Zatím dávám 4*, protože potenciál i jistá neotřelost tématu jsou značné. Patrně rozhodne až druhý díl. O. Sokol se do role trochu divného, ale v zásadě slušného člověka vlastně hodí. Ve výsledku by bylo možné nacházet analogie s ledasčím, ale bylo by to krajně zbytečné. Opravdových a původních příběhů je podobně jako pohádkových námětů jen pár, zbytek jsou variace v nových kulisách a v nových nebo v tomto případě starých časech. Tím spíše bod za odvahu vrátit se do doby šedivé a ne tak veselé, jak by se mohlo pod pokličkou nostalgie z prvních let svobody zdát.(11.11.2018)

• Ironhead

Problém je krom místy těžko uvěřitelného scénáře i s tím, že O. Sokol prostě není nijak dobrý herec vážných rolí a neutáhne to... Česká variace na "Mlčení jehňátek" s generálem StB je taky mírně úsměvná, podobně jako dvojice ostrých hochů Hofmanna (jemu to péro z xichtu už nikdo neodmaže :_) s Novotným...(11.11.2018)

Škoda, vážně škoda. Když už se konečně najde někdo, kdo umí napsat dobrý scénář, celkem zajímavý kameraman a skvělí herci, tak se to pokazí režií. Nechci Hřebejka shazovat, jeho filmy mám rád, ale tady to vyloženě bije do očí (hlavně ten nepřirozený Sokol a přehrávající Hofmann). Hřebejk to bohužel už nedává tak, jako dřív, ale bohužel nevím, komu jinému bych to mohl vyčítat. Herci nejsou špatní a jiných filmech dokazují, že hrát umí (i ten Hofmann), ale Hřebejk bohužel má to nejlepší za sebou.(13.1.2019)

Česká televize i Jan Hřebejk míří hodně vysoko! Rédl vypadá na českou seriálovou událost sezony... Konečně někdo, od dob vynikajícího i kontroverzního Renčova ,,hraného dokumentu" Polojasno, zaměřil fokus i na šedou eminenci socialistického Československa generála Lorence...a že tohle je našimi filmaři hooodně neprobádané území...bez něhož ovšem těžko můžeme účtovat se svou minulostí...(13.11.2018)

Sanozřejmě nespokojenosti bude vždycky dost a dost.Buď od honičů u severskejch krimošek,nebo u těch zpoza louže,a v tý nejhorší variantě u kryplovskejch primácko-nováckejch škvarek,kterejch na nás prskaj den co den tuny a tuny.Popravdě ten první díl měl děsnou první čtvrthodinu,ale pak se začátkem pátrání po tom mladym to začalo alespoń trochu odsejpat.Ovšem za tu vsuvku musim trochu hodnocení ponížit,ačkoli trvala dvě minuty?50%.Uvidíme dál.(11.11.2018)

• - Při první poradě (cca 9 minuta) má náčelník (Martin Pechlát) hodnost podplukovníka, večer na večírku (47. minuta) už hodnost plukovníka (Topper.H)

• - V 56. minutě je vidět, že Hana Javornická (Mária Pavlovová) má během sprchování oblečeny kalhotky. (Rollo_Tomasi)

• - Trať, kde probíhá měření průjezdů vlaků, by měla mít normální a celkem silný provoz (dle výsledků měření), avšak při záběrech na senzor připevněný ke kolejnicím je vidět, že se jedná o vlečku používanou jen velmi slabě a nebo vůbec. (lukas.kohout)