Černá komedie o ženě, která se rozhodla zabít svého bývalého manžela, aby získala jeho životní pojistku. Susan Hollandová hledající po rozvodu pomstu, vymyslí dokonalý plán, jak zavraždit svého ex-manžela. Do plánu zapojí svého milence Sama, který pracuje v pojišťovací společnosti a jeho dvou kompliců: Steva a Billa, kterým se očividně nedaří muže zabít a jejich oběť Paul nakonec skončí v nemocnici. Aby dokončili svůj plán, rozhodnou se Paula zabít v nemocnici. Vše se však zkomplikuje když se do případu zaplete kadeřnice Betty a Samova bývalá manželka... (oficiální text distributora)

Lokutus

Neuvěřitelně trapný zhovadilý "film" který zřejmě měl být černou komedií, ale ne vše dopadá tak jak si to tvůrci představovali... :o((( Zajímavé herecké obsazení vzbuzuje otázky, jak se mohli všichni upsat takhle stupidnímu a podřadnému scénáři, který by byl naprosto pitomý i jako episoda televizního sitcomu. Jediným zajímavějším bodem je Dan Aykroyd jako "roztomilý" zabiják BOB, jenž jediným ostrůvkem spásy v hluboce podřadné břečce. ()

JASON_X

Trochu alternativní (respektive trochu "coenovská") a hodně hodně dobrá černá komedie se spoustou skvělých herců, nepochopitelně pozapomenutá a s nepochopitelně nízkým zdejším hodnocením. Mně tedy tenhle film opět skvěle sedl (poprvé už kdysi dávno ještě na VHSce) a navíc tehle žánr miluju (hodně se mi třeba líbí i podobný 2 Days in the Valley). Kromě mých oblíbenců Billyho Zanea a Michaela Biehna mě pobavil zabiják Bob Dana Aykroyda a naprosto k sežrání byla kouzelná Lara Flynn Boyle jako diblíkovitá sexy husička se zálibou v růžové. ()

Juto

Aj keď je „Susanin plán“ trošku zábavný, nedokáže poskytnúť zmysluplnú zápletku, v podstate sa točí okolo peňazí, ktorých výška sa ani len neodhalí. Herectvo nie je ničím zvláštnym a chýba tu humor od Roba Schneidera. Pozitívom tohto filmu je, že v ňom môžete vidieť nahú prakticky každú herečku. 4/10 ()

Oskar

John Landis natočil několik výrazně lepších filmů, ale taky několik horších. Tenhle film je prostě neobvyklý a jako takový to nemá jednoduché. Ale není úplně špatný. Dokonce bych řekl, že scény, které ve filmu fungují jako představy hlavních hrdinů, jsou natočeny přímo bravurně. Jenže z dobrého nápadu této černé komedie se dalo vytřískat víc. Takhle je to jen průměr. P. S. Dan Aykroyd je tady namaskovaný k nepoznání, nějakou chvíli mi trvalo, než jsem si uvědomil, že je to on. To byste vážně měli vidět. :-) ()

Valentin

Docela podivný film, o kterém jsem nevěděl, co si myslet, až do chvíle, kdy ve výtahu objevil neuvěřitelný nájemný zabiják/čistič v podání Aykroyda, který následně v různých představách a plánech zastřelí většinu hlavních hrdinů. Thriller a krimi bych z označení vynechal, ale komedie to rozhodně je. ()