Místo splněných přání

Záhadný muž sedí každý den u stejného stolu restaurace The Place, připraven vyslyšet a vyplnit největší přání návštěvníků. Co budou schopni udělat, aby získali to, co chtějí? (Film Europe)

PunyHumanNo2

Neexistují nehody ani náhody, jsou jen kousky skládačky, které nevidíme. Příjemná konverzačka, která je přesným opakem spisovatelského pravidla show, don't tell; vystačí si s jedním lokálem a lidmi, ochotnými pro ukojení chtíče a jednoduchá řešení upsat duši ďáblu. Nebo jenom přepečlivému účetnímu reality, kdo ví? ()

CaptNemo

Tohle bylo za mě ještě lepší než "Naprostí cizinci", naprosto skvělá atmosféra a geniální pomalá gradace. Za mě byla výborně vybraná i hudba Jen si říkám, co by se muselo stát, aby takový film vznikl v našich podmínkách. A to si nepředstavuju, že bude za stolem sedět unavený Karel Roden a přijde k němu Tereza Voříšková. Myslím, skutečně dobrý film, který obstojí i v takovéhle kokurenci... ()

hony23

V restauraci sedí záhadný muž a nikdo neví, zda je vyslancem Boha či Satana. Chodí za ním lidé s nejrůznějšími prosbami, on však na oplátku po nich chce mnohdy šílené činy. A zde se začínají třídit charaktery lidí. Tento film je důkazem, že když máte dobrý scénář, jste schopni natočit zajímavý film u jednoho stolu a za minimální peníze. ()

Velislav

„Ty si monštrum!“ „Povedzme, že monštrám dávam najesť.“ Konverzačka, ale nie samoúčelná. Režisér už s podobne koncipovaným dielom prišiel rok predtým, aj keď Cudzinci sa mu vydarili ešte o čosi viac. V menšej miere filozofické, vo väčšej miere na zamyslenie, čo je človek schopný urobiť pre blaho svoje, alebo pre svojho blízkeho. Každé rozhodnutie hýbe svetom, dobré, aj zlé. Niekedy je potrebné nechať si to prejsť hlavou, niekedy je najlepšie nechať to, aby to nejako dopadlo. Vyššia moc už si s tým poradí. Nech už to znamená pre každého niečo iné. Komorné prostredie filmu, teda interiér jednej miestnosti nemusí spĺňať požiadavku na kvalitný film pre každého, ale aj o tom to je, o rozhodnutí. To správne sa ukáže vždy, keď sa zodpovedáme na konci svojho cieľa. (Film Europe+) 8/10 ()

Dawe2

Wow! Tak tohle byla totální bomba. Snad neprozradím moc, když napíšu, že se některé příběhy brzy naprosto geniálně prolnou. Není co vytknout. Originální, skvělé zahrané, s výbornou kamerou, zvukem i střihem, geniálně promyšlené a nádherně zpracované. Naprosto výjimečný klenot, to musíte vidět! Po naprostých cizincích další vynikající počin z pera a režie Paola Genovese. Děkuji a klaním se mistrovi. Obrovské doporučení je zde samozřejmostí. ()

Menfis

Další film (po mém velmi oblíbeném snímku Naprostí cizinci), ve kterém citlivý a empatický Paolo Genovese odstraňuje "dějovost" a namísto řady exteriérů a akčních scén sází na propracované dialogy, přirozenost a pozvolna se zhušťující atmosféru. Důležité scény nechává diváka sledovat "za oponou" a dozvídáme se o jejich průběhu pouze z vyprávění filmových postav. V podstatě snímku určitě může každý vidět něco jiného, i já stále přemýšlím, s jakým primárním metaforickým záměrem byl námět/scénář utvářen – a tato neurčitost je právě to, co mě na snímku neskutečně baví. 80 % ()

JohnDiFool

"Jste monstrum!" "Řekneme, že krmím monstra". Toto je SCENÁR so všetkými veľkými písmenami, páni a dámy! Tohoto sa už čoskoro chopí hollywoodska židbanda. Výsmech všetkých tých, čo veria, že nejaký Rohatý tam pod nimi (či odkiaľ to údajne láka chudákov smrteľníkov) môže za ich hriechy. Zvedavý hajzlík pripomína vo viacerých bodoch vládcu pekiel (problémy so spánkom - diabol nikdy nespí; "verím v detaily" - diabol sa ukrýva v detailoch). Masakrálna dynamika "deja" len za pomoci par hercov a jedneho miesta? Málo takých, co to dokážu raz, Genovese má na konte už 2 zárezy. Aj napriek (ok, poviem to slušne...) nevhodnej hudobnej zložke (v pohode to mohlo fungovať úplne bez hudby) dávam plnú paľbu, keďže všetko ostatné to plne vynahradilo. Len tak dalej! Hollywood už klope na dvere. ()

vinducha

Tak tohle bych doporučil všem zdejším recenzentům , kteří opětkovali naprosto nudného Pozemšťana , viditelně propastný rozdíl , mezi zde naprosto skvělou statickou konverzačkou a tamtou hodinu a půl příšernou nudou, a nemyslím , že bych porovnával až tak vzdálená témata. za 5 pane Genovese. ()

