Lenka Vlasáková hraje v romantické komedii Jak se zbavit nevěsty moderní dynamickou ženu Evu, která vlastní cukrárnu, stará se o syna a musí krotit svou rázovitou maminku v podání Jany Švandové. S bývalým manželem s tváří Davida Matáska má skvělý vztah a jak, říká její kamarádka „nebyli byste první, co se rozvedli a zase dali dohromady". A pak se málem políbí a následuje pozvání na drahou večeři při svíčkách, kde se Honza konečně vyjádří. Opravdu se znovu zamiloval a přemýšlí o svatbě . . . . . s někým jiným! S krásnou, sympatickou a chytrou klavíristkou Lindou! A ještě chtějí upéct svatební dort. To je něco pro svéráznou Evinu maminku. Nikdy nevzdává, vždy si ví rady a zničit cizí svatbu je ta správná výzva. S bojovnou maminkou v zádech jede Eva na společný výlet se šťastnými snoubenci. A do toho rodinná regata, závod, bratrský souboj o místo přednosty zubařské kliniky, zlovolná švagrová a jeden potrhlý operní pěvec. Třešničkou na zábavném dortu je pak fotbalový trenér v podání Matěje Rupperta. (Bontonfilm)

k.rakonos

Česká pohodová komedie, co to v hodnocení dost schytala, zas tak špatné to nebylo, ale cíl na divačky spíše kolem středního věku si film neodpáře. Ale třeba po herecké stránce fajn, hlavně v té ženské pozici. Možná do děje dost nesmyslná dortová válka a až přeslazené chování rozvedených manželů. Ale jako jednohubka na večer to určitě šlo. ()

Adushka91

Jsou to jednoduché počty. Mínus jedna hvězda za příšernou Kerestešovou - všude a ve všem vypadá jak ušlápnutá chudinka, které celý svět ubližuje. Mínus druhá hvězda za tu nudu, kdy ani to co mělo fungovat jako vtipné, prostě nefungovalo. A mínus třetí za tu scénu s dorty v závěru, která byla vrcholem trapnosti. Nevím zda má cenu zmiňovat dětského herce ztvárňujícího Tobiáše, působilo to na mě, že jen deklamuje naučené věty a nebyla tam ani špetka herectví. Ale tam je spousta času na zlepšení, je to jen dítě... Dvě hvězdičky nechávám za super nepříjemnou a závistivou švagrovou, mé oblíbené Lenku Vlasákovou a Jenovéfu Bokovou a za dobře zahraného láskou posedlého operního pěvce. ()

kratajirka odpad!

Nejvíc mě upřímně sral ten fakt, že už podle názvu jsem si odvodil dalších x desítek minut filmu. Světě div se - já se trefil!! A takhle by přeci film fungovat neměl. Po většinu času to byla nuda - jen pohled na nová vozidla stáje BMW mě učarovával. Ale na celkové hodnocení 2 hvězd to uhnala závěrečná SlowMo scéna s létajícími dorty - alespoň něco překvapujícího filmaři vložili. Tlesky tlesk :) Všehovšudy je to průměrná česká tvorba = na hovno film!! ()

PinkButterfl

Bohužiaľ musím konštatovať, že napriek tomu, že viacerých hercov z tohto filmu mám rada, film sa mi nepáčil. Hoci dejová línia nie je úplne zlá, nepodarilo sa ju rozvinúť a podať tak, aby dokázal film zaujať. Dialógy postáv sú veľmi slabé, ako aj viaceré pokusy o vtipné scény. Viackrát som mala nutkanie film nedopozerať, ale pre spravenie si celkového obrázku o filme som tak napokon neurobila. Viackrát ho však určite vidieť nemusím. ()

yarca

Jak to tak čtu, vidím, že nejsem sama, kdo zvažoval dvě hvězdy, aby po dortové bitvě v cukrárně dal jen jednu. Lenku Vlasákovou mám ráda, stejně jako Jenovéfu Bokovou nebo Davida Matáska, ale ani oni nemohli tuhle slátaninu zachránit... ()

bratr_jezek

Lenka Vlasáková umí zahrát ženy opuštěné vlastním manželem, které cítí, že mají ještě právo i potenciál na nějakou novou lásku. Potvrdila to v Ženách v pokušení a podobně příjemnou "ženu" si střihla zde. Bohužel převyšuje herecky všechny ostatní a film nemá co víc nabídnout. Jen díky ní předstíráte, že věříte velmi kvalitnímu vztahu bývalých manželů, přestože Matásek nepůsobí dost zamilovaně ani k novému objevu, kterého je potřeba se zbavit. Zde se dostavila křeč, všechny pokusy nevyznívají vtipně, ale trapně, film má dost vedlejších postav, které jsou ale často jen prázdnou vatou. Škoda, ze zápletky se mohlo vytřískat víc. ()

710.cz odpad!

Čekal bych tak nějak, že Svobodova tvorba půjde tak nějak věkem vejš. No asi si ještě pár desetiletí počkám. ()

Naive odpad!

Absolutně zbytečný film, ztráta času, scénář (=pokus o scénář) 100%předvídatelný, vlastně ztráta času je i psaní tohoto komentáře... ()

PowPow

Průměrný hrdina má jachtu, bydlí skoro v paláci, vlastní prosperující firmu nebo letí do Indie jen proto, aby vynadal místnímu guru, a tak jediné starosti, které řeší, souvisejí s milostným trojúhelníkem zcela přitaženým za vlasy. Spousta postav byla pro příběh úplně zbytečných a výplňkových, nic o nich nevíme a jejich úloha spočívá jen v tom, aby byl konec s tuctem nových párů co nejkýčovitější (Ruppert, Kolesárová, Plesl a Stryková,...). I těch 85 minut bylo pocitově dvě hodiny, protože scénář je pěkně děravý a dílčí vtipy tedy zrovna moc důmyslné nebyly. Vlastně nevím, kde hledat nějaká pozitiva, snad jen sympatické ústřední duo. ()

PORTER44

Obsazení docela ujde ale to je asi vše jinak jsem se nudil,jediná slušnější scéna ke konci dortová bitva jinak nuda. ()

DiDu

Ale jo, zápletka může být jakákoliv a lidi se v ní taky mohou chovat jakkoliv divně, protože na světě se může stát cokoliv a já se ráda pobavím, ale ostatní věci prostě musí přirozeně sedět, aby se na to dalo koukat. Takže při závodě plachetnic by fakt plachetnice měly plachtit a při dortové bitvě ve slow motion by měly lítat opravdové dorty a rozpleskávat se o nic netušící obličeje nebo by ti lidi měli uhýbat. ()