Srážka s láskou

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Romantický

USA, 2019, 125 min

4,5*. Long Shot je taková Bridgette Jonesová, akorát pro chlapy. Jestli jste pánové čekali na romantický film určený pro muže, o tom jak průměrně vypadající muž princeznu sbalil, tak určitě neváhejte. Do toho všeho jsem se navíc u filmu velmi dobře bavil. Vtipy jsou originální a Rogen i přes uplně jiný formát filmu pořád skvěle hláškuje. S manželkou jsme se opravdu párkrát hlasitě zasmáli. Půl hvězdy navíc dávám za Charlize, která je i ve věku 44 let stále jednou z nejkrásnějších žen Hollywoodu.(7.8.2019)

• Hennesy

Celkom nevtipný, odveci a zbytočný film. Rogen zo seba zase robí židovského debilka, už asi po 35 krát, Charlize je chladná a vo svojej role nepresvedčivá a ich vzájomný vzťah je v podstate trápne sledovať. Vtipy na mňa nefungovali..možno aj preto, lebo mám pocit, že geňo na brade prestalo byť funny niekedy v '98 :) Čo by som ešte dodal? Jaaj..a bolo to aj zbytočne dlhé. :)(13.8.2019)

• HonzaBez

Mohla by to být vcelku příjemná tradiční (byť maličko bláznivá) romantická komedie, kdyby zde všichni nemluvili jako "dlaždiči", tj. kdyby všechny postavy snad za každým druhým slovem neříkali "fuck" či ještě horší výrazivo. Takto tedy sice chápu, proč je film přístupný až od 15 let, ale moc nechápu, že tohle výrazivo přijde někomu jako vtipný.... A snad to není jen tím, že coby skaut takto rozhodně nemluvím a mluvit odmítám! Hodně bych si přitom přál, aby tak nemluvily ani moje děti, ale když jim i ve filmu ukazují, že tak běžně mluví nejen "spodina" ale i lidé na úrovni (včetně politiků), tak nevím, co s tím člověk jako nadělá... Pár forků jsem ocenil, politický námět (včetně aktuálnosti v podobě snahy paní ministryně řešit globální ekologická témata) se mi docela líbil, ale víc než dvě hvězdičky fakt tomuto filmu plného sprosté mluvy dát nemíním.(17.7.2019)

Takhle pozitivní komedii už jsem dlouho neviděl.Fred(Seth Rogen) a Charlotte(Charlize Theron) dokázali filmově přetavit romantiku na úplně něco jiného a proto bych film Srážka s láskou označil jako neromantickou komedii kde nemohli vedle sebe stát větší protiklady.Fred pracuje jako novinář,ale dá výpověď jakmile zjistí,že agenturu koupil mecenáš proti kterému celou kariéru svými články bojoval.Trochu ho to sebere a tak ho kamarád pozve na párty aby se odreagoval a na té společenské akci potká svou bývalou o 3 roky starší chůvu Charlotte která byla kdysi zároveň i jeho platonickou láskou ze které je teď ministryně zahraničí.Poznají se,proberou staré časy a Charlotte mu pak nabídne práci,aby jí psal projevy na prezidentskou kandidaturu.Spojuje je zároveň mnoho věcí včetně ekologie.Když jim všechno celkem vychází začnou na Charlize Theronovou tlačit bohatí byznysmeni,aby ubrala plyn ze svých ekologických aktivit.Charlotte nechce moc Freda vytahovat na veřejnost,aby jí neklesly politické preference a po Fredovi chce,aby se choval jako taková mužská verze Evy Braunové a byl veřejně spíš v pozadí.Nakonec před lidmi řekne co skutečně cítí a politicky jí to vůbec neublíží.Seth Rogen hrál přesně chlápka do kterého by nikdo neřekl,že si v lásce zvolí nejvyšší metu a i bez schodů na ní dosáhne,Charlize Theron byla dokonalá jako vždycky a její asistentka herečka June Diane Raphael je všechny skvěle herecky doplňovala.Na míň jak 4 hvězdy tato komedie opravdu není.(6.8.2019)

Srážka s láskou/Long Shot... Komedie, ze scénáře Dana Sterlinga a Liz Hannahové. On napsal Interview, ona Akta Pentagon. Jedná se o komedii, která se tak trošku zaobírá politickou situací v USA a ráda by řešila otázky ženské síly v politice, osobnosti člověka a mediálního zájmu. Chtěla by to být komedie vtipná, jak je u Setha Rogena zvykem tak trochu přitažená za vlasy a zároveň trochu chytřejší. Ve finále ale z toho nic zas tak velkého není. Seth Rogen a Charlize Theron jsou jako hlavní dvojka fajn a i když by je náhodný divák k sobě přiřadil jako pár těžko, ve finále je snadné přimhouřit oko a vnímat je jako zamilovaný pár. Rogen je opět sympatický žid, který dokáže prodat většinu hlášek a Theron to sluší a zároveň dokáže hrát ženu inteligentní, která by se z fleku mohla stát první prezidentkou USA. Výrazný je i o O´Shea Jackson Jr./Ice Cube Jr., který stejně jako Rogen dokáže prodat většinu gagů. Andy Serkis je zamaskován k nepoznání a Bob Odenkirk je jako vždycky fajn. Bohužel nejde o tak výrazně originální film v rámci žánru romantické komedie a odlišuje ho jenom hodně drsný humor, který se opět jak je u Rogena zvykem točí především kolem vtipů o drogách, sexu a židovského vyznání, bohužel asi po deseti filmech už začíná být tokhle Rogenovské funny cílení celkové unavené a nějak extra už nepobaví. Film je navíc možná i až příliš dlouhý. 125 minut je na romantickou komedii strašně moc, zvláště když se zápletka filmu nikam výrazně neposouvá a pořád jezdí kolem zajetých kolejí. Ničím extra dějově nepřekvapí, skončí tak nějak dle očekávání a vlastně nebude důvod na tuhle komedii nějak extra vzpomínat. Pokud ale má někdo slabost pro Setha Rogena tak tím pádem asi povinnost... Nejvíc jsem si z toho filmu odnesl fakt, že pokud má Seth Rogen šanci u Charlize Theron, možná mám i já s jednou nejmenovanou love interest ve finále šanci!(10.7.2019)