Abych řekl pravdu, čekal jsem mnohem horší zážitek, ale úvodní díl minisérie mě vcelku příjemně překvapil. Sice jsem nepochopil, kde bral poručík JUDr. Robert Rédl tolik času na soukromé vyšetřování, když měl na krku přípravu obžaloby proti generálu Lor... Ferencovi, ale pal to čert, dost slušně jsem se bavil.(11.5.2019)

Zatím dávám 4*, protože potenciál i jistá neotřelost tématu jsou značné. Patrně rozhodne až druhý díl. O. Sokol se do role trochu divného, ale v zásadě slušného člověka vlastně hodí. Ve výsledku by bylo možné nacházet analogie s ledasčím, ale bylo by to krajně zbytečné. Opravdových a původních příběhů je podobně jako pohádkových námětů jen pár, zbytek jsou variace v nových kulisách a v nových nebo v tomto případě starých časech. Tím spíše bod za odvahu vrátit se do doby šedivé a ne tak veselé, jak by se mohlo pod pokličkou nostalgie z prvních let svobody zdát.(11.11.2018)

Je radost vidět po dlouhé době kvalitní televizní počin. Dobře napsaný, dobře natočený, dobře zahraný. K tomu filmařsky zatím příliš nevyčerpaná doba raných 90. let, zajímavý hlavní hrdina a chladná, tísnivá atmosféra, dávají naději, že se tu od dob odvysílání skvělé Pustiny konečně rýsuje zase něco výjimečného. Snad se v dalších dílech dostaví ještě větší spád a napětí a já budu moct dát alespoň 4*. Zatím velmi pěkných 3,5*...(11.11.2018)

Po 1.dílu dávám 5 * a 75 % (zatím) ....... . Bývalý náměstek federálního ministra vnitra - v seriálu je to Ferenc - se ve skutečnosti jmenuje Lorenc . * Realistický je (v 1. a 2. dílu) J. Sedal coby Frim starší - senilní děda Frima mladšího, jednoho ze dvou VŠ studentů, co odhalili nesrovnalosti v jízdách nákladních vlaků při odsunu sovětských/ruských vojsk z bývalé NDR (zanikla 3.10.1990, odsun probíhal až do r.1994) .(13.11.2018)

E01 Zatím příjemné nenaplnění pesimismu. Sokol, protože pro zamýšlený charakter se hodí svým umem (včetně milence). Mimo dva profláklé vrahouny (chtěl bych neznámé tváře!) u mne dobrý. ......Co naznačuje - Rozjíždí se černý obchod se zbraněmi, soukromé zbrojní sklady, žádná oficiální evidence, nové mocenské vazby..?(11.11.2018)

• - Trať, kde probíhá měření průjezdů vlaků, by měla mít normální a celkem silný provoz (dle výsledků měření), avšak při záběrech na senzor připevněný ke kolejnicím je vidět, že se jedná o vlečku používanou jen velmi slabě a nebo vůbec. (lukas.kohout)

• - V 56. minutě je vidět, že Hana Javornická (Mária Pavlovová) má během sprchování oblečeny kalhotky. (Rollo_Tomasi)

• - Při první poradě (cca 9 minuta) má náčelník (Martin Pechlát) hodnost podplukovníka, večer na večírku (47. minuta) už hodnost plukovníka (Topper.H)