Pignon

Je Bůh sadista? Udílí nám rozhřešení, nebo nás navádí? Velmi italské téma. A přitom je to docela sympaťák… ()

cabalaLukas

Paolo Genovese sa stal vo filmovom svete notoricky známy vďaka filmu Perfetti Sconosciuti (Perfect Strangers) 2016. O rok mu vyšiel Los Oportunistas (The Place). V podstate je to tiež konverzačka, nie taká ukecaná ako jeho slávnejšia snímka, ale zase oveľa tajomnejšia. Pri stole v kaviarni sa striedajú rôzne postavy, muž s veľkou knihou je ochotný splniť ich želania, no musia najprv vykonať úlohu, ktorú im predostrie. Spravidla ide o vysokú cenu. Sabrinu Ferilli hrá Angelu - čašníčku, mám s jej postavou istú teóriu, ak ste videli - napíšte mi! :)) Genovese má teraz v kinách úplne novú vec Il primo giorno della mia vita - Prvý deň môjho života. Priznám sa, že ma neláka, z traileru mám dojem istého pátosu alebo ešte horšie, mám z neho dojem feel good faktoru - a čo je horšie ako keď sa film snaží o feel good? :D Možno krivdím a možno dám šancu neskôr. Uvidíme! Los Oportunistas každopádne odporúčam ako fanúšik mysterióznych a špekulatívnych príbehov. ()

walik

Tento film je zajímavý náhled do lidských duší. Máte přání? Opravdu si ho nedokážete splnit sami? A koho jste pro to ochotni obětovat? ... A také si dávejte pozor co si přejete, protože by se vám to mohlo splnit. :-) ()

Franky

Zaujímavý film a velké bravo Paolo Genovese. Natočiť konverzačku a to tak aby bola zaujímavá,napínavá a nestrácala tempo musí byť veľmi tažký oriešok a tento režisér a scenárista má na to evidentne patent už úplný cudzinci bola skvelá komédia a toto výborná mistery drama teším sa čo príde nabudúce... ()

RAMSTER007

Je to snímek, který si zaslouží určitý obdiv a svojí cenu, ale široké ovace nejspíš ne. Postavy se svými touhami jsou velmi zajímavé hlavně proto, že každá s těchto postav je velmi originální se svým přáním. Na filmu mě bavilo hlavně to jak jsou lidé schopni pro své touhy udělat téměř vše, někdo chtěl zachránit člena rodiny a někdo zas chtěl vypadat krásně. Morální cena je relativní, ale vždy je zlomyslná. Film má své kvality, ale je to všechno relativní...) Za mě 2 hvězdy, které nejsou znakem špatnosti to určitě ne. ()

erXo

Včera som si tento film pozrel. Priateľka navrhla, že to znie zaujímavo a keďže máme radi psychologické a mysteriózne filmy, ihneď sme si ho pustili. Film to bol dobrý, dal sa pozerať a celý čas ma v podstate dokázal udržať v napätí, pretože som čakal neskutočné finále. Avšak prišli titulky a veľkolepé finále nikde. Film sa hraje s psychológiou a myšlienkou, že ľudia sú schopní urobiť hocičo, len aby sa im prianie splnilo, avšak moje očakávania sa po dopozeraní rozpadli na márne kúsky. Film hraje celý čas (aspoň podľa mňa) úplne tajomne, čo je plus a takisto nápad, že sa to odohráva iba na jednom mieste je fajn, ľudia a herci takisto zahrali svoje role veľmi dobre, ale ukončenie má pre mňa nulovú hodnotu. 3/5 ()

Kino Lucerna zve ke snění s italským filmem

Kino Lucerna zve ke snění s italským filmem

29.11.2017

To nejlepší z italské kinematografie nabídne na začátku prosince putovní přehlídka XV. ročníku Středoevropského festivalu italského filmu MittelCinemaFest 2017. Česká republika se již popáté… (více)