Svobodný život Montyho Brogana (Edward Norton) se rychle chýlí ke konci - za 24 hodin si začne odpykávat sedmiletý trest ve vězení. Někdejší král Manhattanu dá brzy sbohem způsobu života, na který si zvykl - životnímu stylu, který mu otevřel dveře nejluxusnějších newyorských klubů, ale také jej odcizil od jeho nejbližších. Během posledního dne na svobodě se Marty pokusí znovu spojit se svým otcem (Brian Cox), který na něj nikdy nezanevřel, a sejde se se dvěma nejlepšími přáteli ze starých časů, Jacobem (Philip Seymour Hoffman) a Slaughterym (Barry Pepper). Ve hře je také jeho přítelkyně Naturelle (Rosario Dawson), která mohla (ale nemusela) být člověkem, díky jehož informaci se o Montyho začala zajímat policie. Monty si není ničím příliš jistý, ale s rychle ubývajícím časem je třeba učinit několik důležitých rozhodnutí. (Česká televize)

Chasm

Dechberoucí atmosféra (dokonalá hudba především) skvěle dokreslovaná Nortonem, Hoffmanem a Pepperem. Stoprocentně nejlepší počin Spika. Sto procent! ()

danoo

Spike Lee a posledných 24 hodín na slobode odsúdeného dílera? Kým inému režisérovi by takáto téma poslúžila ako zámienka lacnej melodrámy a hlúpej akcie, Leeho prístup nemá nič z prehnanosti či ošúchanosti. Nortonov Monty je odsúdeniahodný, ale pochopíme ho ako človeka, ktorý cíti strach a smútok. Je to vyjadrené v scéne, kde hovorí do zrkadla, čo všeko ho štve na obyvateľoch New Yorku (podobnú scénu nájdeme i režisérovom staršom filme Do the Right Thing), no nakoniec si uvedomí, že môže viniť len sám seba... Veľmi realistické na emocionálnej úrovni. Celkovo môj najobľúbenejší Spike Lee. ()

youtoo18

Spike Lee je veľmi talentovaný režisér, ktorý dokáže z filmu urobiť umelecké dielo a pritom zachytiť všetko podstatné. Dialógy sú absolútne dokonale a herecké obsadenie výborne. Je to jedna z najlepších súčasných drám. Hodnotenie 100%. Music by: Terence Blanchard ()

rudeboy

Scéna so zrkadlom je neuveriteľne silná a pôsobivá. Jednoducho famózna. Kvôli nej na tento film nikdy nezabudnem. ()

neoBlast

[Třetí zhlédnutí] Spike Lee je zkrátka moje krevní skupina. Připadám si jako kdyby 25. hodinu stvořil výhradně pro moji potěchu. Všichni herci hrají své životní party - ano i superhvězdy jakými jsou Norton či Hoffman zde stále překonávají nejvyšší očekávání jim přiřknutá a excelují. Jak největší voyer sleduji v chodu do jediného detailu promyšlené záběry, gradované herecké výkony či skvělý střih. Poslouchám nemilosrdnou, melancholií nasáklou hudbu Terence Blancharda a prožívat emoce přesně jak je Lee u mne zamýšlel. Je možná škoda, že spousta lidí si spojí a zapamatuje tento snímek díky výrazné scéně u zrcadla (vlastně dost zalíbeníhodné a povrchně dokonalé). Uvnitř, ve svém životadárném soukolí toho nabízí daleko více. 95 % ()

PierrevanH

Vcelku velice zajímavý film, ale ten konec, si nemůžu pomoct, se měl dotáhnout tam, co směřoval. Asi by se tak stalo, ale to by Norton musel být větší tvrďák... ()

venison

Absolutně mě to nenadchlo.. Dvě hodiny téměř o ničem.. Poslední půlhodina byla super, ale jako vytržená z kontextu jako krátkometrážní film by snad byla lepší.. Herci hráli dobře, ale režie to položila.. Nakonec jsem si i vzpomněla, že už jsem to nejméně jednou viděla.. :-) Takový "nezapomenutelný" snímek :-D ()

elanius

(88/2023) / Frajerský Spike Lee. Fakt zručne a zábavne natočený film s výborným Nortonom. Ono ten námet je vlastne dosť zaujímavý, máme tu kopu filmov o väzňoch, ale ponúknuť príbeh (tuším podľa knihy) o posledných hodinách pred väzbou má dosť potenciál. A v tomto prípade, naplnený. (8/10) ()

