Paterno (TV film)

Happy Valley

(pracovní název)

Drama / Životopisný

USA, 2018, 105 min

Kdepak sportovní film, tohle byl domácí život trenéra amerického fotbalu, kterýho si Al Pacino střihl levou zadní. Žádná velká role to totiž nebyla, ale on je zajímavý i v nejmenších gestech a jedno jeho rozčílení bylo darem z nebes. Film položil hodně otázek, ale ta nejdůležitější musela zůstat nezodpovězena.(13.4.2018)

Film je o silnej téme, ale neprináša emócie. Pedofília je téma, ktorá by mala pohnúť každým, ale tu je celé zameranie sústredené na ignoráciu, na to že ľudia zatvárajú oči, keď sa niečo deje, že nikomu nič nenahlásia, keď je to potrebné (okrem mojej bývalej susedy so skúsenosťami z ŠTB). To je dobrá filozofická téma, ale na viac ako 3 hviezdy nestačí. Al Pacino inak stále dobrý, ale toto nebola postava jeho formátu.(27.4.2018)

Miluju filmy podle skutečný události a miluju americkej fotbal. A tohle je naprostá špička. Po shlídnutí dokumentu (https://www.csfd.cz/film/362358-happy-valley/prehled/) Happy Walley, kterej je mimochodem naprosto vynikající, jsem se na tohle dílo těšil neuvěřitelně. A povedlo se, ale sakra povedlo. Naprosto famózní casting, většina záběrů a kostýmů odpovídá skutečnosti. Atmosféra je dechberoucí. Soundtrack kulervoucí a TEN Al Pacino!!!!!! Tohle si pustím v životě ještě hodněkrát. Rozhodně doporučuju předtím pustit víše zmíněný dokument. Zážitek je pak o to mocnější.(9.4.2018)

Film pojednava vzhladom na sucasny stav v Hollywoode ohladom zneuzivania hercov a hereciek o aktutalnej teme. Sustredi sa na hlavny problem toho preco k zneuzivaniu dochadza v takej miere a vinnikom to tak dlho prechadzalo bez trestu. Pretoze akonahle sa jedna o vplyvnych ludi, tak vsetci okolo nad tym zatvaraju oci a niektori dokonca aktivne kryju vinnikov. V tomto filme sa pribeh vôbec nevenuje vinnikovi ale prave slvanemu trenerovi Paternovi, ktory je zosobnenim prave vsetkych tych ludi, ktory mohli s tym nieco urobit, ale zaslepene pred tym zatvarali oci. A akonahle sa cela kautza prevalila, tak ludia logicky vyventilovali aj svoju vlastnu nemohucnost na nom, pretoze na jeho mieste by sa vela ludi pravdepodobne zachovalo rovnako nespravne ako on. Celkom sa tesim na to, ked sa za par rokov dockame zfilmovania zakulisia udalosti ohladom Weinsteina a spol. Ale to potrva asi dlhsie, kedze by taky film musel nakydat spinu na vela sucasnych hviezd, ktore o vsetkom vedeli a drzali hubu. Ale spät k Paternovi. Rozhodne film stoji za zhliadnutie pretoze dokaze divaka donutit k zamysleniu sa nad tymi udalostami. Ale viac ako za 3* to nie je. Chybalo mi tam nieco intenzivnejsie. Nejaka väcsia konfrontacia s Paternom, ktory cely cas vyzeral jak zbity pes, ktory chce niekam ujst a mat od vsetkeho pokoj. Mozno sa mohol film viac venovat celej tej kauze komplexnejsie a nielen Paternovi, ktory bol viacmenej irelevantny. Asi najviac by ma zaujimal pristup samotnej policie, ktora o jednom incidente z roku 1999 vedela a hovno urobila. Prave oni s tym mali nieco spravit ako prvy. 6/10.(10.4.2018)

Tak tu máme další propírané téma a to sexuální obtěžování. Nejdřív s tím začaly herečky a teď to máme i ve filmech, abychom na to nezapomněli. Naprosto souhlasím s tím, aby se pedofilové šli léčit a byli potrestáni za to, co provedli. A ti co je kryjí by měli dostat stejný trest. Je fakt, že v Americe si instituce hodně zakládají na svém jménu a radši zametou nějakou tu skvrnku pod koberec, než aby to řešili hned, no a pak to dopadne přesně takhle. Ale teď k filmu. Rád jsem po dlouhé době viděl Pacina v něčem zajímavém. Bohužel jako osmdesátiletý trenér nám toho moc nepředvede a ani předvést nemůže. Čekat od něj výkon jako v Any Given Sunday čekat nelze. Za prvé je to o něčem jiném a za druhé je tu rozdíl téměř dvaceti let. Nicméně Levinson vše zbytečně natahuje, zkrácení o nějakých dvacet minut by nebylo vůbec na škodu, případně trochu zrychlit střih, ale je to zase jen televizní film. Každopádně vidět stačilo jednou.(12.5.2018)