Mandy - Kult pomsty

• Česko Mandy (festivalový název) (více)

Píše se rok 1983. Red Miller (Nicolas CageGhost Rider, Drive Angry) a Mandy Bloom (Andrea RiseboroughBirdman, Souboj pohlaví) jsou dva outsideři, kteří spolu žijí láskyplným a poklidným životem na americkém severozápadu. Když ale jejich útočiště obklopené borovicovými lesy zničí náboženská sekta, v jejímž čele stojí sadistický Jeremiah Sand (Linus Roache – Vikingové, Ve jménu vlasti), Red se vydává na fantasmagorickou cestu lemovanou ohněm a potřísněnou krví. (Bontonfilm)

McMurphy

Tězko zapomenutelný, dlouho vstřebávatelný a pekelně brutální film z jiné dimenze. První polovina je však z diváckého hlediska až příliš odpudivá, a to způsobem, který těžko lze popsat. Film se musí vidět! ()

AnthropOcean

Po dlhych osmich rokoch sa vracia na platna kin rastuca reziserka zaujimavost menom Panos Cosmatos, ktory sa v skutocnosti predstavuje len so svojim druhym celovecernym filmom, no uz tym prvym dokazal rozvirit hladiny festivalovych kuloarov. Jeho novy film Mandy si pocina podobne a na festivaloch sa stretava s pozitivnou kritikou. Jeho vytvory bezpochyby spadaju do kategorie filmov, ktorych prijatie byva viac ako rozporuplne, vid. suputnikov ako Nicholas W. Refn, Darren Aronofsky ci Gaspar Noé. Vyrazna estetika jeho filmov ako aj plizive tempo su hlavnou devizou, ktora vas bud oslovi, alebo nemusi zaujat vobec. Avsak okrem famozneho vizualu laka na film aj famozna hudba z pera predsacne a tragicky zosnuleho Johanna Johanssona. Islandsky skladatel sa preslavil najma komponovanim filmovych soundtrackov k filmom ako napriklad Sicario, The Theory of Everything ci Arrival a mnohymi dalsimi. Johansson nepolavil ani v jednom so svojich vobec poslednych hudobnych pocinov, ktore stihol skomponovat a v ktorom mu do gitary dokonca udiera Stephen O'Malley zo Sunn O))). Nicolas Cage je v zivotnej forme a i ked sa v konecnom dosledku jedna o zaner "slasher" a nie je o filme potrebne viest intelektualne traktaty, jeho herecky vykon ma uzasnu intenzitu a hlbku. ()

DonBraso

Když nemáte příběh,natočte tohle.Psychadelic filmek do kouta.Pravda je,že ten soundtrack je dobrej,místama to má koule,ale je to prázdný.Nesnáším udělat film zajímavým,že koukám na omáčku a chybí mu pořádná flákota masa.Vše je jen vizuál.Cage jede čtyřkolkou,zastaví se a kamera se oddaluje až někam mimo záběr,foukne se směs zelené barvy,kouř a až po minutě může Cage sesednout.Tohle je filmařina?Příběh v revenge módu,kdy i ten konec je čistá fraška.Jenom musím uznat,že to někdy je fakt paráda.Největší eso je tu Linus Roache jako Jeremiah Sand.To prostě je kvalita,kterou musím ocenit.Pravda,měl největší podíl dialogů,který tento film šetří měrou vrchovatou,takže za dvě hodiny jste v transu solidně.Bill Duke je Bill Duke,,Cage tu nic nehraje a jen křičí,řve a jede od kusu za kusem do tunelu a zpět v lese:) Dvě gore a jinak pořád to stejný.První hodina jede na vlně na LSD,druhá už dorazí kokain.Smotat brko a film je blaženost.45% ()

xzajox

Neviem ako, ale po toľkých sračkách, do ktorých Johnny stúpil, konečne zavítal na odvykačku Braňa Mojseja. Nanešťastie po návrate odtiaľ nielen že potreboval exnúť fľašu pálenô, ešte sa tam aj vrátil ozbrojený a nasratý. Teraz reálne. Psychedelický a nudný film, na ktorý som sa mal asi pripraviť dávkou LSD. Moja chyba. Trestom je, že som to musel dopozerať triezvy. 24% - 1* ()

