poster

První očista

 • USA

  The First Purge

 • USA

  The Purge 4

  (pracovní název)
 • USA

  Purge: The Island

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Prvá očista

 • Nový Zéland

  The First Purge

 • Velká Británie

  The First Purge

 • Austrálie

  The First Purge

Thriller / Akční / Horor / Sci-Fi

USA, 2018, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  **

  Dosť nezaujímavý prequel k sérii, ktorá si nikdy nenašla cestu do môjho srdca, ale niektoré diely sa mi celkom páčili (dvojka). Tentokrát sa pozrieme na to, ako sa to celé začalo. Nie je to zlé, atmosféra je ako po minulé razy opäť správne drsná a špinavá, ale od istého momentu sa z toho stáva dosť nudný akčný film so strašne vysokým počtom úplne tuctových postáv (zaujali ma len neprehliadnuteľný Rotimi Paul ako maniak Skeletor a sympaťák Y´lan Noel).(16.11.2018)

 • 666teen
  odpad!

  Já to tušil. Celou Očistu vymysleli dva pošahaní bělouši. Samozřejmě politik a doktorka. Úkol zněl jasně. Eliminace obyvatelstva v sociálně vyloučené lokalitě. Jenže ouha. Vyloučení si místo vraždění uspořádají pouliční multidrogovou párty a tak je musí pár bílých žoldáků (a jeden černý sociopat) k zabíjení maličko popostrčit, což samozřejmě komunitu asociálů stmelí a posílí. A tak se J, Zed a D spojí, zapomenou na svá bývalá drogová teritoria a ošklivým Vápnům pořádně natrhnou prdel. Kdyby tohle někdo natočil loni v Americe a popletl si barvy (vyměnil černou za bílou), tak dneska visí. Díky a nasrat.(15.10.2018)

 • IceQueen
  **

  Prvá polhodina sa dokonca snaží hrať na nejakú rasovú, sociálnu drámu o utlačovaných a týraných menšinách. Dialógy sú často na smiech, soundtrack nepočúvateľný a toľko "nigga" za minútu som snáď ešte nikdy nepočula. Z filmu je veľmi cítiť obrátený rasizmus. Skúsili by ste vymeniť farby a Prvá očista by určite neuzrela svetlo sveta.(14.10.2018)

 • Hernycztek
  ****

  Očista je pro mě kultovní záležitostí a v moderní době jedna z nejvíce vyrovnaných hororových sérií vůbec. Ačkoli je tento prequel na minimálně stejné úrovni jako předešlé díly, dopadl procentuálně nejhůř. A důvod..? Protože po tomto světě chodí i v jednadvacátém století neskutečné množství rasistů, chcete-li voličů SPD. Přesně kvůli takovýmto lidem je První Očista značně podhodnocená. Rozhodně mě těší, že se děj odehrává v ulicích a není to Home Invasion jako první díl, který považuji za nejslabší, právě kvůli tomuto subžánru. Mezi postavami se najdou skvělé charaktery a hlavní kladnou postavu si musí zamilovat každý. Tu ztvárnil Y'lan Noel, pro kterého je to celovečerní debut a já doufám, že ho v brzké době uvidím v dalších filmech, protože charismatického Franka Grilla nahradil plnohodnotně. Záporná postava, hrůzu nahánějící Skeletor ukázal strašně málo, na to, jaký měl úvod, což je faktor, který tu mrzí nejvíc. Co se sci-fi prvků týče, tak svítící oční čočky dodaly na kráse každé scéně, ale střílející drony už byly krapet za hranou. Masky jsou pořád na stejně skvělé úrovni a o napětí s atmosférou nouze není. Samozřejmě se to neobešlo bez nelogických míst a klišé, kdy například jeden člověk vystřílí vytrénovanou armádní jednotku, ale Očista má být úplně o něčem jiném a mě uspokojila dostatečně. Ať si říká kdo chce co chce, je to kvalitní čtyřhvězdičková záležitost a pro fanoušky právě vychází i seriál, takže hurá na něj.(9.10.2018)

 • misterz
  **

  O tom ako to všetko začalo... No neviem, ten príbeh bol riadna konina. To by ale nebol až taký problém, väčší problém je to, že to bolo až smiešne tendenčne zamerané. Niečo na spôsob máš čiernu pleť - chudáčik, dobráčik, večný trpiteľ... máš bielu farbu pleti - fuj, fuj... si rasistické prasa, ktoré potrebuje znížiť černošskú populáciu. Keby som mal inú povahu tak sa urazím. Ale režiséra na druhú stranu chápem, každý si predsa chráni ten svoj piesoček. Jediné čo trocha upútalo bolo pár mordov, nič viac. Táto séria by už mala skončiť, nikam sa to neposúva, respektíve áno, ale neželaným smerom. Slabý podpriemer. 30/100(23.11.2018)

 • - V pokoji Isaiaha (Joivan Wade) je na zdi možné vidět plakát k filmu Halloween, také od studia Blumhouse. (NiWi)

 • - V čase 33:47, kdy Isaiah (Joivan Wade) se snaží uprchnout před výbuchy, je na zemi vidět pohozený odpad. V okamžiku ale věci ze země zmizí, aniž by se jich někdo dotkl, nebo explodovali. (Likan7)

 • - Zbraně použité ve filmu byly AK-47, AKU, M-16, M-4, MP-5, MP-7 a G-36. (K98)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace