Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Pablo Escobar slaví s kokainem velké úspěchy. Začíná mít proto problémy, kam dát všechny vydělané peníze. Jednou z možností je začít se věnovat politice... Steve Murphy a jeho žena Connie se přestěhovali do Kolumbie, aby tam Murphy mohl pracovat pro DEA a zastavit další proudění kokainu do USA. První komplikace nastaly už na letišti, kde je úmyslně zdrželi. Oficiálně to bylo prý kvůli špatným papírům k jejich kočce, ale ve skutečnosti šlo lidem na imigračním o to, aby pro narkobarony získali informace o Murphym. Když byla dvojice konečně propuštěna, zažila hned první noc střelbu přímo pod jejich okny. Následujícího dne se Murphy seznámil se svým parťákem Javierem Penou. Pena právě získal informace o setkání narkobaronů v Medellínu, takže se tam s Murphym musí vydat. Penovým informátorem byla prostitutka, která tam jede narkobarony potěšit. Pena má v Medellínu jako hlavní kontakt Horacia Carilla, který narkobarony nesnáší a chce je všechny zničit. Carillo, Pena a Murphy celou dobu sledovali schůzku narkobaronů a vyfotili si všechny, kteří tam přijeli. Narkobaroni na schůzi řešili, že komunistická skupina unesla sestru bratrům Ochovým a požaduje za ni peníze. Escobar navrhl, že by všichni narkobaroni měli utvořit organizaci, která zabrání dalším únosům, a navíc se vypořádá s tím současným. Escobar prý vezme aktivitu na sebe, ale chce, aby ostatní narkobaroni pokryli jeho náklady. Escobar chce vycvičit vlastní armádu. Escobar získal souhlas od všech a de facto se stal hlavou drogového kartelu v Medellínu. Escobar po schůzce splnil svoje sliby – únosce pozabíjel, sestru navrátil jejím bratrům a s komunisty zatočil. Ivan, který komunisty vedl, přišel k Escobarovi sám a donesl mu meč Simóna Bolívara, aby ho s ním Escobar zabil. Escobar prohlásil Ivana za svého spojence a meč si nechal. Od tohoto dne se o byznys bude starat Gustavo, Escobar má v plánu osvobodit Kolumbii jako to kdysi udělal Simón Bolívar. Escobar se tedy nejspíš bude chtít stát prezidentem země. V Medellínu Murphy poznal, že Pena nepatří mezi policisty, kteří se řídí pravidly. Pena se měl totiž v Medellínu setkat s prostitutkou, která mu měla donést informace ze schůzky narkobaronů, ale když žena nepřišla, Pena a Carillo zmizeli. Carillo zjistil, kde se žena nachází a šli ji s Penou zachránit. Informaci dvojice získala mučením a svědek byl po výslechu zastřelen, což Pena a Carillo nechtěli, aby Murphy viděl. Prostitutka si na schůzce narkobaronů vybrala k sexu Gachu, ale protože se ho vyptávala, Gacha ji okamžitě podezíral ze spolupráce s policií, takže ji přehodil svým lidem, kteří ji zmlátili a opakovaně znásilňovali. Žena by zemřela, pokud by Pena s Carillou nepřišli. Murphymu se nelíbí, že ho Pena vynechal, takže mu řekl, ať to už nikdy nedělá. Když se pak Murphy vrátil do Bogoty, našel se svojí ženou jejich byt otevřený a uvnitř byla oběšená jejich kočka. Někdo po Murphym jde. (TV Prima)

(více)

Recenze (22)

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Druhá epizoda úspěšně pokračovala v tom, co pilotní díl načal. Na rozdíl od USA se Kolumbie ukázala jako skutečná země plná příležitostí. Tvůrcům se zatím daří udržovat atmosféru, kterou na počátku vytvořili, napětí se dostavilo, akce byla brutální a já jsem se dobře bavil, takže jen tak dál. Trošku mi to kazil titulkomat, když mi nabídl jméno velitele skupiny M- 19 v podobě Ivan "Hrůza", ach jo, to snad není tak složité, při základních znalostech dějepisu, ne? ()

Sayko 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Drogy, sex a kartely. Tři slova k popsání příběhu tohoto dílu a možná i celého seriálu. To jsou objektivní slova, ale mám zde také mé subjektiva, tedy napětí, vzrušení, a také neskutečně dobře provedená akční stránka. Sice už nejedeme v takovém "drajvu", jako jsme jeli v prvním díle, ale na kvalitě to vůůůbec neztrácí. ()

Reklama

Hombre8 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Mirďa Dušinovie se diví, že mají v Bogotě averzi k pracovníkům emerické ambasády. Koťátko nemůže chybět. Je přece jasné, že kdo má rád zvířátka, má rád lidi. I když maká na údržbě. Jak převezl do Bogoty svou osmatřicítku, když měl problém převézt kočku, zůstává záhadou. Zrovna tak, proč pošlou do Latinské Ameriky agenta, který neumí kváknout španělsky. Zvláštní. Podle kvality svarů na bráně ambasády (23:56) je možno soudit, že všichni tamější pracovníci údržby na tom budou stejně jako prozatímní výherce miss nesympatie, který vypadá spíše jako hošan z nějaké neziskovky. Ivan Hrozný nic moc. ()

Sany33 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Príbeh: Gringo sa dostáva do boja o ktorom nemá ani poňatia. Na jednej strane sú narkobaróni a na druhej je M-19. Táto vojna má veľa obetí ale nakoniec z nej vznikne spojenectvo. Peňa musí ukázať zelenáčovi ako pracuje polícia v Kolumbií. Prevedenie: Seriál sa trocha utrhol z reťaze a vraždy sa dejú za bieleho dňa na ulici. Dobové zábery spojené s natočenými a do toho dokonalá hudobná vsuvka. všetko funguje ako má a posúva dej príbehu dopredu. 93% ()

Wiikii 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jak už se psalo v komentářích, druhý díl je o něco slabší, ale přesto neodolatelně působivý. ... --- SPOILER --- A co jsme zde mohli vidět? Když jste drogový král, je složitější peníze schovávat než je utrácet. Ať jste jaká koliv komunistická militantní skupina, jako třeba M-19, s Medelínským bossem si nezačínej. + zjistíme jak Pablo k meči Bolívara přišel... ()

Galerie (26)

Reklama

Reklama