Mandy - Kult pomsty

• Česko Mandy (festivalový název) (více)

Píše se rok 1983. Red Miller (Nicolas CageGhost Rider, Drive Angry) a Mandy Bloom (Andrea RiseboroughBirdman, Souboj pohlaví) jsou dva outsideři, kteří spolu žijí láskyplným a poklidným životem na americkém severozápadu. Když ale jejich útočiště obklopené borovicovými lesy zničí náboženská sekta, v jejímž čele stojí sadistický Jeremiah Sand (Linus Roache – Vikingové, Ve jménu vlasti), Red se vydává na fantasmagorickou cestu lemovanou ohněm a potřísněnou krví. (Bontonfilm)

janesX

Uff, tento režisér má v sebe čosi z génia a určite o ňom ešte budeme počuť. Neviem či si vzal pri tej postprodukcii tripa a nevedel kedy už je tých filtrov dosť, ale aj tak sa mu podarilo v niektorých pasážach vytvoriť hotové audiovizuálne peklo. Krása. Už pri počiatočných titulkách som vedel, že tu budem potrebovať kvalitné slúchadlá. Psychedelické, atmosferické, hypnotické zvuky, prichádzajúce priamo z pekla s prekrásnymi mystickými melódiami miešanými so štebotom vtáčat v temnom strašidelnom lese a k tomu diabolsky zvládnuté herecké remeslo, kde všetci presne pochopili, čo sa od nich chce. Panos Cosmatos musí byť ako režisér naozaj výnimočný, keď dokázal takto z Nicolasa Cagea vyždímať a vyžmýkať úplne všetko čo sa dalo. A fakt že to herectvo v ňom je! ()

woodsman

kokos tak toto bol inak sialeny film Cage vie stale dobre zahrat niektore sceny humus najlepsia sa mi pacila s tymi motorovimi pilami pecka ()

Prochy38

Uff! Na film jsem narazil úplně náhodou a můžu teda říct, že se mi na dvě hodiny zastavil svět. Takový psychedelický zážitek jsem fakt nečekal. N. Cage a A. Riseborough skvělí. Hudební a vizuální orgie. Jak epizoda z nějaké gore série. Fakt pecka. Sedlo a upřímně teda zanechalo hluboko ... ()

zelvicka.

"Tell me what to do. Tell me what to do. Tell me what to do." - "Clavin," said the Eternal Darkness. Kdyby si tvůrci odpustili půlhodinu naprostých sraček v úvodu, a padouchy nám jen lehce představili, byl bych asi radši. Na druhou stranu jsem se opravdu těšil, až ty odporně nudné kreatury konečně zhebnou!!! Cage samozřejmě nesl celou tíhu filmu, ovšem roli Billa Dukea považuji za nejlepší vůbec. Hvězdné hodnocení je zcela irelevantní ()

Klajnik

Psychedelická řezničina, která mi chvílema připadala jako Mad Max na horror tripu. První půlka je však výrazně odlišná od té druhé. Rozhodně by to byl vhodný film, jenž si pustit na houbách. Sjetej člověk by si to opravdu užil, protože bych byl ještě více vtáhnut tou podmanivou formou, na které to stojí - tedy formě a Nicolasi Cageovi, jehož přepálené herectví tomu dává komediální punc. Scénář však není dost silný a provedení některých pasáží mohlo být také lepší. Kupříkladu: Souboj s motorovkami je sice konceptuálně skvělej i je krásnej obrazově, ale mohlo se šetřit se střihem a celé zakončit výraznějším kulervoucnějším způsobem. ()

gumolit

Totálny psycho brutálny úlet a krutá krvavá pomsta ktorá vám len tak nezmizne z hlavy.Všetko temné,filozofické, drsné,fanatické a podladené skvelým sountrackom ktorý by som si v noci pri spaní určite nepustil Potešil úvodný King Crimson a Nicky v boji s motorovou pílou.Film určite nie pre bežného diváka to ani omylom my čo sme tak trochu na hlavu a uletený na týchto béčkových mindfuckoch to zvládneme:-) ()

bidja

1x* hudební podklad ala Jóhann Jóhannsson (zřejmě poslední co udělal jinak skupina Apparat Organ Quartet), 1x* za výběr herců ostatních postav, když Cage tak Wild at Heart nebo Leaving Las Vegas ()

Thomas_xxxxx odpad!

Práve som "kvalitne" oddrbal 2 hodiny svojho života na zistenie toho, že režisér tohoto filmu je postihnutý a mal by byť utratený pre dobro ostatných. ()

Furmi

Podobný žáner neznášam. Prepálený obraz s halucinogennými nikam neveducími nelogičnosťami. Toto ale bola taká mega uber pičovina ktorá má od polovice neskutočne vtiahla. Riadne psychotická jazda ktorá sa nesie vo vlnách old school žánroviek a na rok 2018 poskytuje veľmi prekvapivú atmosféru práve rôznych exploitationov z 80. rokov. ()

petikacka

No, já fuckt nechápu co ten Cage dělá, že hraje pořád v takových sračkách?...A tohle sračka je, jen co je pravda...Ani se mi to nechce komentovat...Za mě 40% ()

Muel

| RLJE Films | Braková hororová jednohubka s primitívnym príbehom, ale s neuveriteľným vizuálom. Cage samozrejme dobrý. Super béčko! | Hodnotenie: 8/10 | ()

kamil.i

Niekto tu ľúbi Lyncha. A neónové retro. A chce ich napodobniť. No nie je to úplne ono. Reminescencie Lynchových vizuálov potešia. Obsahom sa Lynchovi ani nepribližujú. Neónové divadlo zozačiatku baví. Neskôr sa zunuje. Krásne, no samoúčelné. Refn to robí lepšie. Príbeh je priamočiary. No neprekvapivý. Klišé ... Rovnako fragmentárne ako predošlé vety pôsobí v podstate celý film. Oh áno, ešte je tu aj Nicholas Cage! ()

Sentido

Banalita precizně se soustředěná na její základní stavební kameny. Oděná do hudebně vizuálního videoklipovýho stropu. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Soundtrack k Solovi diskvalifikován z Oscarů

Soundtrack k Solovi diskvalifikován z Oscarů

11.12.2018

Tady si někdo zadělal na pěkný průšvih. První kolo oscarového hlasování pro nejlepší písně a původní hudbu bylo podle všeho odstartováno a hned čtyři významné soundtracky byly diskvalifikovány.… (více)

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson