Teprve nedávno padl komunistický režim a sovětská okupační armáda se ve spěchu po železnici stahuje zpět do východní Evropy. Vagóny odjíždějící ze země jsou napěchovány zbraněmi, náhradními díly, municí a dalšími cennými věcmi. Dva mladí studenti, testující nový železniční sledovací systém, zjišťují, že některé sovětské vagóny se cestou na východ v evidenci nepochopitelně ztrácejí. Oba mladí muži se rozhodnou přijít problému na kloub. O několik dní později je jeden z nich nalezen mrtvý a druhý je pravděpodobně na útěku. Vojenský prokurátor Roman Rédl se snaží na vlastní pěst přijít na to, co bylo důvodem k vraždě a kam až sahají nitky zločinu, který možná překračuje hranice Československa až někam daleko na východ. Při svém pátrání se rozhodne využívat informace od nejvyššího představitele bývalé státní bezpečnosti, jehož stíhání má na starosti. A tak se sám zaplétá do nebezpečné hry, ve které jde nejen o kariéru, ale i o život jemu samotnému i osobám, které se snaží chránit. (Česká televize)

behunka

Mě se to náhodou líbí. Sokola nemám ráda, ale tady mi nevadí. Skoro mě přijde, že se sem ten jeho" nablblej "výraz hodí. Člověk úplně zapomněl jaká ta doba byla- hnusná- syrová. A příběh mě naopak přijde velmi uvěřitelný a to se vším všudy. Na začátku jsem to chtěla vypnout. Přišlo mi to zdlouhavé a nijaké, ale za chvilku mě to pohltilo a těším se na příští díl. ()

pidla

Hřebejk a ČT objevili v roce 2018 poetiku severských krimi, klobouk dolů! Bohužel ta ale atmosféře Československa začátku 90. let vůbec neodpovídá. Když to neví scénárista Šifra, kterému tehdy bylo asi 5 let, měl by to aslespoň vědět Hřebejk. Podobných scénáristických i režijních berliček je jejich dílo plné, chatrný scénář plný náhod a krkolomných konstrukcí, úpornou snahu o drsný thriller paradoxně provází seriálová zdlouhavost. Korunu všemu nasazuje obsazení Sokola do titulní role. To, že jeho pohybové schopnosti vypadají spíše jako parodie na výsadkáře, je to menší zlo. Je ale neuvěřitelné, že s jedním jediným výrazem člověka po obrně lícního nervu dokáže projít nejrůznějšími situacemi (a psychickými stavy) a režizérovi to zřejmě nevadí. Sokol je jistě dobrý divadelní režizér a ještě lepší estrádní konferenciér, ale jeho herectví je velkým omylem. Zdá se, že po katastrofě jménem Zahradnictví neví Hřebejk čí je. ()

huspenina33

Mně se to líbí. Je tady plno hledačů much, přes exteriéry, interiéry, hraní Sokola atd. Beru to jako fajn temný thriller a baví mě to. Martin Hofmann :-) super ()

sarkikos

úplně souhlasím s komentářem uživatele Honajz. A kromě toho - devadesátky byly euforický,barevný, jasně že chaotický, ale temnota v tomto filmu je spíš jako z hlubokýho totáče. Vleče se to strašně. Když jsem se přistihla, že mám tak nějak mimoděk hotovou manikůru na pravý ruce, vůbec nic mi mezitím vlastně z filmu neuteklo. No, na další díl jsem zvědavá, protože téma je zajímavé, i když natočené zatím velmi klopotně. ()