Diego

Hodnotím první linii filmu, linie o americké společnosti mi do filmu nezapadla, nebo spiš jsem ji přehlédl.. ()

dANo

Spike Lee vie divákovi podať svoj názor na kontroverzné témy takým zaujímavým spôsobom, ako žiaden iný režisér... V tomto prípade nám predstavuje drogového dealera, ktorého niekto z jeho blízkeho okolia zradil a jemu ostáva iba pár hodín do odchodu za mreže. Za túto krátku chvíľu sa hlavný hrdina rozhodne stretnúť a porozprávať so svojimi najbližšími a prediskutovať niektoré pálčivé témy... Skvelé herecké výkony viacerých postáv a kontroverzná problematika nahrávajú plnému hodnoteniu, ale ja som sa rozhodol jednu * ubrať, kvôli menším trhlinám v scenári a tiež IMHO nie veľmi podarenému záveru. ()

swe

Silné téma, herecké výkony, dialogy a překrásná hudba, to bych viděl jako pozitiva snímku. Bohužel, na řadu přišly i mínusy a to docela velké. Jednak je to tempo, kdy se skutečně výtečné scény typu "seru na všechno" / "potřebuju od tebe službičku", střídají s nudnými a ty dvě hodiny se místy dost táhnou. No a pak tu je ta podivná režie (3 x zopakovaná objímací scéna....proboha proč!?), navíc se scénář občas ztrácí ve slepých uličkách (například jsem tak úplně nepochopil, jaký měla v ději smysl Anna Paquin). Celkově to nebylo špatné, hodně jsem si z filmu odnesl, ale popravdě, čekal jsem mnohem víc. ()

MIGHTTREE

V první části filmu bych nikdy nevěřil v jeho výjimečnost. V první části filmu bych nevěřil, že ho zařadím mezi své oblíbence do první padesátky, ale za ten vybroušený konec, propracované hudební a vizuální zpracování jsem na něj náležitě pyšný. Tady jsem si opět opakoval pořekadlo, že mince má dvě strany. ()

Nyck

Hodina a čtyřicet minut ryzí nudy. Vůbec nic se tam nedělo. Příběh mě mě nemohl vtáhnout, ani kdyby se stokrát snažil. To nešlo. Posledních dvacet minut se sice trochu vzepjalo a ukázalo, že to s filmem není tak špatné, ale... Ale stačí vám dvě možná tři dobré scény, abyste ohodnotili film plným počtem? Mně určitě ne. Za mirror dialogue, za bitku a za konec ** ()

hroubek

Na tento film jsem se chtěl podívat několikrát, ale vždycky mě od toho něco odradilo a změnilo moje přesvědčení. A teď, když mám tohle skoro mistrovské dílo za sebou, jsem dost rád, že jsem si na něj počkal. 25. hodina je velmi nepříjemný film, protože působí až moc reálně. Navíc se nebojí ukázat pravou tvář společnosti a opravdový strach. Spike Lee nikdy zbytečně netlačí na pilu a nechává všechno volně plynou a každý dialog má svůj význam. A to více pak fungují obyčejné scény, které jsou plné emocí(večeře s otcem, koukání na moře a nebo otevírání zavařovací sklenice). Celé to stojí na hlavní hrdinovi, který je perfektně vykreslený a doslova se dokážeme vžít do jeho přestav a myšlenek. Edward Norton předvádí perfektní výkon a je radost na něj koukat. Rosario Dawson je velmi příjemná a v této roli je velmi dobrá. Philip Seymour Hoffman je parádní a takový Barry Pepper si ukradne spoustu momentů pro sebe. Velmi mě potěšil výkon Briana Coxe. Opravdu se mě moc líbilo, jak Lee pracuje se scénářem, s postavy, s motivacemi a jak to celé působí komplexně. Z celé filmu se mi nejvíce líbila poslední půlhodinka, protože je napínavá a plná emocí a přitom nádherně citlivá a krásná. Ale i spousta dalších scén stojí za to, jako prolog, flashbacky, scéna s nadáváním a nebo výslech. Jediné co mě malinko zklamalo, bylo že se chvílemi trochu přešlapuje na místě a některé scény jsou zbytečně natahované. 25. hodina je velmi silný film, plný myšlenek a emocí. ()

zdenny

Ono by se to klidně dalo nazvat i studií. V tomto případě by čtyři hvězdy byly zřejmě na místě. Jenže já viděl příběh zmrda, který zbohatl na prodeji drog, který se skoro panicky bojí kriminálu, do kterého má následující den nastoupit. Velký frajerský zmrd, který se rozklepe jako děcko. Takže mu kamarádi připraví večer, který pro něj bude neopakovatelnou vzpomínkou. Velmi dobrý casting, dobré výkony a cool kecy. Jenže pořád je to o zmrdovi, který se bojí nastoupit do kriminálu. ()

JohnSmith

Slušný příběh o posledních hodinách před nástupem do vězení. Řešení vztahů a hledání příčin toho, proč to takhle dopadlo. ()

Brain-D

Ještě jednou mě Spike Lee takhle dostane a poletí přímo do top 10 režisérů. Neskutečná klenot, který je konverzační, emocionální pastva pro oči a ducha. Lidská odysea. ()