Svobodný život Montyho Brogana (Edward Norton) se rychle chýlí ke konci - za 24 hodin si začne odpykávat sedmiletý trest ve vězení. Někdejší král Manhattanu dá brzy sbohem způsobu života, na který si zvykl - životnímu stylu, který mu otevřel dveře nejluxusnějších newyorských klubů, ale také jej odcizil od jeho nejbližších. Během posledního dne na svobodě se Marty pokusí znovu spojit se svým otcem (Brian Cox), který na něj nikdy nezanevřel, a sejde se se dvěma nejlepšími přáteli ze starých časů, Jacobem (Philip Seymour Hoffman) a Slaughterym (Barry Pepper). Ve hře je také jeho přítelkyně Naturelle (Rosario Dawson), která mohla (ale nemusela) být člověkem, díky jehož informaci se o Montyho začala zajímat policie. Monty si není ničím příliš jistý, ale s rychle ubývajícím časem je třeba učinit několik důležitých rozhodnutí. (Česká televize)

URBAN

Tento film byl pro mě bohůžel zklamáním a hlavně zklamáním Edwarda Nortona, kvůli kterému jsem tento film shlédl. Nemá takřka žádný drive a jediné co bych mohl pochválit je práce s kamerou. ( 17.5.17/MAC ) ()

HorrFi

Spike Lee je zvláštní režisér a ani tenhle jeho film mě bohužel moc nezaujal.. neni pochyb o tom, že Edward Norton je dobrej herec a svoje role zvládá perfektně, ale celý to bylo takový nemastný neslaný.. z tohohle se dalo vytěžit mnohem víc.. ()

Radiq

Edward Norton s bradkou vždycky vypadal trochu jako nějakej znásilňovač nebo něco. Podle mě s ní vypadá fakt blbě. Ale to je jedno - hlavní je, jak hraje. A scéna u zrcadla, kde si vezme do huby snad všechny rasy (a to jenom proto, aby skončil u sebe), je legendární - a asi to jediné, co mi hlavně v hlavě zůstane. Jinak mě to moc nebralo. Jo a nikdo jinej neumí říkat shiiiit tak parádně, jak detektiv Isiah Whitlock Jr., kterej to použil i ve vynikajícím seriálu The Wire - Špína Baltimoru. Závěrem ještě zopakuju, že moc nadšenej z toho nejsem (kdyby to náhodou někomu nebylo jasné, stejně jak ten konec, kterej asi mnozí z nějakého nepochopitelného důvodu nepochopili...), takže zůstávám s hodnocením při zemi. Spike Lee holt asi nikdy nebude patřit mezi moje oblíbence - spíš mezi průměrněnce. ()

andrii

Nespoutaná, neústupná "pijatika" myšlenek o činech, která drží jako piják, po které nastane "rajský" přepad, tvrdý dopad dne. Nepustí ho hned. Zkrátka, krátká nebude katova oprátka, když má pykat, počas za katrem se kát. ()

Decker

Vubec jsem nevedel do ceho jdu a pak jsem byl velice prijemne prekvapen. Film je skvele natocen a herecke vykony jsou dokonale. Dialogy jsou pomerne narocne a dej se muze zdat ze zacatku trochu zamotany, ale vse postupne do sebe zapada. ()

Cedr

Asi budu muset opět přehodnotit svou filmovou top10. Nemám co vytknout. Ti kteří si stěžují na nevhodný konec jej bohužel nepochopili, takže jejich řeči o patosu berte s rezervou ;) Pokud si tenhle film nezasloží pět hvězd, tak který? ()

Lamprea

Když jsem to viděl poprvé, ani jsem nevěděl, že to natočil Spike Lee, který si mě stejně časem našel a zařadil se do mé Topky režisérů. A Spike Lee to natočil skvěle, dokázal navodit tu správnou atmosféru, abych se cítil stejně jako Edward Norton v hlavní roli. Dost mě ten film zasáhl k tomu přispěl hlavně Norton svým výkonem, ale taky skvěle vybraný soundtrack. Na tenhle film se vždycky rád podívám znova. PS: Scéna před zrcadlem....... ()

Doudis19

Krásný a obrovsky upřímný snímek, plný vytříbených dialogů, úžasných hereckých výkonů a naprosto podmanivé režie. Ačkoli tempo není nijak závratné, dokážu si představit další a další shlédnutí, jelikož se jedná o ohromně podmanivý a v detailech stále něčím překvapující příběh muže, který se srovnává s ranním nástupem do kriminálu. Vyjímečné. ()

