Srážka s láskou

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Romantický

USA, 2019, 125 min

S klidným svědomím dávám 4 hvězdičky, protože ačkoli se jedná o záležitost nereálnou, je to záležitost vkusná, vtipná, debilně trapného jsem v ní neshledala nic a moc pěkně se na to celé koukalo. Zábava se taky dostavila, humor fajn a Charlize snad pěknější ještě nebyla. Chvílemi mi podezřele připomínala Pfeiffer a pokud to byl její záměr, úplně jí rozumím. Letní pohodová komedie, předvídatelná, ale abych za to ubírala body? Tak to prrr. Ráda se na to mrknu opakovaně.(11.7.2019)

Tradiční šablona romantické komedie, opírající se o nekonvenční páreček, kterému tu chemii přece jenom uvěříte. I když o fous… Dospělácké sexuální vtipy, drogy, občasná přímočará lidská úpřimnost a ještě něco další ji lehce pomáhají před zapadnutím do zapomenutelné žánrové šedi. Tím něčím dalším je Charlize, při pohledou na kterou místama přestáváte vnímat, co její postava říká (a je vám to jedno).(5.7.2019)

• Hennesy

Celkom nevtipný, odveci a zbytočný film. Rogen zo seba zase robí židovského debilka, už asi po 35 krát, Charlize je chladná a vo svojej role nepresvedčivá a ich vzájomný vzťah je v podstate trápne sledovať. Vtipy na mňa nefungovali..možno aj preto, lebo mám pocit, že geňo na brade prestalo byť funny niekedy v '98 :) Čo by som ešte dodal? Jaaj..a bolo to aj zbytočne dlhé. :)(13.8.2019)

Aneb dva protipóly se zase najdou. A ještě jim u toho zahraje It Must Have Been Love od Roxette. Místy objevné, tak trochu šablonovité, jdoucí předem vyznačenou cestou, ale pořád zatraceně fajn. Lidé kolem režiséra Jonathana Levina nevydírají, nenabízí okoukané scény (jasně, pár jich být musí) a když už trochu zabrnkají na divákovy emoce, vyplní další minuty nezastavitelně hláškujícím Sethem Rogenem, který to rozjede coby (utajený) novinář hned zkraje na party organizace Ku-klux-klanu skokem z okna, následně zapaří s americkou ministryní zahraničí a pak se s ní možná podívá do Bílého domu. Onou ministryní je neodolatelně kouzelná Charlize Theron a zrovna potřebuje někoho, kdo dodá jejím projevům šťávu. A možná také někoho, kdo jí krapet otevře oči. Nekonvenční páreček, kterému jsem chemii rád uvěřil, a který na nás sype malá životní moudra a dospělácké vtipy. Rozpustile zábavné pasáže i nekorektní přisprostlé hlášky (semeno si nicméně mohli tvůrci odpustit) s dvojicí výtečných herců prostě vytváří permanentní úsměv na tváři, v druhé polovině bych nicméně možná scénu nebo dvě vystřihnul (tempo při zvolené délce krapet kolísalo). Pro milovníky feel-good movies povinnost, navíc s přesnou hudbou.(9.7.2019)

• BoredSeal

Otravná nudná komedie. Theronová je samozřejmě super (a řekl bych, že její aura je důvod, proč je hodnocení v červených číslech, protože zastřela pánům divákům zdravý úsudek), ale bohužel vzala roli v komedii, kde je řada otravných dialogů plných popkulturních odkazů, které jsou mi ukradené. Humor je až absurdně nadsazený a často mě chování Rogenovy postavy otravovalo. Problém je vlastně i ten paradox, že je to prostředím spíš komedie pro dospělé, ale spíš je tam dementní humor v teenagerském stylu. Promarněný čas.(29.7.2019)

• - Celosvětová premiéra proběhla 9. března 2019 na filmovém festivalu South by Southwest v Austinu (Texas, USA). (BMW12)

• - Fred (Seth Rogen) spomenie, že Charlotte (Charlize Theron) kandidovala do školskej rady v roku 1991, keď mala 16 rokov a on 13 rokov. Na základe tohto tvrdenia má v prítomnosti Charlotte 44 a Fred 41 rokov. (dwdb)

• - Filmovanie snímky prebiehalo v kanadskom meste Montreal a v severokolumbijskom prístavnom meste Cartagena. (MikaelSVK)