nix

Tohle jsem si bohužel neužil. Člověk čeká, na tu hlavní událost, kterou dostane na konci filmu a akce tam vlastně skoro žádná nebyla. A hlavní postavy mne taky moc nebavili. Tohle se Clintovi nepovedlo a film je těžký průměr, i když závěrečná scéna byla dobře natočená, to netvrdím, ale to mi nestačí ke spokojenosti. ()

vozralec

Kdo chce vidět události ve vlaku, nechť si pustí konec filmu. Jinak solidně odvyprávěný příběh tří borečků. ()

PF 2018

PF 2018