První očista

• Austrálie

Thriller / Akční / Horor / Sci-Fi

USA, 2018, 103 min

• 666teen

Já to tušil. Celou Očistu vymysleli dva pošahaní bělouši. Samozřejmě politik a doktorka. Úkol zněl jasně. Eliminace obyvatelstva v sociálně vyloučené lokalitě. Jenže ouha. Vyloučení si místo vraždění uspořádají pouliční multidrogovou párty a tak je musí pár bílých žoldáků (a jeden černý sociopat) k zabíjení maličko popostrčit, což samozřejmě komunitu asociálů stmelí a posílí. A tak se J, Zed a D spojí, zapomenou na svá bývalá drogová teritoria a ošklivým Vápnům pořádně natrhnou prdel. Kdyby tohle někdo natočil loni v Americe a popletl si barvy (vyměnil černou za bílou), tak dneska visí. Díky a nasrat.(15.10.2018)

I když jde v sérii Očist autorům spíš o to béčkové vyvražďování a příběhy obyčejných lidí, jak se snaží noc Očisty přežít, stejně mě na ní vždycky baví spíš těch pár provokativních nápadů, občas snad i společenského trollingu, ostatně kdo by se neuchechtl nad levným způsobem, jak zbavit USA lůzy. Tento prequel přináší do jednoduché mytologie odpověď, zda Očistu zavedli republikáni nebo demokrati a jak se zaváděla do praxe. Velmi mě pobavilo, že do tradiční role zachránce, spasitele slabších počestných postav, je tentokrát pasován vůdce drogového gangu - být Afroameričany, tak se asi strašně urazím. :-)(22.9.2018)

• jirik2103

Během těch několika dílů se už snad očistil i Dónlt Tramp a tak je První očistec jakýmsi nudným restrospektivním snímkem s černočernou tematikou, který krásně zapadne mezi dalšími rádoby horory. Záporák byl tak zápornej jako když dáš vedle sebe dva mínusy - hle je z toho jedno velký plusko! Všehovšudy tenhle film utrpěl především na scénáři a dialozích. Jasný odpad! :)(12.11.2018)

• Houbiczska

Černoši jsou chudí, a tak dostanou zaplaceno, aby se zúčastnili první očisty na Staten Island. Krom jednoho maniaka to tam ale nikdo nevraždí, a spíš vandalizujou, což se zakladatelům nelíbí, a tak tam pošlou gangy, aby to rozburcovaly a pozabíjeli pár lidí. Děj docela předvídatelný a prostý, hlavní postavy ani nijak sympatické, konec bych přidal něco, co se dělo po očistě dále a ne jen to, že hlavní hrdina to přežije a titulky. Hodně slabý díl.(19.9.2018)

• Wacoslav1

Co to jako mělo bejt? Parodie!? Půlhodiny tam jenom negři melou o sračkách, pak se začnou jakože vyvražďovat, aby se nakonec spojili proti zlým bílým, kteří přišli vyvraždit je! Ne tohle fakt nemohl nikdo myslet vážně a De Monacovi muselo z úspěchů předchozích tří dílů solidně hrábnout, když napsal tenhle jebnutej scénář. Vyvražďovací scény taky bez nápadu a o howně. Nedokoukáno. Chvíli před koncem jsem to vypnul.0%(1.11.2018)

• - Zbraně použité ve filmu byly AK-47, AKU, M-16, M-4, MP-5, MP-7 a G-36. (K98)

• - Jedná se o prequel této filmové série Očisty. (mzss1)

• - V čase 33:47, kdy Isaiah (Joivan Wade) se snaží uprchnout před výbuchy, je na zemi vidět pohozený odpad. V okamžiku ale věci ze země zmizí, aniž by se jich někdo dotkl, nebo explodovali. (Likan7)