První očista

• Austrálie

• Nový Zéland

Thriller / Akční / Horor / Sci-Fi

USA, 2018, 97 min

Pár zajímavých moneyshotů, hezké střílení i jatka na konci. Tentokrát se dozvíme, jak ta celá Purge vlastně začala a že se začalo s testy na černošském obyvatelstvu (jak předvídatelné). Ze série to nevykročilo z průměru, na hodinu a půl tak akorát s pívkem v ruce a pohoda. Jinak v tom nějakou hlubší psychologickou sondu doopravdy nečekejte. 55%(22.10.2018)

(72%) Viděno v kině. Čtvrtý, natočený film Očisty, tentokrát jako prequel, proč ne ? Celá tahle série mě baví. Sice to nevyniká nijak světoborně, abych si to každý den pouštěl, ale je to oddychovka, která se nedá nijak hluboce kritizovat. To samé platí i o tomto novém přírůstku. Dal jsem opět 4*, sice trochu slabší, ale co už. Ta tématika už je samozřejmě trochu ohraná, nápadů moc nepřibylo, ale i tak dobrý. Akce je slušná, začíná to dost pozvolně, sem tam nějaké podřezávání, pak započnou přestřelky a ke konci i nějaký ten výbuch. Celé to bylo takové realistické. Sice se už trochu vytratila ta pravá atmosféra očisty, ale to bylo možná způsobené tím, že tohle byla první. Někteří lidé ani nevěřili, že to bude taková mela. Hereckou sestavu tvoří sympatičtí a mnohdy i hustí černoši. Hlavně ten maniak Skeletor byl k nezaplacení (škoda, že neměl víc prostoru). Takže já se vůbec nenudil a ani mi nepřišlo, že by se začátek tak táhl. Mohlo tu být více nápadů a pro příště bych třeba zvolil ještě ujetější a šílenější přístup. No uvidíme, zda-li tu v budoucnu budeme mít ještě nějaké pokračování.(11.7.2018)

když pominu tu politickou korektnost (zlí běloší,hodní leč chudí černoši,gangsta černoši,kteří i přesto,že obchodují s drogami mají zlaté srdce atd) je čtvrtá Očista pro mě osobně nejlepším dílem.Samotný mód Očisty byl pro mě hodně těžko uchopitelný od začátku a tady se celkem hezky ukázalo proč to celé vůbec vzniklo.Žádné prapodivné nucení lidí vybít se a vyvraždit se,ale tradiční mamon a boj o moc.Samozřejmě i tady je pár blbých momentů,ale jinak to celé slušně šlape celou dobu,postavy jsou sympatické/nesympatické akorát a některé záběry/scény bych si celkem s klidem pověsil doma na zeď.Poměrně zbytečně podhodnocený kousek...70%(2.10.2018)

• silentname

"The First Purge" akosi len dokazuje, že táto séria celý čas bola obrovským problémom. Mám pocit, že tento film akosi chce len znovu povedať to, čo sme už videli v posledných dvoch filmoch, neprináša absolútne nič nové a je to len obrovská nuda. Aspoň zväčša. Trvalo strašne dlho, kým som dokázal prejaviť aspoň trošku záujem o niečo, čo sa reálne deje, a keď sa konečne začne niečo diať, film je na konci. Páčia sa mi dokopy 2 veci na filme. Akčné scénky sú spracované podľa mňa celkom dobre a vyzerajú lepšie, než iné filmy a celkom je dobrá myšlienka, že aj najväčší gangster v celom meste môže byť nakoniec hrdinom v celej tejto akcii. Pretože reálne ukáže, že mu na ľuďoch záleží viac, než tým, čo spustili experiment. No potom sú tu problémy. NFFA potrebujú žoldákov na to, aby potvrdili, že Očista je riešenie. To už vieme. Ľudia sa nechcú očisťovať. To už vieme. Je to celé podvod. To už vieme. Je to namierené proti nižším triedam. To už vieme. A takto by som mohol pokračovať ďalej. Jediné čo stále nevieme je ako vznikla tá debilná modlitba, ktorú sme tu mali 3 filmy a nikdy som jej neporozumel. Inak je všetko úplne stejné. Záver prináša twist, ktorý je úplne odnikiaľ a pôsobí úplne zúfalo. Ako keby film ani nevedel ako sa z celej tejto situácie dostať a tak to urobí absolútne najdebilnejším spôsobom, aký by ma napadol. Postavy nie sú zaujímavé, vieme kto prežije, vieme kto umrie a nič nové som v tom nenašiel. Je to len proste ukážka, že to tak bolo od začiatku a celý ten experiment bol len dotlačený k tomu, aby ľudia verili, že všetci to tak chcú a môžeme fungovať. Najviac mi k tomuto filmu sedí titul - "prevarené." Myslím si tento svet už reálne nemá nič viac na ponúknutie a je asi na čase to ukončiť. Nemám pocit, že to bola dobrá séria, mám pocit, že tam je dobrý potenciál a jemne ho v poslednom filme konečne vedeli využiť. Ale inak je toto jedna filmová zbytočnosť, ktorá dokopy nepriniesla nič. A som prekvapený, že som čakal od tohto filmu, že by konečne mohol byť niečo viac. Určite nie. Hodnotenie: D-(25.10.2018)

• Frajer42

Gerard McMurray dokázal nemožné! Až dosud jsem nevěřil, že by negerský holokaust mohla být tak příšerná nuda. Absolutní katastrofa, kde se nezachovalo ani zrnko atmosféry předchozích dílů. S takovým céčkovým blábolem ať jdou šulini tvůrci opravdu rovnou někam do prdele. Všechno špatně! Dlouho jsem neviděl něco tak extrémně nepovedeného. Od obsazení totálních hereckých polen na všech frontách, až po maximálně debilně napsané dialogy, které zřejmě vytvořil nějaký špatně naprogramovaný generátor náhodných slov. Všichni, kteří se na tomto snímku nějak podíleli by si zasloužili jednosměrnou jízdenku na exkurzi do některé z plynových komor. Děs a hrůza!(31.10.2018)

• - Zbraně použité ve filmu byly AK-47, AKU, M-16, M-4, MP-5, MP-7 a G-36. (K98)

• - V pokoji Isaiaha (Joivan Wade) je na zdi možné vidět plakát k filmu Halloween, také od studia Blumhouse. (NiWi)

• - Ve filmu se neobjeví žádná postava z předešlých tří filmů. (NiWi)