Eva je moderní a dynamická žena. Je majitelkou cukrárny, stará se o syna a musí neustále krotit svou svéráznou matku. S bývalým manželem, zubařem Honzou, se navzájem respektují, skvěle si rozumí, a i když jsou rozvedeni, jsou všichni tři dost často pohromadě. Eva stále věří, že se k ní Honza vrátí. Když dostane Eva od bývalého manžela pozvání na luxusní večeři, domnívá se, že jejich manželství dostane druhou šanci. Honza se jí skutečně svěří s velkými city. Problém ale je, že se zamiloval do někoho jiného. Po ní chce jen, aby mu upekla svatební dort. Radost z toho nemá ani Evina matka, která je odhodlána sňatek stůj co stůj sabotovat a dát bývalé manžele znovu dohromady. Vše se začne ještě víc komplikovat, když Honzův táta oznámí odchod do důchodu. Otázku, komu přenechá zubařskou kliniku, jestli Honzovi, nebo jeho bratrovi, chce vyřešit velice neotřelým způsobem. Ředitelské křeslo dostane ten, kdo vyhraje závod na rodinné regatě. (TV Nova)

Trailer

castor

Je smutné, že tuzemské snímky nedokážou vycházet alespoň z nějaké reality. Když mnohé situace nepíše život, ale scénárista po úrazu hlavy nebo jednoduše s nutkáním nacpat divákům story vycucanou z prstu, je to průšvih. S hlavní energickou hrdinkou téhle komedie se to přitom chvíli daří. Má fajn práci, nadstandardní vztah s bývalým manželem, fungující zbytek rodiny (syn, sebevědomá matka), včetně té od bývalého muže. A tak nějak si na svého ex brousí zuby, páč prostě stará láska nerezaví. Tvůrci nám ovšem zatajují, proč bychom to celé měli sledovat a jaký smysl mají nadcházející situace, kterým chybí motivace i jakákoliv hloubka. Prostě těm všem peripetiím nevěříme, mít líbivou hudbu, dobře postavenou kameru nebo poměrně kvalitní herce úplně nestačí. Romantika ano, šťastné konce ano, jenže tak nějak je ten smysluplný základ potřeba. Jana Švandová tak trochu variuje postavu Elišky Balzerové z Žen v pokušení, Jana Stryková se vesměs jen pitvoří. Jaroslav Plesl je trestuhodně nevyužitý, Matěj Ruppert v miniroličce potěší. Ústřední duo zvládlo občas násilné dialogy s noblesou, Andrea Kerestešová je k sežrání. Dortovou bitvu raději nekomentuju. ()

Big Bear

Uh. Asi nejsem rozvedená mamka kolem padesátky abych se mohl s lahvinkou vína u filmu zajíkat blahem nad tou romatikou. Po pravdě bylo to úděsné. Matásek jak tak koukám po angažmá v TV seriálech stále hledá ono dno, kam až může herec klesnout. U Plesla účast v tomto ,,filmu'' nechápu. Ostatní nasazení bylo tak nějak odpovídající kvalitě filmu až na ony dvě opravdu nesympatické dětské hvězdy ... Pokud mohla první půlka trochu zaujmout, pak druhá je neskutečná trapárna končící spárováním všeho co mělo ruce a nohy až si divák připadá jak na arše Noemově. Vrcholem všeho strašného byla bitka s polystyrenovými dorty (pokud šlo o jinou poly sloučeninu tak pardon, omlouvám se chemikům)... A tak jediný kdo ve filmu jakž takž trochu opravdovsky hrál, byl maestro Polášek. Ne, toto nebylo ani romantické, ani komedie.... Další slepá ulička českého filmu zmapována... Jedna osmička vpravo dole bez anestezie. * ()

Jara.Cimrman.jr

"Já tě mám rád i poblitou." Tak to je skutečné vyznání lásky zubaře ke klavíristce. Mně tedy více sedí spojení zubař - cukrářka, protože má takové ty styčné body, ale tady se o lásku bude bojovat. Sice se přiznám k tomu, že nerozumím chvíli, kdy se rozvedení dávají zase dohromady nebo když mužské pozvání na večeři donutí ženu, aby se celá přelakovala a překytovala, ale jsem jen prostý trubec, tak si snad mohu dovolit nechápat. Nakonec pro mne bylo poměrně obtížné hledání důvodů udělení hvězdiček, protože pozitiva tohoto snímku se nenacházejí snadno, ale dokázal jsem je vyšťourat - závistivá švagrová, smradlavý fotbalový trenér a zejména vynikající operní pěvec Vlastimil Horský. ()

Djoker

Musíte být velký neumětel, abyste s tak skvělým obsazením (za mě Kolesárová, Boková, Stryková, Ruppert) nedokázali vytvořit zábavný film se sympatickými postavami. Klaunské duo Svoboda a Bystroň nabízí jen partu otravů, kteří dělají nelogické kroky. Pobavilo snad jen zjištění, že Matásek parkuje jako dement. ()

NinadeL

Tomáš Svoboda se zatím dokázal etablovat jako režisér zbytečných českých filmů, ale díky spolupráci s Marcelem Bystroňem se mu povedlo klesnout ještě níž. A to už je skoro umění. Mít partu slušných herců, koneckonců i zpěváků, zručných techniků a stejně to celé spatlat jako totální omyl. Tady chybí i naprosté základy střihové skladby, nějaký dohled na scénářem... Bohužel tu chybí ta pokora divadelníka, který si myslí, že film je v podstatě totéž. Není. Zlatý Magnusek, to je amatér, který na začátku neumí nic, má jen pokoru, ale s každou další produkcí se něco naučí. A pokrok je znát. Zatímco Svoboda má frčky v jiném oboru a filmy fláká. ()

• Natáčení filmu provázely i jisté nepříjemnosti. Andrea Kerestešová například skončila v nemocnici po těžké alergické reakci na vosí bodnutí. Následně byl převezen do nemocnice i osmiletý herec Matyáš Bystroň, který hrál hlavní roli. Ten zkolaboval přímo na place během natáčení na základní škole. Zvracel, dostal vysokou horečku a musel být převezen do nemocnice. [Zdroj: lifee.cz] (Duoscop)
  • Pro dceru Veroniky Žilkové, Kordulu, se jednalo o první filmovou roli v životě. Přijala ji prý kvůli tomu, aby si mohla pořídit poníka. [Zdroj: lifee.cz] (Duoscop)