Sonnik

Can you change your whole life in a day? Vybroušený Spikeův diamant obsahující všechny faktory, které od TOP snímku potřebuju. Spike si rád rýpne. Tady zůstavá trošku v pozadí a spíš jen tak poukazuje, ale pořád je to jeho styl. Teď si dokonce přizval hereckou smetánku. Mého oblíbence Nortona, nejmenovaného krále vedlejších rolí PSH, skvělého Peppera a podle mě nejhezčí babu na světě Rosario. Leemu je docela těžké přijít na chuť. 25. hodinou je nejlepší začátek, jak se s ním seznámit. "No. No, fuck you, Montgomery Brogan. You had it all, and you threw it away, you dumb fuck!" ()

Mrkvič

Hodně neobyčejný film. Spousta dialogů a možná ještě víc monologů. Všechno je to nádherně lidský a pestrý. Do toho i skvělá vizuální stránka a několik zajímavých scén, kdy si režisér pohrává s kamerou nebo se zvukem. Navíc všechno skvělý herci. Jediná škoda je příšerného českého dabingu! ()

honx

Scénář o ničem, nápaditost žádná, ale přesto se na to dalo dívat... asi kvůli skvělé herecké trojici a příjemné režii. Ode mě je to tak 70% ()

DaUr

Závěrečná půlhodina bere dech. Do té doby sledujeme zajímavě natočený příběh malého dealera, který měl smůlu a půjde sedět. Až na skvělé herecké výkony nic zajímavého. Jenže poté dostává film nový rozměr, graduje ve scéně (možný spoiler) kde Barry Pepper "zkrášluje" Nortona, a poté pomalu doklouže do působivého finále. 90%. ()

Gothar

25th hour je zvláštny film s ktorým to ide ako na horskej dráhe. Niektoré scény sú dokonalé, ine takmer zbytočné a do toho sa občas mieša rušivý strih. Ale keď príde na hercov, tak je všetko v poriadku a je radosť sledovať ich výkony, predovšetkým Edwardov. Záver ma až tak nepresvedčil. 70 % ()

Sfinkter

Tady nelze kvalitu ignorovat, od kamery a střihu po napětí v jednotlivých scénách a scénář, o hercích nemluvě. Pro mě úžasný návrat do dob, kdy jsem hltal Seymour Hoffmana a Nortona, režiséři se nebáli kontroverze a celý svět se ještě nechoval jak rozmazlené dítě. Poklona před Spikem, protože na toto třeba hodně talentu. ()

Lachtaan

Spike Lee je režisérská klasa, která tenhle špinavý žánr umí jako nikdo jiný a Edward Norton je jedním z herců, co za celou svou kariéru téměř nešlápli vedle. Po pár nepříliš záživných záležitostech, viděných poslední dobou, skutečně dobrý filmový zážitek. [viděno na Disney+ 18.6.2022] ()

lennyd

Psychologické drama o posledním dni na svobodě. Edward Norton je odsouzený za prodej drog, a má 24 hodin na to aby se dostavil do vězení. Čeká ho poslední noc, poslední párty se svými nejlepšími přáteli (Philip Seymour Hoffman a Barry Pepper) a svojí přítelkyní. Kromě rozloučení by rád i zjistil, kdo ho vlastně zradil... Všichni jmenovaní (vlastně i ti nejmenovaní včetně Montyho psa Doyla) podávají skvělé herecké výkony - ovšem vévodí jim (jako téměř ve všech ostatních filmech) Edward Norton. ()

-dRaGoN-

Film který se odehrává během jediného dne a to posledního, který si Montgomery Brogan užívá na svobodě, nám dává nahlédnout do duše člověka, který zjistí že vše o čem nikdy nepřemýšlel, že by bylo něco špatného má také v reálném světě důsledky, které nejsou přijemné a musí jim čelit. Ačkoliv je film především o osobě Montyho, setkáme se i s jeho 2 nejlepšími kamárady, přítelkyní a otcem. Některé scény jsou skutečně nezapomenutelné (Montyho pohled do zrcadla s napisem FUCK YOU na sebe sama...). Závěr je trošku bohužel stylizován jiným směrem než předchozí děj, nicméně mu nelze upřít snahu o zapůsobení na diváka, která překvapivě funguje. 4.6/5 ()