Reklama

Reklama

VOD (1)

Snímek Paterno se zaměřuje na Joea Paterna z Pensylvánské státní univerzity po vypuknutí sexuálního skandálu, v rámci něhož byl Jerry Sandusky obviněn ze zneužívání studentů. Poté, co se Paterno stal nejvýznačnějším trenérem v dějinách vysokoškolského fotbalu, je jeho odkaz zpochybněn a on sám je nucen čelit otázkám institucionálního selhání ve vztahu k obětem. Titulní roli ztvárňuje oscarový Al Pacino. Paterno je již třetím společným dílem Al Pacina a oceňovaného režiséra Barryho Levinsona, které natočili pro HBO. Ve filmu se představuje také Riley Keoughová v roli třiadvacetileté novinářky Sáry Ganimové, která jako první informovala o Sanduskyho případu v novinách Patriot News; Kathy Bakerová v roli Joeovy manželky Sue Paternové; Greg Grunberg a Larry Mitchell jako Joeovi synové Scott a Jay Paternovi; a Annie Parisseová coby Joevova dcera Mary Kay Paternová. (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (42)

=woody= 

všechny recenze uživatele

Zdar veteránům! Barry ani Al už nemusí nikomu dokazovat své nesporné kvality. Když teď na stará kolena spojují své síly v televizních filmech, vždy jde o zaručenou podívanou. I tak vzdálené téma, jakým je pohled do zákulisí amerického středoškolského fotbalu, vyjde nakonec jako napínavé drama. Možná, že by to byla docela tuctová podívaná, ale Pacino je v roli starého kouče, pro kterého je fotbal náboženstvím, zkrátka dokonalý. On sám se musel mít na place filmově. Woo. ()

Rimsy 

všechny recenze uživatele

Barry Levinson dokazuje, že stále patří mezi velmi schopné řemeslníky, ačkoli tomuto projektu musím vytknout především jednu věc - délku! Některé pasáže (paradoxně především akční koláže) a vedlejší dějové linky jsou překvapivě nudné a kdyby se stopáž zastavila na nějakých 70-80 minutách, byl bych dost spokojen. Takhle se dočkáme spousty rozvláčných a utahaných dialogů, obvykle zahrnujících pomalu láteřícího Ala Pacina, který kvůli roli dokázal ještě o pár let zestárnout. Pro Levinsona je to jinak ideální látka, jelikož se jedná o klasický americký příběh zahrnujících hodnotové spory. Škoda, že samotný Paterno je ze všech postav ve filmu zdaleka nejlaxnější, a tak je velmi těžké si na něj udělat názor; nebo aspoň na to, zdali se choval správně. Ale určité morální otázky tento případ v divákovi vyvolá, což je fajn. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Aneb co se stane, když někde pracujete mnoho let, přehlížíte určité věci, ale přesto se snažíte svoji práci dělat dobře. Nebo také ne. V tomhle je tento film zajímavý. Nutí diváka přemýšlet a utvořit si svůj názor. No a k tomu mu dopomáhá skvělý Al Pacino. Na druhou stranu počítejte s tím, že na filmu je vidět Barry Levinson, který s kvalitou svých filmů byl vždy jak na houpačce a hodně často dokázal nudit průměrnou režií. ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Aniž bych to předem věděl, po celou dobu jsem byl přesvědčený, že film režíroval právě Barry Levinson, protože je neuvěřitelně podobný filmům Doktor Smrt a Čaroděj ze země lží. Všechny pojednávají o temném skutečném příběhu a všechny jsou zahrané úžasnými herci.Jen je zde stejný problém, jako v již zmíněných filmech a to je viditelná TV produkce, kdy se režisér ani scénárista nesnaží jít více do hloubky a šokovat nebo překvapit. Takhle to jsou pouze méně známé, ale silné příběhy, převedené na filmový materiál. Bez silných herců v hlavních rolích, by filmy neměly čím zaujmout. ()

JohnSmith 

všechny recenze uživatele

Tak tu máme další propírané téma a to sexuální obtěžování. Nejdřív s tím začaly herečky a teď to máme i ve filmech, abychom na to nezapomněli. Naprosto souhlasím s tím, aby se pedofilové šli léčit a byli potrestáni za to, co provedli. A ti co je kryjí by měli dostat stejný trest. Je fakt, že v Americe si instituce hodně zakládají na svém jménu a radši zametou nějakou tu skvrnku pod koberec, než aby to řešili hned, no a pak to dopadne přesně takhle. Ale teď k filmu. Rád jsem po dlouhé době viděl Pacina v něčem zajímavém. Bohužel jako osmdesátiletý trenér nám toho moc nepředvede a ani předvést nemůže. Čekat od něj výkon jako v Any Given Sunday čekat nelze. Za prvé je to o něčem jiném a za druhé je tu rozdíl téměř dvaceti let. Nicméně Levinson vše zbytečně natahuje, zkrácení o nějakých dvacet minut by nebylo vůbec na škodu, případně trochu zrychlit střih, ale je to zase jen televizní film. Každopádně vidět stačilo jednou. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (3)

  • Názov filmu sa objaví až v 11. minúte. (figis20)

Reklama

Reklama