Susanin plán

Susanin plán

Komedie / Krimi / Thriller

USA, 1998, 89 min

• Lokutus

Neuvěřitelně trapný zhovadilý "film" který zřejmě měl být černou komedií, ale ne vše dopadá tak jak si to tvůrci představovali... :o((( Zajímavé herecké obsazení vzbuzuje otázky, jak se mohli všichni upsat takhle stupidnímu a podřadnému scénáři, který by byl naprosto pitomý i jako episoda televizního sitcomu. Jediným zajímavějším bodem je Dan Aykroyd jako "roztomilý" zabiják BOB, jenž jediným ostrůvkem spásy v hluboce podřadné břečce.(28.10.2002)

Trochu alternativní (nebo snad přesněji trochu "coenovská") a hodně hodně dobrá černá komedie se spoustou skvělých herců a s naprosto nepochopitelně nízkým zdejším hodnocením. Mně tedy tenhle film skvěle sedl a navíc tehle žánr miluju (hodně se mi třeba líbí i podobný 2 Days in the Valley). Kromě mých oblíbenců Billyho Zanea a Michaela Biehna mě pobavil zabiják Bob Dana Aykroyda a naprosto k sežrání byla kouzelná Lara Flynn Boyle jako diblíkovitá sexy husička se zálibou v růžové.(8.5.2013)

• Valentin

Docela podivný film, o kterém jsem nevěděl, co si myslet, až do chvíle, kdy ve výtahu objevil neuvěřitelný nájemný zabiják/čistič v podání Aykroyda, který následně v různých představách a plánech zastřelí většinu hlavních hrdinů. Thriller a krimi bych z označení vynechal, ale komedie to rozhodně je.(18.1.2011)

John Landis natočil několik výrazně lepších filmů, ale taky několik horších. Tenhle film je prostě neobvyklý a jako takový to nemá jednoduché. Ale není úplně špatný. Dokonce bych řekl, že scény, které ve filmu fungují jako představy hlavních hrdinů, jsou natočeny přímo bravurně. Jenže z dobrého nápadu této černé komedie se dalo vytřískat víc. Takhle je to jen průměr. P. S. Dan Aykroyd je tady namaskovaný k nepoznání, nějakou chvíli mi trvalo, než jsem si uvědomil, že je to on. To byste vážně měli vidět. :-)(22.2.2003)

Jestli něco Landisovi nevyšlo, pak to bylo samotné převedení vlastního scénáře na plátno. Velká škoda, poněvadž ze Suzanina plánu se mohla stát prázdninová komediální pecka. Netradičně obsazené (a také vcelku slušně zahrané) role si přímo říkaly o důkaz hereckého umu všech zůčastněných. Landisovi to holt režijně nevyšlo a kvalitou tak poslal tento scénáristicky ambiciózní počin mezi šeď klasické videodistribuce...(6.9.2003)