Teprve nedávno padl komunistický režim a sovětská okupační armáda se ve spěchu po železnici stahuje zpět do východní Evropy. Vagóny odjíždějící ze země jsou napěchovány zbraněmi, náhradními díly, municí a dalšími cennými věcmi. Dva mladí studenti, testující nový železniční sledovací systém, zjišťují, že některé sovětské vagóny se cestou na východ v evidenci nepochopitelně ztrácejí. Oba mladí muži se rozhodnou přijít problému na kloub. O několik dní později je jeden z nich nalezen mrtvý a druhý je pravděpodobně na útěku. Vojenský prokurátor Roman Rédl se snaží na vlastní pěst přijít na to, co bylo důvodem k vraždě a kam až sahají nitky zločinu, který možná překračuje hranice Československa až někam daleko na východ. Při svém pátrání se rozhodne využívat informace od nejvyššího představitele bývalé státní bezpečnosti, jehož stíhání má na starosti. A tak se sám zaplétá do nebezpečné hry, ve které jde nejen o kariéru, ale i o život jemu samotnému i osobám, které se snaží chránit. (Česká televize)

Karp

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zatím dávám 4*, protože potenciál i jistá neotřelost tématu jsou značné. Patrně rozhodne až druhý díl. O. Sokol se do role trochu divného, ale v zásadě slušného člověka vlastně hodí. Ve výsledku by bylo možné nacházet analogie s ledasčím, ale bylo by to krajně zbytečné. Opravdových a původních příběhů je podobně jako pohádkových námětů jen pár, zbytek jsou variace v nových kulisách a v nových nebo v tomto případě starých časech. Tím spíše bod za odvahu vrátit se do doby šedivé a ne tak veselé, jak by se mohlo pod pokličkou nostalgie z prvních let svobody zdát. ()

Necrotongue

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Abych řekl pravdu, čekal jsem mnohem horší zážitek, ale úvodní díl minisérie mě vcelku příjemně překvapil. Sice jsem nepochopil, kde bral poručík JUDr. Robert Rédl tolik času na soukromé vyšetřování, když měl na krku přípravu obžaloby proti generálu Lor... Ferencovi, ale pal to čert, dost slušně jsem se bavil. ()

Radek99

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Česká televize i Jan Hřebejk míří hodně vysoko! Rédl vypadá na českou seriálovou událost sezony... Konečně někdo, od dob vynikajícího i kontroverzního Renčova ,,hraného dokumentu" Polojasno, zaměřil fokus i na šedou eminenci socialistického Československa generála Lorence...a že tohle je našimi filmaři hooodně neprobádané území...bez něhož ovšem těžko můžeme účtovat se svou minulostí... ()

Eleanor05

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Je radost vidět po dlouhé době kvalitní televizní počin. Dobře napsaný, dobře natočený, dobře zahraný. K tomu filmařsky zatím příliš nevyčerpaná doba raných 90. let, zajímavý hlavní hrdina a chladná, tísnivá atmosféra, dávají naději, že se tu od dob odvysílání skvělé Pustiny konečně rýsuje zase něco výjimečného. Snad se v dalších dílech dostaví ještě větší spád a napětí a já budu moct dát alespoň 4*. Zatím velmi pěkných 3,5*... ()

brasek

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V príbehu je niečo zaujímavé, ale z väčšej časti mám problém... Homosexuálny vojenský prokurátor mi nejako nelahodí, organizovaný zločin je zobrazený veľmi chabo a celému systému sledovania vlakov ani nerozumiem (ako čierna skrinka umiestnená na koľajnici elektronicky odčítava namaľované čísla vagónov?). Uvidím ako ďalej pôjde príbeh, ale asi tie 4 diely vydržím. ()

• Trať, kde probíhá měření průjezdů vlaků, by měla mít normální a celkem silný provoz (dle výsledků měření), avšak při záběrech na senzor připevněný ke kolejnicím je vidět, že se jedná o vlečku používanou jen velmi slabě a nebo vůbec. (lukas.kohout)
  • Při první poradě (cca 9 minuta) má náčelník (Martin Pechlát) hodnost podplukovníka, večer na večírku (47. minuta) už hodnost plukovníka (Topper.H)