• Karp
  ****

  Zatím dávám 4*, protože potenciál i jistá neotřelost tématu jsou značné. Patrně rozhodne až druhý díl. O. Sokol se do role trochu divného, ale v zásadě slušného člověka vlastně hodí. Ve výsledku by bylo možné nacházet analogie s ledasčím, ale bylo by to krajně zbytečné. Opravdových a původních příběhů je podobně jako pohádkových námětů jen pár, zbytek jsou variace v nových kulisách a v nových nebo v tomto případě starých časech. Tím spíše bod za odvahu vrátit se do doby šedivé a ne tak veselé, jak by se mohlo pod pokličkou nostalgie z prvních let svobody zdát.(11.11.2018)

 • honajz
  **

  Zbytečně dlouhé. Česká televize využila svou nashromážděnou sbírku předmětů pro Vyprávěj, a tak musíme v každém záběru vidět nějakou tu pičičmundu, která má dokreslovat prostředí, ale jinak by ji soudný člověk té doby neměl potřebu doma mít. Vůbec celá výprava nenavozuje rané devadesátky, ale spíše končící osmdesátky, včetně výmalby a obouchaných mříží a dokonce i aut a telefonů. Pamatuju si, že devadesátkové telefony už měly slušný design, třeba ten náš ve firmě měl kulaté, červené tělo a černé sluchátko. A příběh se děsně vleče a spoustě replik nerozumím, protože asi sdělují nějaké sofistikované údaje, ale mně přijde, že si někdy lidé proti sobě povídají mimo mísu. Vlastně mi přijde spousta scén že nedává logicky smysl. Pak zde máme odvážné a moderní LGBT téma, děkujeme za 4% osvětu, která je v 99 % filmů a seriálů, a dokonce černocha nějaké cizí armády na večírku československé armády - bez vysvětlení. Rovněž se dá tušit vyznění s tím směřováním zločinu na východ, jen je otázkou, jestli je potřeba u toho prozívat nějakých 5 hodin celkem.(11.11.2018)

 • lupuscanis

  Nedá se to tu číst. Nerozumím ani jednomu typu námitky. I.) Ondřej Sokol: Obecně ho pozoruju opravdu jen mimochodem a z hodně velký dálky, nepřipadá mi na měm nebo na jeho práci sympatického vůbec nic, pokaždý se jen divím, že se znovu a znovu mluví o nějakých jeho ambiciózních plánech nebo projektech. Kdo to vlasně je? Nechápu. (Je to snad tak výrazná postava v divadle? Nikdy jsem ho na divadle neviděl, jen mě to napadlo jako možnost.) ALE. Pokud jde o "Rédla", je tu několik - alespoň z mého pohledu - sympatickým dojmem působících okolností. Strhaná tvář. Olysalost. Omlácenost životem. Prakticky nehraje jinak, než tělem, kterým ale dává najevo tíhu, kterou postava nese na bedrech. A to je na tom to nejlepší! Že vůbec nehraje! Narozdíl od zdejších na slovo vzatých expertů, kteří o tom "jak to kdo zahrál" trousí poznámky do každého svého komentáře, si vůbec netroufám říct, jaký je to - obecně - herec. Ale troufám si tvtdit, že (min. v prvním díle Rédla) není rušivým elementem, který by tuhle mini-sérii stahoval dolů. Hloupost. II.) Zeitgeist (ne)zachycený v seriálu. Achjo. Tvůrci nemají žádnou "povinnost", kterou jste si vymysleli, zobrazovat věci, tak jak "byly". (Na okraj: Podle mě, zrovna vojenská prokuratura byla vždy tak trochu svébytnej, zvláštní, pro veřejnost neprůhlednej svět sám pro sebe s dosti ponurými pod-tóny, což je o důvod víc, aby byla tahle série špinavá a šedivá.) Je to sakra film. Dílo. Umění. Ty mají právo se dívat kolem sebe, -- dokonce i na dobu, kterou jste zrovna "vy" zažili, a perfektně si (zřejmě na rozdíl od tvůrců (sic!)) to pamatujete -- po svým, dívat se na vybraný výseky světa kolem sebe přes zvětšovací sklo, takže potlačit jedno a zveličit druhý, vidět spíš špínu a svrab, než slunce, třeba taky proto, že takhle nějak tu dobu, co jste si ve svý jednoduchý hlavě přivlastnili, může vnímat titulní postava... ___ Tak.(12.11.2018)

 • Eleanor05
  ***

  Je radost vidět po dlouhé době kvalitní televizní počin. Dobře napsaný, dobře natočený, dobře zahraný. K tomu filmařsky zatím příliš nevyčerpaná doba raných 90. let, zajímavý hlavní hrdina a chladná, tísnivá atmosféra, dávají naději, že se tu od dob odvysílání skvělé Pustiny konečně rýsuje zase něco výjimečného. Snad se v dalších dílech dostaví ještě větší spád a napětí a já budu moct dát alespoň 4*. Zatím velmi pěkných 3,5*...(11.11.2018)

 • Ironhead
  **

  Problém je krom místy těžko uvěřitelného scénáře i s tím, že O. Sokol prostě není nijak dobrý herec vážných rolí a neutáhne to... Česká variace na "Mlčení jehňátek" s generálem StB je taky mírně úsměvná, podobně jako dvojice ostrých hochů Hofmanna (jemu to péro z xichtu už nikdo neodmaže :_) s Novotným...(11.11.2018)

 • - Trať, kde probíhá měření průjezdů vlaků, by měla mít normální a celkem silný provoz (dle výsledků měření), avšak při záběrech na senzor připevněný ke kolejnicím je vidět, že se jedná o vlečku používanou jen velmi slabě a nebo vůbec. (lukas.kohout)

 • - Při první poradě (cca 9 minuta) má náčelník (Martin Pechlát) hodnost podplukovníka, večer na večírku (47. minuta) už hodnost plukovníka (Topper.H)

 • - V 56. minutě je vidět, že Hana Javornická (Mária Pavlovová) má během sprchování oblečeny kalhotky. (Rollo_Tomasi)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace