První očista

• Nizozemsko

• Nový Zéland

Thriller / Akční / Horor / Sci-Fi

USA, 2018, 103 min

Černošský režisér je téměř vždy zárukou angažovanosti a tady tomu nebylo jinak. Vznik Očisty je tak podán jako snaha bílých politiků o redukci chudých barevných. To bych ještě dokázal rozkousat, ale to by se to tady muselo pořádně mydlit a k tomu se celkem dlouho nikdo neměl. Jo, občas tu někdo někoho majznul, nebo bodnul, ale v tomto případě to bylo zoufale málo. Jediný Skeletor plnil plán, ale ten dostal bohužel příliš málo prostoru. Až přibližně v poslední třetině film nabral na obrátkách a konečně se bylo na co dívat, ale i tak jsem byl trochu na rozpacích, protože -SPOILER- šéf místních dealerů je tu najednou za klaďáka a se svojí svitou nohsledů masakruje vycvičené zabijáky jakoby se nechumelilo. Ten průměr to nakonec dá, ale z mého pohledu je to asi nejslabší díl. 50%(29.9.2018)

• jirik2103

Během těch několika dílů se už snad očistil i Dónlt Tramp a tak je První očistec jakýmsi nudným restrospektivním snímkem s černočernou tematikou, který krásně zapadne mezi dalšími rádoby horory. Záporák byl tak zápornej jako když dáš vedle sebe dva mínusy - hle je z toho jedno velký plusko! Všehovšudy tenhle film utrpěl především na scénáři a dialozích. Jasný odpad! :)(12.11.2018)

• TKKMR

Bolo len otázkou času, kedy sa negri, pardón afroameričania dočkajú svojej vlastnej Očisty a to nie hocijakej. Do ich ghetta sa im ako pridaná hodnota totiž nahrnú po zuby ozbrojení medzinárodní žoldnieri, náckovia či klansmani a všetci si túžia zapoľovať. Po počiatočných bezbohých masakroch však plavovlasí zlosynovia zistia, že podcenili silu a odolnosť moderného afroameričana a rozprávka o prerode rádového černošského gangstra v neohrozeného superhrdinu tak môže začať...(2.10.2018)

Původně se říkalo, že má být první očista na ostrově s vězni. Myšlenka mě nadchla a docela jsem se těšil. Po shlédnutí prvního trl jsem koukal, že jde nakonec o něco úplně jiného. Film mě nechal chladným, ale při sledování seriálu jsem si řekl, že to doženu. Nápad docela slušný, líbilo se mi zasazení a rasistické bitky. Super byly i svítíci čočky, klidně bych si taky pořídil. Z postav mě zaujal Skeletor, jinak nikdo. Trošku mi zasazení přišlo futuristický, díky některým vychytávkám, přitom předchozí díly mi přišli jako ze součastnosti, tak je to trochu podivné. Samotný příběh zaměřený na vůdce gangu byl nezáživný. Triky slabé a ty umělé cákance dodělané v pc k smíchu. Škoda, že to nebyla větší jatka nebo aspoň lepší příběh, takhle to prakticky nemá čím zaujmout.(10.10.2018)

Pár zajímavých moneyshotů, hezké střílení i jatka na konci. Tentokrát se dozvíme, jak ta celá Purge vlastně začala a že se začalo s testy na černošském obyvatelstvu (jak předvídatelné). Ze série to nevykročilo z průměru, na hodinu a půl tak akorát s pívkem v ruce a pohoda. Jinak v tom nějakou hlubší psychologickou sondu doopravdy nečekejte. 55%(22.10.2018)

• - Jedná se o prequel této filmové série Očisty. (mzss1)

• - V pokoji Isaiaha (Joivan Wade) je na zdi možné vidět plakát k filmu Halloween, také od studia Blumhouse. (NiWi)

• - Film má potitulkovou scénu. (Bioscop)