První očista

• USA The First Purge (více)

Přežít dvanáct hodin, během nichž pro vás nehnou prstem ani policajti ani záchranáři. To je cíl potenciálních obětí Očisty. Ti ostatní tuhle noc chtějí využít k beztrestnému vybití agrese a vyřízení účtů. Dnes večer to bude poprvé. Co se stane, nikdo neví, ale hezký pohled to asi nebude. Úspěšná hororová série od mistrů hrůzy ze studia Blumhouse přichází po třech dílech se svou první kapitolou. Vláda původně naplánovala Očistu jako svérázný sociologický experiment. Aby na zbytek roku snížila úroveň kriminality pod jedno procento, vytipovala si jednu velkou městskou čtvrť, která by se kvůli míře zločinnosti mohla s klidem přejmenovat na „Peklo“, a v ní povolila zločin. Celá oblast je samozřejmě prošpikována kamerami a národ dostává zdarma zvrácenou reality show, která však diváky příliš nebaví, aspoň zpočátku. Byť je oblast plná nebezpečných gangsterů a zvrácených úchylů, nic moc se neděje, potenciální vrazi jsou moc ostýchaví. Organizátoři projektu „naštěstí“ počítali i s tím a mají metody, jak vlnu násilí zvednout do pořádné výšky. Stačí sem zvenčí poslat pár vyzbrojených propagátorů Očisty. Je jasné, že kdo tuhle noc přežije, bude jiný, než byl před pouhými dvanácti hodinami. Jako třeba bezohledný vůdce gangu, který dá před ochranou svého byznysu přednost svým sousedům, nebo dívka, zoufale v nočních ulicích hledající bratra, který se chtěl také „zapojit“. (Cinemart)

Catella

Sérii Očist mám docela ráda, takže jsem byla ráda, že je na světě další díl, tentokrát čtvrtý v pořadí, který nám ale osvětluje celou situaci a ukazuje, jak to vlastně všechno vzniklo. Jediný, co mi tam tak nějak neštymovalo bylo to, že se Očista dle mého vkusu až moc zvrhla v černošskej film. Ale když pominu tohle, tak se opět jedná o super film. Jo a nejvíc mě tam celou dobu bavil ten pitoma s rozpáranym ksichtem, kterýmu jsem celou dobu "fandila" aby ho někdo co nejdřív sejmul. ()

Tomas_PO

Úplne zbytočné pokračovanie doteraz 3 dielnej série, ktorá sa 'trojkou' he Purge: Election Year aj defacto skončila. Pokus o reštart s úvodom, ktorý časovo predchádza ešte aj 'jednotke' sa nepodaril a sľubnú tému nijako nerozvinul, len ju skôr zabil. Strata času. ()

Zlty_Dodo

kto je liberalny a progresivny zmrdik, bude nadseny.. rabovanie, vrazdy a samozrejme za to mozu biele tvare a statocni cernosski drogovi mafiani zachranuju svet :) LOL ty vole LOL ()

bonovox

Toto sa moc nepodarilo, namiesto strhujúceho filmu o počiatkoch Očisty, nám tvorcovia predkladajú fádnu story z černoského ghetta. ()

PatrikP4

V roce 2021 to vypadá dost rasisticky... Chtělo se poukázat na to jak to začalo, okej ale udělat z jednoho černocha téměř boha, kterej je zkurvenej ninja a v rozhodujícím okamžiku selže aby z něj aspoň tekla krev, to je na mě dost i když takové klišé známé z více filmů... Navíc když to nejde pomůžeme tomu vypustíme jednoho magora a jednotku žoldáků aby nám experiment vyšel... Místo velký párty začíná vyhlazování... Doslova... ()

DJMaroko

Během pár dnů jsem se očistil od všech těchto tzv. Očist a v krátkém sledu po sobě mohu říct, že tato "první" je asi nejkoukatelnější a bavila mně nejvíce. V ostatních mi vadlo hlavně to absolutně nelogické chování některých aktérů a děje samotného. A stačilo už nebudeme nic čistit ...doufám.  Snad jen kdyby měl Viktor čas. ()

bigmatko

klasicky zvrátené psycho úchylné a oproti iným očistám viac rasisitické aj keď to pramení hlavne z toho že pilotný projekt sa musel začať v chudobnej štvrti s komplikovanými sociálnymi a ekonomickými problémami. páčili sa mi všetky očisty aj preto že to nie je horor ale dobrý psychologický triler, ktorý nikoho nevydesí. v každej očiste sa na politickom pozadí odohráva osobný príbeh a nie je to mu inak ani tu avšak väčší dôraz sa kladie na vysvetlenie nápadu a zrodu samotnej očisty. myslím ale že 4 filmy stačia aby sa nepokazil dobrý dojem. ()

gogo77

7/10.... cakal som naozaj naozaj viac.... vsetky 3 predchadzajuce diely boli urcite nadupanejsie a strasidelnejsie.... tu slo aj o ftipne hlasky a hned od zaciatku ste vedeli kto prezije a ktora postava sa stane obetou.... aspon trosku vysvetlili ako sa ktore postavy nasli v pokracovaniach (teda predchadzajucich casti) .... ale kto ma rad krimi plne krvi a nasilia si pride na 70% na svoje.... som zvedavy kam to tvorcovia posunu nabuduce ()

Veruska.Kuru

Na očistu s roku 2013 to rozhodně nemá a už to je poměrně okoukané. Ale já si při filmu vyšla na svoje a nemůžu tedy říci,že film je to špatný. 50% ()

FauSSt

Pure Violence🖤....klišé zlý biely muž poluje na niggaz....apropoo, amíci nemaju problém zabíjať sa medzi sebou resp.ich Govermant lúbi genocídu. ()

Lukkyn

Asi jsem divnej , ale mě to bavilo. Bylo dobrým nápadem vrátit sérii na začátek a pojmenovat ten pravý důvod proč k očistě začalo docházet a to je zbavit se povlu, bezdomovců , feťáků a podobných existencí. Myslím, že papalášům by bylo jedno jestli lůza bílá nebo černá hlavně se jí zbavit. Je pravda, že film je plný zbytečných rozhovorů a s trochou nápaditosti to mohlo být o dost lepší. Ten černý John Rambo na konci nebyl konec , který bych si představoval. Ale jako zábavička do kina na nudnej sobotní večer je to ok!!! ()

Mark1983

Konec konců - dvojka u mě vede na plné čáře jako nejlepší díl z celé série, i když jednička a trojka též nenudí, ale dvojka prostě vede. A co se týče čtyřky, byl jsem na ní hodně zvědav též jako na předešlé díly. A výsledek? Uspokojivý, takže na pět hvězdiček to fakt nemá, ale jelikož jsem fanoušek Očisty, dávám čtyři hvězdičky. Na seriál, jestli bude k dispozici v češtině v televizi, budu též zvědavý. ()

Liberi odpad!

Hloupá zápletka, špatně natočené, špatně nasvícené, příliš idealistické, hluché dialogy jako z divadelní hry, příliš rasistické (vůči bílým), nesympatické obsazení (bez ohledu na barvu pleti, jsou i sympatičtí černí herci), bez atmosféry předchozích dílů. Plné neoriginality. Takhle zku*vený film jsem už dlouho neviděl. ()

Bohdy67

Sice vidět tolik mrtvejch neg**ů na jednom místě bylo fajn, jinak ale právě proto to byla zatím největší sračka co v serii byla...Jedna hvězda za dobrej nápad ukázat jak to vše začalo 17% ()

Chaospunx

BLM rasistická nuda se záplavou debilních dialogů, aneb pokud chceš v hnUSA vydělat škváru, natoč Negrofilm... (Velké N byl záměr). ()

Viler

Co to mělo být? Ubohá agitka na BLM aneb černý drogový dealer prozře a zabíjí zlé bílé, protože ti můžou za vše špatné :-P ()

Mravenčí Ant-Man má obří otvírák

Mravenčí Ant-Man má obří otvírák

09.07.2018

Nenápadná síla Marvelu spočívá v jeho dovednosti udělat ze svých sequelů ještě daleko úspěšnější filmy, než jak tomu bylo v případně prvních dílů. Tato pozoruhodná vlastnost se teď opět projevila na… (více)