Zoltar78

Cage je BOREC! Myslel jsem, že tuhle větu v životě neřeknu, ale nikdy neříkej nikdy. Poté co mu jakási šílená Ježíšova sekta plná těch největších magorů, které si umíte představit, před očima upálí manželku, rozjede se peklo, které nemá obdoby. Brutálně nasranej Cage vyzbrojen vykovanou sekerou se vydává za pomstou. Součástí sekty jsou i tři.. no, nepochopil jsem úplně co jsou zač, snad nějací vyvrženci pekla. Vypadají jakoby si odskočili z natáčení dalšího dílu Hellraisera!! Ale Cage je ultra-hardcore-motherfucker a zastrašit se jen tak nedá. Sotva prvního popraví, vyšňupne jako prd asi tak 10dkg nějaké drogy a celé to nabere ještě větších obrátek.. v tu chvíli je vedle něj i Pán temnot jen malej usmrkánek. Vidět Cage ohánět se řetězem, motorovou pilou nebo rozmačkávat hlavy jako citron při hlášce “Já jsem teď tvůj Bůh”.. no řekněte, dá se tomuhle odolat?? Navíc ta jedinečná halucinogenní atmosféra filmu podpořená podmanivou hudbou.. Tohle je guilty pleasure jako hovado!! ()

muti

Film ktorý je tak roztahany že ho treba pretáčať nestojí za viac ako ** prvá hodina by sa dala spraviť za 30min, je to veľmi ubijajuce. Najlepšie boli LSD tracers, mohli sa s tým viacej vyhrať, na to že je to 2018 film. ()

Phex

Nemám rád Davida Lynche a tomu je tenhle film hodně podobný, přesto magičnost nebo hypnotičnost mě nad určitými pasážemi nutí hloubat a neustále si je v hlavě přehrávat. Spousta scén je tam přitom divných nebo hnusných, případně mě jinak neseděly, ale ty ostatní jsou zase úžasně podmanivé. Horn of Abraxas - okarína na jejíž zvuk se zjeví black skulls, (jen pro film vytvořená) kniha seeker of serpents eye a na ní navazující kreslené sny, líznutí si "medu" od motorkářů atd atd. Ten odkaz na osmdesátkovou fantasy mě přijde hrozně silný...Jak je vidět ze zdejších odpadů! a 5* dělí to diváky. No za mě spíše kladné body. ()

W.Goldfinch

Podobný věci by nejspíš točil Nicolas Winding Refn, kdyby měl vkus. Nejradši bych si nafackoval, že jsem si tuhle hypnoticky pomalou, ale opravdu zábavnou cestu peklem nepustil mnohem dřív. Film má opravdu nádhernej audiovizuál. Díky barevným filtrům a scenériím spoustu scén působí, jako by vypadly z nějakýho uměleckýho osmdesátkovýho fantasy ze subžánru meč a magie. Cage je tady navíc ještě o stupínek větší magor než obvykle, takže o pořádnou porci maniakálního přehrávání není nouze. Takhle si přestavuju, že to vypadá, když má člověk špatnej trip. ()

argo.smile

Psycho art na tripe s výplachom alá jemnejší grindhouse, kde to zachraňuje sám Cage spolu s hudobným (Jóhannson) a vizuálnym (niekedy až moc) podmazom. Škoda tej dĺžky a striedanie nudných, hluchých pasáži s tými dobrými. 2* viac nie. ()

rigby

Omlouvám se, ale takováto veledíla mě rozhodně nedokážou oslovit. Nemám tu trpělivost dívat se na hordu podivných a ještě podivnějších figurek, když celé se to neskutečně vleče nekonečně rozvláčnými rozhovory, jež jsou stejně nakonec zcela zbytečné. Utrpení pro diváka, které ani už dávno ne božský Nicolas nedovede zachránit. ()

Kushina

Z totálně nesmyslné náboženské sračky se stala alespoň totálně nesmyslná náboženská krvavá sračka, kde se krví a zabíjením nešetřilo... Díky bohu aspoň za to, i když to bylo po celou dobu točené červeným pozadím a prostě jsem toho měl dost. Ten film neměl moc smysl možná i proto, že se moc nevyznám v planetách, jejichž záběr na konci to měl celé vysvětlit, což se ale sorry jako nestalo a neměl ani hlavu ani patu. 25% ()

veverysiak

Pozoruhodné, Tarantino šľahnutý Lynchom, buď vás to lapne, alebo si odpľujete, osobne takéto art pour art výplody autorského samoukájania nemusím, ale raz za čas ma obdobný výron chytí za oné, zaboha neviem vyjadriť, čo také svetaborné som videl, stačí, že ma to zasiahlo, takže 80%. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Soundtrack k Solovi diskvalifikován z Oscarů

Soundtrack k Solovi diskvalifikován z Oscarů

11.12.2018

Tady si někdo zadělal na pěkný průšvih. První kolo oscarového hlasování pro nejlepší písně a původní hudbu bylo podle všeho odstartováno a hned čtyři významné soundtracky byly diskvalifikovány.… (více)

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson